Dodaj do ulubionych

Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZPR?

26.06.07, 18:37
Obecna Polska coraz mniej różni się od PRL. Władza stosuje tę samą stylistykę. Wraca język nienawiści władzy do szarego obywatela. Wraca najgorsze ze stylów stosowanych przez dawnych pierwszych sekretarzy i ich pachołków. Czy historia zawsze musi sie powtarzać?
Obserwuj wątek
    • mmikki Re: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZ 26.06.07, 18:38
      bo umysły PiSu nie różnią się od umysłów PZPR
      biografie - w wiekszości (bo niektórzy za młodzi) - tez nie
    • jdbad Re: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZ 26.06.07, 18:38
      To nie historia się powtarza p. Warko, ale po prostu stosuje się wypróbowane
      metody, niestety. Jak widac bardzo skuteczne.
    • jedyna.sfalszowana.teczka Re: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZ 26.06.07, 18:38
      Dla mnie oczywistą oczywistością jest że zawsze
      • starkson Re: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZ 26.06.07, 18:42
        Może jakieś cytaty byś podał??? Wolę język PiS-u od pijanego Kwaśniewskiego.
        • jedyna.sfalszowana.teczka Re: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZ 26.06.07, 18:45
          Oczywista oczywistość to dla mnie zwrot klucz :) Innego bełkotu nie chce mi się
          nawet cytować....ale z ostatnich dni zapamiętałem koalicjanta Maksymiuka ze
          swoim: chcemy obniżać koszty przez wzrost płac....Bełkot bełkot bełkot
        • janbezziemi Re: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZ 26.06.07, 22:12
          Boze,jaka durnota!
          • warka_strong Re: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZ 26.06.07, 22:30
            Przecież tylko tyle pozostaje sympatykom PiS.
    • goldenwomen3 Przestan pluc na Polske 26.06.07, 18:40
      jak sie nie podoba , granice otwarte.
      • wos9 Re: Przestan pluc na Polske 26.06.07, 18:43
        goldenwomen3 napisała:

        > jak sie nie podoba , granice otwarte.

        Jeszcze jedna wywalająca z kraju - nawet za próbę dyskusji!
        • jdbad A ja i tak zostanę! 26.06.07, 18:43

          • wos9 Re: A ja i tak zostanę! 26.06.07, 19:09
            jdbad napisała:

            > Ja też.
          • warka_strong Re: A ja i tak zostanę! 26.06.07, 19:10
            Ja także. Ktoś musi walczyc o normalność w tym kraju.
            • wos9 Re: A ja i tak zostanę! 26.06.07, 19:10
              warka_strong napisał:

              > Ja także. Ktoś musi walczyc o normalność w tym kraju.
              >
              I jest nas dużo więcej niż troje!
              • warka_strong Re: A ja i tak zostanę! 26.06.07, 19:11
                Może zatem warto zjednoczyć swoje siły. W realnym świecie?
                • wos9 Re: A ja i tak zostanę! 26.06.07, 19:14
                  warka_strong napisał:

                  > Może zatem warto zjednoczyć swoje siły. W realnym świecie?
                  >
                  Jak? Wołać o referendum? Przecież wiesz, że to w realnym świecie niemożliwe.
                  Możliwe jest pójście na wybory, kiedykolwiek by nie były.
                  • warka_strong Re: A ja i tak zostanę! 26.06.07, 19:17
                    wos9 napisała:


                    > Jak? Wołać o referendum? Przecież wiesz, że to w realnym świecie niemożliwe
                    > .
                    > Możliwe jest pójście na wybory, kiedykolwiek by nie były.
                    >
                    Nie. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pewna idea. Żeby ją zrealizowac nie trzeba w zasadzie wiele - niezbędne sa chęci.
                    • jdbad Re: A ja i tak zostanę! 26.06.07, 19:21
                      To podaj konkrety ,tak jak kiedyś.
                      • warka_strong Re: A ja i tak zostanę! 26.06.07, 19:24
                        Czy pozwolisz, że o konkretach podyskutowalibyśmy na drodze prywatnej rozmowy poza forum?
                        • jdbad Re: A ja i tak zostanę! 26.06.07, 19:25
                          właśnie to mam na myśli:)
                          • warka_strong Re: jdbad i wos9 26.06.07, 19:49
                            Proszę zajrzeć do skrzynek.

                            Pzdr.
                            • wos9 Re: jdbad i wos9 26.06.07, 19:51
                              warka_strong napisał:

                              > Proszę zajrzeć do skrzynek.
                              >
                              > Pzdr.
                              >
                              Już to robię! Pozdrowienia.
                              • jdbad Re: jdbad i wos9 26.06.07, 19:55
                                Ok
                                • socjalliberal Re: jdbad i wos9 26.06.07, 21:41
                                  Spiskowcy ;)))
                                • nick3 prośba do warki 26.06.07, 21:43
                                  Jeśli idzie o wszelkie info, czy mógłbyś dopisać mój mail do listy?:)
                                  • warka_strong Re: prośba do warki 26.06.07, 22:38
                                    Nie ma sprawy. List za chwilę bedzie w skrzynce.
                    • wos9 Re: A ja i tak zostanę! 26.06.07, 19:23
                      Nowa partia? Nie sądzę, by to była taka szansa.
                      • warka_strong Re: A ja i tak zostanę! 26.06.07, 19:25
                        Nie, nie mam na myśli żadnej nowej partii. To by było bez sensu.
                        • wos9 Re: A ja i tak zostanę! 26.06.07, 19:26
                          warka_strong napisał:

                          > Nie, nie mam na myśli żadnej nowej partii. To by było bez sensu.
                          >
                          Jeśli chcesz pogadać poza forum, o czym pisałeś Jolce, mamy tu swoje
                          poczty.
            • 1normalnyczlowiek O jaką normalność?Tę sprzed paru i więcej lat??? 26.06.07, 19:29
              warka_strong napisał: A ja i tak zostanę!
              > Ja także. Ktoś musi walczyc o normalność w tym kraju.

              ---> O taką "normalność" chcesz walczyć:
              finanse.wp.pl/POD,1,wid,7888051,wiadomosc.html?ticaid=13feb
              www.wzz.org.pl/gazprom/4.shtml
              www.geocities.com/jedwabne/sponsorzy_grossa.htm?????????????????????????????
              • wos9 Re: O jaką normalność?Tę sprzed paru i więcej lat 26.06.07, 19:32
                1normalnyczlowiek napisał:

                > warka_strong napisał: A ja i tak zostanę!
                > > Ja także. Ktoś musi walczyc o normalność w tym kraju.
                >
                > ---> O taką "normalność" chcesz walczyć:
                > finanse.wp.pl/POD,1,wid,7888051,wiadomosc.html?ticaid=13feb
                > www.wzz.org.pl/gazprom/4.shtml
                > www.geocities.com/jedwabne/sponsorzy_grossa.htm?????????????????????????????
                >
                Sprzed paru, czy kilkunastu lat - tak!
                • 1normalnyczlowiek Przyznajesz się,że popierasz Schroedera i Putina?? 26.06.07, 19:48
                  wos9 napisała:
                  > Sprzed paru, czy kilkunastu lat - tak!

                  ---> a nie interesy własnego kraju...
                  • wos9 Re: Przyznajesz się,że popierasz Schroedera i Put 26.06.07, 19:50
                    1normalnyczlowiek napisał:

                    > wos9 napisała:
                    > > Sprzed paru, czy kilkunastu lat - tak!
                    >
                    > ---> a nie interesy własnego kraju...

                    Popieram nasze polskie władze sprzed kilku, czy kilkunastu lat! Czemu
                    mieszasz w to kanclerza i prezydenta Rosji.
                    • 1normalnyczlowiek Re: Przyznajesz się,że popierasz Schroedera i Put 26.06.07, 20:06
                      wos9 napisała:
                      > Popieram nasze polskie władze sprzed kilku, czy kilkunastu lat! Czemu
                      > mieszasz w to kanclerza i prezydenta Rosji.

                      ---> Skoro nie widzisz służalczej postawy poprzednich rządów i ewidentnego
                      stworzenia możliwości decydowania "o nas bez nas", to jak mam Tobie wytłumaczyć
                      moje poglądy? Może jednak skorzystaj przynajmniej z tych paru linków, które
                      podawałem i wtedy będzie można merytorycznie polemizować?
                      • wos9 Re: Przyznajesz się,że popierasz Schroedera i Put 26.06.07, 20:44
                        Czyżby? To dzięki tej służalczości z Polski wyszły wojska radzieckie,
                        Polska weszła do NATO i Unii Europejskiej...
        • x2468 Re: Przestan pluc na Polske 26.06.07, 22:37
          Krytyka sekretarza byla w prl atakiem na Polske,pryncypia i sojusze.Czyli,prl ma
          w glowie Goldypisobaby stale miejsce.Powinna jeszcze zakrzyknac"z zssr po
          wieczne czasy".Przynajmniej mentalnie zawsze z lenininizmem i stalinizmem.
      • warka_strong Re: Przestan pluc na Polske 26.06.07, 18:46
        Po pierwsze: nie myl rządu z Polską

        Po drugie: krytyka i porównywanie jest odległe od "plucia"

        goldenwomen3 napisała:

        > jak sie nie podoba , granice otwarte.
        >
        Po trzecie: powyższe cos mi przypomina. Swego czasu towarzysz sekretarz dodałby jeszcze, żem warchoł.
        • x2468 Re: Przestan pluc na Polske 26.06.07, 22:41
          W Prl nasza bohaterka (lub jej przodkowie) krzyczala "Syjonisci do Syjamu!"
      • polo02 krytykowa juz nie wolno w republice kaczynskich? 26.06.07, 18:47
        Demokracja straci na roznorodnosci pogladow? Wyjasnij , jak to mozliwe?
      • porannakawa Re: Przestan pluc na Polske 26.06.07, 19:16
        goldenwomen3 napisała:

        > jak sie nie podoba , granice otwarte.

        Może nie pamietasz ale używasz języka komunistów w stosunku do Żydów.
        Pamiętasz lata 1968? To właśnie taka retoryka była używana przez komunistów.
        Wtedy też tak mówiłaś czy teraz tylko się wzorujesz?
        • porannakawa Re: Przestan pluc na Polske 26.06.07, 19:37
          porannakawa napisała:

          > goldenwomen3 napisała:
          >
          > > jak sie nie podoba , granice otwarte.
          >
          > Może nie pamietasz ale używasz języka komunistów w stosunku do Żydów.
          > Pamiętasz lata 1968? To właśnie taka retoryka była używana przez komunistów.
          > Wtedy też tak mówiłaś czy teraz tylko się wzorujesz?

          No i jak tam dobra kobieto?
          Przekazałaś do Centrali?
          Trwa narada w centrali co masz odpowiedzieć?
          • porannakawa Re: Przestan pluc na Polske 26.06.07, 19:58
            porannakawa napisała:

            > porannakawa napisała:
            > > > goldenwomen3 napisała:
            > > > > > jak sie nie podoba , granice otwarte.
            > > > > Może nie pamietasz ale używasz języka komunistów w stosunku do Żydów.
            > > Pamiętasz lata 1968? To właśnie taka retoryka była używana przez komunist
            > ów.
            > > Wtedy też tak mówiłaś czy teraz tylko się wzorujesz?
            >
            > No i jak tam dobra kobieto?
            > Przekazałaś do Centrali?
            > Trwa narada w centrali co masz odpowiedzieć?

            Nadal brak wytycznych z Centrali?
            Jesteś w rozterce dobra kobieto?
    • dr.freud Bo PiS nie rózni się od PZPR. niczym. 26.06.07, 18:46
      • starkson Re: Bo PiS nie rózni się od PZPR. niczym. 26.06.07, 18:49
        Tylko tym że PiS został wybrany w wolnych wyborach i jest popierany przez dużą
        część społeczeństwa...
        • jdbad Większą 'połowę'? 26.06.07, 18:54
          starkson napisał:

          > Tylko tym że PiS został wybrany w wolnych wyborach i jest popierany przez dużą
          > część społeczeństwa
          • dr.freud Re: Większą 'połowę'? 26.06.07, 19:03
            jdbad napisała:

            > starkson napisał:
            >
            > > Tylko tym że PiS został wybrany w wolnych wyborach i jest popierany przez
            > dużą > część społeczeństwa

            W sumie Korwin-Mikke ma racje że demokracja nie jest potrzebna
            skoro partię identyczną jak PZPR można wybrać w wolnych wyborach?
            • jdbad Re: Większą 'połowę'? 26.06.07, 19:05
              Jeżeli tak powiedział, to ma cholerka rację.
              • wos9 Re: Większą 'połowę'? 26.06.07, 19:13
                jdbad napisała:

                > Jeżeli tak powiedział, to ma cholerka rację.

                Ma, bo jakim by się nie wydawał dziwakiem - inteligentna bestia.
          • janbezziemi Takie sa fakty 26.06.07, 22:14
            Duza częśc spoleczenstwa popierała w swoim czasie PZPR. I miała dosc
            solidaruchów.
    • douglasmclloyd Bo IV RP to PRL pis bt 26.06.07, 18:50
    • man_sapiens Re: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZ 26.06.07, 18:54
      Wielu ludzi wykształconych w latach PRL pomimo silnej presji propagandy
      zachowało niezależność umysłu i czerpała wiedzę o świecie z lektury
      obcojęzycznych lektur i podróży zagranicznych. Ciemni i niedokształceni świata
      nie widzieli poza PRL. Nasiąkli do szpiku kości ówczesną propagandą i teraz
      myślą, że tamten system był dobry, tylko wykonawcy niewłaściwi. Widać to na
      każdym kroku: koncepcje gospodarcze PiSu, nagonka na inteligencję, negacja
      zasady trójpodziału władzy, ksenofobia, ba, nawet skandalicznie niskie zarobki
      służby zdrowia.
      • hrabia.m.c Re: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZ 26.06.07, 19:00
        man_sapiens napisał:

        > Wielu ludzi wykształconych w latach PRL pomimo silnej presji propagandy
        > zachowało niezależność umysłu i czerpała wiedzę o świecie z lektury
        > obcojęzycznych lektur i podróży zagranicznych. Ciemni i niedokształceni świata
        > nie widzieli poza PRL. Nasiąkli do szpiku kości ówczesną propagandą i teraz
        > myślą, że tamten system był dobry, tylko wykonawcy niewłaściwi. Widać to na
        > każdym kroku: koncepcje gospodarcze PiSu, nagonka na inteligencję, negacja
        > zasady trójpodziału władzy, ksenofobia, ba, nawet skandalicznie niskie zarobki
        > służby zdrowia.

        Dokładnie !
        Dodaj do tego tatusia wykładowcę marksizmu,i mamusię której
        teczka pewnie zaginęła ,
        i masz odpowiedz na wątkowe pytanie.
    • indris Bo Polacy są prosocjalistyczni... 26.06.07, 18:58
      ..tak jak prosocjalistyczna była Pierwsza Solidarność. To kaczory wiedzą. Ale
      Polacy są za WOLNOŚCIOWYM socjalizmem i TEGO właśnie Kaczory nie dostrzegają.
    • polo02 Tylko język PiS-u nie różni się od jęz. PZPR? 26.06.07, 18:58
      a dzialania nie sa rozne?
      • indris Działania są różne... 26.06.07, 19:14
        ..i to na korzyść PZPR. Bo PZPR od 1956 nie była tak lizusowska wobec ZSRR jak
        jest PiS wobec usa.
    • 1normalnyczlowiek Może dlatego,że słuchasz uszami komucha? 26.06.07, 19:14
      warka_strong napisał: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZPR
      > Obecna Polska coraz mniej różni się od PRL.

      ---> Chyba że masz na myśli sygnatariuszy RRD i Doświadczenia i Przyszłość
      reaktywacja oraz zbyt dużą ilość poskomuchów w polityce, gospodarce i mediach.
      • porannakawa Re: Może dlatego,że słuchasz uszami komucha? 26.06.07, 19:29
        1normalnyczlowiek napisał:

        > warka_strong napisał: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZPR
        > > Obecna Polska coraz mniej różni się od PRL.
        >
        > ---> Chyba że masz na myśli sygnatariuszy RRD i Doświadczenia i Przyszłość
        > reaktywacja oraz zbyt dużą ilość poskomuchów w polityce, gospodarce i mediach.

        Mógłby już Kaczyński zacząć rozliczać!
        Bo miał!
        Kiedy chce zacząć?
        Byli już jacyś osądzeni i skazani?
        Wyliczysz na palcach jednej ręki?
        A miało być inaczej, nie miało być kontynuacji rządów komunistów i
        postkomunistów. Kaczyńscy są prostą kontynuacją i gwarancją ich ochrony.
        Zatrudniają ich w rządzie! Chronią ich!
        • 1normalnyczlowiek Materia jest bardzo oporna :))) 26.06.07, 19:44
          porannakawa napisała:
          > Mógłby już Kaczyński zacząć rozliczać!
          > Byli już jacyś osądzeni i skazani?

          ---> Sama wiesz jakie przejawy świętego oburzenia towarzyszą obronie kolejnych
          świętych krów. Za najmniejsze uchybienia procedurze ze wszystkich stron
          pojawiają się żądania natychmiastowej dymisji. To nie jest walka ze zwykłymi
          patologiami. Sądzę, że choć tego nie widzimy w szczegółach, to sprawy są w toku
          i są na dobrej drodze. Nawet jak czegoś nie wiemy, to łatwo rozpoznać po
          ogólnokrajowym wrzasku jaki się rozlega zawsze gdy w kolejnej sprawie nadepnięto
          komuś solidnie na odcisk. Nie zapominajmy też, że w interesie naszych sąsiadów
          był kilkunastoletni bałagan.

          > A miało być inaczej, nie miało być kontynuacji rządów komunistów i
          > postkomunistów.

          ---> I nie ma tej kontynuacji. Najlepszym dowodem jest to, że to właśnie
          komuniści i postkomuniści kwiczą z bezsilności nad nieuchronnym zbliżaniem się
          prawdy o nich.
          • wos9 Re: Materia jest bardzo oporna :))) 26.06.07, 19:57
            A nie bolą was nogi po tym ciągłym deptaniu po odciskach? Bo efekt mizerny.
            • 1normalnyczlowiek Re: Materia jest bardzo oporna :))) 26.06.07, 20:08
              wos9 napisała:
              > A nie bolą was nogi po tym ciągłym deptaniu po odciskach? Bo efekt mizerny.

              ---> Tak się dobrze składa, że zawsze nogi bardziej bolą deptanego niż
              deptającego. :)))
              • wos9 Re: Materia jest bardzo oporna :))) 26.06.07, 20:45
                1normalnyczlowiek napisał:

                > wos9 napisała:
                > > A nie bolą was nogi po tym ciągłym deptaniu po odciskach? Bo efekt mi
                > zerny.
                >
                > ---> Tak się dobrze składa, że zawsze nogi bardziej bolą deptanego niż
                > deptającego. :)))

                To rzeczywiście dobrze się składa, bo jeszcze musicie się zdrowo nadeptać.
    • janiszek1972 Re: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZ 26.06.07, 19:51
      Widocznie doskonale znasz język PZPR-owski. Ja jednak widzę znaczne różnice w
      tym języku. Przede wszystkimdo jednej osoby zwracam się w liczbie pojedynczej a
      nie mnogiej - Wy. Nie nadużywam określenia towarzyszu, towarzyszko. Jest
      wolność słowa, bo możesz bez konsekwencji wypisywać takie bzdurne rzeczy. I to
      by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
      • wos9 Re: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZ 26.06.07, 19:59
        Piszesz, że nie "nadużywasz" określeń "towarzysz", "towarzyszka". Czyli
        jednak je stosujesz. Ciekawe do kogo...
      • socjalliberal Re: Dlaczego język PiS-u nie różni się od jęz. PZ 26.06.07, 21:35
        Wolność słowa można zbadać bardzo łatwo.

        Wybrać najbardziej poważany, wręcz powszechnie czczony autorytet, i oskarżyć go
        o coś, zarzucić mu coś.

        Zobaczymy "demokrację":)
    • dr.krisk Bo bulgotek i mamrotek dalej żyją w PRL-u! 26.06.07, 21:39
      Walczą z nim ciągle, ale nie mogą zwycięzyć - bo wtedy gdzie by się bidoki
      podzieli? W świecie ludzi mających konta w banku????
      PRL to rzeczywistość na ich podobieństwo i miarę.
    • belkot_belkot_belkot Kaczyński - Gomułka wiecznie żywy 26.06.07, 22:03

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka