Dodaj do ulubionych

galobal prezydencki - radosc, czy zaloba?

11.11.08, 20:52
Szanowny pan pRezydent raczyl wspomniec podczas swojego przemowienia (slabsze
niz to na placu), ze obchodzimy wlasnie swieto radosne. Odzyskanie
niepodleglosci rzeczywiscie moze byc czyms, z czego mozna sie cieszyc, ale w
wydaniu galobalowym to raczej koncert zalobny.
Jedno to tresc piosenek (piesni), a drugie to aranzacje. Nijak nie widze w tym
szczescia.
Obserwuj wątek
    • kataryna.kataryna Kolejny skandal! 11.11.08, 20:53
      Donek by wystawił Dodę i Kukiza.
      • bryt.bryt Re: Kolejny skandal 11.11.08, 20:57
        kataryna.kataryna napisała:

        > Donek by wystawił Dodę i Kukiza.

        Zaden skandal. Zwyczajna smutna akademia w starym, dobrym, bogoojczyznianym
        stylu. Chyba nie tak powinno byc, bo jak byc powinno to nie wiem. Wie to tylko Szef.
        Odnosnie Dody sie nie wypowiadam, ale Kukiz wczoraj w TVN zrobil wiecej dla tej
        rocznicy niz dotychczasowi artysci swoimi interpretacjami.
      • elfhelm Re: Kolejny skandal! 11.11.08, 21:10
        Dody nie znam od strony wokalnej.

        Kukiz? Czemu nie???
      • mmikki Re: Kolejny skandal! 11.11.08, 21:29
        dlaczego kasiu nie jesteś na gali?
      • pla_cebo Re: Kolejny skandal! 11.11.08, 22:07
        Kukiz za duzo pije, sam sie przyznaje do swoich problemow. A Doda
        bylaby swietnym dopelnieniem polityki obecnego rzadu.....
        Ps. Madonna ze swoja banda hollywoodzka wykreowala Baracka Husajna
        ktory dostal tylko 52% glosow przy frekwencji 61%. Tam nie bylo
        zadnej obamomanii. Koledzy Michnika z NYT wykreowali amerykanska
        Dode na prezydenta...
        • pla_cebo Re: Kolejny skandal! 12.11.08, 15:22
          Jak mozna manipulowac glupiutkimi lemingami Obama Husajn pokazal.
          Spoleczenstwo USA jest wyjatkowo odporne na manipulacje kiedy
          wszystkie glupiutkie gwiazdki hollywood z madonna na czele wybraly
          Husajna tylko 52% sie poddalo tej ogupiajacej terapii...
          • replique Re: Kolejny skandal! 12.11.08, 15:29
            Nie zapomniałeś prezerwatywy założyć??
            I - czy zdajesz sobie sprawę, w jakiej sytuacji stawiasz "pana
            prezydęta"???
      • replique Wiesz na pewno??? Skąd??? 12.11.08, 15:26
        Na Pytię, to ty się tak nadajesz, jak kozia... - no, wiesz co!
    • bryt.bryt Zakopower 11.11.08, 21:06
      Czy oni pojechali z playbacku ...?
      Jakos im sie dzwiek z obrazem nie zgrywal ...
    • pla_cebo Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:09
      Zacopower i "Oblawa" to dla agorowego nicka zaloba. Wasz prymitywizm
      przechodzi juz wszystko. Dzieci i wnuki KPP tak nienawidza
      prezydenta, ze sa w stanie nawet zaszlachtowac Kaczmarskiego...
      He,he...
      • bryt.bryt Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:11
        pla_cebo napisała:

        > Zacopower i "Oblawa" to dla agorowego nicka zaloba. Wasz prymitywizm
        > przechodzi juz wszystko. Dzieci i wnuki KPP tak nienawidza
        > prezydenta, ze sa w stanie nawet zaszlachtowac Kaczmarskiego...
        > He,he...

        Wyciagasz bardzo daleko idace wnioski. Wyjasnie, ze bledne.
        • pla_cebo Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:13
          One nie sa bledne:) Twoja dzialalnosc tutaj na forum, twoj kazdy
          wpis swiadczy o tym.
          Ps. Dla mnie zakopower i myslowitz to najlepsze polskie kapele
          obecnie.
          • mietowe_loczki pla_cebo 11.11.08, 21:15
            Pytanie w kwestii formalnej. Czy jest jeszcze ktoś na tym forum,
            kogo nie nazwałaś/-eś agorowym nickiem i kogo nie "rozszyfrowałaś/-
            eś" na podstawie jego wpisów?
            • pla_cebo Re: pla_cebo 11.11.08, 21:54
              W kwetii formalnej odpowiadam. Kiedys agorowe wpisy to bylo okolo
              70% teraz jest 98%:)
              • replique Re: pla_cebo 12.11.08, 15:31
                ja perdole!!!
                Aż!?... Czy tylko?
                :((
      • kataryna.kataryna Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:20
        pla_cebo napisała:

        > Zacopower i "Oblawa" to dla agorowego nicka zaloba. Wasz prymitywizm
        > przechodzi juz wszystko. Dzieci i wnuki KPP tak nienawidza
        > prezydenta, ze sa w stanie nawet zaszlachtowac Kaczmarskiego...
        > He,he...



        Narzekają bo jak wiesz mamy setki radosnych i skocznych piosenek związanych z
        dzisiejszym świętem a tu wybrano akurat takie mało wesołe. Spytaj to Ci wymienią
        co powinno lecieć na dzisiejszej gali. No i w czyim wykonaniu.
        • pla_cebo Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:24
          Ostatnio ktos ze znajomych mi powiedzial, ze nie mozna popierac pis
          bo oni maja brzydkie twarze...
          Ps. Doda na prezia!
          Pozdrowienia,
          • kataryna.kataryna Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:28
            pla_cebo napisała:

            > Ostatnio ktos ze znajomych mi powiedzial, ze nie mozna popierac pis
            > bo oni maja brzydkie twarze...



            Nie to co Schetyna, Drzewiecki, Chlebowski i Donek :)
            • pla_cebo Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:42
              Chlebowski i Drzewiecki to twarze po przejsciach alkoholowych,
              Schetyna to twarz po przejsciach biznesowych w III RP, Donek to
              twarz po przejsciach roznorakich, ale ja lubie twarz Palikota bo ona
              jest prawdziwa, no i twarz wsiowego marszalka ktory juz nie jednego
              doprowadzil do samobujstwa swoimi ciekawymi zwiazkami...
        • bryt.bryt Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:25
          kataryna.kataryna napisała:

          (...)
          > Narzekają bo jak wiesz mamy setki radosnych i skocznych piosenek
          > związanych z dzisiejszym świętem a tu wybrano akurat takie mało
          > wesołe. Spytaj to Ci wymienią co powinno lecieć na dzisiejszej
          > gali. No i w czyim wykonaniu.

          Jak by sie tak chwile zastanowic, to cos by sie znalazlo. Ale nie w tym rzecz.
          Wszystko mozna zrobic na smutno albo na wesolo. Tu bylo na smutno, na bardzo
          smutno. I na jedno kopyto. Jeden Zakopower wiosny nie uczynil.
          • kataryna.kataryna Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:27
            bryt.bryt napisał:

            > kataryna.kataryna napisała:
            >
            > (...)
            > > Narzekają bo jak wiesz mamy setki radosnych i skocznych piosenek
            > > związanych z dzisiejszym świętem a tu wybrano akurat takie mało
            > > wesołe. Spytaj to Ci wymienią co powinno lecieć na dzisiejszej
            > > gali. No i w czyim wykonaniu.
            >
            > Jak by sie tak chwile zastanowic, to cos by sie znalazlo. Ale nie w tym rzecz.
            > Wszystko mozna zrobic na smutno albo na wesolo. Tu bylo na smutno, na bardzo
            > smutno. I na jedno kopyto. Jeden Zakopower wiosny nie uczynil.




            Dawaj listę wesołych kawałków. Może się czegoś nauczę. A potem wytłumacz
            dlaczego są lepsze od tych, które były.
            • bryt.bryt Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:33
              kataryna.kataryna napisała:

              (...)
              > Dawaj listę wesołych kawałków. Może się czegoś nauczę. A potem
              > wytłumacz dlaczego są lepsze od tych, które były.

              Czytaj ze zrozumieniem. Moj zarzut jest taki, ze to co bylo, moglo byc zrobione inaczej.
              • kataryna.kataryna Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:50
                bryt.bryt napisał:

                > kataryna.kataryna napisała:
                >
                > (...)
                > > Dawaj listę wesołych kawałków. Może się czegoś nauczę. A potem
                > > wytłumacz dlaczego są lepsze od tych, które były.
                >
                > Czytaj ze zrozumieniem. Moj zarzut jest taki, ze to co bylo, moglo byc zrobione
                > inaczej.




                Czyli jak? Skoczniej?
    • bryt.bryt Rynkowski 11.11.08, 21:16
      Piesn "Zeby Polska byla Polska" w wykonaniu Rynkowskiego to dobre podsumowanie
      galobalu. Smutno, patetycznie, jednostajnie. Od 20 lat mamy ponownie wolny kraj,
      a glowa panstwa organizuje show w stylu siermiezno-narodowowyzwolenczym. Nic
      tylko sie jednoczyc z Europa. Mamy do wniesienia do niej wiele czerni i
      szarosci, cierpienia.

      Dlaczego nikt poza Zakopowerem nie zdobyl sie na cos z jajem?
      • elfhelm Re: Rynkowski 11.11.08, 21:22
        > Dlaczego nikt poza Zakopowerem nie zdobyl sie na cos z jajem?

        Bo może innym nie pozwolili śpiewać z playbacku?
    • bryt.bryt puenta 11.11.08, 21:22
      "na stos!" ... zyc sie chce!
      • kataryna.kataryna Re: puenta 11.11.08, 21:26
        bryt.bryt napisał:

        > "na stos!" ... zyc sie chce!




        Też coś nie tak było?
        • bryt.bryt Re: puenta 11.11.08, 21:30
          kataryna.kataryna napisała:

          > bryt.bryt napisał:
          >
          > > "na stos!" ... zyc sie chce!
          >
          > Też coś nie tak było?

          Wrecz przeciwnie. Wszystko bylo idealnie. Genialna puenta do tej stypy.
          • kataryna.kataryna Re: puenta 11.11.08, 21:32
            bryt.bryt napisał:

            > kataryna.kataryna napisała:
            >
            > > bryt.bryt napisał:
            > >
            > > > "na stos!" ... zyc sie chce!
            > >
            > > Też coś nie tak było?
            >
            > Wrecz przeciwnie. Wszystko bylo idealnie. Genialna puenta do tej stypy.




            Na czym niby polegała na puenta?
    • goniacy.pielegniarz Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:39
      Nie oglądałem. Zobaczyłem Marylę i dałem sobie spokój.
      Za to dziwi mnie trochę to niezrozumiałe poruszenie na forum związane z galą.
      • bryt.bryt Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:41
        goniacy.pielegniarz napisał:

        > Nie oglądałem. Zobaczyłem Marylę i dałem sobie spokój.
        > Za to dziwi mnie trochę to niezrozumiałe poruszenie na forum
        > związane z galą.

        Gdybys ogladal gale, wiedzialbys skad to poruszenie.
        • goniacy.pielegniarz Re: galobal prezydencki - radosc, czy zaloba? 11.11.08, 21:50
          bryt.bryt napisał:


          > Gdybys ogladal gale, wiedzialbys skad to poruszenie.


          Nie przepadam za takimi formami, więc nie oglądałem. Ciekawsze od takich
          centralnych obchodów, które z zasady są drętwe, jest to, że różne uroczystości
          były organizowane lokalnie. I to jest coś.
        • ayran bardzo podobał mi się... 11.11.08, 21:50
          ... fragment przemówienia prezydenta o "pokoleniu Kolumbów". Ciekawi mnie, co to
          określenie (Columbus' Generation?) powiedziało zagranicznym gościom.
          • bryt.bryt Re: bardzo podobał mi się... 11.11.08, 21:52
            ayran napisał:

            > ... fragment przemówienia prezydenta o "pokoleniu Kolumbów". Ciekawi mnie, co t
            > o
            > określenie (Columbus' Generation?) powiedziało zagranicznym gościom.

            Przemknela mi przez glowe taka sama mysl. Ale odpowiedzialem sobie, ze
            zagraniczni goscie sa tu sluzbowo, nie wszystko musza rozumiec i nie wymaga sie
            tego od nich. Taka polska egzotyka.
          • mietowe_loczki Re: bardzo podobał mi się... 11.11.08, 22:00
            Niech se zrobią risercza i niech się dowiedzą. Skoro my w Polsce
            wiemy o beat generation albo angry young men, oni powinni byli
            usłyszeć o pokoleniu Kolumbów. To jest kwestia obycia, wykształcenia
            itp. No i tego, że jest się dziennikarzem.
            • ayran Re: bardzo podobał mi się... 11.11.08, 22:07
              mietowe_loczki napisała:

              > Niech se zrobią risercza i niech się dowiedzą.

              Przemówienie jest do słuchaczy a nie do dziennikarzy. Jak by audytorium było
              polskie, to od biedy można używać zwrotów typu "pokolenie Kolumbów",
              "rzeczywistość z filmów Barei" czy też "inni szatani są tam czynni". Ale w tym
              przypadku to skucha.
              • mietowe_loczki Re: bardzo podobał mi się... 11.11.08, 22:11
                Oj tak wiem, że goście to nie tylko dziennikarze, ale bez przesady.
                Co innego wspomnieć o filmach Barei, a co innego o pokoleniu
                Kolumbów. Sprawny tłumacz poradzi sobie z tym ostatnim w jednym
                zdaniu. Kto będzie chciał, dopyta się albo się domyśli. Przecież to
                święto jest obchodzone tu, w Polsce. Dlaczego prezio miałby
                rezygnować z polskich akcentów.
          • replique Re: bardzo podobał mi się... 12.11.08, 15:40
            Głowy nie dam, ale dolary przeciw orzechom łatwiej, że "pan
            prezydęt" sam nie wie dokładnie, kto i dlaczego "kolumbowie" :)
            Podejrzewam, że jego tłumaczenie zjawiska, to "powstańcy warszawscy,
            w wieku około dwudziestu lat"...
            i chyba się nie mylę :)
    • bryt.bryt zeby nie byc goloslownym ... 11.11.08, 21:47
      "(...)-Mamy dzisiaj święto wyjątkowo radosne - zaczyna prezydent.(...)"

      wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5903571,Obchody_Swieta_Niepodleglosci___relacja_na_zywo.html
      • kataryna.kataryna Re: zeby nie byc goloslownym ... 11.11.08, 21:53
        bryt.bryt napisał:

        > "(...)-Mamy dzisiaj święto wyjątkowo radosne - zaczyna prezydent.(...)"




        I? Co z tego wynika w temacie doboru repertuaru? Boże Narodzenie też jest
        wyjątkowo radosnym świętem a wiele kolęd jest albo smutnych albo lirycznych. Nie
        umiesz się cieszyć przy lirycznych piosenkach, musi być skocznie?
        • hrabia.mileyski to takie skoczne pokolenie 11.11.08, 21:56
          Z ADHD w mózgach.
        • pla_cebo Re: zeby nie byc goloslownym ... 11.11.08, 21:56
          Ale jemu nie o to chodzi. Jak by Tusk byl organizatorem to GW
          cieszyla by sie ze przybyl prezydent Mongolii...
          • sobierobie Re: zeby nie byc goloslownym ... 11.11.08, 22:02
            ano tak jest z polskimi zerami. kopa i na autobus przez pustynie
            poslac do Tbilisi. albo do Afganistanu zdychac za nas. dziekuje? a
            za co?
          • replique Re: zeby nie byc goloslownym ... 12.11.08, 15:47
            "Jakby" ci jaja odcięli, to byłbyś kim???
            Takie zasrane gadanie "jakby Tusk organizował, to..."
            Nie organizował - organizował "pan prezydęt", wyszło więc, jak
            wyszło :((
        • bryt.bryt Re: zeby nie byc goloslownym ... 11.11.08, 22:10
          kataryna.kataryna napisała:

          > bryt.bryt napisał:
          >
          > > "(...)-Mamy dzisiaj święto wyjątkowo radosne - zaczyna prezydent.(...)"
          >
          > I? Co z tego wynika w temacie doboru repertuaru? Boże Narodzenie
          > też jest wyjątkowo radosnym świętem a wiele kolęd jest albo
          > smutnych albo lirycznych. Nie umiesz się cieszyć przy lirycznych
          > piosenkach, musi być skocznie?

          Nie chodzi o dobor repertuaru (choc i o tym da sie dyskutowac), ale o sposob
          przedstawienia. Myslenie w kategoriach, ze jesli nie smutne to od razu skoczne
          jest uproszczeniem. To kwestia wyobrazni i talentu.
          A swieta sa tutaj slabym porownaniem, wiec nie bede sie zaglebial.
    • malaszaramysz Ani jedno ani drugie. Obciach zwykły. 11.11.08, 22:00

    • bryt.bryt sponsor SKOK na koniec 11.11.08, 22:26
      I jak to jest z tym sponsorowaniem galobalu (czy tez samej transmisji galobalu) przez SKOK? To nie jest audycja komercyjna. W podobny sposob mozna by bylo zostac sponsorem na przyklad prezydenckiego oredzia.
      • hrabia.mileyski Re: sponsor SKOK na koniec 11.11.08, 22:30
        Napisz jakiś demaskatorski wątek o sponsorach prognozy pogody. Co się będziesz
        czaił.
        • joannabarska A kto odmówił występu? 11.11.08, 22:36
          Proszę,aby ktos kompetentny z Pałacu Prezydeckiego podał, jacy
          artyści, niekoniecnie wybitni, odmowili udziału w tej inprezie, przy
          której akademie pierwszomajowe z czasów komuny były niczym perły...
          • ayran Re: A kto odmówił występu? 11.11.08, 22:37
            Justyna Steczkowska i z innej półki Ewa Małas-Godlewska.
        • bryt.bryt Re: sponsor SKOK na koniec 11.11.08, 22:50
          hrabia.mileyski napisał:

          > Napisz jakiś demaskatorski wątek o sponsorach prognozy pogody.
          > Co się będziesz czaił.

          Nie widze nic zlego w sponsorowaniu prognozy pogody.
          • ayran Re: sponsor SKOK na koniec 11.11.08, 22:53
            bryt.bryt napisał:

            > Nie widze nic zlego w sponsorowaniu prognozy pogody.


            No właśnie. Ty nie widzisz nic złego w sponsorowaniu prognozy pogody, a "hrabia"
            w sponsorowaniu gali prezydenckiej przez instytucję parabankową.
            • bryt.bryt Re: sponsor SKOK na koniec 11.11.08, 23:12
              ayran napisał:

              > bryt.bryt napisał:
              >
              > > Nie widze nic zlego w sponsorowaniu prognozy pogody.
              >
              > No właśnie. Ty nie widzisz nic złego w sponsorowaniu prognozy
              > pogody, a "hrabia" w sponsorowaniu gali prezydenckiej przez
              > instytucję parabankową.

              Bede sie upieral, ze roznica jest zasadnicza i warto by bylo te sprawe wyjasnic.
            • www.nasznocnik.pl Re: w sponsorowaniu przez instytucję parabankową 12.11.08, 02:56
              Właściwie to nawet pasuje: para-bank, para-gala, para-prezydent...
            • replique Re: sponsor SKOK na koniec 12.11.08, 15:50
              ... powiązaną nieźle z nim samym i jego bliskimi... :)
    • scoutek Re: Kolejny skandal! 12.11.08, 08:02
      przyznaje, nie ogladalam
      ale musialo byc swietnie jesli glos zabrala sama kataryna
      ale bronic sukcesu?
      zdumiewajace....
      • bryt.bryt Re: Kolejny skandal! 12.11.08, 13:36
        scoutek napisała:

        > przyznaje, nie ogladalam
        > ale musialo byc swietnie jesli glos zabrala sama kataryna
        > ale bronic sukcesu?
        > zdumiewajace....

        Ja sadze, ze ona nie broni sukcesu, ale usiluje powiedziec, ze nic sie nie stalo.
    • of.woman.born A impreza po koncercie wygladała tak: 12.11.08, 08:03
      – Przy obiedzie atmosfera była sztywna – opowiada nasz rozmówca. – Może dlatego,
      że goście zostali usadzeni we własnym gronie, osobno politycy PiS, osobno
      dziennikarze, osobno dyplomaci. Przy stole prezydenckim siedzieli m.in. Sikorski
      i Borusewicz.

      Nowa La Boheme to ulubiona restauracja prezydenta Kaczyńskiego. To właśnie tutaj
      urządzono sesję fotograficzną dla jednego z tabloidów z okazji rocznicy ślubu
      Marii i Lecha Kaczyńskich. La Boheme należała też do ulubionych restauracji
      Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. Prawdopodobnie dlatego, że oprócz dobrej
      kuchni zapewnia dyskrecję, a z Pałacu Prezydenckiego można tu dojść w pięć minut
      na piechotę.

      Nawet Rzepa nie oszczędziła Mlaskacza.


      www.rp.pl/artykul/2,218071_Gala_w_cieniu_nieobecnych.html
    • bryt.bryt cisza na WWW, slabo w TV 12.11.08, 16:57
      Wpadlem na strone internetowa pRezydenta, a tam ... brak relacji z galobalu. Sa informacje o spotkaniach z 11.11, sa juz o spotkaniach z 12.11. Nie ma sie czym chwalic?

      Na to, ze nie ma sie czym chwalic wskazuja wyniki ogladalnosci galobalu. Poza armia wrogow pRezydenta, ktora patrzyla w ekran z zamiarem obsmiania Glowy Panstwa show zgromadzil niewielu widzow. Patrzac na wczorajsza (uboga) oferte programowa glownych stacji telewizyjnych oraz gremialne obchodzenie swieta przez ludnosc jest dosc niemile, ze galobal nie znalazl wiekszej widowni:

      www.dziennik.pl/wydarzenia/article264130/Gala_prezydenta_najnudniejszym_programem.html
      • bryt.bryt ale ... 12.11.08, 18:08
        ... ci co ogladali galobal z powodow niepolitycznych uwazaja w swojej wiekszosci, ze bylo git:

        "(...)Niemal siedemziesięciu procentom Polaków podobał się wczorajszy koncert "Nasza Niepodległa" z okazji 90-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - wynika z sondażu jaki na zlecenie "Rz" przeprowadziła Gfk Polonia.(...)
        Badanie przeprowadzono metoda wywiadu telefonicznego na grupie 500 dorosłych Polaków.(...)"

        www.rp.pl/artykul/2,218330_Koncert__Nasza_Niepodlegla__spelnil_oczekiwania_widzow.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka