Gość: b3ut
IP: *.torun.dialup.inetia.pl
19.11.01, 02:15
Czy nie wydaje Wam się że brak nam prawidziwie liberalnej partii lub ruchu
społecznego? Czy naprawdę nie ma u nas elektoratu, dla którego najważniejsze są
wszelkiego rodzaju swobody i wolności. Elektoratu, który chce mieć swobodę w
wydawaniu swoich pieniędzy, nie chce być zmuszany do utrzymywania rzeszy ludzi
poprzez ogromne obciążenia podatkowe. Kiedy w Polsce wreszcie opłacać się
będzie odwaga w działaniu i kreatywność dająca duże dochody, a nie szykanująca
najlepiej zarabiających (podatek liniowy)? Kiedy przestaną istnieć równiejsi w
stosunku do innych (górnicy, rolnicy), na których musi się składać cała reszta
obywateli? Wierzę, że nie tylko ja pragnę np. swobodnego obrotu ziemią również
dla obcokrajowców, by mogli inwestować swoje pieniądze w naszym kraju.
Chciałbym aby podatek, który płacę był wydawany głównie na nasze bezpieczeństwo
(policja + wojsko), szkolnictwo wyższe, badania naukowe, czy promocję naszego
kraju. Marzę o tym aby prywatne było nie tylko szkolnictwo podstawowe ale i
służba zdrowia, ubezpieczenie społeczne. Tylko wtedy miałbym komfort dobrego
wydawania pieniędzy (płacę - wymagam). Pragnę również liberalizmu w prawie
polskim. Zamiast wydawać nasze pieniądze na więziennictwo wydajmy je na policję
a przede wszystkim nie zabierajmy ich pracodawcom, by mogli zatrudniać nowych
pracowników - przestępstwo bierze się zazwyczaj z niemożności posiadania
określonych dóbr. WIem, że były liczne próby stworzenia takiej organizacji,
niektórzy napiszą pewnie, że mamy swoją reprezentację w parlamencie. Tylko czy
o to nam chodzi? O sojusz liberałów z konserwatystami? Przecież to jak
połączenie czekolady z majonezem. Prawdziwy liberał największe znaczenie
przywiązuje do swoich zasad. Czy można to powiedzieć o liderach PO? Czy
opuszczanie tonącego okrętu jako pierwszemu godzi się przyszłemu kapitanowi?
Czy przegrany bokser zakłada nową organizację bokserską? To jest ewidentnie
sprzeczne z zasadami prawdziwego liberała, dla którego jest to styl życia a nie
zarabiania. Mam nadzieję, że wśród Was jest więcej myślących podobnie do mnie.
Mam też nadzieję że może rozwinie się jakaś dyskusja a w przyszłości coś się z
tego zrodzi. Czego życzęsobie i Wam. Pozdrawiam