27.05.20, 18:20
Ktos mi poradzil, aby zglosic sie do Ciebie, bo masz Windows 7 ... co dzis nie jest juz takie czeste.
Jesli to sie zgadza, to mam do Ciebie prosbe. Wiem, ze wprowadzilam sobie balagan na ustawieniach Gazety, zaznaczajac, aby przy odpisywaniu na maila nie pojawial sie mail na ktory odpisuje, co okazalo sie wielkim bledem z mojej strony! Niestety teraz zapomnialam, gdzie wejsc, aby to poprawic. Uzywam przegladarki CHROME.

Druga nurtujaca mnie sprawa:
za kazdym razem musze sie na nowo logowac, gdy chce wejsc na moja gazetowa poczte,
a jednoczesnie nie potrzebuje sie logowac, aby korzystac z zamknietego przeciez forum Jagi...
z ktorego sie nigdy nie wylogowuje, bo nie mam po co.
Z poczty tez sie nigdy nie wylogowuje, a jednak musze sie na nowo logowac! Czy wszyscy tak maja?
Obserwuj wątek
      • estella50 Re: Iryska 27.05.20, 19:46
        Mam W 7. Jak wchodzę na forum przez pocztę, to też muszę się logować. Ale ja wchodzę bezpośrednio w Chrome z zakładek na pasku u góry ekranu czy do Iryski, czy do Jagi. Wtedy omija mnie logowanie. Natomiast w Mozilli mam ładne kafelki na ekranie i z nich wchodzę na forum.
        • iryska2604 Re: Iryska 27.05.20, 21:11
          Pia, nie bardzo zrozumiałam jaki masz problem. Z logowaniem na pocztę to chyba kwestia ustawień poczty, ale tu nie robiłabym nic bo nawet dobrze jest się wylogowywać z uwagi na ochronę danych osobowych. Choć powiem ci że ja nigdy o tym nie pamiętam. Na forum wchodzę i do siebie i do Jagi też poprzez takie "kafelki". Logować się jednak muszę po "czyszczeniu" - czy to automatycznym czy ręcznym czyszczeniu historii przeglądania,ciasteczek i wszelkich niepotrzebnych śmieci. Mam Avasta i większość czynności załatwia ten program ale niektóre rzeczy trzeba sobie samemu zrobic. Zresztą właśnie 7-mka ma taki program samonaprawiajacy się - od czasu do czasu włącza się takie coś co bada spójność plików. A z tymi majlami to dla ciebie taki problem jak widzisz ten który dostałaś? To musisz sprawdzić w ustawieniach ,powiem ci ze nigdy sie tym nie interesowałam ale pogrzebie i zobaczę -moze cos znajdę. Z tym że ja własciwie z gazetowej poczty nie korzystam ,mam gmaila.
          • pia.ed Re: Iryska 28.05.20, 01:40
            Celem mojego wpisu bylo to, abys mi podpowiedziala w jaki sposob znajde ustawienia poczty. Kiedy mi napiszesz, w ktore miejsce mam kliknac (po zalogowaniu sie na poczte), to juz sama dam sobie rade. Bylam tam klikakrotnie na przestrzeni lat i pamietam jak tam wyglada, tyle ze zapomnialam jak to otworzyc!

Poprawke, aby nie pokazywal sie otrzymany mail w odpowiedzi, zrobilam na prosbe znajomej Szwedki, bo jej to przeszkadzalo, ale szybko stwierdzilam, ze mnie samej to utrudnia, bo czasie pisania maila chce miec otrzymany mail przed oczyma, a nie mam!

iryska2604 napisała:

> Pia, nie bardzo zrozumiałam jaki masz problem...

.
            • estella50 Re: Iryska 28.05.20, 06:54
              Pasek zakładek na górze ekranu tworzy się sam, jeśli jakąś stronę uznasz za ulubioną. W zakładkach mam inne strony, do których czasem zaglądam, mam przepisy, stacje radiowe, muzykę, ulubione blogi itp. Nie wierzę, że sama też nie masz zakładek, albo czegoś tam nie odkładasz.
              • pia.ed Re: Iryska 28.05.20, 11:31
                estella50 napisała:

> Pasek zakładek na górze ekranu tworzy się sam, jeśli jakąś stronę uznasz za ulubioną. W zakładkach mam inne strony, do których czasem zaglądam, mam przepisy, stacje radiowe, muzykę, ulubione blogi itp. Nie wierzę, że sama też nie masz zakładek, albo czegoś tam nie odkładasz.

Na gorze mam DWA paski:

*** wyzej ten w ktorym aktualnie cos wklejam, w tym przypadku Re: Iryska - "+/- 60" jestesmy..."

*** nizej pasek adresowy forum.gazeta.pl/forum/s,29055,169984167,169986642.html?rep=2&from=12

TO WSZYSTKO.

O zakladkach slyszalam ... polecano mi je ... tylko jak mam cos tam wkleic, skoro nie wiem gdzie sa? sad Wszystko co chce zachowac, np ciekawe artykuly z prasy, filmiki z Youtube wysylam do siebie na pia.ed@gazeta.pl
                ULUBIONE to mam FORA, po prawej stronie, zalozone kilkanascie lat temu!
                • estella50 Re: Iryska 28.05.20, 12:06
                  Jak wchodzisz na jakąś stronę, choćby na to Forum, to u góry w ramce na niebieskim tle pokazuje się adres tego Forum, a po prawej tej ramki, na samym końcu masz gwiazdkę. Jak w nią klikniesz, to ukaże się informacja o zakładkach i gdzie chcesz tą stronę zapisać. Możesz pozakładać sobie kilka nawet folderów, tak jak ja mam np przepisy, prasę, muzykę. Powodzenia!
                  • pia.ed Informacja o zakładkach 28.05.20, 12:45
                    Serdecznie dziekuje! Wytlumaczylas tak jasno, ze nie musialam sie ani chwili zastanawiac.
                    Wkleilam adres strony i kliknelam w "Spara" czyli Zachowaj.
                    Nigdy nie bylam na tej gwiazdce i nie wiedzialam do czego sluzy.... Zreszta nawet jesli bym kliknela,
                    to jest tam napis po szwedzku ktory znaczy " zakładka do ksiazki", a takiej nie potrzebowalam wink

estella50 napisała:

> Jak wchodzisz na jakąś stronę, choćby na to Forum, to u góry w ramce na niebies
                    > kim tle pokazuje się adres tego Forum, a po prawej tej ramki, na samym końcu masz gwiazdkę.
                    Jak w nią klikniesz, to ukaże się informacja o zakładkach...

>
                        • iryska2604 Re: Wkleilam dwie rzeczy do zakladek 28.05.20, 18:13
                          Oj, zapomniałam. W zakładki wchodzisz ze strony tytułowej , nie wiem czy masz mozillę czy Chrome ? U góry na pasku są albo w ustawieniach. Pia. Wystarczy że najedziesz kursorem na obojetnie jaką ikonkę czy znaczek a wyświetla ci sie po co on jest i co robi. Powiedz mi kiedy ty sie przestaniesz bać komputera? Nie tak łatwo go zepsuć.I teraz na forum -jak popatrzysz w prawy górny róg to tam masz takie pionowe 3 kreski i jedną jakby przewróconą to tam mozesz tez znaleźć zakładki albo jak masz takie 3 poziome to tam w tych ustawieniach jest też biblioteka i w niej też znajdziesz zakładki. Musisz trochę metodą prób i błędów...
                          • pia.ed Wkleilam dwie rzeczy do zakladek 28.05.20, 19:19
                            iryska2604 napisała:

> W zakładki wchodzisz ze strony tytułowej , nie wiem czy masz mozillę czy Chrome ? U góry na pasku są albo w ustawieniach.

Mam Chrome, a na zakladkach bylam dzis 2 razy. Wchodzilam poprzez klikniecie w gwiazdke. Teraz chcialam przeczytac to co przed poludniem wkleilam i nie moge tego znalezc! Kliknelam w trzy poziome kreski i otworzyly mi sie tematy, na ktorych nigdy nie bylam ... Zenek Martyniuk i Wybory prezydenckie!
                            Komputera wcale sie nie boje, skad takie podejrzenie? To wlasnie niepowodzenia jakie mnie przed chwila spotkaly powoduja, ze trace chec do nauki i ochote do nastepnych prob!!!

Powiedz mi kiedy ty sie przestaniesz bać komputera? Nie tak łatwo go zepsuć .I teraz na forum -jak popatrzysz w prawy górny róg to tam masz takie pionowe 3 kreski i jedną jakby przewróconą to tam mozesz tez znaleźć zakładki albo jak masz takie 3 poziome to tam w tych ustawieniach jest też biblioteka i w niej też znajdziesz zakładki. Musisz trochę metodą prób i błędów...
                            >
        • pia.ed Iryska i inne panie... 28.05.20, 01:02
          estella50 napisała:

> Mam W 7. Jak wchodzę na forum przez pocztę, to też muszę się logować.
          Ale ja wchodzę bezpośrednio w Chrome z zakładek na pasku u góry ekranu
          czy do Iryski, czy do Jagi. Wtedy omija mnie logowanie.

Musialam niejasno sie wyrazic... Mnie interesuje wylacznie wchodzenie na sama poczte,
          aby odebrac lub napisac mail. Na fora wchodze bez zadnego logowania; nie potrzebuje takze logowania na www.hotmail.com gdzie mam drugi adres pocztowy. Nie zalezy mi tez na anonimowosci ani nie boje sie wlamania wink dlatego nigdy sie nie wylogowuje z mojego stacjonarnego komputera.

Przy okazji chcialam zapytac o zakładke na pasku u góry ekranu , o ktorej wspomnialas... Co to jest
          zakładka i jak dziala? Ja wchodzac na Chrome klikam na dolny pasek... a nie gdzies na gorze.

.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka