Dodaj do ulubionych

Media w liberalnej demokracji stanowią problem

23.07.07, 18:02
bardzo poważny. Prasa, telewizja, internet i radio stanowią część tzw,
zinstytucjonizowanej opinii publicznej. Propagujące, jako słuszny
i "naukowato" uzasadmniany jeden światopogląd, stanowia bardzo poważne
zagrożenie dla wolności obywatelskiej.
Stan taki obserwujemy od poczatku "polskiej drogi transformacji ustrojowej",
kiedy to środowiska liberalnej, ateistycznej i anty6narodowej opozycji
uzyskały od władców z PZPR-u MONOPOL na prywatyzację popezetperowskich
srodków tzw. "masowej komunikacji".
Faktem tym należy tłumaczyć zmasowany atak, ogromnej większości
ogólnopolskich polskojęzycznych mediów, na myśl polityczną różną, od
zmodernizowanej w tzw. "nowej lewicy", ateistyczno-liberalnej myśli Adorno i
Habermasa.
Myśl taką reprezentuje w Polsce PiS, który pragnąc zachować tożsamość
narodową Polaków zamierza jednoczesnie szeroko otworzyć, budowane w mozole
silne i przyjazne obywatelowi Polskie Państwo, na nowoczesne formy
wytwarzania dóbr materialnych przy zdecydowanej obronie cywilizacji
chrześcijańskiej.
Media wychowane na prymitywnym rozumieniu liberalnej demokracji pragną
natomiast "rozmycia narodowego" i uczynienia z Polski jedynie regionu
europejskiego.
Walka wiec toczy się o wpływy na niezinstytucjolizowaną część opinii
publicznej,ktorą stanowimy my wszyscy, indywidualni wyborcy.
Media nie powinny więc być rzadną czwartą władzą tylko "społecznym
informatorem" o tym co się dzieje w Świecie, państwie i w miejscu
zamieszkania obywatela-wyborcy.
Postkomuchy nie potrafią tego pojąć a ortodoksyjni liberałowie i ateiści boją
sie jak ognia katolickiego ludu, którym pragna dowolnie manipulować.
Tym nalezy tłumaczyc ataki na KK. RM i osobiscie na O. T. Rydzyka.
Obserwuj wątek
    • cassidy_i Re: Media w liberalnej demokracji stanowią proble 23.07.07, 18:04
      O Boże , dopiero się obudziłam i nic z tego co piszesz , nie rozumiem.
      Możesz strścić w kilku zdaniach?
      • alistair-p Re: Media w liberalnej demokracji stanowią proble 23.07.07, 18:06
        cassidy_i napisała:

        > O Boże , dopiero się obudziłam i nic z tego co piszesz , nie rozumiem.
        > Możesz strścić w kilku zdaniach?
        ********************************
        Nie staraj się zrozumieć.Podejrzewam że jego teksty czytał Macierewicz i co?
        • roterupel Głupie podejrzenia mądrego człeka? 23.07.07, 18:08
          alistair-p napisał:

          > cassidy_i napisała:
          >
          > > O Boże , dopiero się obudziłam i nic z tego co piszesz , nie rozumiem.
          > > Możesz strścić w kilku zdaniach?
          > ********************************
          > Nie staraj się zrozumieć.Podejrzewam że jego teksty czytał Macierewicz i co?
          >

          Co jeden to bezczelniejszy ignorant!

      • roterupel Re: Media w liberalnej demokracji stanowią proble 23.07.07, 18:07
        Napij się zimnej wody i spadaj, najlepiej do prywatnego liceum, mądralo
        forumowy.
      • woda.woda On pisze, że TYLKO "Nasz Dziennik" 23.07.07, 18:08
        z przystawkami :)
        • alistair-p Re: On pisze, że TYLKO "Nasz Dziennik" 23.07.07, 18:10
          woda.woda napisała:

          > z przystawkami :)
          >***************************
          Jak dorośnie to zrozumie,ale będzie wstyd.
          • roterupel Jesteś dobrym przykładem dorosłego ignoranta, 23.07.07, 18:13
            "wykształciucha"który rozumienie myli z zapamiętywaniem.
        • cassidy_i Re: On pisze, że TYLKO "Nasz Dziennik" 23.07.07, 18:13
          woda.woda napisała:

          > z przystawkami :)
          >

          No tak , wszystko jasne.
          Dzięki.
          • woda.woda Drobiazg. 23.07.07, 18:14
            On zawsze uzywa wielu słów, ale treśc tam zawsze prościutka :)
            • obraza.uczuc.religijnych Do tego wplecie parę nazwisk 23.07.07, 18:37
              i wtedy taki tekst wygląda już zupełnie mądrowato.
              • woda.woda Nazwiska wplata rzadko 23.07.07, 18:38
                i bywa, że błędnie.
                • obraza.uczuc.religijnych Ostatnio modny jest u niego "servantes" 23.07.07, 18:42

                  • woda.woda Na Tomasza z Akwinu mówił 23.07.07, 18:47
                    "Akwinanta". Nie wie chyba, że on z Akwinu, nie z Akwinantu.
    • socjalliberal Re: Media w liberalnej demokracji stanowią proble 23.07.07, 18:10
      Jakby było tak jak mówisz, to mielibyśmy już 99% ateistów, a kraj rzeczywiście
      byłby regionem europejskim:)

      Co byłoby wyjątkowe pozytywne, w przeciwieństwie do radiomaryjnego ciemniactwa,
      które to rządzi większością mediów.... (bawi mnie syndrom oblężonej twierdzy u
      ludzi, którzy są większością, hehe)
      • alistair-p Re: Media w liberalnej demokracji stanowią proble 23.07.07, 18:23
        socjalliberal napisał:

        > Jakby było tak jak mówisz, to mielibyśmy już 99% ateistów, a kraj rzeczywiście
        > byłby regionem europejskim:)
        >
        > Co byłoby wyjątkowe pozytywne, w przeciwieństwie do radiomaryjnego ciemniactwa,
        > które to rządzi większością mediów.... (bawi mnie syndrom oblężonej twierdzy u
        > ludzi, którzy są większością, hehe)
        **********************************
        Na razie mamy 95% niewierzących-praktykujących.
        • socjalliberal Re: Media w liberalnej demokracji stanowią proble 23.07.07, 18:27
          Chyba odwrotnie:)
    • indris Media w liberalnej demokracji stanowią problem... 23.07.07, 18:20
      ...dla wszelkiego rodzaju zamordystów. A tych w Polsce nie brakuje, od lewa do
      prawa.
      Wolter napisał kiedyś: "Nienawidzę tego co mówisz, ale zrobiłbym wszystko,
      żebyś mógł to mówić". Takie stanowisko jest w Polsce bardzo mało rozumiane. A
      szkoda.
      • roterupel Współczesny zamordyzm, jak każdy inny, ma gębę 23.07.07, 18:31
        pełną sloganów o wolności słowa, zachowując jednoczesnie, sobie jedynie, prawo
        do oceny kto tą wolność naruszył. Tak postepuje Nadredaktor i....Kalisz Adwokat.
        • wos9 Re: Współczesny zamordyzm, jak każdy inny, ma gęb 23.07.07, 18:34
          roterupel napisał:

          > pełną sloganów o wolności słowa, zachowując jednoczesnie, sobie jedynie,
          prawo
          > do oceny kto tą wolność naruszył. Tak postepuje Nadredaktor i....Kalisz
          Adwokat
          > .

          I Rydzyk - podobno ksiądz.
          • roterupel Re: Współczesny zamordyzm, jak każdy inny, ma gęb 23.07.07, 18:37
            Nigdy nie słyszałemżeby O. Rydzyk zarzucał GW,ze naruszyła wolność
            słowa.Wielokrotnie natomiast zarzucał temu srodowisku,że nie nie broni
            cywilizacji chrzescijańskiej i polskiej tożsamości narodowej.
            • woda.woda Rydzyk nie czyta GW, 23.07.07, 18:39
              bo to dla niego za trudne.

              Dlatego tak pisze - nieprawdę.
            • wos9 Re: Współczesny zamordyzm, jak każdy inny, ma gęb 23.07.07, 18:49
              roterupel napisał:

              > Nigdy nie słyszałemżeby O. Rydzyk zarzucał GW,ze naruszyła wolność
              > słowa.Wielokrotnie natomiast zarzucał temu srodowisku,że nie nie broni
              > cywilizacji chrzescijańskiej i polskiej tożsamości narodowej.

              No tak! Tylko Rydzyk wie, co to jest polska tożsamość narodowa... Tylko że
              dla niego jest to ciemnota, od której można wyrwać kasę na tacę.
              • roterupel Uważasz,że o polskiej tożsamości narodowej ma 23.07.07, 19:48
                znacznie wieksze pojecie rozpolitykowany od dzieciństwa syn komunistów polskich
                o obcym rodowodzie?
            • gryziec Re: Współczesny zamordyzm, jak każdy inny, ma gęb 23.07.07, 18:59
              roterupel napisał:
              > Nigdy nie słyszałemżeby O. Rydzyk zarzucał GW,ze naruszyła wolność
              > słowa.

              Bo Ojca Malwersanta nie interesują słowa, tylko kasa Gazety.
              Nie pamiętasz jak ubolewał, że Wyborcza zarobiła aż 900 mln na reklamach,
              a jemu potrzeba tylko 2 mln i że to wielka niesprawiedliwość.
              Trzeba słuchać, słuchać ...

              • roterupel Re: Współczesny zamordyzm, jak każdy inny, ma gęb 23.07.07, 19:51
                Nie pamietam zeby ubolewał na temat dochodów GW. Pamietam natomist,że mówił o
                nich i dziwił się dlaczego tak zdecydowanie, małe radyjko RM, jest zwalczane
                ptrzez taka medialną potęgę.
                Trzeba słuchać i... ROZUMIEĆ co się słucha.
    • leje-sie Kłamać też trzeba potrafić 23.07.07, 18:31
      pl.wikipedia.org/wiki/Express_Wieczorny
      pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBycie_Warszawy
      • roterupel Kłamać, mój dtogi "wykształciuszku" nie należy! 23.07.07, 18:34
        Ot, co!
        Wie to kazdy myślący i dążący do poznania prawdy o otaczającej go
        rzeczywistości człowiek.
        Postaraj się postępować podobnie.
    • bubba49 Re:problem demokracji są tacy jak ty. 23.07.07, 18:31
      • www.nasznocnik.pl I odwrotnie - dla takich jak on to... 23.07.07, 20:10
        ...liberalna demokracja (w ogóle) jest problemem ;-)
    • grzegorzlubomirski Stary doucz sie Adorno i Habermas to marksisci 23.07.07, 19:02
      a nie zadni liberalowie choc dla Ciebie pewnie roznicy nie ma.
      • roterupel Chcesz powiedzieć,że Marks nie był liberałem ani 23.07.07, 19:24
        ateistą?
        • grzegorzlubomirski Moze do 30 roku zycia, pozniej w liberalach widzia 23.07.07, 19:51
          l sojusznikow ruchu sojcaldemokratycznego jak ci zaczeli popierac powszechne
          prawo wyborcze - wzorem marksistow. Malo kto teraz pamieta ze przez bardzo
          dlugi czas liberalowie byli przeciwko powszechnemu prawu wyborczemu a pojecie
          liberalizm rozumiano jako przeciwienstwo demokracji - tak!!!!! Z czasem jednak
          liberalowie (druga polowa 19 wieku) przeszli na pozycje marksistowskie czyli
          powszechne prawo wyborcze niezalezne od stanu posiadania- chociaz w walce o to
          socjaldemokraci byli dosyc osamotnieni, liberalowie im tylko sekundowali.

          jednakze w walce ze starym systemem i tradycyjnym pozadkiem liberalowie zawarli
          pewien sojusz z marksitami, szczegolnie na polu swiatopogladowym, ale warto
          dodac ze to raczej liberalowie ulegii marksizacji niz odwrotnie - tak jak z
          prawem wyborczym.
          • roterupel Liberalizm to klasyczny przykład ideologii, której 23.07.07, 19:57
            cele są TOŻSAME z celami komunizmu. Ten drugi okazał się zbrodniczym systemem.
            Liberalizm czeka podobny los.
            Dlaczego tak sie stanie nie trudno zrozumieć myślacemu człowiekowi znającemu
            historię homo sapiensa i kolejne cywilizacje,które tworzył.
            • grzegorzlubomirski No to jest juz ponizej poziomu, trudno z tym 23.07.07, 20:01
              dyskutowac.
              • roterupel Piszesz do mnie tak, jak mówił Miller do Ziobry. 23.07.07, 20:11
                Jakim prawem piszesz o poziomie czegoś co nie istnieje.Nie prowadzimy wszak
                dysputy poniewaz nie argumentujemy swoich opinii.
                Spadaj zapamiętywaczu!
        • grzegorzlubomirski Co do ateizmu, marksizm nie zaklada programowo 23.07.07, 19:59
          ateizmu, zeby bylo jasne, gdyz ktos kto rozumie cokolwiek z Marksa musi to
          wiedziec.

          Marks li tylko twierdzil ze my jako ludzie nie mamy wgladu w ta sfere
          rzeczywistosci i sie nia nie zajmowal, a religia zinstytucjonalizowana wypelnia
          raczej pewne cele realne (nie boskie) wynikajace ze spolecznej rzeczywistosci.
          Nie odmawial prawa doswiadczeniu mistycznemu wyjetamu z jakichkolwiek form
          instytucjonalnych, kotre zawsze ze wzgeldu na swoja istote musza miec inny cel
          niz li tylko poszukiwanie prawdy. Tylko czlowiek wyjety z tej zaleznosci od
          pana feudalnego, pieniedzy itp moze rozwinac prawdziwie wolna i sfere duchowa,
          kotra nie wyklucza jakiejs formy religii lub raczej duchowosci i spirytualizmu,
          kotrego nie mozna wykorzystac do innych celow i kote beda celem samym w sobie.
          • roterupel Marksizm bez ateizmu to tak jak katolicyzm bez 23.07.07, 20:13
            Chrystusa.
            Mówię poważnie, spadaj!
    • kruder76 Re: Media w liberalnej demokracji stanowią proble 23.07.07, 20:21
      roterupel napisał:

      > bardzo poważny. Prasa, telewizja, internet i radio stanowią część tzw,
      > zinstytucjonizowanej opinii publicznej. Propagujące, jako słuszny
      > i "naukowato" uzasadmniany jeden światopogląd,

      Buahahaha! Stawiasz "Nie" czy "Fakty i mity" na równi z "Gazetą Polską", czy
      "Najwyższym Czasem"??? Nie rozśmieszaj mnie...

      stanowia bardzo poważne
      > zagrożenie dla wolności obywatelskiej.
      > Stan taki obserwujemy od poczatku "polskiej drogi transformacji ustrojowej",

      Jak ktoś ma ptasi móżdżek to obserwuje, a jak ktoś ma odrobinę rozumu, to czyta,
      albo ogląda to na co ma ochotę....

      > kiedy to środowiska liberalnej, ateistycznej i anty6narodowej opozycji
      > uzyskały od władców z PZPR-u MONOPOL na prywatyzację popezetperowskich
      > srodków tzw. "masowej komunikacji".
      > Faktem tym należy tłumaczyć zmasowany atak,

      "zmasowany atak" to się w cywilizowanym świecie nazywa wolność słowa.

      ogromnej większości
      > ogólnopolskich polskojęzycznych mediów, na myśl polityczną różną, od
      > zmodernizowanej w tzw. "nowej lewicy", ateistyczno-liberalnej myśli Adorno i
      > Habermasa.
      > Myśl taką reprezentuje w Polsce PiS, który pragnąc zachować tożsamość
      > narodową Polaków zamierza jednoczesnie szeroko otworzyć, budowane w mozole
      > silne i przyjazne obywatelowi Polskie Państwo, na nowoczesne formy
      > wytwarzania dóbr materialnych przy zdecydowanej obronie cywilizacji
      > chrześcijańskiej.

      Masz prawo w to wierzyć.

      > Media wychowane na prymitywnym rozumieniu liberalnej demokracji pragną
      > natomiast "rozmycia narodowego" i uczynienia z Polski jedynie regionu
      > europejskiego.

      A o co chodzi? O Traktat Reormujący, który popiera PiS?

      > Walka wiec toczy się o wpływy na niezinstytucjolizowaną część opinii
      > publicznej,ktorą stanowimy my wszyscy, indywidualni wyborcy.

      Marksizm w czystej postaci.

      > Media nie powinny więc być rzadną czwartą władzą tylko "społecznym
      > informatorem" o tym co się dzieje w Świecie, państwie i w miejscu
      > zamieszkania obywatela-wyborcy.

      To już było w PRL - w cywilizowanym świecie rzecz nie do pomyślenia.

      > Postkomuchy nie potrafią tego pojąć a ortodoksyjni liberałowie i ateiści boją
      > sie jak ognia katolickiego ludu, którym pragna dowolnie manipulować.

      To nie postkomuniści, ani ortodoksyjni liberałowie (chodzi o UPR???), ani
      ateiści nie manipulują "katolickiego ludu" (cokolwiek to może znaczyć), tak
      bardzo jak

      > Tym nalezy tłumaczyc ataki na KK. RM i osobiscie na O. T. Rydzyka.

      To po co Jarek Kaczyński zaatakował RM i Rydzyka tymi nagraniami? No dobra - tu
      już sam odpowiem - bo to była część większej gry - likwidacja Leppera i Rydzyka
      to była gra o wszytko. No cóż - nie udał się.
      • roterupel Media w liberalnej demokracji stanowią proble 23.07.07, 20:35
        Nieśmiało przypomnę,że kilka cywilizacji juz zginęło. Na naszych oczach jest
        niszczona przez ateistów-liberałów wszelkiej maści i pod różnymi sztandarami
        wystepujacymi cywilizacja chrzescijańska, która stworzyła euroatlantycka
        kulturę.
        Należy tej cywilizacji bronić zdecydowanie i dważnie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka