Dodaj do ulubionych

Sprawa Tusk-Kurski

09.02.07, 18:59

Sprawa Tusk-Kurski - sąd ma już decyzję o umorzeniu śledztwa
Sąd prowadzący cywilny proces, wytoczony przez Donalda Tuska (PO) Jackowi Kurskiemu (PiS), za jego sugestie, że kampania prezydencka Tuska była pośrednio finansowana przez PZU - ma już decyzję o umorzeniu śledztwa w sprawie rzekomego finansowania przez PZU kampanii PO. Pełnomocnik Tuska, mec. Robert Janoś uzyskał od Sądu Okręgowego w Warszawie kilkudniowy termin na zajęcie końcowego stanowiska w procesie. 7 marca sąd zbierze się w tej sprawie prawdopodobnie po raz ostatni - chce przesłuchać Tuska i Kurskiego oraz zamknąć rozprawę. PO i Tusk pozwali Kurskiego za jego wypowiedź z kwietnia 2006 r. w telewizji TVN, kiedy przytoczył pogłoski o związkach między kampaniami PZU oraz PO i Tuska. PO i Tusk w procesie cywilnym domagają się przeprosin oraz wpłacenia 100 tys. zł na Caritas. W grudniu ub. roku prokuratura umorzyła - z powodu niestwierdzenia przestępstwa - śledztwo w sprawie rzekomego finansowania przez PZU billboardów lidera PO przed wyborami prezydenckimi. (BS, pap)
Obserwuj wątek
    • douglasmclloyd Re: Sprawa Tusk-Kurski 09.02.07, 19:09
      Na jakiej podstawie sad umarza sledztwo, niepoczytalnosc pozwanego?
      • douglasmclloyd Myslalem, ze Kurskiemu umorzyli, ufff nt 09.02.07, 19:11
    • pawian_oktawian Re: Sprawa Tusk-Kurski 09.02.07, 19:13
      Wygląda na to , że tępak cat8 nie bardzo rozumie, co wkleiło.
    • lolowedzynski Re: sugerujesz coś sądowi ,misiu? 09.02.07, 19:14
      a jak nie to co?
      • ayran pod innym nickiem... 09.02.07, 19:22
        ...pisuje z mottem "kolega funkcjonalny".
    • elfhelm No i? 09.02.07, 19:33
      Ostatnio Kurski przegrał z Jackiem Merklem - musiał zgodzić się na opublikowanie
      oświadczenia z wyrazami ubolewania :)
      • haen1950 Re: No i? 09.02.07, 20:19
        Co w ogóle grozi Kurskiemu za takie czyste oszczerstwo?
        • kicior99 Re: No i? 09.02.07, 20:28
          Pytasz sie o kare w swietle prawa czy praktyk IV RP?
          • cat8 Re: Panowie.... 09.02.07, 20:30
            wasza dyskusja zrobiła z Jacka Kurskiego męża stanu....
            • kicior99 Re: Panowie.... 09.02.07, 20:34
              Meza jakiegos kobietona oczywiscie...
              • lumpior Re: Panowie.... 09.02.07, 20:46
                Gorzej:Palanton kobietona
        • elfhelm Re: No i? 09.02.07, 23:37
          PO wytoczyła sprawę cywilną. Tak więc przeprosiny i to co jeszcze sobie zażądali
          (chyba 100 tys. zł na cel społeczny).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka