Dodaj do ulubionych

Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do kont...

22.01.06, 22:38
Jeszcze niezle kary zaplacimy w UE
za blokowanie konkurencji....
Obserwuj wątek
    • Gość: zdal Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.06, 22:56
      Jaka blokada konkurencji? - właśnie połączenie stwarza zagrożenie ograniczenia
      konkurencji. A do meritum - Włosi kupując Pekao zobowiązali się do nie kupowania
      innych banków - i jest to zobowiązanie, mające swe oparcie w umowie, którą są
      zobowiązani realizowac/respektowac. A polskie prawo cywilne i europejskie prawo
      konkurencji w tym przypadku raczej się nie krzyżują. Zgoda Komisji Europejskiej
      dotyczy prawa konkurencji, a nie ewentualnej oceny umowy prywatyzacyjnej. Od jej
      oceny są (tylko) polskie sądy a nie instytucje Unii
      • jazdajazda1 przyklad - rosjanie 23.01.06, 09:32
        tam dopiero panstwo przeszkadza prywtanemu sektorowi bankowemu

                   
        o warszawie dziecko, wybacz, ale nie wiesz nic!
        Warsaw City Info
        • 80662270a podatnicy zapłacą odszkodowanie za opóźnanie fuzji 23.01.06, 18:53
      • Gość: Mariusz Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.rutex.pl / *.devs.futuro.pl 23.01.06, 10:36
        Jeżeli przegramy ten konflikt to mozemy zapłacic Włochom odszkodowanie
        • Gość: pindol Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 11:00
          Jeżeli przegramy ten konflikt to zapłacimy Włochom odszkodowanie.
          • Gość: ~k Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 17:00
            A za co? Ze nie Wlosi dotrzymuja zobowiazan. A tak na marginesie to Eurostst
            podal ze w POlsce sa najwyzsze w Unii koszty operacji bankowych (cos kolo 2,2 %
            PKB wobec sredniej w Unii 1,6%) i raczej fuzja ich nie obnizy.
            Doprowadzi raczej do pokrywania kosztow restrukturyzacji obu super bankow
            (Unicredit i HVB) przez biednych polskich obywateli, ktorzy beda placic za
            przelewy 10 PLN ( i w necie 5 PLN). Zobaczycie...
            • Gość: obelix Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 17:12
              To niech se bank zmienią.
              • Gość: ergosum AKURAT TU POPIERAM DZIAŁANIA PiS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 17:33
                są konsekwentni w tym, że nie będą się godzić i nie godzą na wszelkie fuzje i
                przejęcia prowadzące do przejęcia kontorli nad polskim rynkiem. Pod tym
                względem jak wiadomo i tak jest już źle, bo większość wielkich polskich spółek
                ma właścicieli za granicą. Zagranica zawsze będzie dążyć do tego, by zdobyć u
                nas większość gdzie się da, bez względu na koszty, bo raz, że u siebie już mają
                karty rozłożone, a u nas się jeszcze formuje sytuacja, a dwa - tego typu
                inwestycje jak ta np. fuzja są inwestycjami długoterminowymi i nawet jeśliby
                ich kopnęło teraz to po kieszeni to i tak im się to zwróci w końcu z nawiązką i
                będzie to zwrot stały, regularny! A że za rządów SLD wszystkie takie transakcje
                były praktycznie puszczane, bo łatwa kasa i w ogóle fajnie, że mamy dużo
                inwestycji zagranicznych, to dlatego Włosi są w sumie zbulwersowani i są w
                kropce, bo teraz nagle po 15 latach Polsce wcale nie spieszy się do wyprzedaży
                swoich firm i kontroli nad rynkiem. Bruksela tak zareagowała bo nie tylko Włosi
                są tym zdziwieni i zbulwersowani, ale ogromna rzesza lobbystów, polityków i
                biznesmenów se Starej Unii, dla których 'kupowanie' kraju słabszego jakim jest
                Polska jest naturalną konsekwencją przejmowana w takim kraju wpływów. Dlatego
                dobrze że rząd się tu miesza, bo to sprawa w sumie najwyższej wagi. Czas
                założyć taki firewall na naszej granicy - taki sam jak ma większość krajów
                Starej Unii, bo spróbujcie sobie wyobrazić, że Polska robi taki numer z bankami
                we Włoszech - Bruksela od razu by nam zabroniła, zakazała, obśmiała, a pół Unii
                by było zbulwersowane i z takiego przejęcia byłyby nici. Także to jest wszystko
                wywołane postawami polityczno-psychologicznymi w Starej Unii i realizuje się tu
                po raz kolejny linia, której dał wyraz Chirac swego czasu mówiąc, że lepiej
                żeby Polska się w ogóle nie odzywała. A kim my przepraszam jesteśmy? Jesteśmy
                pod wieloma względami atrakcyjniejsi i lepsi od Zachodu, a 15 lat schylania
                przed innymi karku to chyba wystarczy, nieprawdaż....
                • Gość: obelix Re: AKURAT TU POPIERAM DZIAŁANIA PiS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 17:51
                  Akurat tu ja nie bardzo popieram. Ja tam mam w nosie przed kim będę się schylał
                  tzn. zagranicznym inwestorem czy polskim tumanem wsadzonym do zarządu czy rady
                  nadzorczej spółki z klucza politycznego. Ponadto zachodzi pytanie czy trzeba
                  się wogóle schylać ? Czy nie można normalnie?
                  Ponadto pamiętam doskonale ,że schylać to się trzeba było przed rokiem 1989 .
                  Aby załatwić jakąś sprawę w banku człowiek był traktowany niejednokrotnie jak
                  śmieć. No ale jeżeli ktoś nie przeżył tych czasów albo też tęskni za nimi to
                  przecież Białoruś blisko.
                  Nie rozumiem pewnych wątków tego postu (może jestem za głupi na obecny etap
                  rozwoju ekonomicznego?). BPH jest bankiem prywatnym i nic tego nie zmieni ( no
                  chyba ,że Skarb Państwa odkupi go od Włochów ale jak tak będzie odkupywać to
                  za chwilę będziemy mieli tzw. socjalistyczne stosunki produkcji). A czy
                  połączenie dojdzie do skutku czy nie to też nie ma większego znaczenia. Trzeba
                  pamiętać o tym ,że sama idea storpedowania fuzji miała być kartą przetargową w
                  sporze z Eureko o PZU. Dlatego śmieszy mnie całe to bajanie o rzekomych
                  negatywnych skutkach połączenia banków gdy w całej sprawie chodzi o coś
                  zupełnie innego.
            • Gość: arfer Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.kg.net.pl / 80.51.254.* 24.01.06, 22:43
              A odkąd to jest przymus bycia klientem BPH czy Pekao SA ???
              Jeśli bank będzie niekonkurencyjny, to przestanie się liczyć, proste.
          • Gość: WRR Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.pekao.com.pl 24.01.06, 14:26
            Rozumiem, że agencja PR musi dbać również o wizerunek transakcji w internecie,
            ale róbcie to inteligentnie. Identyczne wpisy różnych autorów to mało
            przekonujące.
    • Gość: mee PiS-owski rzad ma dar do zrazania do siebie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 04:38
      najpierw Anglikow (Tesco-nieszczesna wypowiedz min finansow), teraz Wlochow,
      jakby Fiat nie dawal zatrudnienia Plakom. Ciekawy jestem czyjego interesu broni
      wesoly premier, mecha? Oby ponownie nie narobili dlugow, kore bedzie splacal za
      nich podatnik
      • Gość: Zakon-nick Re: PiS-owski rzad ma dar do zrazania do siebie IP: *.dip.t-dialin.net 23.01.06, 07:33
        Pewnie, niech siedzi z podkulonym ogonem, a Ty bedzie prlacil podatki na
        berobotnych i ceny uslug z sufitu, zyjac w przekonaniu, ze to dobrze wydane
        pieniadze. Nie ma wiekszej przyjemnosci niz sie dobrze nadstawic ;-)))
    • Gość: Naukowiec Kilimat się ociepla alarmują naukowcy. IP: *.adsl.inetia.pl 23.01.06, 06:28
      co z tym zrobimy?
    • Gość: Marek wydaje się, ze konkurencję to Ty będziesz miał IP: *.linuxstuff.pl / 81.219.149.* 23.01.06, 08:27
      zablokowaną. Tak jak i ja. Właśnie zastanawiałem się, jak i gdzie wywiać z tego
      franciszkowatego BPH, bo mnie polityka tego banku wobec małych przedsiebiorstw
      wpieprza, a tak - to jeden konkurent z gry wypada...
      • Gość: xxx Re: wydaje się, ze konkurencję to Ty będziesz mia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 08:52
        Powiem Ci coś , ale nie powtarzaj tego głośno : Fortis, mBank i ten austriacki
        co na R się nazywa.
    • Gość: zegi Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.atr.bydgoszcz.pl 23.01.06, 08:37
      Sprawa zlamania umowy przez UniCredito jest moim zdaniem bezsprzeczna i jest do
      wygrania w kazdym sadzie.
      Dziennikarz, ktory napisal ze UC jest zdeterminowane i chce dokupić akcje BPH
      na gieldzie jest niedouczony albo celowo manipuuje. Wystarczy sprawdzic, za ile
      UC chce kupic te akcje - po takiej cenie za jaka nikt ich nie sprzeda, wiec
      jest to tylko zmyłka.
      Rząd ma mozlisosci zatrzymac wchloniecie BPH przez Pekao i powinien z nich
      skorzystac.
      Jsli tego nie zrobi, prowizje ktore pobieraja od nas banki jeszcze wzrosna
      (spadnie konkurencja).
      • Gość: jacuś Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 09:04
        Pytanie zasadnicze : skąd wiesz ,że po połączeniu prowizje wzrosną? Ja np
        obstawiam ,że spadną. Ponadto nawet jeżeli miałbyś rację to w czym problem?
        Przenosisz się (inni klienci zresztą również np do państwowego PKOBP i
        wszyscy , oczywiście z wyjątkiem Włochów z UniCredito ,są zadowoleni).
        Co do sprawy złamania umowy przez UniCredito nie do końca masz rację. Włosi
        pewnie umowę złamali (piszę pewnie ,ponieważ nie widzieliśmy tej umowy a na
        podstawie informacji prasowych można dywagować a nie wyrokować). Istnieje
        jednak niebezpieczny precedens . Mianowicie podobna sprawa miała miejsce w
        przypadku banku PBG. Wówczas to państwo polskie nie dochodziło swoich praw co
        dla UniCrediro będzie argumentem za nierównym traktowaniem inwestorów ,niestety.
        Co do "wezwania" ogłoszonego przez UniCredito zgadzam się . Nie ma ono na celu
        skupienia akcji.
    • Gość: konrad Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 08:50
      Polska to piękny i bogaty kraj mający dodatkowo genialnych polityków i
      strategów gospodarczych. Upaństwowiono BOŚ , jest próba nacjonalizacji PGNiG,
      coraz bardziej nabżmiały konflikt z Eureko (o Dolnej Odrze czy też zapowiedzi
      wstrzymania prywatyzacji górnictwa szkoda nawet mówić). Wydaje mi się ,że
      całkiem nieżle ten "najlepszy z rządów" sobie poczyna . A to dopiero początek
      kadencji. No cóż, kiedyś ktoś wreszcie obudzi się z głebokiego snu , a będzie
      to przebudzenie bardzo bolesne.
    • Gość: marych Nasz smieszny rządzik troche sie spóźnił... IP: 62.29.248.* 23.01.06, 09:25
      czas na zglaszanie wszelkich wątpliwości minał w listopadzie, więc teraz możemy
      tylkop płacic kary. Ale jak to mowiła minister finansów - milard w tą czy w
      tamta nie robi róznicy.
      i tak my zapłacimy.
    • Gość: emes Stara polska tradycja Liberum Veto. IP: 62.29.248.* 23.01.06, 09:35
      Nie dość ze zapłacimy kare komisji Europejskiej to jkeszcze Unicredito poda nas
      do sadu o odszkodowanie. Nas czyli podatników, którzy i tak zapłaca za to z
      własnej kieszeni za głupotą kolejnego rzadu....

      Pan premier woli tańczyć tango z laską na studniówce czy rozdawac kwiatki
      babciom, bo to lepiej wyglada w tv, niż powazna praca i konkretne rozmowy.
      A moze i to lepiej potrafi.
      • Gość: bolo Re: Stara polska tradycja Liberum Veto. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 09:42
        Tak , potrafi . Sam jest świetny ( tak przynajmniej twierdził),czego dał dowód
        na wspomnianej studniówce.
    • Gość: jojo Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 09:46
      Zamiast zapowiadanych w kampanii wyborczej mieszkań - budowa nowych więzień .
      Zamiast zapowiadanej poprawy klimatu inwestycyjnego - nowe konflikty.
      Zamiast zapowiadanej prywatyzacji - nacjonalizaja.
      Ale jaja.
      • slew_sleazan umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy kiedy 23.01.06, 10:05
        warunków ma dotrzymywać polski rząd:) globalistycznej
        szaranczy zobowiązania z umów przez nią
        podpisanych nie obowiązaują;)

        Skutki rządów biurokracji Brukselskiej holokaust ekonomiczny narodów Europy.

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=30&w=35399068
        • Gość: jojo Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 10:23
          Ładnie piszesz , koleś. "Globalistyczna szarańcza" ... no, no. Toż to język
          bolszewii. Tak pisali przez kilkadziesiąt lat w Trybunie Ludu i w Dzienniku
          Telewizyjnym mówili , a mnie wtedy na takie gadki szlag chciał trafić.
          "Holokaust ekonomiczny" - też niezłe ( chociaż gwoli ścisłości prawidłową formą
          jest Holocaust).
          Ale do meritum : o jakich warunkach bredzisz? Jeżeli rząd chce faktycznie
          realizować jakieś sprawy ( "bronić interesów polskich" jak sam twierdzi) to
          niech najpierw do cholery ciężkiej nauczy się respektowania terminów.
          • Gość: bankier Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 12:00
            zanim otworzysz dziub POmyleńcu poczytaj
            republika.pl/pieniadz/
            • Gość: jojo Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 12:26
              Dziób, dzioba , dzioby.... Nie dyskutuję z ludżmi, którzy nie szanują języka
              ojczystego. Nie cierpię chamstwa i wyzwisk. Mam dosyć ludzi ,którzy ekonomię
              widzą jedynie z perspektywy polityki. Ponadto ...nie chce mi się już gadać.
          • slew_sleazan Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki 23.01.06, 15:51
            Gość portalu: jojo napisał(a):

            > Ładnie piszesz , koleś. "Globalistyczna szarańcza" ... no, no. Toż to język
            > bolszewii.
            To określenie wymyślił w zeszłym roku jakiś niemiecki
            polityk dla uczczenia działalności kapitalistycznych
            monopoli międzynarodowych ;)))
            > "Holokaust ekonomiczny" - też niezłe ( chociaż gwoli ścisłości prawidłową formą
            >
            > jest Holocaust).
            Jak zwał tak zwał, a polityka ta jest najgłupszą(więc najbardziej zbrodnicza)
            jakią kiedykolwiek prowadziły rządy eurpejskie w dziejach
            w skutkach polityka podobna do osiągnięć dżumy.
            Hitler ze Stalinem i 50 milionami ofiarami minus(demograficznie) to mali
            pikusie przy tych perfidnych ludobójcach za biurka.

            > Ale do meritum : o jakich warunkach bredzisz? Jeżeli rząd chce faktycznie
            > realizować jakieś sprawy ( "bronić interesów polskich" jak sam twierdzi) to
            > niech najpierw do cholery ciężkiej nauczy się respektowania terminów.

            Jakich terminów?, to rzecz trzeciorzędna, umowa zakazywała, inwestycji w inne
            banki w Polsce koniec kropka. Nie odwracaj kota piz...;)

            Umowa była z rządem polskim a nie tą ped..ską brukselą.
            A może wszytkie umowy są interpretowanie
            na niekorzyść rządu polskiego;)
            • Gość: pczola Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 17:20
              Brak respektowania terminów przez stronę tak specyficzną jak państwo jest czymś
              kuriozalnym. Uczy braku poszanowania prawa . Spróbujcie sami jako obywatele tak
              zrobić ( proponuję np. nie rozliczyć w terminie PIT-u). Wtedy okaże się czy
              terminy są sprawą trzeciorzędną. A na koniec jedno rozgraniczenie: To co dobre
              dla rządu nie musi być takowym dla obywateli. Pozdrawiam.
            • Gość: Do slew_sleazan Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 17:32
              Niezły punkt widzenia prezentujesz. Holocaust czy Holokaust wsio ryba, termin
              taki czy owaki też wszystko jedno. Fuzja czy jej brak też nie powinno to
              stanowić różnicy dla Ciebie.
              • slew_sleazan Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki 23.01.06, 18:56
                Gość portalu: Do slew_sleazan napisał(a):

                > Niezły punkt widzenia prezentujesz. Holocaust czy Holokaust wsio ryba, termin
                > taki czy owaki też wszystko jedno. Fuzja czy jej brak też nie powinno to
                > stanowić różnicy dla Ciebie.

                Po za tym, że był to idiotyzm gospodarczy rabunek mienia państwowego itd.

                Dla Enc.PWN też nie robi to różnicy, ale dla polskiego yntelygenta robi;)

                ''HOLOCAUST [łac.], Holokaust [gr.]: 1) religiozn. całopalenie, ofiara spalona całkowicie na ołtarzu, składana zwł. w starożytności przez Żydów; 2) termin przyjęty w języku ang. na określenie zagłady Żydów w Europie, dokonanej przez III Rzeszę; kwestionowany przez wielu badaczy, zwł. żyd. teologów, interpretujących „całopalenie” jako męczeństwo, ofiarę, przyjmujących natomiast dla ludobójstwa Żydów jednoznacznie negatywne określenie Szoa (Szoah) — zagłada.''
    • Gość: Jendrek Dobrze - uczyc burakow z PiS prawa miedzynardowego IP: *.catv.net.pl 23.01.06, 17:02
    • Gość: patriota Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: 82.177.97.* 23.01.06, 21:45
      nie bójmy się tak tej Unii, nie straszmy się tymi karami, to oni zabierają nam
      nasze banki i powinni nas całować po rękach bo dostają kury znoszące złote jaja
    • Gość: komar Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.47.98-84.rev.gaoland.net 23.01.06, 21:52
      Brawa dla rzadu!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka