Dodaj do ulubionych

Wierzejski o PiSie

30.10.06, 23:36
W Pisie jest kilka frakcji. Najbardziej wpływowa, choć najmniejsza liczbowo, to grupa posłów ze starego PC, weteranów ulicznych walk przeciw Wałęsie z początku lat 90. Uczestniczyli oni z aprobatą - jako środowisko - przy Okrągłym Stole, reprezentują poglądy laicko-konserwatywne, historycznie – piłsudczykowskie, z socjalistycznym akcentem w spojrzeniu na gospodarkę. Taki przedwojenny PPS, sanacyjny, owszem – patriotyczny, uprawiający kult wodza i zaciekle bijący bolszewików. Obyczajowo mało chrześcijański. Co to ani postów nie uznaje, ani nierozerwalności sakramentalnego małżeństwa, ani wychowania w duchu katolicko-narodowym.

wiadomosci.onet.pl/1457193713768871,11,105677,itemblog.html
To na czym niby polega ten konserwatyzm byłych PC-towców? I dlaczego Wierzejski nie wspomniał o Telegrafie ?
Obserwuj wątek
    • jaa_ga W tym zdaniu ma rację 30.10.06, 23:59
      PIS nie ma co liczyć w Warszawie na zwycięstwo. Ostatnie cztery lata ich
      nieudolnych rządów w Ratuszu i … ludzie mają dosyć obietnic bez pokrycia.
      :-)
    • buffalo_bill Wypisz, wymaluj opis Lutka Dorna 31.10.06, 00:02
      Żyd, ojciec w KPP, z nierozerwalnością małżeństwa u niego krucho, że
      o wychowaniu w duchu katolickim nie wspomnę. Ogólnie - obyczajowo mało
      chrześcijański.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka