Dodaj do ulubionych

@@## wracamy do pogańskich źródeł

05.04.08, 16:33
@@##
czuję się zdegustowany tymi pomysłami:
wiadomosci.onet.pl/1724238,11,item.html
to jawne bezczeszczenie zwłok
JP II wyraźnie napisał:grób ziemny!
a teraz jego doczesne szczątki będą rozdrapywane
i jeszcze ten śmieszny termin teologiczny...relikwie pierwszego stopnia..........
to co robią poganie KRK jest okropne
paranonicy pierwszego stopnia
Obserwuj wątek
    • hypatia69 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 16:48
      Przeginają chłopaki i nie szanują woli tego, którego podobno czczą.

      Tylko nie wiem, skad Ci się w tym poganie wzięli. Jakoś nie kojarzę
      tego z praktykami pogańskimi.
      • swiatowidz Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 16:56
        @@##
        ja słowo "pogański" traktuję dosłownie i jako metaforę
        nie mam na myśli żadnego konkretnego pogańskiego wyznania.
        mam na myśli zwyrodniałe zwyczaje ćwiartowania doczesnych szczątków
        tak się zaczynało chrześcijaństwo w polsce i tak się skończy...
        • hypatia69 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 17:31
          Tu by raczej pasowało "barbarzyństwo" niż "pogaństwo".
          Rozszarpywanie zwłok i kolekcjonowanie kości jest moim zdaniem
          niesmaczne.
          • swiatowidz Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 19:40
            hypatia69 napisała:

            > Tu by raczej pasowało "barbarzyństwo" niż "pogaństwo".
            > Rozszarpywanie zwłok i kolekcjonowanie kości jest moim zdaniem
            > niesmaczne.

            ***************************************************
            @@##
            i wcale mnie nie dziwi ta zajadłość toruńskiej szkoły teologicznej która zwalcza
            wszelkie przejawy postępu
            oni mentalnie zatrzymali się na etapie krzewienia chrześcijaństwa mieczem
            spalili giordano bruno na stosie a teraz chcą poćwiartować doczesne szczątki
            człowieka w celach marketingowych
            licytacja już się zaczęła......
            kraków dostanie serce a pcim dolny paznokieć z małego palca lewej nogi
            ten biskup który wpadł na ten pomysł chyba pisał pracę doktorską z
            fetyzsyzmu-albo nie napisał żadnej
            • hypatia69 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 20:22
              A potem błogosławionym zwłokom ogoli si głowę, coby i włosy
              sprzedawać...
              Czy wiesz, że osiołek, na którym Maria uciekała przed rzezią
              niewiniątek miał kilkadziesiąt nóg? A z drzazg drzewa świętego
              krzyża sprzedawanych na relikwie moznaby zbudować okręt?

              Giordano Bruno nie ma nic do rzeczy. I palenie na stosach też.
              • swiatowidz Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 20:27
                a jeden święty był mutantem i miał tyle serdecznych paluszków że we dwoje u rąk
                i nóg razem nie mamy
                a z kropli potu jezusa można balaton napełnić
                przemysł świętej tandety jest stary jak świat
                • hypatia69 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 23:28
                  A który to ten mutant? Znaczy: poproszę o imię.
                  Bo ja słyszałam na przykład, ze współczesny świety Jerzy powinien
                  smoka zerżnąć, nie zarżnąć, ale nie wim, czy to prawda. A znajomy mi
                  mówił, że gdyby to była smoczyca, to owszem.
                  Ale znajomemu właśnie Jerzy na imię...
    • Gość: Bez przesady Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 05.04.08, 16:57
      pomysł rzeczywiście niesmaczny, delikatnie mówiąc
      • jdbad Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 16:58
        Paranoja:(
        • jdbad Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 17:13
          I jeszcze raz paranoja:(
      • swiatowidz Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 17:02
        @@##
        typowy przejaw bałwochwalstwa-cokolwiek miałoby to znaczyć
        twój nick najlepiej odzwierciedla pomysły tego rodzaju
        • Gość: Bez przesady Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 05.04.08, 17:07
          ja się zastanawiam czy faktycznie bałwochwalstwo leży na dnie
          i czy powody nie są tu nieco przyziemniejszej natury
          • swiatowidz Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 17:13
            @@##
            niby jakiej???
            poćwiartować zwłoki człowieka w imię wiary a potem organizować imprezy wokół relikwi
            filmować je
            fotografować
            nauczać przy okazji...a wszystko z tacą w ręku
            • leftt Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 17:16
              swiatowidz napisał:

              @@##
              W zasadzie masz rację, ja bym nawet powiedział, że :(*&%#@!~!
              • swiatowidz Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 17:25
                leftt napisał:

                > swiatowidz napisał:
                >
                > @@##
                > W zasadzie masz rację, ja bym nawet powiedział, że :(*&%#@!~!
                >
                ***************************
                @@##
                w zasadzie masz rację ale popełniłeś małą literówkę
                pozwolęsobie poprawić-jak wiesz jestem mistrzem w szlaczkach
                winno być:
                :)*&%#@!~!
                • leftt Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 17:33
                  Nieprawda, to co napisałeś jest właśnie źle i całkowicie zmienia
                  sens całego zdania. Ale pewnie nie zarejestrowałeś, że w
                  międzyczasie była reforma pisowni.:(*&%#@!~! - tak i tylko tak.
                  • swiatowidz Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 19:43
                    @@##
                    w rzeczy samej chyba przegapiłem ów biuletyn który wprowadzał one zmiany
                    obiecuję że podciągnę się z pisowni
                    gołym okiem widać że kuleje mi górna część klawiatury
            • Gość: Bez przesady Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 05.04.08, 17:41
              > a wszystko z tacą w ręku

              no i użyłeś słowa kluczowego ;-) choć chyba raczej powinno być :-/
              wg mnie biskupi nie są bałwochwalczy, lecz chcą zbić kapitał na bałwochwalstwie mas
              to chwyt marketingowy wobec laicyzującego się społeczeństwa i mniejszych wpływów na tacę
              widzą że trzeba zareagować, ale są tak skostniali i tak odwykli w swoim zadufaniu od sytuacji kryzysowych, że przyszedł im do głowy tylko chwyt rodem ze średniowiecza
              • swiatowidz Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 17:49
                @@##
                od kluczowych słów to jest inny specjalista
                ale muszę się z tobą zgodzić
                ty bez przesady kimkolwiek jesteś napisałeś(aś)to bardzo zgrabnie
                tylko co z ewentualną ekskomuniką?????
    • piwi77 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 17:37
      Szczerze mówiąc mogą z nim zrobic co chcą, its not my bussiness, nic
      mnie w tej sekcie dziwi, nawet to, że lekceważą ostatnią wolę
      zmarłego, przecież w niej pojedyńczy człowiek się nie liczy. A
      samego papieża też mi nie żal, ginie od broni, którą całe życie sam
      walczył.
      • jdbad Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 17:40
        Buddyzm, hinduizm i szamanizm też tak mają
        • piwi77 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 17:56
          Absolutnie wierzę Ci na słowo, żebysmy tylko nie musieli tego
          sprawdzać.
          • jdbad Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 05.04.08, 17:58
            Na psa urok!
          • zagloba59 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 10:30
            piwi77 napisał:

            > Absolutnie wierzę Ci na słowo, żebysmy tylko nie musieli tego
            > sprawdzać.

            w naszym kraju obserwuje się coraz większe zainteresowanie buddyzmem.
            Dziś mamy problem z klerem, a jutro z całym zakonem mnichów buddyjskich.
    • qqazz Ja równiez jestem zdegusyowany 05.04.08, 19:42
      Taż to jedna z podstaw katolicyzmu, poszanowanie ostatniej woli zmarłego.



      pozdrawiam
      • jdbad Re: Ja równiez jestem zdegusyowany 05.04.08, 19:46
        Z ks Twardowskim też już tak było.
        • swiatowidz Re: Ja równiez jestem zdegusyowany 05.04.08, 19:55
          @@##
          sugerujesz że KRK ma departament hien cmentarnych???
          • jdbad Re: Ja równiez jestem zdegusyowany 05.04.08, 19:57
            Ja nic nie sugeruję, tylko się zastanawiam...
            • swiatowidz Re: Ja równiez jestem zdegusyowany/@@## 05.04.08, 20:07
              @@##
              a ja zastanawiamsię dlaczego ten wątek jest omijany szerokimłukiem przez
              moherstwo......
              i coś mi świta że oni też są zdegustowani i wstyd im za hierarchów tylko nie
              bardzo wiedzą jak wyrazić swą opinię
              to właśnie myślę!
              • jdbad Re: Ja równiez jestem zdegusyowany/@@## 05.04.08, 20:11
                Jeżeli im wstyd to nie jest źle.
                • swiatowidz Re: Ja równiez jestem zdegusyowany/@@## 05.04.08, 20:13
                  @@##
                  albo hołdują zasadzie:
                  milczenie jest złotem
                  • jdbad Re: Ja równiez jestem zdegusyowany/@@## 05.04.08, 20:17
                    Jesteś pewien? :)
                    • swiatowidz Re: Ja równiez jestem zdegusyowany/@@## 05.04.08, 20:21
                      @@##
                      nie jestem pewnien
                      ale jestem zły że żaden moher się nie przypałętał
                      bo póki co wszyscy przez aklamację przyjęli mój punkt widzenia
                      a ja chcę żeby poglądy się ścierały...jak w dialektyce
                      • jdbad Re: Ja równiez jestem zdegusyowany/@@## 05.04.08, 20:23
                        Ktoś się zjawi...
                      • goren [...] 05.04.08, 22:44
                        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                        • swiatowidz Re: Brednie 05.04.08, 22:54
                          @@##
                          a potrafisz to samo powiedzieć o sobie???
                          • goren Re: Brednie 05.04.08, 23:09
                            Moge napisać o sobie, ale nie chcę wprawiać cię w zakłopotanie lub co gorsza,
                            sprawić, bys popadł w kompleks niższości.
                            W każdym razie możesz spać spokojnie. Nikt, ale to kompletnie nikt, nie będzie
                            zabiegać by twoje serce traktowane było jak relikwia. Nie będziesz więc nigdy
                            tak czczony i wielbiony jak Karol Wojtyła czy Fryderyk Chopin.
                            • swiatowidz Re: Brednie 05.04.08, 23:22
                              w kompleks niższości to ja wpadnę gdy okaże się że masz 188 cm wzrostu
                              na innych niwach raczej nic mi nie grozi
                              masz manię wielkości
                              i poczucie dystansu do siebie w zaniku
                              pozwól że zachowam się niegrzecznie i będę cię ignorował
                              nie ma powodów by pisać z osobą tak pustą i zadufaną w sobie
                              • goren Re: Brednie 05.04.08, 23:44
                                swiatowidz napisał:

                                > pozwól że zachowam się niegrzecznie i będę cię ignorował
                                > nie ma powodów by pisać z osobą tak pustą i zadufaną w sobie

                                Obiecujesz?
                                • Gość: Bez przesady Re: Brednie IP: *.chello.pl 06.04.08, 00:05
                                  najwyraźniej nie tylko obiecał, ale i dotrzymał ;-)
              • hypatia69 Re: Ja równiez jestem zdegusyowany/@@## 05.04.08, 20:26
                Moherstwa tutaj niewiele, szczerze mówiąc... Acz i mnie zdumiewa, że
                Mg jeszcze nie przyszedł z informacją, że nie mamy racji i sami
                najlepiej wiemy, czemu, bo jak nie wiemy, to znaczy, ze spadliśmy z
                obłoków, gleglegle...
                • qqazz A co chcesz pd MG? 05.04.08, 21:04
                  I czemu tak na niego nadajesz? Tylko dlatego ze ma inne poglady niz twoje?



                  pozdrawiam
                  • swiatowidz Re: A co chcesz pd MG? 05.04.08, 21:10
                    @@##
                    każdy tu pracuje na swój image
                    niektórzy na imaż
                    inni na imidż
                    mg wypracował sobie markę zajadłego obrońcy tego i tamtego
                    a ja dzięki wytrwałości zostałem głupim szlaczkiem
                    każdy ma to na co zasłużył
                    czyż nie>?
                  • hypatia69 Re: A co chcesz pd MG? 05.04.08, 23:18
                    A temu, drogi Qquazz, że tezy stawia i argumentów dla poparcia nie
                    ma, oprócztego, ze jego jest racja lub w "Ich Dzienniku" napisali.
                    Ot co.
                    Z poglądami deliberować mogę, o czym wiesz chyba. Z kimś, kto ma
                    kompleks boga niespecjalnie.
        • qqazz I to mnie załamuje. 05.04.08, 20:05
          jdbad napisała:
          > Z ks Twardowskim też już tak było.



          pozdrawiam
    • hymenaios Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 22:59
      czy we francuskiej dynasti Ludwików. Znowu wokół Kutuzowa całe
      legendy na temat pochowania jego serca krążyły. Z dupkami tak jest,
      że we wszystkim upatrują paranoi.
      • pollyannadorosla Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 23:07
        hymenaios napisał:

        > czy we francuskiej dynasti Ludwików. Znowu wokół Kutuzowa całe
        > legendy na temat pochowania jego serca krążyły. Z dupkami tak jest,
        > że we wszystkim upatrują paranoi.
        >

        brak szacunku dla ostatniej woli człowieka. tyle.
        • hymenaios Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 23:11
          pollyannadorosla napisała:

          > brak szacunku dla ostatniej woli człowieka. tyle.

          Tak można by powiedzieć. Na razie decyzji takiej nie ma.
          • swiatowidz Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 23:14
            @@##
            ale jest dzielenie skóry na niedźwiedziu
            sam pieronek jest temu przeciwny
            widać i w KRK nie ma jednomyślności
            i nie jest to prowokacja agnostyków tudzież ateistów
            tylko katolickiego kleru i świeckich jemu bliskich
            podważysz to czy ???
            • hymenaios Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 23:26
              swiatowidz napisał:

              > @@##
              > ale jest dzielenie skóry na niedźwiedziu
              > sam pieronek jest temu przeciwny
              > widać i w KRK nie ma jednomyślności
              > i nie jest to prowokacja agnostyków tudzież ateistów
              > tylko katolickiego kleru i świeckich jemu bliskich
              > podważysz to czy ???

              A niby co ja mam podważać? Stoi jak wół w artykule, ze była
              inicjatywa Majchrowskiego, ale upadła. Teraz nie ma żadnej a blisko
              70% jakiegoś przytoczonego sondażu wskazuje, że ludzie chcą, żeby
              JPII był pochowany zgodnie z testamentem.
              • swiatowidz Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 23:30
                @@##
                w takim razie ja mam problemy ze zrozumieniem tekstu
                wcale nie było tam nic napisane o relikwiach pierwszego stopnia>????
                • hymenaios Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 23:36
                  swiatowidz napisał:

                  > @@##
                  > w takim razie ja mam problemy ze zrozumieniem tekstu
                  > wcale nie było tam nic napisane o relikwiach pierwszego
                  stopnia>????

                  No, a cóż tam takiego było napisane o tych relikwiach?
                  • swiatowidz Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 23:38
                    @@##
                    ano ni mniej ni więcej tylko to:

                    – Na pewno do Krakowa trafią jakieś relikwie pierwszego stopnia, czyli fragmenty
                    ciała. Czy będzie to serce? Zależy, czy pojawi się odpowiednia inicjatywa –
                    podkreśla w rozmowie z "Wprost" biskup, zaznaczając, że sam jest przeciwnikiem
                    takiego rozwiązania.

                    i nie wyrwałem tego z kontekstu jak oni chcą wyrwaćserce z szczątekpapieża
                    • hymenaios Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 23:52
                      swiatowidz napisał:

                      > @@##
                      > ano ni mniej ni więcej tylko to:
                      >
                      > – Na pewno do Krakowa trafią jakieś relikwie pierwszego stopnia,
                      czyli fr
                      > agmenty
                      > ciała. Czy będzie to serce? Zależy, czy pojawi się odpowiednia
                      inicjatywa ̵
                      > 1;
                      > podkreśla w rozmowie z "Wprost" biskup, zaznaczając, że sam jest
                      przeciwnikiem
                      > takiego rozwiązania.
                      >
                      > i nie wyrwałem tego z kontekstu jak oni chcą wyrwaćserce z
                      szczątekpapieża

                      Ale co z tego wynika? Bo według mnie nic ponad to, że biskup sobie
                      rozważa i jest przeciwnikiem. A jakie to relikwie będą i czy w ogóle
                      będą, to się dopiero okaże.
                      • swiatowidz Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 06.04.08, 00:00
                        @@##
                        no tak...
                        jak biskup mówi: "na pewno" to tylko rozważa
                        a jak posługuje się terminemrelikwia I stopnia to żartuje
                        ja chyba mam "na pewno" problemy ze zrozumieniem tekstu
                        napisz co o tym sądzisz a nie gdybaj
                        • hymenaios Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 06.04.08, 00:11
                          Szczerze pisząc, niech sobie robią co chcą. Pieronek za cienki jest
                          na owo na pewno. Sprawa pochowania serca JPII na Wawelu nie jest
                          nowa, pomysł taki pojawił się bezpośrednio po jego śmierci.
          • pollyannadorosla Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 23:27
            >
            > Tak można by powiedzieć. Na razie decyzji takiej nie ma.

            a samo rozważanie czy ją uszanować czy nie - jest wg Ciebie przejawem szacunku
            wobec zmarłego?
            • hymenaios Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 23:31
              pollyannadorosla napisała:

              > a samo rozważanie czy ją uszanować czy nie - jest wg Ciebie
              przejawem szacunku
              > wobec zmarłego?

              Problem tego, kto wystąpił z taką inicjatywą. Samo rozważanie nie
              jest przejawem braku szacunku wobec zmarłego. Przejawem szacunku też
              nie jest :)
              • pollyannadorosla Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 23:47
                ano nie jest
          • hypatia69 Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 06.04.08, 12:33
            hymenaios napisał:

            pollyannadorosla napisała:

            brak szacunku dla ostatniej woli człowieka. tyle.

            Tak można by powiedzieć. Na razie decyzji takiej nie ma.

            Nie ma decyzji. Ale jest rozpatrywanie w ogóle. I już samo
            rozpatrywanie, czy wymysły tego jakiegoś Majchrowskiego świadczą o
            braku szacunku.
        • wojciech.mandryk Re: Tak było chociażby z Janem Kazimierzem 05.04.08, 23:17
          W Łęknicy (pow. żarski, woj lubuskie) powstał zespół pałacowo
          parkowy. Założon był on przez xięcia Pucklera. Człowiek kochliwy,
          ale w kochaniu nieudolny. Pod jedną z parkowych alejek, jest
          pochowane serce jednej z jego... Powiedzmy "kuzynek". Mdlące dla
          mnie byłoby koszenie trawy, czy grabienie liści w obiekcie, który
          cmentarzem nie jest, a posiada takie właśnie atrakcje. A ponoć w
          czasach wyżej wzmiankowanego J.K. popularne było przytraczanie do
          pasków woreczków z fragmantami mumii egipskich z dewastowanych na on
          czas grobowców. Miły suwenir. Miał ponoć odstraszać złe moce czy,
          cóś...
    • xtrin Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 00:39
      Wyniosą na ołtarze, szczątki podzielą na kawałeczki i wtedy to dopiero cyrk się
      zacznie, bo każdy będzie chciał coś wyszarpać. Oczywiście coś na Wawel, jak nie
      serce to może chociaż wątroba? Plus jakiś paluszek do Łagiewnik. Warszawa gorsza
      od Krakowa być nie może, może kość przedramienia do Świątyni Opatrzności? Dalej
      w kolejce staną rodzinne Wadowice. No i rzecz jasna Licheń, bo co to za
      sanktuarium bez relikwii pierwszego stopnia? A i pewnie do Torunia będą coś chcieli.

      Samego JPII wszyscy mają głęboko w poważaniu, liczy się jedynie jako ikona,
      którą można podeprzeć mniej lub bardziej wątpliwie autorytety, dzięki której
      można się lepiej poczuć, bo się w jej intencji świeczkę zapaliło. I nade
      wszystko ikona przynosząca spore zyski wszelakiej maści hienom. Kogóż interesuje
      wola zmarłego?
      • swiatowidz Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 10:22
        @@##
        i właśnie to co dostrzegłaś dostrzegam i ja
        i właśnie to wzbudza we mnie odrazę gdyż
        albowiem
        ponieważ
        papież jest naszym narodowym dobrem
        bez względu czy uczestniczymy w niedzielnej liturgii czy nie
        jestem przeciwnikiem całkowitego zagarnięcia spuścizny po papieżu przez element
        który nie dość że obierze papieża z głoszonych przez niego idei to jeszcze
        zagrabi pozostałości jego materialnych szczątków
      • hymenaios Projekcje xtrin, tak to się nazywa. 06.04.08, 16:28
        Nikt, nkogo nie podzielił a proste sondaże wykazują, że ludzie chcą
        postąpić zgodnie z wolą zmarłego.


        xtrin napisała:

        > Wyniosą na ołtarze, szczątki podzielą na kawałeczki i wtedy to
        dopiero cyrk się
        > zacznie, bo każdy będzie chciał coś wyszarpać. Oczywiście coś na
        Wawel, jak nie
        > serce to może chociaż wątroba? Plus jakiś paluszek do Łagiewnik.
        Warszawa gorsz
        > a
        > od Krakowa być nie może, może kość przedramienia do Świątyni
        Opatrzności? Dalej
        > w kolejce staną rodzinne Wadowice. No i rzecz jasna Licheń, bo co
        to za
        > sanktuarium bez relikwii pierwszego stopnia? A i pewnie do Torunia
        będą coś chc
        > ieli.
        >
        > Samego JPII wszyscy mają głęboko w poważaniu, liczy się jedynie
        jako ikona,
        > którą można podeprzeć mniej lub bardziej wątpliwie autorytety,
        dzięki której
        > można się lepiej poczuć, bo się w jej intencji świeczkę zapaliło.
        I nade
        > wszystko ikona przynosząca spore zyski wszelakiej maści hienom.
        Kogóż interesuj
        > e
        > wola zmarłego?
        • kolter_hugh Re: Projekcje xtrin, tak to się nazywa. 06.04.08, 19:05
          hymenaios napisał:

          > Nikt, nkogo nie podzielił a proste sondaże wykazują, że ludzie chcą
          > postąpić zgodnie z wolą zmarłego.

          Może wskaż gdzie te sondaże wykonano !! i czemu im dalej od budynku kościoła to
          większy sprzeciw !!!
          • hymenaios Re: Projekcje xtrin, tak to się nazywa. 06.04.08, 21:59
            kolter_hugh napisał:

            > hymenaios napisał:
            >
            > > Nikt, nkogo nie podzielił a proste sondaże wykazują, że ludzie
            chcą
            > > postąpić zgodnie z wolą zmarłego.
            >
            > Może wskaż gdzie te sondaże wykonano !! i czemu im dalej od
            budynku kościoła t
            > o
            > większy sprzeciw !!!

            Idź sobie do wskazanego artykułu i jak po nitce do kłębka dojdź
            sobie do sondaży. I nie pitol o rzeczach, o których nie masz pojęcia.
    • Gość: brum Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 06.04.08, 10:58
      Wydawałoby się, że powinno się uszanować wolę zmarłego....
      Wydawałoby się, że należy liczyć się ze zdaniem większości Polaków (circa about
      70%)...
      A jednak...
      w tym konkretnym przypadku zrobiłbym inaczej, narażając się na gniew Ojca
      Świętego, licząc się z konsekwencjami, jakie mogą na mnie spaść.
      Nie od dziś wiadomo, że kocham JPII jak własnego ojca. Nie od dziś wiadomo, że
      każde Jego słowo jest dla mnie święte. I dlatego właśnie nie chcę, by zjadły go
      robale w ziemi. Gdyby to ode mnie zależało, to od razu pochował bym Go w kaplicy
      Św. Sebastiana, tuż obok Piety Michała Anioła. Nie wystawiałbym ciała w szklanej
      trumnie na widok publiczny, tylko otoczyłbym to miejsce nimbem spokoju i
      dyskrecji zaklętej w kamiennym monumencie.

      PS
      Mówię też stanowcze NIE przeciwko zboczonym pomysłom kawałkowania zwłok!!!!!!!!!
      • hymenaios Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 11:36
        Gość portalu: brum napisał(a):

        > Mówię też stanowcze NIE przeciwko zboczonym pomysłom kawałkowania
        zwłok!!!!!!!!
        > !

        I oczywiście z taką samą stanowczością mówisz NIE przeciwko
        zboczonym pomysłom kawałkowania zwłok w celu wszycia tych kawałków
        innym ludziom.
        • Gość: brum wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 06.04.08, 11:48
          hymenaios napisał:

          > I oczywiście z taką samą stanowczością mówisz NIE przeciwko
          > zboczonym pomysłom kawałkowania zwłok w celu wszycia tych kawałków
          > innym ludziom.

          Nie bądź taki cwany, bo ci trumna uszy przytnie.
          Nie dość, że zmieniasz temat, to jeszcze usiłujesz mi tu coś imputować.
          Przyhamuj, wrzuć na luz.
          • hymenaios Re: wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 11:54
            Gość portalu: brum napisał(a):

            > hymenaios napisał:
            >
            > > I oczywiście z taką samą stanowczością mówisz NIE przeciwko
            > > zboczonym pomysłom kawałkowania zwłok w celu wszycia tych
            kawałków
            > > innym ludziom.
            >
            > Nie bądź taki cwany, bo ci trumna uszy przytnie.
            > Nie dość, że zmieniasz temat, to jeszcze usiłujesz mi tu coś
            imputować.
            > Przyhamuj, wrzuć na luz.


            OK. Ja tylko użyłem dokładnie tej samej co autor tego wątku, który
            również coś tam próbuje imputować.
            • Gość: brum Re: wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 06.04.08, 12:03
              hymenaios napisał:

              > OK. Ja tylko użyłem dokładnie tej samej co autor tego wątku, który
              > również coś tam próbuje imputować.

              Tego jegomościa, specjalistę od szlaczków nie należy traktować poważnie. Ja go
              przyjmuję z dobrodziejstwem inwentarza forum społeczeństwo. Nawet takie durne
              figury stylistyczne nie wywołuja już u mnie oburzenia, co najwyżej zadziwienie:
              "jestem przeciwnikiem całkowitego zagarnięcia spuścizny po papieżu przez element
              który nie dość że obierze papieża z głoszonych przez niego idei to jeszcze....".
              Jorge valdano by sie nie powstydził....:)
              • Gość: Bez przesady Re: wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 06.04.08, 12:40
                każdy z piszących na FS należy w jakimś sensie do dobrodziejstwa inwentarza tego
                forum, które się przyjmuje skoro tu wracamy.
                dyskusja argumentami ad personam to ślepa uliczka
                jeśli się nie chce zniżać do merytorycznej argumentacji to po co się schylać po
                personalną?
        • hypatia69 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 12:40
          "I oczywiście z taką samą stanowczością mówisz NIE przeciwko
          zboczonym pomysłom kawałkowania zwłok w celu wszycia tych kawałków
          innym ludziom."
          Hymenaios, ale co ma piernik do wiatraka? Przeszczep to jedno,
          rozszarpywanie zwłok w celach marketingowych to co innego...
          • hymenaios Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 13:01
            Hypatio wytłumaczę ci tę prostą zależność. Albo jest się
            przeciwnikiem rozczłonkowywanie zwłok, albo nie. A to o celach
            marketingowych dużo gorzej o tobie świadczy niż rozpatrywanie miejsc
            pochówku przez biskupa. Czyż szpital nie ogłasza w celach
            marketingowych, że ćwiartuje ciała na przeszczepy?
            • Gość: gość Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.08, 13:06
              Boże co za absurd, dzięki przeszczepom ludzie żyją, a tu zmarł 3
              lata temu człowiek i nie można pozostawić go w spokoju i uszanować
              jego świetej woli, tylko dzielić go na kawałki, bo ktoś ma taki
              kaprys. Szpital nie ćwiartuje ludzi w celach marketingowych, obyś ty
              nigdy nie musiał z niczyjego kawałka ciała, by nigdy od tego nie
              zależało twoje życie
              • hymenaios Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 13:14
                Gość portalu: gość napisał(a):

                > Boże co za absurd, dzięki przeszczepom ludzie żyją, a tu zmarł 3
                > lata temu człowiek i nie można pozostawić go w spokoju i uszanować
                > jego świetej woli, tylko dzielić go na kawałki, bo ktoś ma taki
                > kaprys. Szpital nie ćwiartuje ludzi w celach marketingowych, obyś
                ty
                > nigdy nie musiał z niczyjego kawałka ciała, by nigdy od tego nie
                > zależało twoje życie

                Nie ma znaczenia, czy cokolwiek co jest związane z religią uważasz
                za absurd. Zwykła sekcja zwłok nie ma nic wspólnego z ratowaniem
                życia, a sprawa została postawiona w taki sposób, jakby każda
                czynność związana z tym co się robi z człowiekiem po śmierci była
                czymś obrzydliwym. A skoro uważasz, że szpital nie robi tego w
                celach marketingowych, to na jakiej podstawie wysuwa się
                twierdzenie, że kościół w takich celac to robi? Ot zwykła zawiść.
                Rozszczepienie Chopina też zapewne ci się nie podoba?
                • Gość: gość Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.08, 13:40
                  sekcja zwłok służy zupełnie czemuś innemu, masz w ogóle pojęcie
                  czemu, bo na pewno nie celom marketingowym. darwina nie
                  poćwiartowali, ciebie nie poćwiartują, bez wątpienia,Chopin nie
                  prosił o zwyczajny grób, a JP tak, szanuję go i nie widzę powodu, by
                  tacy jak ty znęcali sie nad jego ciałem dla własnego widzimisię
            • kolter_hugh Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 19:07
              hymenaios napisał:

              > Hypatio wytłumaczę ci tę prostą zależność. Albo jest się
              > przeciwnikiem rozczłonkowywanie zwłok, albo nie. A to o celach
              > marketingowych dużo gorzej o tobie świadczy niż rozpatrywanie miejsc
              > pochówku przez biskupa. Czyż szpital nie ogłasza w celach
              > marketingowych, że ćwiartuje ciała na przeszczepy?

              Przeszczep ratuje życie lub zdrowie!! to zdaje sie kolosalna różnica !! niż
              durny akt bałwochwalstwa!!!
              • hymenaios Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 22:00
                kolter_hugh napisał:

                > hymenaios napisał:
                >
                > > Hypatio wytłumaczę ci tę prostą zależność. Albo jest się
                > > przeciwnikiem rozczłonkowywanie zwłok, albo nie. A to o celach
                > > marketingowych dużo gorzej o tobie świadczy niż rozpatrywanie
                miejsc
                > > pochówku przez biskupa. Czyż szpital nie ogłasza w celach
                > > marketingowych, że ćwiartuje ciała na przeszczepy?
                >
                > Przeszczep ratuje życie lub zdrowie!! to zdaje sie kolosalna
                różnica !! niż
                > durny akt bałwochwalstwa!!!


                A niby jaka to różnica? Każdą rzecz należy robić, żeby ratować życie
                i zdrowie? Coś mi tu mało sensownie prawisz.
                • kolter_hugh Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 10:52
                  hymenaios napisał:
                  >
                  > A niby jaka to różnica? Każdą rzecz należy robić, żeby ratować życie
                  > i zdrowie? Coś mi tu mało sensownie prawisz.

                  Jak to się ma z rozczłonkowaniem truchła po wojtyle z przeszczepami ratującymi
                  życie ???
            • hypatia69 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 23:15
              "Hypatio wytłumaczę ci tę prostą zależność. Albo jest się
              przeciwnikiem rozczłonkowywanie zwłok, albo nie."
              Idąc tym tokiem myślenia dojdziemy do iście wegetariańskiego
              wniosku, że kurczaka należy jeść z pierzem albo wcale. To *nie jest*
              prosta zależność. Jeśli się pobiera organ, dzieki któremu ktoś ma
              przeżyć i robi się to za zgodą [albo przynajmniej nie *wbrew woli*]
              dawcy to jednak co innego, niż nieuszanowanie życzenia świętej
              pamięci nieboszczyka i pokrojenie go na kawałeczki, bo kilku
              szlachetnych inaczej chce mieć z niego gadżety.
              "A to o celach marketingowych dużo gorzej o tobie świadczy niż
              rozpatrywanie miejsc pochówku przez biskupa."
              Uzasadnij. Na moje oko trzustka JPII w Pcimiu spowoduje pielgrzymki
              do relikwii I stopnia. Zarobi na tym Pcim, zarobią indywidualni
              sprzedawcy, zarobi lokalny kościółek.
              "Czyż szpital nie ogłasza w celach marketingowych, że ćwiartuje
              ciała na przeszczepy?"
              Czy spotkałeś się z takim ogłoszeniem? "Szpital w Pasikurowicach ma
              nowoczesną patologię i oddział ludzików w śpiączce. Co
              odpowiedniejsze egzemplarze pozbawiamy stosownych organów do
              przeszczepów. Chętnych zapraszamy codziennie od 8.00 do 15.00, w
              środy do 17.00, w soboty po uprzednim umówieniu"? Nie. Przeciwnie.
              Biorcy czekają na dawców. I szpitale nie robią tego w celach
              marketingowych, tylko dla ratowania czyjegoś zdrowia i życia.
              A tu mamy ewidentny przykład tego, co pisałam wyżej. I dobrze o tym
              wiesz.
              • hymenaios Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 23:33
                hypatia69 napisała:

                > "Hypatio wytłumaczę ci tę prostą zależność. Albo jest się
                > przeciwnikiem rozczłonkowywanie zwłok, albo nie."
                > Idąc tym tokiem myślenia dojdziemy do iście wegetariańskiego
                > wniosku, że kurczaka należy jeść z pierzem albo wcale.

                To nie jest dobra analogia.

                To *nie jest*
                > prosta zależność. Jeśli się pobiera organ, dzieki któremu ktoś ma
                > przeżyć i robi się to za zgodą [albo przynajmniej nie *wbrew
                woli*]
                > dawcy to jednak co innego, niż nieuszanowanie życzenia świętej
                > pamięci nieboszczyka i pokrojenie go na kawałeczki, bo kilku
                > szlachetnych inaczej chce mieć z niego gadżety.

                Jak na razie nikt go nie podzielił. A jeśli nawet do tego by doszło,
                to co ci to przeszkadza. W końcu to nie twoja sprawa.

                > "A to o celach marketingowych dużo gorzej o tobie świadczy niż
                > rozpatrywanie miejsc pochówku przez biskupa."
                > Uzasadnij. Na moje oko trzustka JPII w Pcimiu spowoduje
                pielgrzymki
                > do relikwii I stopnia. Zarobi na tym Pcim, zarobią indywidualni
                > sprzedawcy, zarobi lokalny kościółek.

                To zwykła nienawiść wobec wierzących. Posługiwanie się mową
                nienawiści jest dużo gorze niż posługiwanie się mową marketingu.


                > "Czyż szpital nie ogłasza w celach marketingowych, że ćwiartuje
                > ciała na przeszczepy?"
                > Czy spotkałeś się z takim ogłoszeniem? "Szpital w Pasikurowicach
                ma
                > nowoczesną patologię i oddział ludzików w śpiączce. Co
                > odpowiedniejsze egzemplarze pozbawiamy stosownych organów do
                > przeszczepów. Chętnych zapraszamy codziennie od 8.00 do 15.00, w
                > środy do 17.00, w soboty po uprzednim umówieniu"? Nie. Przeciwnie.
                > Biorcy czekają na dawców. I szpitale nie robią tego w celach
                > marketingowych, tylko dla ratowania czyjegoś zdrowia i życia.

                Ale żeby pozyskać te organy muszą przeprowadzać akcje marketingowe,
                namawiać ludzi, propagować ideę. Takie zachowanie nie jest naganne,
                niezależnie czy masz do czynienia z kultem religijnym czy też z
                akcją lekarzy chcących ratować innych. To występuje we wszystkich
                dziedzinach życia społecznego, żeby kogoś przekonać, trzeba ludzi
                namawiać, czyli marketing, pijar czy też ewangelizacja.

                > A tu mamy ewidentny przykład tego, co pisałam wyżej. I dobrze o
                tym
                > wiesz.

                Tu mam do czynienia z kimś, kto chciał zbić kapitał forumowy na
                niechęci do katolików.
                • hypatia69 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 10:47
                  "To nie jest dobra analogia."
                  To nie jest wcale analogia. To jest pójście dalej.
                  "Jak na razie nikt go nie podzielił."
                  Ale chętnych do podziału jest mrowie. Nie tylko w Polsce.
                  " A jeśli nawet do tego by doszło, to co ci to przeszkadza. W końcu
                  to nie twoja sprawa."
                  Przeszkadza mi z tej prostej przyczyny, ze jednak poniekąd jest to
                  moja sprawa. Szanowałam JPII za całokształt, chociaż z niektórymi
                  jego pogladami się nie zgadzałam.
                  "To zwykła nienawiść wobec wierzących."
                  To zwykła bzdura. Ja również jestem wierząca, tyle tylko, ze
                  niekoniecznie przynależ do KRK. I w dodatku wpieranie mi, że
                  nienawidzę katolików to jakiś koszmarny nonsens, który mnie
                  zwyczajnie obraża.
                  "Posługiwanie się mową nienawiści jest dużo gorze niż posługiwanie
                  się mową marketingu."
                  Zgadzam się. Ale gdzie konkretnie w moich wypowiedziach
                  dostrzegłeś "mowę nienawiści"?
                  "Ale żeby pozyskać te organy muszą przeprowadzać akcje marketingowe,
                  namawiać ludzi, propagować ideę. Takie zachowanie nie jest naganne
                  niezależnie czy masz do czynienia z kultem religijnym czy też z
                  akcją lekarzy chcących ratować innych."
                  Jeśli ktoś *dobrowolnie* oddaje nerkę to jednak co innego, niż kiedy
                  *wbrew woli* mu się owoą nerkę zabiera. Niezależnie czy masz do
                  czynienia z kultem religijnym czy też z akcją lekarzy chcących
                  ratować innych. Tu nikt JPII nie namawia, chcą mu zabrać i cześć.
                  "Tu mam do czynienia z kimś, kto chciał zbić kapitał forumowy na
                  niechęci do katolików."
                  I po raz kolejny mnie obrażasz, twierdząc, że jestem niechętna
                  *katolikom*. Masz jakieś dowody na potwierdzenie tego twierdzenia?
                • piwi77 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 10:57
                  hymenaios napisał:

                  > To zwykła nienawiść wobec wierzących.

                  Nic z tych rzeczy, to był prześmiewczy opis typowej sytuacji w
                  kosciele widzianej oczami niekatolika, bez jakiejkolwiek nienawiści
                  wobec samych katolików. Co najwyżej lekkie politowanie do nich było
                  wyczuwalne.
                  • hypatia69 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 11:03
                    "Co najwyżej lekkie politowanie do nich było wyczuwalne."
                    I to nie. Ja nie mam nic do katolików jako ogółu. Tak jak i do
                    innych wyznań. Ja tylko czuje niesmak dla działań panów księży... I
                    też nie wszystkich, a tych tylko, którzy już sobie zamawiają kawałki
                    zmarłego papieża.
                    • piwi77 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 11:06
                      Przecież wiem, a to lekkie politywanie też może dlatego było
                      wyczuwalne, że jestem trochę przewrażliwiony.
                      • hypatia69 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 11:13
                        Przecież wiesz:) Zwłaszcza, ze w przeciwieństwie do naszego nowego
                        kolegi znasz moje poglądy. Tak jak i większość lokalnych katolików,
                        którzy zauważyli, ze nie obrzucam ich łajnem.
        • kolter_hugh Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 19:09
          hymenaios napisał:

          > Gość portalu: brum napisał(a):
          >
          > > Mówię też stanowcze NIE przeciwko zboczonym pomysłom kawałkowania
          > zwłok!!!!!!!!
          > > !
          >
          > I oczywiście z taką samą stanowczością mówisz NIE przeciwko
          > zboczonym pomysłom kawałkowania zwłok w celu wszycia tych kawałków
          > innym ludziom.

          Może wskaż która z części karolka komuś życie uratuje ::)))
          • hymenaios Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 22:02
            kolter_hugh napisał:

            > hymenaios napisał:
            >
            > > Gość portalu: brum napisał(a):
            > >
            > > > Mówię też stanowcze NIE przeciwko zboczonym pomysłom
            kawałkowania
            > > zwłok!!!!!!!!
            > > > !
            > >
            > > I oczywiście z taką samą stanowczością mówisz NIE przeciwko
            > > zboczonym pomysłom kawałkowania zwłok w celu wszycia tych
            kawałków
            > > innym ludziom.
            >
            > Może wskaż która z części karolka komuś życie uratuje ::)))

            A po co? Kto ci wmówił, że to dla twojego zdrowia ma się odbyć?
            • kolter_hugh Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 10:53
              hymenaios napisał:
              >
              > A po co? Kto ci wmówił, że to dla twojego zdrowia ma się odbyć?

              To wpływa zdecydowanie na poziom waszego zdrowia ,ale tego psychicznego !!!
              • hymenaios Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 09.04.08, 16:28
                kolter_hugh napisał:

                > hymenaios napisał:
                > >
                > > A po co? Kto ci wmówił, że to dla twojego zdrowia ma się odbyć?
                >
                > To wpływa zdecydowanie na poziom waszego zdrowia ,ale tego
                psychicznego !!!

                Nonsens. Co oznacza waszego? Może zaczniesz myśleć za siebie a nie
                za innych i ustosunkujesz się wreszcie do kwestii, czy jest tak jak
                chce autor wątku, zgodnie z tym co napisał w pierwszym poście, że
                każda ingerencja w strukturę zwłok jest czymś niegodnym i stąd te
                truchła, roozdrapywanie szczątek itd, czy też proceder taki w
                określonych sytuacjach jest uzasadniony, np sekcja zwłok, wycinanie
                części ciała dla potrzeb transplantacji czy też balsamowanie ciała.
                Kwestia naruszania woli zmarłego jest oczywista i odniosłem się do
                niej w tym wątku w innym miejscu.
                • swiatowidz Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 09.04.08, 17:39
                  @@##
                  myślenie za siebie to dość trudna sztuka
                  łatwiej jest doradzać
                  ustosunkowywać się
                  siać ferment
                  historia tego wątku pokazała że łatwo jest sprzeniewierzać się nie
                  tylko ideom
                  ale także i sobie
                • kolter_hugh Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 18.04.08, 21:58


                  > kolter_hugh napisał:
                  >
                  > > hymenaios napisał:
                  > > >
                  > > > A po co? Kto ci wmówił, że to dla twojego zdrowia ma się odbyć?
                  > >
                  > > To wpływa zdecydowanie na poziom waszego zdrowia ,ale tego
                  > psychicznego !!!
                  >
                  > Nonsens. Co oznacza waszego? Może zaczniesz myśleć za siebie a nie
                  > za innych i ustosunkujesz się wreszcie do kwestii, czy jest tak jak
                  > chce autor wątku, zgodnie z tym co napisał w pierwszym poście, że
                  > każda ingerencja w strukturę zwłok jest czymś niegodnym i stąd te
                  > truchła, roozdrapywanie szczątek itd, czy też proceder taki w
                  > określonych sytuacjach jest uzasadniony, np sekcja zwłok, wycinanie
                  > części ciała dla potrzeb transplantacji czy też balsamowanie ciała.
                  > Kwestia naruszania woli zmarłego jest oczywista i odniosłem się do
                  > niej w tym wątku w innym miejscu.


                  Odpowiem tak ani ciała Mojżesza ani Jezusa nie odnaleziono, zapewne dlatego aby
                  tłuszcza nie miała z czego robić bałwochwalczych relikwii
                  tak samo sprawa powinna wyglądać u Tzw :chrześcijan czyli żadnych relikwii co
                  z prochu powstało niech w prochu spocznie !!!
                  • Gość: Kanalia-na- buców Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł IP: *.adsl.inetia.pl 18.04.08, 23:16
                    Ta cała wiara pełna jest fetyszyzmów.Jakieś święte
                    kielichy,całuny,włoćznie Maurycych,drzazgi z domniemanego krzyża.A
                    wszystko po to by tłuszcza miała coś namacalnego.Bo tłuszcza zawsze
                    pozostanie pogańska.Kler uczy się robienia wody z mózgu.
      • piwi77 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 12:00
        Gość portalu: brum napisał(a):

        > Nie od dziś wiadomo, że kocham JPII jak własnego ojca.
        > Nie od dziś wiadomo, że każde Jego słowo jest dla mnie święte.
        > I dlatego właśnie nie chcę, by zjadły go robale w ziemi.

        Pewnie znów narażę sie na Twój gniew, ale Twoja wypowiedź znaczy, że
        swe uwielbienie kierujesz wyłącznie do ciała poprzedniega papieża,
        ciała, które po śmierci ulega zepsuciu, co sprawia Ci niewymowną
        przykrość. Przykrości z tym związanej tez nie rozumiem, albowiem
        proces psucia się ciała człowieka po smierci jest naturalna koleją
        rzeczy, ustaloną przez..., hm ciekawe przez kogo?
        • Gość: brum nie wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 06.04.08, 13:18
          piwi77 napisał:

          > albowiem
          > proces psucia się ciała człowieka po smierci jest naturalna koleją
          > rzeczy, ustaloną przez..., hm ciekawe przez kogo?

          Przez Boga, piwuś, przez Boga. Zapamiętasz? :)

          PS Cholera jasna, jak wiszę te szlaczki @@## to od razu oczyma wyobraźni widzę
          te glizdy, owsiki i inne robactwo w ziemi, chociaż wiem, że owsiki to raczej w
          ziemi nie przebywają....:)
          • Gość: brum Errata IP: *.chello.pl 06.04.08, 13:28
            Powinno byc widze, a nie wiszę.
            I od razu, żeby nie było niedomówień:
            nie mam zamiaru sie wieszać, ani też nikogo innego tyż nie powieszę...:)
          • swiatowidz Re: nie wracamy do pogańskich źródeł/@@## 06.04.08, 15:46
            @@##
            typowy przejaw "toruńskiego " postrzegania świata przez imć bruma:

            PS Cholera jasna, jak wiszę te szlaczki @@## to od razu oczyma wyobraźni widzę
            te glizdy, owsiki i inne robactwo w ziemi, chociaż wiem, że owsiki to raczej w
            ziemi nie przebywają....:)

            w regulaminie FS nie dostrzegłem zakazu używania moich ulubionych znaczków
            graficznych
            ale nie o tym chciałem

            jesteśmy swiadkami kształtowania się historii
            nasze pokolenie nie zna ani piłsudskiego
            ani kościuszki czy też
            jagiełły
            czy mieszka I
            nasze poglądy o ich działalności to wypadkowa tego co dokonali i tego co
            wciskają nam do głowy ludzie wykorzystujący ich niewątpliwy autorytet
            większość z nas była świadkami dokonań papieża
            teraz trwa jego proces beatyfikacyjny
            (w/g mnie jest to czas odzierania karola wojtyły z własnej osobowości)
            pojawiają się mity które w przyszłości mają stać się faktami
            i odbywa się to na naszych oczach
            najgorsze w tym jest jednak coś co zauważyła xtrin:
            można deklarować bezgraniczne posłuszeństwo słowom papieża jednocześnie się nim
            sprzeniewierzając mając nadzieję na to że czyn ten pozostanie niezauważony
            polecam lekturę w postaci książki pt "1984"
            • Gość: brum nie wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 06.04.08, 16:11
              To Rydzyk też lubi szlaczki? :)))
              • swiatowidz Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 16:17
                @@##
                szlaczki też ważny temat
                ale spróbuj ustosunkować się do czegoś co z pewnością też zauważyłeś w moim poście
                wiem że będzie trudniej ale nikt nie obiecywał że będzie łatwo
                kodeks boziewicza nakazuje podjąć rękawicę
                a na szlaczki chyba nie będziemy się pojedykować
                nieprawdaż???
                • Gość: brum Re: nie wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 06.04.08, 16:22
                  Merytorycznie wypowiadałem sie kilkakrotnie w tym wątku.
                  Jeśli nie dostrzegłeś, to przecież możesz mnie poprosić o podanie linków.
                  Natomiast temat szlaczków potraktowany został przeze mnie marginalnie, jako taka
                  sobie dygresja.

                  Ale, skoro mnie prowokujesz, to spytam skromnie, czy nosisz żaboty?
                  • swiatowidz Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 19:47
                    Gość portalu: brum napisał(a):

                    > Merytorycznie wypowiadałem sie kilkakrotnie w tym wątku.
                    > Jeśli nie dostrzegłeś, to przecież możesz mnie poprosić o podanie linków.
                    > Natomiast temat szlaczków potraktowany został przeze mnie marginalnie, jako tak
                    > a

                    ***********************************************
                    @@##
                    chyba jednak poproszę o owe linki
                    tylko zaznacz proszę kiedy wypowiadałeś się merytorycznie a kiedy marginalnie
                    ja napotkałem pewne problemy z klasyfikacją owoców twej pracy
                    jeśli zaś chodzi o żaboty to pisując tu na FS przyodziewam wirtualne żaboty
                    w zależności od prezetowanego stanowska jest zielony
                    czerwony
                    lub niebieski
                    a z fioletowego to jak mniemam ty często korzystasz

                    teraz jednak jestem zainteresowany twoją odpowiedzią na moje pytanie dotyczące
                    tego co zauważyła xtrin
                    uprzedzając kolejne twoje pytanie odpowiadam
                    kalesony noszę od listopada do końca marca w zależności od panującej temperatury
                    a decyzję o ich założeniu konsultuję w instytucie meteorologii i gospodarki wodnej
                    łotry kilka razy mnie "przewiozły" :)
                    > sobie dygresja.
                    >
                    > Ale, skoro mnie prowokujesz, to spytam skromnie, czy nosisz żaboty?
                    • Gość: brum Re: nie wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 06.04.08, 23:10
                      swiatowidz napisał:

                      > teraz jednak jestem zainteresowany twoją odpowiedzią na moje
                      > pytanie dotyczące tego co zauważyła xtrin

                      Chcesz bym był cenzorem xtrin? No to mnie kopnął zaszczyt :)
                      No dobrze, odpowiem.:)
                      xtrin napisała wstępny scenariusz rozdziału narządów Jana Pawła II, gdyby
                      zwyciężyła koncepcja przydziałów relikwii. I tyle, nic ponadto.
                      • swiatowidz Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 23:15
                        @@##
                        owszem
                        napisała
                        ale wspomniała też o jeszcze czymś ważnym
                        a ty brumie uciekasz od tego
                        dlaczego???
                        • brum.pl1 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 23:45
                          Od czego niby uciekam? Xtrin uważa, że powinno sie pochować JPII do grobu z
                          ziemi, ja mam w tej kwestii inne zdanie, czemu dałem wyraz w swojej wypowiedzi.
                          Co jeszcze chciałbyś wiedzieć? Pytaj śmiało, mam jeszcze kwadrans, to możemy
                          sobie pogawędzić.
                          • swiatowidz Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 23:49
                            @@##
                            wybacz ale przyczepię się twojej deklaracji co do świętości słów papieża
                            ty się sprzeniewierzasz sam sobie
                            czyżbym się mylił?
                            • brum.pl1 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 00:16
                              A to o to ci chodzi? Nie mogłeś od razu sformułowac pytania, zamiast krążyć jak
                              jastrząb nad xtrin?
                              Nikomu, ani niczemu sie nie sprzeniewierzam. Po prostu, ten jeden jedyny raz nie
                              posłuchałbym papieża. Czy to jest zaprzeczenie świętości? Wybacz, ale gadasz bez
                              sensu. Pisałem o tym jasno i wyraźnie, ale tobie trzeba chyba sto razy
                              powtarzać, zanim do ciebie coś dotrze. Jest jeszcze jeden aspekt sprawy, jak
                              dotąd pomijany. Jak wiesz, a jeśli nie wiesz, to sie teraz dowiesz, JPII całe
                              życie był niezwykle skromnym człowiekiem. Nie zgromadził żadnego majątku, nie
                              miał prawie żadnych rzeczy osobistych. Kiedy chciano zorganizować muzeum jego
                              pamięci, okazało się, że praktycznie nie ma eksponatów, że nie ma czym wypełnić
                              przestrzeni muzealnych. Tak np było w Zakopanem na Jaszczurówce u sióstr
                              Urszulanek, gdzie Karol Wojtyła często gościł, zanim został papieżem. Kto wie,
                              czy tylko i wyłącznie tej chorobliwej nieśmiałości i prostocie nie zawdzięczamy
                              takiego a nie innego zapisu odnośnie swojego pogrzebu? Może nie chciał nikomu
                              sprawiać kłopotu, może uważał, że nie zasłużył sobie na zaszczyty po śmierci?
                              Tego nie wiemy i z pewnością nie poznamy. Dlatego też uważam, że najlepszym
                              miejscem jego spoczynku jest grobowiec w kształcie monumentu postawiony w
                              kaplicy Św. Sebastiana obok Piety. I niech nikomu nie przyjdzie do głupiego łba
                              by cokolwiek Mu uciąć czy odciąć. Ręce precz od papieża.
                              • swiatowidz Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 00:28
                                @@##
                                no widzisz ...i wszystko stało się jasne
                                teraz już wiesz w jaki sposób można do mnie dotrzeć
                                skoro udało ci się teraz to w przyszłości też proszę pisz do mnie w takiej
                                konwencji :)))))))))))
                                • brum.pl1 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 00:35
                                  Zrozumiałeś za pierwszym razem????????
                                  Cud, prawdziwy cud! ALLELUJA!
                                  • swiatowidz Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 00:38
                                    @@##
                                    dla ciebie to CUD
                                    ja postrzegam to w innym wymiarze
                                    najważniejsze że już nie warczymy na siebie
                                    :))
                              • xtrin Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 00:50
                                brum.pl1 napisał:
                                > Nikomu, ani niczemu sie nie sprzeniewierzam.
                                > Po prostu, ten jeden jedyny raz nie posłuchałbym papieża.
                                > Czy to jest zaprzeczenie świętości?

                                Przeciwstawianie się woli zmarłego w kwestii pochówku jest moim zdaniem wyrazem
                                braku jakiegokolwiek szacunku dla niego.
                                Czy można uznawać świętość bez szacunku to już sam musisz określić.

                                > Kto wie, czy tylko i wyłącznie tej chorobliwej nieśmiałości
                                > i prostocie nie zawdzięczamy takiego a nie innego zapisu odnośnie
                                > swojego pogrzebu? Może nie chciał nikomu sprawiać kłopotu, może
                                > uważał, że nie zasłużył sobie na zaszczyty po śmierci?

                                Cały świat widział jakim kultem już za życia jest JPII otaczany, on sam także
                                musiał sobie z tego sprawę zdawać.
                                Gdyby rzeczywiście chciał sprawić jak najmniej kłopotu i nie miał preferencji co
                                do pochówku to wcale by o sprawnie nie wspomniał lub w pełni złożył ją w ręce
                                odpowiednich osób.
                                Ale nie, w swoim testamencie sprawę wyboru miejsca pochówku pozostawił innym (a
                                dokładniej rodakom, w osobach Metropolity Krakowskiego i Episkopatu), ale
                                zażyczył sobie grobu ziemnego, bez sarkofagu. To bardzo bezpośrednie wyrażenie
                                woli, bezsprzeczne.
                                I to właśnie dostać powinien, a nie monumenty. Szczególnie, jeżeli chce się ową
                                jego skromność uszanować.
                                • Gość: brum Re: nie wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 07.04.08, 09:47
                                  xtrin napisała:

                                  > Przeciwstawianie się woli zmarłego w kwestii pochówku jest moim
                                  > zdaniem wyrazem
                                  > braku jakiegokolwiek szacunku dla niego.

                                  Twoje postrzeganie rzeczywistości, wyrażanie uczuć jest całkowicie odmienne nie
                                  tylko od moich ale także od większości społeczeństwa. Dziwne, że o tym, komu
                                  należy okazywać szacunek i co to w ogóle jest szacunek prawi osoba, która na tym
                                  forum bez przerwy się kompromituje, która bez cienia żenady deklaruje nie tylko
                                  szacunek ale wręcz podziw dla prostytutek. Nie jesteś dla mnie żadnym
                                  autorytetem, więc daruj sobie te pouczenia. Zajmij sie lepiej homo. To twoja
                                  pasja i prawdziwa miłość. I na tym, i tylko na tym się znasz.
                                  Sorry za te ostre słowa, ale zejdź wreszcie na ziemię i przestań klepać puste
                                  frazesy. Teoretycznie to ty może trochę racji masz, ale praktycznie to ani grama.



                                  • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 10:37
                                    Gość portalu: brum napisał(a):

                                    > Twoje postrzeganie rzeczywistości, wyrażanie uczuć jest
                                    > całkowicie odmienne nie tylko od moich ale także od większości
                                    > społeczeństwa.

                                    Daj spokój z tą megalomanią, mów zawsze za siebie, nie wiesz jaka
                                    jest opinia większości społeczeństwa.
                                    • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 11:10
                                      piwi77 napisał:

                                      > Daj spokój z tą megalomanią, mów zawsze za siebie, nie wiesz jaka
                                      > jest opinia większości społeczeństwa.

                                      Mówimy tu o dyskusjach prowadzonych na forum społeczeństwo?
                                      Jeśli tak, to zdecydowana większość uczestników dyskusji nie tylko nie
                                      podzielała zdania Xtrin, ale była wręcz oburzona jej opiniami i komentarzami.
                                      Proszę sięgnąć do archiwum i się o tym przekonać, jeśli pamięć Cię zawodzi.
                                      Wiem, bo brałam w tych dyskusjach aktywny udział.

                                      • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 11:18
                                        Dziwne, bo moje wrażenie jest całkiem odmienne, xtrin tak starannie
                                        dobiera słowa do swoich opinii, których w żadnym przypadku nie można
                                        okreslić jako skrajne, że niezwykle rzadko trafia na zajadłą ripostę.
                                        • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 11:42
                                          O tak, Xtrin bardzo się zmieniła.
                                          Ale jeszcze wymaga od czasu do czasu reprymendy, przywołania do porządku....:)))))
                                          • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 11:53
                                            chwila.pl napisała:

                                            > Ale jeszcze wymaga od czasu do czasu reprymendy,
                                            > przywołania do porządku....:))

                                            Czyjej reprymendy? kropki czy Twojej?
                                            • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 11:58
                                              piwi77 napisał:

                                              > Czyjej reprymendy? kropki czy Twojej?

                                              To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi...:)
                                          • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:12
                                            chwila.pl napisała:

                                            > O tak, Xtrin bardzo się zmieniła.

                                            Jeżeli się zmieniła (rozumiem, że wg Ciebie na korzyść), to dlaczego
                                            wywlekasz stare dzieje zamiast cieszyć się ze zmiany?
                                            • xtrin Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:16
                                              piwi77 napisał:
                                              > Jeżeli się zmieniła

                                              Wypraszam sobie takowe insynuacje. Jestem niezmienna, twardogłowa, umysłowy
                                              beton głuchy na argumenty, przekonany o własnej nieomylności, prędzej zdechnę
                                              niźli zmienię swoje stanowisko!
                                              I z łaski swojej zleźcie ze mnie, bo mi niewygodnie.
                                              • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:21
                                                Będąc osobą publiczną, a taką się jest, jeśli się ma staż forumowy
                                                taki jak Twój, bywa się nie tylko podmiotem, ale również przedmiotem
                                                zażartych dyskusji. Taki los.
                                                • xtrin Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:29
                                                  piwi77 napisał:
                                                  > Będąc osobą publiczną, a taką się jest,
                                                  > jeśli się ma staż forumowy taki jak Twój

                                                  Być może pora zmienić nicka :).
                                                  • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 14:50
                                                    xtrin napisała:

                                                    > Być może pora zmienić nicka :).

                                                    Prosiłbym nie, przyzwyczaiłem się, że wszystkie opinie podpisane
                                                    Twoim nickiem są wyważone, na temat i zawsze chętnie je czytam.
                                            • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:24
                                              piwi77 napisał:


                                              > Jeżeli się zmieniła (rozumiem, że wg Ciebie na korzyść), to
                                              > dlaczego
                                              > wywlekasz stare dzieje zamiast cieszyć się ze zmiany?

                                              Mam wrażenie, że traktujesz mnie jak panią profesor, do której adresujesz
                                              nurtujące Cie pytania.:)))
                                              Otóż zmiana na ogół nie następuje w jednej chwili(nomen omen):),
                                              na ogół trwa przez pewien okres czasu. Żeby zilustrować proces, należy podać
                                              parametry dotyczące początku okresu i jego końca. Działając w ten sposób można
                                              uwypuklić zachodzące przemiany i poznać/opisać uzyskane rezultaty. :))))
                                              • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:28
                                                No dobrze, sporo czasu poświęciłaś źdbłu w oku xtrin, przyjdzie czas
                                                na belkę?
                                              • xtrin Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:31
                                                A tak z ciekawości - kim Ty w ogóle jesteś? Bo rościsz sobie prawa do oceny
                                                mojej osoby, do jej pouczania, a ja średnio kojarzę z kim mam do czynienia.
                                                Można prosić o podpowiedź (inną jak "wyszukiwarka", bo aż tak bardzo mnie to nie
                                                intryguje)?
                                                • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:46
                                                  xtrin napisała:

                                                  > A tak z ciekawości - kim Ty w ogóle jesteś?

                                                  Postępujący Alzheimer?
                                                  • xtrin Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:57
                                                    chwila.pl napisała:
                                                    > Postępujący Alzheimer?

                                                    Przykro mi, jeżeli Cię to urazi, ale nie wszystko jest warte zapamiętania. Być
                                                    może Tobie zapadły głęboko w pamięć dyskusje ze mną - gwiazdą forum - ja jednak
                                                    raczej nie zaśmiecam sobie pamięci nickami osób, z którymi dyskutuję. A
                                                    dokładniej - osób, z których argumentami dyskutuję. I być może w tym całe sedno
                                                    sprawy, że nie zwracam długofalowej uwagi na nicki, bo nie mam zamiaru prowadzić
                                                    osobistych wycieczek pod czyimkolwiek adresem. Są oczywiście wyjątki, jedni
                                                    wbijają się mi w pamięć trollizmem, inny wyjątkowym chamstwem bądź agresją,
                                                    jeszcze inni szlaczkami (pozdrawiam! :)).
                                                    Twój nick niewątpliwie kiedyś wcześniej widziałam, ale nijak mi się nie kojarzy,
                                                    ani dobrze, ani źle. Tym jest dla mnie dziwniejszym, że wyskakujesz niczym filip
                                                    z konopi na dźwięk mojego nicka.
                                                  • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 13:14
                                                    xtrin napisała:

                                                    > Być może Tobie zapadły głęboko w pamięć dyskusje ze mną - gwiazdą
                                                    > forum - ja jednak raczej nie zaśmiecam sobie pamięci nickami osób,
                                                    > z którymi dyskutuję.

                                                    Paranoya pictures.
                                                    Ty po prostu masz sklerozę, gwiazdo z kociego teatru.
                                                  • xtrin Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 13:53
                                                    chwila.pl napisała:
                                                    > Ty po prostu masz sklerozę, gwiazdo z kociego teatru.

                                                    Ciebie sobie już zapamiętam :).
                                                  • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 14:36
                                                    xtrin napisała:

                                                    > Ciebie sobie już zapamiętam :).

                                                    Jak będziesz miała kłopoty, to rób sobie notatki, niekoniecznie ręczne. Ale
                                                    koniecznie ze szlaczkiem:)
                                                  • xtrin Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 14:39
                                                    Zrobiłam sobie mentalną notatkę "chwila.pl - nie ma sensu".
                                                    Niniejszym się do niej zastosuję.
                                                    Żegnam.
                                                  • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 15:00
                                                    xtrin napisała:

                                                    > Zrobiłam sobie mentalną notatkę "chwila.pl - nie ma sensu".

                                                    Na Twoim miejscu dodałabym zakończenie tej krótkiej sentencji:
                                                    "- nie ma sensu dyskutować, bo i tak merytorycznie z chwilą.pl przegram."

                                                    PS Poznałas już prawa de Morgana z logiki?
                                                  • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 15:15
                                                    Uważam, że strona podpisująca się nickiem, xtrin, była w tej
                                                    dyskusji bardziej merytoryczna, ale to tylko moje zdanie, być może
                                                    jeszcze ktoś postronny zechce wyrazic swoja opinię w tej kwestii.
                                                  • Gość: brum Piwuś nieboraku IP: *.chello.pl 07.04.08, 15:46
                                                    Nie ma to jak laurka wystawiona przez piwusia! To prawie jak rekomendacja do
                                                    szkoły specjalnej....:)))))
                                                  • piwi77 Re: Piwuś nieboraku 07.04.08, 16:32
                                                    Gość portalu: brum napisał(a):

                                                    > Nie ma to jak laurka wystawiona przez piwusia! To prawie jak
                                                    > rekomendacja do szkoły specjalnej....:)))))

                                                    Dokładnie tak! Cieszysz się?
                                                  • xtrin Re: Piwuś nieboraku 07.04.08, 16:48
                                                    Gość portalu: brum napisał(a):
                                                    > Nie ma to jak laurka wystawiona przez piwusia!

                                                    Mnie się podoba :).
                                                  • swiatowidz Re: Piwuś nieboraku 07.04.08, 16:50
                                                    @@##
                                                    mnie się też podoba
                                                    II kanał?
                                                  • Gość: brum Ale się porobiło IP: *.chello.pl 07.04.08, 17:07
                                                    Najważniejsze, że wam sie podoba.
                                                    Jakaś trójca się narodziła?
                                                    szlaczek, piwuś-nieboraczek i xtrin.
                                                    Będzie z tego dziecko?
                                                    Sodoma i Gomora, z przewagą Gomory....
                                                    Ciekawe, bardzo ciekawe....:)))))))))))))
                                                  • swiatowidz Re: Ale się porobiło 07.04.08, 17:21
                                                    @@##
                                                    sorry brum...ale pozwól na jedną uwagę
                                                    czy ty nie potrafisz rozmawiać z opiniami?
                                                    to co uprawiasz to ocena nicków
                                                    już wiem że nie podobają ci się szlaczki i będziesz musiał przełknąć
                                                    oną pigułkę
                                                    teraz posunąłeś się dalej insynuując poowstanie jakiejś spółdzielni
                                                    mnie akurat to nie przeszkadza bo towarzystwo doborowe
                                                    ja też czasem podchodzę do pisania emocjonalnie
                                                    czego dałem wyraz zakładając wątek pt @@## podoba mi się jedna
                                                    kobieta
                                                    ale ja czytam co piszą a nie odpisuję z automatu w zależności od
                                                    nicku
                                                    i pytanie:
                                                    czy ja ci nadepnąłem na odcisk że mnie starasz się ośmieszyć?
                                                    jeśli tak to napisz w którym miejscu a cię przeproszę
                                                    :))
                                                  • Gość: brum Re: Ale się porobiło IP: *.chello.pl 07.04.08, 18:57
                                                    swiatowidz napisał:

                                                    > sorry brum...ale pozwól na jedną uwagę
                                                    > czy ty nie potrafisz rozmawiać z opiniami?

                                                    Sorry swiatowidz ale nie potrafię rozmawiać z opiniami. :)
                                                    Lubie i potrafię za to rozmawiać z ludźmi, młodymi, starymi a nawet z dziećmi. Z
                                                    opiniami ni cholery nie potrafię gadać. Przykro mi, jeśli cię zawiodłem. Pa!


                                                  • swiatowidz Re: Ale się porobiło 07.04.08, 19:00
                                                    @@##
                                                    jakoś to przełknę
                                                    a skąd u ciebie takie pokłady sarkazmu?
                                                    importujesz go potajemnie czy jak?
                                      • xtrin Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:04
                                        Ah, czuję się jak gwiazda! :)
                                        • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:27
                                          xtrin napisała:

                                          > Ah, czuję się jak gwiazda! :)

                                          Betlejemska? / Porno? / Filmowa? / Pieśni patriotycznej?/ Forum Społeczeństwo? /
                                          ....../ Jednej nocy?
                                          • xtrin Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:47
                                            Poruszająca serca i umysły anonimowych tłumów :).
                                          • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:49
                                            chwila.pl napisała:

                                            > Betlejemska? / Porno? / Filmowa? / Pieśni patriotycznej?/
                                            > Forum Społeczeństwo? / ....../ Jednej nocy?

                                            Wyczuwam słabo ukrywaną zazdrość.
                                            • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:59
                                              piwi77 napisał:

                                              > Wyczuwam słabo ukrywaną zazdrość.

                                              Mógłbys opisać sposób mierzenia/wyczuwania owej zazdrości? To szalenie
                                              intrygujące. Wręcz fascynujące, jakby powiedziała Alutka z "Rodziny
                                              zastępczej"....:)
                                              • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 13:57
                                                chwila.pl napisała:

                                                > Mógłbys opisać sposób mierzenia/wyczuwania owej zazdrości?

                                                Radzę stosować te same metody, te same instrumenty jak do pomiaru
                                                wiary.
                                                • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 14:32
                                                  piwi77 napisał:

                                                  > Radzę stosować te same metody, te same instrumenty jak do pomiaru
                                                  > wiary.

                                                  Nieładnie, odmawiasz pomocy. A żeby w miarę zgrabnie wybrnąć z sytuacji
                                                  stosujesz klasyczną spychologię....
                                                  Problem polega na tym, że ja nie tylko nie dysponuję takim instrumentem, ale też
                                                  nic o nim nie słyszałam. Mógłbys mi pożyczyc swojego aparaciku (cokolwiek to
                                                  znaczy)? Pomierzę sobie to i owo....:)
                                                  • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 14:40
                                                    Jak to, nie wiesz co to wiara? Sądziłem, że nosisz tę wielkość w
                                                    sobie? Jeżeli mimo wszystko jednak tak, no to wiesz jak się do niej
                                                    dochodzi, odczuwa, wymierza itd. itp. Tak trudno Ci zastosować
                                                    podobne instrumentarium do odczuć?
                                                  • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 14:48
                                                    piwi77 napisał:

                                                    > Jak to, NIE WIESZ CO TO WIARA? Sądziłem, że nosisz tę wielkość w
                                                    > sobie?

                                                    Grasz nie fair!
                                                    Prosze zacytować ten fragment mojej wypowiedzi, w którym podałam tego typu
                                                    informację. Tracisz grunt pod nogami, przegrywasz na argumenty i zaczynasz
                                                    stosować nieuczciwe, szczeniacke chwyty. Nie widzę powodu, by kontynuować
                                                    rozmowę z Tobą. Żegnam więc.
                                                  • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 14:54
                                                    Stosując samemu pewne chwyty trzeba się pogodzić, że podobnymi zagra
                                                    przeciwnik i tylko tyle. Ale nie irytuj sie tak, naprawdę nie warto,
                                                    to tylko taka sobie dyskusja, bywa że na temat, bywa że nie.
                                                    Pozdrawiam.
                                      • swiatowidz Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:27
                                        @@##
                                        racji nie wybiera się w demokratycznych wyborach
                                        rację się ma
                                        xtrin ją też miewa
                                        i w jej przypadku powiedzenie "nec herkules contra plures" się nie
                                        sprawdzi
                                        ja tam cenię sobie wymianę opinii z nią
                                        jest rzeczowa aż do bólu
                                        mnie też parę razy zabolało
                                        ale nigdy nie wprawiała mnie w komkleksy że jestem głupi
                                        niedouczony
                                        taki
                                        czy szmaki
                                        polemizowała zawsze z moimi argumentami -nie ze mną
                                        od rozmów o sobie jest kanał nr 2
                                        • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:40
                                          swiatowidz napisał:

                                          > @@##
                                          > racji nie wybiera się w demokratycznych wyborach
                                          > rację się ma

                                          Istnieje takie pojęcia jak "NORMA SPOŁECZNA" czy "NORMA ETYCZNA". Wystarczy je
                                          zastosować i sprawa jest prosta. Nie potrzeba arbitra rozstrzygającego kto ma, a
                                          kto nie ma racji.
                                          • swiatowidz Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:54
                                            @@##
                                            zato wskazane by ktoś odważył się być arbitrem i wskazał co jest
                                            normą a co nie
                                            ja się nie podejmuję
                                            jestem na to za krótki
                                            tylko mi nie pisz że normy już są ustalone
                                            bo na ten czas są a za chwilę ich nie będzie
                                            • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 13:10
                                              swiatowidz napisał:

                                              > tylko mi nie pisz że normy już są ustalone
                                              > bo na ten czas są a za chwilę ich nie będzie

                                              Dlaczego mam niby nie stosować poprawnych, mądrych zasad? Bo są niewygodne dla
                                              Ciebie? No wybacz, ale to paranoya pictures.
                                              W danym momencie obowiązują odpowiednie normy i to ich należy przestrzegać tak
                                              długo, aż nie zostaną zmodyfikowane.
                                              Nie rozumiem Twoich obiekcji. To są fakty, z którymi sie nie dyskutuje. Po jakie
                                              więc licho chcesz je obalać, poddawać w wątpliwość? Wiem, chcesz za wszelką cenę
                                              udowodnić swoją tezę. Tyle tylko, że bronisz niesłusznej sprawy, i przykro mi to
                                              stwierdzić, ale stoisz na straconej pozycji.
                                  • xtrin Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 12:04
                                    Brum, nie masz dyskutować z moją osobą, a z moimi argumentami.
                              • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 07:51
                                brum.pl1 napisał:

                                > Jak wiesz, a jeśli nie wiesz, to sie teraz dowiesz, JPII całe
                                > życie był niezwykle skromnym człowiekiem. Nie zgromadził żadnego
                                > majątku, nie miał prawie żadnych rzeczy osobistych. Kiedy chciano
                                > zorganizować muzeum jego pamięci, okazało się, że praktycznie nie
                                > ma eksponatów, że nie ma czym wypełnić przestrzeni muzealnych.

                                Edwardowi Gierkowi też chciano postawić skromne muzeum, ale
                                zrezygnowano z braku eksponatów, były I Sekretarz niczego się nie
                                dorobił, nic nie pozostawił, może też był skromnym człowiekiem?
                                • Gość: brum Re: nie wracamy do pogańskich źródeł IP: *.chello.pl 07.04.08, 09:23
                                  Niesmaczny jest twój post. Nie jest też dowcipny. Po prostu głupkowaty. Wstyd piwuś.
                                  • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 10:12
                                    Napewno nie był dowcipny, być może był nawet głupkowaty, ale wart
                                    tego co sam napisałeś. Mówienie o szefie bajecznie bogatej
                                    instytucji, mieszkającym w pałacu ze służbą, wożonym helikopterami i
                                    samolotami (bezpłatnie), wczasującym się w luksusowej rezydencji
                                    Castel Gandolfo, że był biedny bo skromny, to nie mniej głupkowata
                                    uwaga niż mój post.
                                    • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 11:03
                                      Wydaje mi się, że nie rozumiesz pojęcia własności, a zwłaszcza własności
                                      prywatnej. To o czym piszesz wyczerpuje znamiona atrybutów przyporządkowanych
                                      piastowanemu stanowisku, czy tez pełnionych funkcji.
                                      I w tym kontekście porównywanie stanu posiadania Edwarda Gierka z Janem Pawłem
                                      II jest co najmniej chybione.
                                      • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 11:13
                                        Może nie rozumiem co to takiego własność, ale wiem do czego służy. A
                                        służy do tego aby móc z dóbr korzystać. Inaczej mówiąc, aby z czegoś
                                        korzystać trzeba to mieć. A żeby mieć trzeba to zdobyć (szczęśliwcy
                                        dostają czasem w spadku). A zdobyć na własność nie jest łatwo,
                                        trzeba na to zapracować. O ileż bardziej komfortową sytuacją jest
                                        móc konsumować dobra wcale ich nie posiadając, niestety ta możliwość
                                        dostępna jest tylko nielicznym. Brum podał przykład Jana Pawła II,
                                        ja podałem Edwarda Gierka.
                                        • chwila.pl Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 11:31
                                          Pojęcie własności prywatnej, a o taką tu chodzi ma wiele atrybutów. Jednym z
                                          nich jest prawo do dysponowania własnością w dowolny sposób(*), w tym prawo do
                                          sprzedaży, darowizny czy innej formy przekazania swojej własności innemu
                                          podmiotowi. Jan Paweł II takiej możliwości nie miał. Nie mógł ani sprzedać, ani
                                          przekazać żadnego z podanych przez Ciebie dóbr innemu podmiotowi. Dlaczego? Bo
                                          nie był ich właścicielem. Nie dysponował zresztą żadnym majątkiem, o czym pisał
                                          Brum. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że z punktu widzenia prawa, był
                                          nędzarzem pośród głów państw. Paradoksalne? Tak, ale prawdziwe.

                                          (*)W dowolny sposób, nie naruszający jednak obowiązującego prawa.

                                          • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 11:58
                                            chwila.pl napisała:

                                            > Jan Paweł II takiej możliwości nie miał. Nie mógł ani sprzedać, ani
                                            > przekazać żadnego z podanych przez Ciebie dóbr innemu podmiotowi.

                                            Dzielnie znosił ból niemożności zabezpieczenia przyszłości swojej
                                            rodzinie. Ale przynajmniej jest za to podziwiany.
                                      • chwila.pl Korekta 07.04.08, 11:18
                                        Popełniłam błąd,
                                        teoretycznie można porównywać ze sobą dowolne elementy ze świata materialnego i
                                        niematerialnego. Pozostaje jednak problem celowości tych porównań. Trzeba także
                                        pamiętać, że uzyskane rezultaty obarczone mogą być takimi błędami, że należy je
                                        zdyskwalifikować. No, ale nie można nikomu zabronić uprawiania tego typu zabawy,
                                        chociaż bliżej jej do groteski niż nauki.
                                • kolter_hugh Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 07.04.08, 10:59
                                  piwi77 napisał:

                                  > Edwardowi Gierkowi też chciano postawić skromne muzeum, ale
                                  > zrezygnowano z braku eksponatów, były I Sekretarz niczego się nie
                                  > dorobił, nic nie pozostawił, może też był skromnym człowiekiem?

                                  Jeden z ochroniarzy Gierka wspominał kiedyś jak to jeden z synów Gierka ,
                                  zrobił jakiejś dziewczynie dziecko i nie chciał się z nią ożenić, Stary Gierek
                                  zlał pasem gnojka kazał mu poślubić tą dziewczynę !!.Ciekawe ilu dzisiejszych
                                  ,,jaśnie panów" zmusiło by swoje dziatwy do ożenku z panną z ,,plebsu" ???
              • piwi77 Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 16:18
                Rydzyk i firma, którą on reprezentuje uczy nielubiec rzeczy
                egzotycznych, niezwyczajnych, bez najmniejszego powodu, tylko za to,
                że są inne. I to pewnie miał swiatowidz na myśli, jeżeli się mylę
                niech mnie poprawi.
                • swiatowidz Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 16:21
                  @@##
                  nie widzę najmniejszej potrzeby by w tym przypadku cię poprawiać
                  dziękuję za pomoc w trafieniu do bruma bo chyba mam z tym problemy
                • hymenaios Re: nie wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 16:25
                  piwi77 napisał:

                  > Rydzyk i firma, którą on reprezentuje uczy nielubiec rzeczy
                  > egzotycznych, niezwyczajnych, bez najmniejszego powodu, tylko za
                  to,
                  > że są inne. I to pewnie miał swiatowidz na myśli, jeżeli się mylę
                  > niech mnie poprawi.


                  A Ty skąd o tym wszystkim wiesz? Ja nie mam pojęcia o czym firma
                  rydzykowa prawi, kogo nielubi i jaki ma stosunek do egzotycznych
                  rzeczy. A tu co rusz spotykam specjalistów, którzy z dokładnością do
                  zwoju mózgowego wiedzą, co rydzyk lubi, a co nie. I jeszcze jedno,
                  skąd w ogóle się tu ten Rydzyk wziął, obsesja jakaś?
      • xtrin Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 12:33
        Gość portalu: brum napisał(a):
        > każde Jego słowo jest dla mnie święte. I dlatego
        > właśnie nie chcę, by zjadły go robale w ziemi.

        Ale ON tego chciał. Najwyraźniej nie każde "Jego słowo" jest dla Ciebie święte.
    • the-skin Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 20:50
      a co w tym złego ze wracamy do pogańśtwa? ja jako słowiański poganin
      uważam ze to dobbrze. Lepszy kult JP II niż Jezusa
      • felakrzak Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 20:52
        A Ty tu czego?
      • swiatowidz Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 22:24
        the-skin napisał:

        > a co w tym złego ze wracamy do pogańśtwa? ja jako słowiański poganin
        > uważam ze to dobbrze. Lepszy kult JP II niż Jezusa

        *******************************************
        @@##
        od wszelakiej maści kultów lepsza jest szkoła dobrego przykładu
        każdy kult jest fasadą na bazie której łowcy dusz budują niezdrowe podziały i
        fanatyczne postawy
        to zaś rodzi nienawiść
        czego konsekwencją są wojny
        • Gość: brum o nienawiści IP: *.chello.pl 06.04.08, 22:58
          Oglądam właśnie zone reality. Tematem programu są seryjni mordercy. Omawiany
          jest przypadek dwóch nastolatków z USA pochodzących z tzw normalnych rodzin,
          średnio-zamożnych, którzy zamordowali ze szczególnym okrucieństwem 27 osób.
          Ofiarami byli rówieśnicy morderców. Co ich do tego skłoniło? Z pewnościa
          nienawiść. Czy podłożem nienawiści była religia czy kult? Nie. Co zatem
          zadecydowało o ich zbrodniczym życiorysie? Pewne nieprawidłości w korze mózgowej.
          • hypatia69 Re: o nienawiści 06.04.08, 23:52
            Myślisz, że chęć przerobienia JPII na breloczki wynika z
            nieprawidłowości w korze mózgowej chcących? Bo mi tu raczej paerność
            i świadomy zamysł wychodzi...

            [Nie chcę się z Tobą bić; pytam tylko].
            • brum.pl1 Re: o nienawiści 07.04.08, 00:31
              Witaj,
              Powiem szczerze, że nie rozumiem stanowiska niektórych hierarchów kościoła.
              Jasne, że chodzi o pieniądze, i to grube pieniądze. Dziwi mnie tylko, że tego
              typu pomysły może mieć ktokolwiek w XXI w. Dziwi i napawa obrzydzeniem.


              • hypatia69 Re: o nienawiści 07.04.08, 10:55
                Niemniej nie wynika to raczej z tego, że mają jakieś fizyczne
                niedowłady w korze mózgowej. Moim zdaniem to raczej kwestia
                kompletnego braku empatii i zaniku ludzkich uczuć. To nie są
                psychopaci, jak Hannibal Lecter, tylko biznesmeni przebrani za
                duszpasterzy...
                • Gość: brum Re: o nienawiści IP: *.chello.pl 07.04.08, 16:22
                  Tak, oczywiście masz rację. Mówiłem o tych seryjnych mordercach nie bez
                  przyczyny. Bardzo interesuję się kryminalistyka, a właściwie medycyna sądową,
                  ostatnio pasjonuje mnie metodyka identyfikacji osób na podstawie czaszki lub
                  szczątków szkieletu. W związku z tym oglądam mnóstwo programów o tej tematyce,
                  czytam trochę książek na ten temat. Chciałbym więcej czytać, ale literatura w
                  tym zakresie jest jeszcze bardzo uboga. Tak więc, oglądając tego typu programy,
                  siłą rzeczy obserwuję rozmowy psychiatrów, psychologów na temat uwarunkowań
                  fizycznych człowieka w aspekcie dokonywania zbrodni. Czy istnieje związek
                  przyczynowo-skutkowy takiego a nie innego ukształtowania np kory mózgowej z
                  charakterem człowieka, inklinacji do popełniania przestępstw. Udowodniono ponad
                  wszelką wątpliwość, że ludzie z zespołem depresyjno-maniakalnym maja odmiennie
                  niż przeciętnie, ale w typowy dla tej choroby sposób ukształtowaną korę mózgową.
                  To fantastyczne. Równie pasjonujące, jak poprzednie moje hobby - zjawiska
                  paranormalne. Przez kilka dobrych lat poznawanie tej dziedziny wypełniało mi
                  większość wolnego czasu.
                  • hypatia69 Re: o nienawiści 08.04.08, 12:22
                    Co dalej nie wyjaśnia, czemu ktokolwiek chce przerobić JPII na
                    rozrzucone po świecie szczątki.
                    • migreniasta Re: o nienawiści 08.04.08, 12:37
                      Ale przyznasz ,że Brum nie odbiegł daleko od tematu?
                      W zasadzie jego post wyczerpał wszelkie znamiona odpowiedzi.Znamiona
                      oczywiście miałam na myśli.
                    • piwi77 Re: o nienawiści 08.04.08, 13:06
                      hypatia69 napisała:

                      > Co dalej nie wyjaśnia, czemu ktokolwiek chce przerobić JPII na
                      > rozrzucone po świecie szczątki.

                      Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to z reguły wiadomo o co chodzi, no
                      nie? Tylko, że ta prosta odpowiedź obrońcom górnolotnych tez, nigdy
                      przez gardło nie przejdzie.
                      • Gość: brum Re: o nienawiści IP: *.chello.pl 08.04.08, 14:47
                        piwi77 napisał:

                        > Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to z reguły wiadomo o co chodzi, no
                        > nie? Tylko, że ta prosta odpowiedź obrońcom górnolotnych tez, nigdy
                        > przez gardło nie przejdzie.

                        Piwus,
                        Gdybym był złośliwy, powtarzam, gdybym był, wówczas odpisałbym ci, że od pisania
                        pierdół na tym forum są inni, m.in. powołana ostatnio trójca forumowa.:)
                        • piwi77 Re: o nienawiści 08.04.08, 14:54
                          Boże, jakiś Ty cieńki, brum...
                          • Gość: brum Re: o nienawiści IP: *.chello.pl 08.04.08, 15:02
                            Wpadłeś w tak wielki zachwyt, że aż Boga wzywasz?
                            Opamietaj się piwuś....:)))))
                            • swiatowidz Re: o nienawiści/@@## 08.04.08, 16:05

                              @@##
                              brumie ja mimo tego że bliżej mi do agnostyków na widok twoich
                              wpisów wypowiadam sakramentalne:
                              " na litość boską"
                              tudzież:
                              "o boże"
                      • hypatia69 Re: o nienawiści 08.04.08, 17:47
                        Przypomnę tylko, że Brum jest również przeciwny robienia z JPII
                        strzępeczków...
                        • swiatowidz Re: o nienawiści 08.04.08, 17:50
                          @@##
                          czytałem
                          to była jedna z bardziej konstruktywnych wypowiedzi jakie udzielił
                          na tym forum w ostatnim czasie
                          pisał prostymi komunikatami( z tego co wiem -ulubionym twoim stylem-
                          do mnie też to dotarło)
      • hypatia69 Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł 06.04.08, 23:33
        W czym lepszy?
    • Gość: Kanalia-na-buców Re: @@## wracamy do pogańskich źródeł IP: *.adsl.inetia.pl 18.04.08, 21:27
      Rozdrapać.Nabić kabzę.I jeszcze zbić kapitał polityczny.Nawet Włosi
      się z naszych "szamanów" nabijają.W niektórych parafiach jeszcze
      egzorcyzmy odprawiają.Teraz na oduście będzie można kupić łękotkę
      papieża.A wszystko w imię uświęcania jedynie słusznej nauki.Ziemia
      nadal jest płaska-co widać na załączonym obrazku.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka