Dodaj do ulubionych

Jak sobie poradzić, jeśli przerywa

27.09.07, 22:42
Witam

Przepraszamy wszystkich, którzy mają kłopoty z odbiorem. To dość
pionierska historia a początki bywają trudne.

Jeśli komuś przerywa, to są dwie możliwe przyczyny
- ma wolne łącze;
- obciążenie serwerów jest duże.

Jak sobie z tym poradzić.
1. Otworzyć wideo.
2. Nacisnąć 'play'
3. Nacisnąć pauzę.
4. Poczekać trochę.
Wideo się sciąga, w tym czasie można sobie poczytać forum i podyskutować. Za jakieś 30-50 sekund ogląda się już normalnie.
Dodatkowo można jeszcze "przełączyć się" na gorszą jakość.
Różnicy zbyt dużej nie ma.

Będziemy to optymalizować.

To sposób na obciążenie jakie jest teraz. Program będzie dostępny jeszcze w następnych dniach.

Pozdrawiam i życzę miłego odbioru.

T
Obserwuj wątek
    • mary_an Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 22:45
      Pierwszy post napisalam godzine temu i od tej pory wlasnie czekam na
      forum. 30-50 sekund? Hmm...
      • maly_rowerek Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 22:58
        U mnie w gorszej jakosci idzie non stop. W lepszej juz gorzej, musze pauzowac.
        Kolejny problem to po przejsciu do nastepnego okna, musze ponownie ustawiac
        glosnosc, poniewaz wchodzi okno sciszone - FireFox and ABP
        • Gość: Mic_Hall YouTube!!! IP: *.219.186.95.adsl.dyn.edpnet.net 29.09.07, 22:27
          i po problemie...
    • asen A nie lepiej udostępnić pliki flv 27.09.07, 22:48
      a
      • asen A nie lepiej udostępnić pliki flv (poprawka) 27.09.07, 22:51
        ... które i tak są ogólnodostępne,
        czy internauci zawsze muszą sobie radzi sami?

        cyt.
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=590&w=69674198&a=69675242------------------------
        Re: Chciałbym to ściągnąć
        Autor: aktuel 27.09.07, 22:26
        Dodaj do ulubionych
        Odpowiedz cytując Odpowiedz

        Filmiki są umieszczone pod adresami:
        flv.cozpolska.pl/czp_101_1.flv
        flv.cozpolska.pl/czp_101_2.flv
        flv.cozpolska.pl/czp_101_3.flv
        flv.cozpolska.pl/czp_101_4.flv
        flv.cozpolska.pl/czp_101_5.flv
        flv.cozpolska.pl/czp_101_6.flv
        flv.cozpolska.pl/czp_101_7.flv
        Pliki w formacie FLV otwiera np. Media Player Classic
        (mesh.dl.sourceforge.net/sourceforge/guliverkli/mpc2kxp6490.zip)

        Pozdrawiam,
        Andrzej.
        ------------------------

        Pozdrawiam,
        Asen.
        • blahblahblah1 Re: torrent 28.09.07, 04:02
          A może alternatywnie torrent? Jeżeli będzie więcej ściągających pliki, to
          powinno choć trochę odciążyć serwery.
        • Gość: P Re: A nie lepiej udostępnić pliki flv (poprawka) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 12:58
          Czy moglbys podac linki do sciagniecia tych nowych odcinkow ?
          • Gość: neo Re: A nie lepiej udostępnić pliki flv (poprawka) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.07, 21:04
            Najnowszy program znajduje sie tu
            flv.cozpolska.pl/czp_102_1.flv
            flv.cozpolska.pl/czp_102_2.flv
            flv.cozpolska.pl/czp_102_3.flv
            flv.cozpolska.pl/czp_102_4.flv
            flv.cozpolska.pl/czp_102_5.flv
            flv.cozpolska.pl/czp_102_6.flv
            flv.cozpolska.pl/czp_102_7.flv
            flv.cozpolska.pl/czp_102_8.flv
    • pickles Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 22:49
      Rozważcie udostępnianie kolejnych odcinków przez p2p (torrent) - odciąży serwer, a na pewno wielu ludzi chciałoby obejrzeć program w lepszej jakości i bez buforowania.
      • tebe Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 22:51
        Rozważymy na pewno. Tak czy siak w momencie premiery obciążenie będzie duże. Torrent wtedy działa lepiej, ale to nie rozwiąże problemów bo masa ludzi nie wie co to jest.
        • ris22 Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 22:54
          tebe napisał:

          > Rozważymy na pewno. Tak czy siak w momencie premiery obciążenie będzie duże. To
          > rrent wtedy działa lepiej, ale to nie rozwiąże problemów bo masa ludzi nie wie
          > co to jest.
          To fakt ale pobrać już więcej ludzi potrafi :)

          • tebe Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 22:55
            Tu jest gdzieś link, ja go nie podam, ale działa ;-)
            • ris22 Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 22:57
              Wiem, że jest tylko mnie chodzi, żeby ten link był przez was na głównej :)
            • tkacz_iluzji Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 28.09.07, 00:17
              nie rozumiem obawy przed podaniem linku. Ludzie siec p2p to nie jest piractwo :)
              to bardzo skuteczna 'broń' rozpowszechniania materiałów bez obciążania własnego
              łącza. Tak się m.in. rozpowszechnia nowe dystrybucje linux'a etc...

              to że niektórzy używają do pobierania materiałów łamiących prawo autorskie to
              nie znaczy że całość p2p jest be :P
              • create Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 05.10.07, 11:36
                Też się mylisz :), Pobierając nie łamiesz praw autorskich,a udostępniając.
        • relana1 Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 22:56
          Poradziłam sobie ściągając z alternatywnego serwera, było szybciej.
          Pozdrawiam
          Regina
        • pickles Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 22:57
          Nic na tym nie stracicie, a ta część, która wie, jak to obsługiwać wybierze tę opcję = mniejsze obciążenie dla serwera :).
        • szakoou Torrent to bardzo dobre rozwiązanie... 27.09.07, 22:58
          Mam neostradę 1mb a ściąga się strasznie powoli. I to nie tyle kwestia
          prędkości, co sposobu buforowania. Na YouTube szybciutko wszystko się ładuje i
          nawet czekać nie muszę. WSZYSTKIE filmiki z gazeta.pl mają fatalne buforowanie
          (oczko puszczam tutaj do programistów), więc wrzucajcie to na YouTube (tak,
          wiem, konflikt interesów z gazeta.pl), albo alternatywnie wrzucajcie od razu do
          sieci p2p i udostępnijcie ściąganie torrentem. I niech to będzie cały program, a
          nie w kawałkach...
          • rydzykownie Re: Torrent to bardzo dobre rozwiązanie... 28.09.07, 11:05
            oczywiscie, ze problem nie lezy w szybkosci polaczenia. mam w miare dobre lacze
            a mimo to obejrzec "co z polska" nie moglem.

            (youtube faktycznie buforuje sie rewelacyjnie, tv trwam ogladam bez problemu.)
            ______________________________
            www.madrid-rastas.com
            www.rastas-madrid.blogspot.com
          • Gość: czarnykatamaran Re: Torrent to bardzo dobre rozwiązanie... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.07, 18:46
            Gazeta.pl ma rzeczywiście fatalne pliki wideo, gorsze ma chyba tylko onet z ich
            Windows Media Playerowatym shitem.

            Uczcie się od YouTube i tam wrzucajcie video albo udostępniajcie po prostu do
            zgrania na dysk (niekoniecznie jako torrent).
        • voker Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 23:27
          moze to?

          www.peercast.org/
        • bugmenot0 Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 29.09.07, 13:17
          tebe napisał:

          > Rozważymy na pewno. Tak czy siak w momencie premiery obciążenie będzie duże. To
          > rrent wtedy działa lepiej, ale to nie rozwiąże problemów bo masa ludzi nie wie
          > co to jest.

          Ależ oczywiście, że wielu nie wie ... być może dzięki temu się dowiedzą. Jeśli
          zdecydowalibyście się publikować podcast i RSS z linkiem do każdego odcinka
          zyskujecie z kolei rzesze stałych widzów, którzy być może normalnie by
          zapomnieli, a tak agregator im przypomni.
          Wersja "w całości" w formie pliku torrent odciąża łącza i jednocześnie pozwala
          materiałowi rozchodzić się i żyć znacznie dłużej, to ma jakiś sens.

          I na koniec. Rozważcie proszę publikację materiału na licencji Creative Commons
          (www.creativecommons.pl) np. CC-BY-SA-NC jeśli przyjżycie się licencji łatwo
          zauważycie, że stracić się na tym nie da (finansowo), a zyskać można
          przynajmniej w zakresie oglądalności/popularności.
          Pan Tomek pewnie zna książkę prof. Lessiga "Wolna Kultura", ale proponuję ją
          podrzucić też wydawcy...
    • iwanek7 Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 23:11
      Ja proponuje ustawic sobie proxy np. w3cache.icm.edu.pl. u mnie chodzi plynnie i
      bez problemow
      • madakox Re: Wrzuta.pl- Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 23:16
        albo prosze niech ktos wstawi na wrzute.pl, wtedy mozna bedzie ogladac.
    • kork87 Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 23:13
      Widzę, że Tebe jest tutaj wpływowym człowiekiem - a więc zwracam się do niego -
      po pierwsze: p2p, po drugie: możecie spokojnie pogorszyć jakość, bo nawet ta
      gorsza była dobra jak na oglądanie twarzy 3 rozmówców, w końcu to nie Taniec z
      gwiazdami, żeby trzeba było 27 cali i super jakość :D
      • irma223 Co to jest to p2p i ten cały torrent? 27.09.07, 23:17
        • tkacz_iluzji Re: Co to jest to p2p i ten cały torrent? 28.09.07, 00:19
          tutaj trafili a na google nie? dziwne; mnie mamusia zawsze uczyła że google
          najlepszym przyjacielem człowieka... tfuuu internauty :)
      • cyklista Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 23:19
        > ... po drugie: możecie spokojnie pogorszyć jakość, bo nawet ta
        To, to. W sumie zyskacie na jakości, bo wszystkie blondynki na początek walą w
        serwer główny i wysoką jakość. Ale na przyszłość, bez dedykowanej przeglądarki
        chyba się nie obejdzie. Tu nie Korea, albo inna Skandynawia, tu jest Polska.
        Polskie drogi, polski net.
      • tebe Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 23:19
        Sprężaliśmy się, żeby to przyzwoicie ruszyło, wierzcie mi, że
        problemy występują nie we wszystkich sieciach (a raczej w niektórych)
        Weźmiemy je pod uwagę na pewno w następnych edycjach bo już teraz
        ruch będzie spadał.
        pozdrawiam
        • cyklista Ilu ludzi to obejrzało? 27.09.07, 23:20
          jakieś szacunki?
          • poiuyt666 Re: Ilu ludzi to obejrzało? 28.09.07, 00:06
            nie...
            tylko
            ...jeden wielki szacun
    • jacbelfer Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 27.09.07, 23:43
      Warto oglądać...trochę później. Nie mogłem się wbić na główny serwer. Myślałem,
      że program...przepadł. Super pomysł z małymi częściami i potem obowiązkowym
      archiwum programów. To już 22 wiek :-) i V RP.

      Dla debat politycznych nie musi być HD. Gorszy przekaz, alternatywny serwer i
      powinno działać. Może jeszcze ze 2 inne alternatywy (mirrory) ?
      Jak widać zainteresowanie jest za....e (zajefajne) .
    • ponury_mleczarz Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 28.09.07, 01:23
      na poczatku troche czekalem az sie zabuforuje ale w sumie OK , na pewno lepiej
      ogladac pozniej, bo o 22 to bylo pewnie przeciazenie. pozdro.
      PS ponury mleczarz przyjdzie tez po ciebie...
    • julia-zt Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 28.09.07, 11:13
      Strasznie przeciązony był wczoraj serwer- pomimo tego że mam dość
      szybkie łącze kazdy odcinek wgrywał sie ok 10 min;/ dzisiaj za to-
      bez problemu:)
    • tis Sugestie downloadu :) 28.09.07, 12:36
      Jeszcze ja się "dorzucę" :)
      Naprawdę fajnie by było móc obejrzeć to w postaci plików avi/mp4 lepszej jakości (mimo wszystko) niż flash :) Zatem z sugestii:
      1. zostawić wersję flash - oczywiście
      2. Torrent (nawet własnych trackerów nie potrzeba, tylko jeden klient na Waszym serwerze udostępniający ww program).
      3. Z mniej jeszcze w Polsce znanych: kanały Pando (channels.pando.com/) - m.in. wtyczka do Skype'a.

      Naprawdę fajnie by było takie archiwa utworzyć. A wszystko (prócz flasha) nie zarżnie Wam serwerów :) Co prawda nie kazdy wie, co to p2p, ale praktycznie każdy ma znajomego, który wie :P
    • Gość: gość portaluu Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa IP: *.client.mchsi.com 28.09.07, 19:11
      Brawo!!!!
      Przerwało - ale nie na długo. Zniknął dobry program i już jest
      spowrotem. To jest denerwujące, że lepsza pulicystka znika, zupełnie
      jak za PRL-u, więc nie ma co się przejmować jak trochę przerywa
      sciąganie.
    • jerlas Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 28.09.07, 22:58
      Wpisz w google torrent i przeczytaj albo strona:
      www.torrent.eprogramy.net/
      jerlas
    • Gość: jerlas Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.07, 23:42
      Jeszcze coś znalazłem: "Nowa odsłona Polskiego Torrenta
      Witam. Mam nadzieję, że wygląd stronki będzie Wam się podobał, cały
      czas będzie modifikowany. W przypadku sugestii proszę o kontakt.
      Zostały przeniesione tylko konta VIP, nowi użytkownicy, którzy się
      rejestruja są na zwykłych kontach i obowiązuja ich zasady opisane na
      tej stronie -
      www.polskitorrent.pl/forum/viewtopic.php?id=3"jerlas
      jerlas
    • Gość: LUK Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa IP: *.wroclaw.mm.pl 29.09.07, 01:34
      Denerwujące jest to, że program jest podzielony na części. Przez to konieczne
      jest kilka przerw. Klikam Pause, czekam aż się załaduje, oglądam, a po chwili
      cała ta procedura od nowa. Nie można by tego zrobić jako jeden kawałek. Wtedy
      czekał bym na załadowanie tylko raz (choć pewno dłużej). A może w tej formule
      chodzi o budowanie napięcia ;D
    • bonobo44 Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa 29.09.07, 12:55
      Proszę utrzymać wysoką jakość przynajmniej jako opcję...

      oczywiście nie mam na myśli wysokiej jakości samego programu
      - ta jest i jestem przekonany - pozostanie - bez zarzutu...
    • Gość: Spychacz Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa IP: *.icpnet.pl 29.09.07, 15:46
      Nagrajcie plik w formacie Windows Media (wilobitratowym) taki maby
      komputer sam wybierał jakość biorąc pod uwagę szybkość łącza i już.
    • Gość: Kasia Nie dziala ;( IP: *.dsl.nsw.optusnet.com.au 01.10.07, 00:27
      naciskam 'play' i mam czarny ekran, bez znaczenia ile czekam. Nie
      wiem co jest zle,
      Dodam, ze nie mam problemow z ogladaniem filmikow dolaczonych do
      artykulow na gazeta.pl, czy programow na www.itvp.pl

      • Gość: kasia Re: Nie dziala ;( IP: *.dsl.nsw.optusnet.com.au 01.10.07, 00:41
        juz dziala;)
    • Gość: P Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 13:01
      Czy moglibyscie zamienic sposob przekazu tego programu z flasha na
      przekaz strumieniowy. Jak to jest na przyklad na www.itvp.pl.
      Z pewnoscia wtedy poszla by na kazdej predkosci lacza internetowego.
      Przez co wiecej osób by moglo obejrzec kazdy program.

      Pozdrawiam
    • Gość: Neostradowicz Re: Jak sobie poradzić, jeśli przerywa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.07, 12:42
      Dla mnie działa rewelacyjnie w piątek miałem 237.15kB/s to tyle co potrafi moja
      Neo !!! Brawo.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka