Dodaj do ulubionych

W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla...

06.01.08, 10:57
Czy się komuś to podoba czy nie krzyż jest symbolem narodowym.Nie tylko
symbolizuje Chrystusa i jego mękę ale i symbolizuje naród polski. W XIX wieku
nastąpiło zlanie się symbolu męki Boga z symbolem narodu polskiego. W
przededniu powstania styczniowego w jednej z demonstracji w Warszawie gdy
padły salwy rosyjskiej piechoty i gdy upadł krzyż niesiony przez tłum
warszawiaków.Podniósł ten znak żyd i poszedł z nim dalej i kolejna salwa i
kolejny raz niosący ugodzony moskiewską kulą padł a wraz z nim upadł krzyż.

bezimienny poeta upamiętnił to tak
O królowie
wieczna wam wzgarda i wstyd
gdy Krzyż tłukli carowie
to bronił Go żyd

Jeśli ktoś nie zrozumiał to zadaję proste pytanie co podniósł i co niósł żyd(
dla nieznających realiów XIX wieku wyjaśniam żyd był wówczas tylko ortodoksą a
jako ortodoksa powinie co najmniej na widok krzyża splunąć)Czy niósł symbol
męki Boga czy jednak symbol polskiego narodu


serdecznie pozdrawiam kecaw kaczysta z miłym radosnym kwa kwa
Obserwuj wątek
    • obseerwator Wacek symbol narodu to orzeł biały ! nt 06.01.08, 11:15
      • kecawa Re: Wacek symbol narodu to orzeł biały ! nt 06.01.08, 11:18
        Nie tylko mój drogi nie tylko- krzyż jest dla mnie i wielu symbolem nie tylko
        męki Pana.Pozwoliłem sobie przytoczyć owe zdarzenie historyczne więc zadam Ci
        pytanie co niósł ów żyd na placu Grzybowskim w latach 60 tych XIX wieku w
        Warszawie ?

        serdecznie POzdrawiam kecaw kaczysta
        • jdbad Re: Wacek symbol narodu to orzeł biały ! nt 06.01.08, 11:19
          Do kościoła miałeś iśc.
          • kecawa Re: Wacek symbol narodu to orzeł biały ! nt 06.01.08, 11:22
            Na 12 moja droga na 12- lecę i Tobie to polecam

            serdeczności przesyłam i się nie złość -kwa kwa
            • jdbad Re: Wacek symbol narodu to orzeł biały ! nt 06.01.08, 11:26
              To juz czas! A ja z przyjemnościa zostanę w domu:)
            • hejnalista Wacek - zaparty ciemnioku 06.01.08, 11:28
              krzyż jest symbolem religijnym, czy to rozumiesz czy nie.
              Tylko dlatego nie protestuję gdy babka klozetowa (pisuardessa) wiesza w szalecie
              miejskim Pana Jezusa na krzyżu nad drzwiami - mimo że mam wrażenie że ktoś z
              góry zagląda mi do rozporka.
              Gdyby powiesiła Orła Białego to podałbym ją do sądu o zbeszczeszczenie i
              naruszenie prawa.
        • obseerwator Re: Wacek symbol narodu to orzeł biały ! nt 06.01.08, 11:22
          dla ciebie tak i ok - mi nic do tego.

          dla narodu i państwa symbolem jest orzeł biały.

          krzyż jest symbolem dla rzym.katolików.

          nie wszyscy Polacy to katolicy - przestań już judzić, jątrzyć.

          nienawidzisz Polski i Polaków ?
    • jola_iza Re: Kecaw 06.01.08, 11:18
      Ty mnie i mojej rodziny nie wynarodawiaj łaskawie.
      • kecawa Re: Kecaw 06.01.08, 11:21
        Nie zrozumiałaś lub nie chcesz zrozumieć.Krzyż czy Ci się podoba czy nie zlał
        się poprzez historię naszego narodu z Polską. Jeśli tego nie rozumiesz to
        trudno.Masz oczywiście prawo tego nie akceptować tak samo jak masz prawo w Boże
        Narodzenie śpiewać Podmaskowskije Wieciera a kartę swiateczną opatrzyć tekstem
        Wesołych świąt Grudniowych

        wolny kraj Tak czy nie?

        serdecznie pozdrawiam kecaw kaczysta od lat przeszło pięciu
        • x2468 Re: Kecaw 06.01.08, 11:41
          Krzyz moze byc symbolem Polski upadlej i zasciankowej.W czasach kiedy Polska
          byla mocarstwem"od morza do morza",by panstwm wielonarodowym,wielokulturowym a
          jej mieszkancy wyznawali wiele religi.I wtedy nikt w Sejmie krzyza nie
          wieszal.Upadek rozpoczal sie wraz z poczatkiem dominacji tego religijnego
          symbolu.Mozna wiec powiedziec ze jest on symbolem upadku Rzeczypospolitej a z
          cala pewnoscia upadku Rzeczypospolitej Obojga Narodow.
          I zawsze kiedy bedziesz widzial krzyz,pomysl o losie RP.
    • 8macek Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 11:22
      i nie zapomnij podziękować panu bogu za to, że jego syn został
      ukrzyżowany a nie np. utopiony w gnojowicy...
      :-D
    • daktylek Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 11:33
      Symbole narodowe RP to godło i flaga. W szkole tego uczą.
    • apoplaws W XIX się zlał to w XXI może się w końcu oddzieli 06.01.08, 11:41
      Co byłoby z korzyścią dla wielu.
      Przy czym, rzecz jasna, wolność wyznawania danej religii nie powinna zostać
      ograniczona.
      Obrazek przytoczony przez Ciebie w sumie ładny:
      Ortodoksyjny żyd, niosący katolicki krzyż w sprzeciwie wobec prawosławnego
      monarchy (nb. pomazańca bożego, tyle, że z nadania innego rytu religii
      chrześcijańskiej, z którego punktu widzenia nb. katolicy to heretycy ). Trochę
      bajzel. Brak mi tu głosu monarchistów, którzy uzasadnialiby zło tej całej zadymy
      jako buntu wobec prawowitej władzy królewskiej ;).
      Zresztą - symbole niech sobie wiszą. Marny to powód do wojen, nawet jeśli
      parlamentarnych. Ważne, zeby w kwestiach naprawdę istotnych decydował jednak
      rozsądek a nie magia symboli i opinia oderwanych od życia machaczy kadzidłem.
      • hejnalista masz rację, tylko ... 06.01.08, 11:57
        kiedy zrozumieją to biskupi z KK ?
      • kecawa Re: W XIX się zlał to w XXI może się w końcu oddz 06.01.08, 14:10
        Przeczytałem z uwagą

        pozdrawiam kecaw
        • wos9 Re: W XIX się zlał to w XXI może się w końcu oddz 06.01.08, 16:17
          kecawa napisał:

          > Przeczytałem z uwagą
          >
          > pozdrawiam kecaw

          I co z tego wynikło???
    • venus99 Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 12:12
      łamiąc zasadę - zero kontaktów z idiotami muszę kecawie
      powiedzieć:gó.. prawda.
      • kecawa Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 14:12
        Oj wysoką reprezentujesz osobistą kulturę !Czy wszyscy Twoi są podobni Tobie ?

        kecaw pozdrawiam z całą serdecznością bo jesteś człowiekiem a z tego powodu już
        zasługujesz na szacunek

        z wesołym kwa kwa
        • wos9 Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 16:16
          kecawa napisał:

          > Oj wysoką reprezentujesz osobistą kulturę !Czy wszyscy Twoi są
          podobni Tobie ?
          >
          > kecaw pozdrawiam z całą serdecznością bo jesteś człowiekiem a z
          tego powodu ju
          > ż
          > zasługujesz na szacunek
          >
          > z wesołym kwa kwa

          Ale z czego się cieszysz?
    • doc.holliday ... ale dlaczego narodu żydowskiego? 06.01.08, 12:15
      Polskich patriotow rozstrzeliwano
      ja w Katyniu, albo wieszano jak np. Traugutta.
      Wiec powinien tam wisiec kalasznikow,
      albo mał szubienica.

      • doc.holliday Re: ... ale dlaczego narodu żydowskiego? 06.01.08, 12:16

        > Wiec powinien tam wisiec kalasznikow,

        Kalasznikow chyba nie, bo powstał później,
        raczej pepesza)
    • woda.woda A Chrystus był Polakiem, 06.01.08, 14:11
      jego matka pochodziła spod Łowicza.
      • kecawa Re: A Chrystus był Polakiem, 06.01.08, 14:14
        Masz rację a nawet więcej On był i Niemcem ,Francuzem Włochem itd

        trafiłaś w sedno

        pozdrawiam kecaw
        • woda.woda Niemcy też powinni mieć kryż 06.01.08, 14:15
          jako symbol swego narodu

          I Francuzi i w ogóle.

          • kecawa Re: Niemcy też powinni mieć kryż 06.01.08, 14:16
            W Bawarii moja droga z uwagi na historię tak jest

            pozdrawiam kecaw
            • woda.woda To Bawaria już się oddzieliła od Niemiec? 06.01.08, 14:17
            • p.smerf Re: Niemcy też powinni mieć kryż 06.01.08, 14:26
              Wzrok mam już dość słaby, ale młody kecawa z pewnością dostrzeże co trzeba (Może
              Rydzyk pomoże?)
              tu jest adresik internetowy parlamentu Bawarii

              www.bayern.landtag.de/virtueller_rundgang.ht
              A więc drogi kecawa, w którym miejscu dostrzegasz tam krzyż?
              • trzymilionowy.post Re: Niemcy też powinni mieć kryż 06.01.08, 15:38
                www.bayern.landtag.de/virtueller_rundgang.html

                p.smerf napisał:

              • kecawa Re: Niemcy też powinni mieć kryż 06.01.08, 18:29
                mój drogi i w szkole w szkole
                • wos9 Re: Niemcy też powinni mieć kryż 07.01.08, 15:22
                  kecawa napisał:

                  > mój drogi i w szkole w szkole

                  Booo??? Nie narzucaj innym swoich poglądów.
            • jack20 Re: Niemcy też powinni mieć kryż 06.01.08, 14:53
              glupi cepie, w kazdepanstwo zwiazkowe niemiec obowiazuje GG atam nie
              tylko w parlamencie ale w sadach, urzedach publicznych jest zakaz
              umieszczania na scianach symboli religijnych. bawaria co prawda jest
              tzw. freie land, ma nawet swoja konstytucje ale to tylko pic na wode
              nieznacznie odbiegajacy od GG. wybraz sobie cepie nawet, ze w
              szkolach wywieszenie w klasie krzyza jest utam uzaleznione od zgody
              WSZYSTKICH rodzicow dzieci w klasie
            • marouder.eu Zdrajca Kecaw reaktywuje krzyzactwo niemieckie!/nt 06.01.08, 20:37

              • jdbad Re: Zdrajca Kecaw reaktywuje krzyzactwo niemiecki 06.01.08, 20:38
                Brzydal:(
        • inna57 Re: Tak żeby ci uświadomić 07.01.08, 17:11
          Chrystus był Żydem a nawet rabinem, jego matka była Żydówką i
          traktowała szabas jako dzień święty. Taka jest prawda czy się to
          komuś podoba czy nie.
          A wieszanie symboli religijnych w miejscach użyteczności publicznej
          uważam za totalną głupotę.
          Wiara to coś co człowiek nosi w duszy a nie wiesza na ścianie w
          każdym wybranym miejscu.
    • sclavus Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 14:31
      Upierdliwyś ty wacek, oj - upierdliwy...
      Ale niech ci będzie - każda wieś ma swojego głupka.... lub, co
      najmniej, przygłupa!
    • jack20 Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 14:47
      jebn... to ty jestes ostro.
    • goldenwomen3 o symbol narodu była kłotnia w Oświęcimiu 06.01.08, 15:06
      pamietacie? i co? "kazali" zabrać i zabrano. Prawnie?
    • pit_44 Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 16:07
      Masz rację, ale nie do końca.
      Krzyż BYŁ symbolem narodowym.
      W czasie powstania styczniowego na pewno (to prawie 6 pokoleń
      temu!), wcześniej w czasach najazdu wszelkiej maści "niewiernych"
      oczywiście też, w pewnym sensie był nim w czasie PRL.
      Ale to historia.
      Dla zdecydowanej większości młodego pokolenia krzyż nie ma nic
      wspólnego z narodem. A będzie jescze gorzej, bo KK nie nadąża za
      zmianami społecznymi i polegnie (niestety) jak w Hiszpanii.
      • zapijaczony_ryj tej częsci narodu! 06.01.08, 16:19
        www.hot.jpg.pl/26533
        • zapijaczony_ryj Typowo polski symbol ten krzyż 06.01.08, 22:02
          www.warcry.hu/skins/preview/Captured%20B-17s%20in%20the%20Luftwaffe.jpg
    • l.o.r.t.e.a Mądrze piszesz kecawie, i ja ciebie pozdarwiam. 06.01.08, 16:33

      • wos9 Re: Mądrze piszesz kecawie, i ja ciebie pozdarwia 06.01.08, 16:59
        l.o.r.t.e.a napisał:

        > Równasz do Kecawka??? Na zdrowie.
    • hrabia.m.c Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 16:41
      a czy to nie plagiacik?
      taki symbol z tego co mnie uczyli za komuny:)
      to mieli krzyżaccy
      • wos9 Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 17:02
        hrabia.m.c napisał:

        > a czy to nie plagiacik?
        > taki symbol z tego co mnie uczyli za komuny:)
        > to mieli krzyżaccy

        Mieli i w imię tego symbolu mordowali. Wyłupywali oczy, obcinali
        dłonie - wystarczy wspomnieć Juranda ze Spychowa...
        Zresztą i hitlerowcy szli do boju z Bogiem na ustach.
        • weissensee Gott mit uns... 06.01.08, 17:09
          ... mawiał Adolf, idol Kecawa

          • kecawa Re: Gott mit uns... 06.01.08, 18:37
            Dlaczego obrażasz zamiast dyskutować

            pozdrawiam serdecznie kecaw kaczysta od lat prawie sześciu z miłym
            kaczystowskim kwa kwa
            • wos9 Re: Gott mit uns... 07.01.08, 15:25
              kecawa napisał:

              > Dlaczego obrażasz zamiast dyskutować
              >
              > pozdrawiam serdecznie kecaw kaczysta od lat prawie sześciu z miłym
              > kaczystowskim kwa kwa

              Dyskutuje właśnie - ale Ty wyjątkowo nie lubisz innego zdania,
              niż Twoje.
              • kecawa Re: Gott mit uns... 07.01.08, 21:22
                Czy się dziwisz że nie lubię gdy ktoś przypisuje mi to iż Hitler jest moi idolem ?

                czy naprawdę sądzisz iż jest to właściwe preludium do dyskusji!

                z milym kwa kwa kecaw( jak tam sprawy rodzinne ? U mnie OK dzieci studiują i
                chyba wychowałem ich na dobrych porządnych ludzi-choć gwarancji nie ma nigdy)

                z radosno-kaczystowskim kwa kwa kecaw
                • wos9 Re: Gott mit uns... 08.01.08, 16:56
                  kecawa napisał:

                  > Czy się dziwisz że nie lubię gdy ktoś przypisuje mi to iż Hitler
                  jest moi idole
                  > m ?
                  >
                  > czy naprawdę sądzisz iż jest to właściwe preludium do dyskusji!
                  >
                  > z milym kwa kwa kecaw( jak tam sprawy rodzinne ? U mnie OK dzieci
                  studiują i
                  > chyba wychowałem ich na dobrych porządnych ludzi-choć gwarancji
                  nie ma nigdy)
                  >
                  > z radosno-kaczystowskim kwa kwa kecaw

                  U mnie też OK. I masz rację GWARANCJI nie ma nigdy!
        • kecawa Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 18:33
          Ja o faktach a ty moja droga o bajkach, które ku pokrzepieniu serc raczył pisać
          Sienkiewicz]


          z wesolym kwa kwa kecaw
          • wos9 Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 07.01.08, 15:27
            kecawa napisał:

            > Ja o faktach a ty moja droga o bajkach, które ku pokrzepieniu serc
            raczył pisać
            > Sienkiewicz]
            >
            >
            > z wesolym kwa kwa kecaw

            Powinno Ci być mniej wesoło, kiedy wasz kułalicjant tak się o
            Sienkiewicza bił...
            • kecawa Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 07.01.08, 18:36
              To tylko wspomnienie -koalicjant skonsumowany.Mam nadzieję ,iż LiD zostanie tak
              skonsumowany przez PO

              z milym kwa kwa kecaw
              • wos9 Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 08.01.08, 16:54
                kecawa napisał:

                > To tylko wspomnienie -koalicjant skonsumowany.Mam nadzieję ,iż LiD
                zostanie tak
                > skonsumowany przez PO
                >
                > z milym kwa kwa kecaw

                Ale ta konsumpcja do dziś wam się czkawką odbija - MÓWIĘ to
                równie radośnie, jak Ty kwaczesz.
        • kecawa Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 20:12
          Pileś nie pisz piszesz pij

          pozdrawiam kecaw
    • marouder.eu Dla mnie kretyn zyjacy zmitologizowanymi.. 06.01.08, 17:10
      ..realiami i wartosciami wieku XIX pozostanie tylko kretynem.
      Dzis katolicki pan Boziulka nie jest symbolem narodowym.
      Poza tym Sejm nie jest miejscem wystawiania na widok publiczny symboliki
      narodowej. To organ panstwa obywatelskiego, a to korzysta z zasobu symboli
      jednoczacych wszystkich obywateli. Symbolika religijna do tego zbioru nie
      przynalezy.
    • ariadna-enta Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 17:25
      taa żyd ( z małej litery) krzyż zbeszcześcił znaczy symbol polskości
      kurna wacek tobie już całkiem wali.)))
      • kecawa Re: żyd a Zyd to nie do końca to samo 06.01.08, 18:35
        Moja droga pisałem o człowieku wyznania mojżeszowego więc mała literą gdybym
        pisal o narodzie to wielką


        kecaw dyslektyk który jednak wie iż żyd i Zyd to nie to samo



        serdecznie pozdrawiam
    • 440417mz Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 20:31
      Na FK internauci mają z Kecawą ;krzyż pański;.Tzn symboliczną
      utropę(zmartwienie)!Wacek więc powinien zawisnąć?
      • jdbad Re::)))) 06.01.08, 20:34
        Przedni pomysł:)
        • 440417mz Re::)))) 06.01.08, 20:41
          Wiszącego na krzyżu JezUSA ChrystUSA katolicy rzymscy całują po stopach.Jak
          Kecawa będzie wisiał na krzyżu to może go pocałuję.
          • jdbad Re::)))) 06.01.08, 22:04
            Jesteś pewien? :(
            • 440417mz Re::)))) 06.01.08, 22:12
              Oczywiście,ale per procura.
              • jdbad Re::)))) 06.01.08, 22:13
                Bo juz się martwiłam o te nogi:))))
                • 440417mz Re::)))) 06.01.08, 23:13
                  O tych nogach to pisałem w konwencji żartu jaki chodził za Gomułki:Wzywa
                  sekretarz KG PZPR, sołtysa.Sołtysie chodzicie do kościoła i Chrystusowi
                  całujecie nogi.Ano chodza i całuja.Sekretarz:a Gomułkę byście pocałowali w
                  stopy?Sołtys odpowiada:Jakby wisioł to czemu nie!
      • ariadna-enta Re: W sejmie wisi symbol narodu- uzasadnienie dla 06.01.08, 21:54
        jaki tam krzyż pański
        wacek to forumowa maskotka
        pobawić się nim można.))
    • zapijaczony_ryj Tylko polski symbol.Symbol polskości tych ziem 06.01.08, 22:05
      www.filmpolski.pl/z1/30z/2230_7.jpg
    • marouder.eu Zwisly wacek symbolem... 08.01.08, 16:58
      ..PiS!
    • bubba49 Re:symbolem jest orzeł,biało-czerwona flaga, 08.01.08, 16:59
      a krzyż jest symbolem każni chrystusa,kecaw popraw się i przestań kadzic klerowi.
    • man_sapiens Gott mit uns 08.01.08, 17:08
      > Czy się komuś to podoba czy nie krzyż jest symbolem narodowym.

      kecawa, pójdźmy krok dalej i wygrawerujmy to hasło na klamrach pasów polskich
      żołnierzy, policjantów i strażaków. Jak chcesz, to ewentualnie w polskim
      tłumaczeniu.
    • rzymski_szaman Panie kecawa nie wiesz co to jest Godło Państwowe 08.01.08, 17:09
      Krzyż z przybitym człowiekiem narodowości żydowskiej
      jest symbolem wiary chrześcijańskiej,
      a nie symbolem narodu.
      Tryskasz brakiem elementarnej wiedzy na poziomie podstawowym klas
      młodszych.
      Nie pisz tylko, że jesteś nauczycielem,
      ponieważ nigdy w to nie uwierzę.
      • marouder.eu Jest nauczycielem!!Naucza Prac Recznych!/nt 08.01.08, 17:16

        • rzymski_szaman Re: Jest nauczycielem!!Naucza Prac Recznych!/nt 08.01.08, 17:21
          Biedne dzieci,
          chyba strugają tylko krzyże.
          • marouder.eu Strugaja krzyze i ceruja skarpetki narodowe.. 08.01.08, 17:28
            ...robia tez narodowe poleczki na "Dziela Wszystkie" pana papieza Wojtyly a za
            poprzedniego rezymu Kecawka nakazal mlodziezy wykonywanie symbolicznych PiSuarow
            narodowych ze spuszczaczem wody w ksztalcie krzyza.

            Poza tym kecawka slynie z tego, ze flage narodowa potrafi wywiesic lewa strona
            na wierzch.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka