jerry6666 22.01.06, 22:38 Jeszcze niezle kary zaplacimy w UE za blokowanie konkurencji.... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: zdal Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.06, 22:56 Jaka blokada konkurencji? - właśnie połączenie stwarza zagrożenie ograniczenia konkurencji. A do meritum - Włosi kupując Pekao zobowiązali się do nie kupowania innych banków - i jest to zobowiązanie, mające swe oparcie w umowie, którą są zobowiązani realizowac/respektowac. A polskie prawo cywilne i europejskie prawo konkurencji w tym przypadku raczej się nie krzyżują. Zgoda Komisji Europejskiej dotyczy prawa konkurencji, a nie ewentualnej oceny umowy prywatyzacyjnej. Od jej oceny są (tylko) polskie sądy a nie instytucje Unii Odpowiedz Link Zgłoś
jazdajazda1 przyklad - rosjanie 23.01.06, 09:32 tam dopiero panstwo przeszkadza prywtanemu sektorowi bankowemu o warszawie dziecko, wybacz, ale nie wiesz nic! Warsaw City Info Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.rutex.pl / *.devs.futuro.pl 23.01.06, 10:36 Jeżeli przegramy ten konflikt to mozemy zapłacic Włochom odszkodowanie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pindol Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 11:00 Jeżeli przegramy ten konflikt to zapłacimy Włochom odszkodowanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ~k Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 17:00 A za co? Ze nie Wlosi dotrzymuja zobowiazan. A tak na marginesie to Eurostst podal ze w POlsce sa najwyzsze w Unii koszty operacji bankowych (cos kolo 2,2 % PKB wobec sredniej w Unii 1,6%) i raczej fuzja ich nie obnizy. Doprowadzi raczej do pokrywania kosztow restrukturyzacji obu super bankow (Unicredit i HVB) przez biednych polskich obywateli, ktorzy beda placic za przelewy 10 PLN ( i w necie 5 PLN). Zobaczycie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obelix Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 17:12 To niech se bank zmienią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ergosum AKURAT TU POPIERAM DZIAŁANIA PiS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 17:33 są konsekwentni w tym, że nie będą się godzić i nie godzą na wszelkie fuzje i przejęcia prowadzące do przejęcia kontorli nad polskim rynkiem. Pod tym względem jak wiadomo i tak jest już źle, bo większość wielkich polskich spółek ma właścicieli za granicą. Zagranica zawsze będzie dążyć do tego, by zdobyć u nas większość gdzie się da, bez względu na koszty, bo raz, że u siebie już mają karty rozłożone, a u nas się jeszcze formuje sytuacja, a dwa - tego typu inwestycje jak ta np. fuzja są inwestycjami długoterminowymi i nawet jeśliby ich kopnęło teraz to po kieszeni to i tak im się to zwróci w końcu z nawiązką i będzie to zwrot stały, regularny! A że za rządów SLD wszystkie takie transakcje były praktycznie puszczane, bo łatwa kasa i w ogóle fajnie, że mamy dużo inwestycji zagranicznych, to dlatego Włosi są w sumie zbulwersowani i są w kropce, bo teraz nagle po 15 latach Polsce wcale nie spieszy się do wyprzedaży swoich firm i kontroli nad rynkiem. Bruksela tak zareagowała bo nie tylko Włosi są tym zdziwieni i zbulwersowani, ale ogromna rzesza lobbystów, polityków i biznesmenów se Starej Unii, dla których 'kupowanie' kraju słabszego jakim jest Polska jest naturalną konsekwencją przejmowana w takim kraju wpływów. Dlatego dobrze że rząd się tu miesza, bo to sprawa w sumie najwyższej wagi. Czas założyć taki firewall na naszej granicy - taki sam jak ma większość krajów Starej Unii, bo spróbujcie sobie wyobrazić, że Polska robi taki numer z bankami we Włoszech - Bruksela od razu by nam zabroniła, zakazała, obśmiała, a pół Unii by było zbulwersowane i z takiego przejęcia byłyby nici. Także to jest wszystko wywołane postawami polityczno-psychologicznymi w Starej Unii i realizuje się tu po raz kolejny linia, której dał wyraz Chirac swego czasu mówiąc, że lepiej żeby Polska się w ogóle nie odzywała. A kim my przepraszam jesteśmy? Jesteśmy pod wieloma względami atrakcyjniejsi i lepsi od Zachodu, a 15 lat schylania przed innymi karku to chyba wystarczy, nieprawdaż.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obelix Re: AKURAT TU POPIERAM DZIAŁANIA PiS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 17:51 Akurat tu ja nie bardzo popieram. Ja tam mam w nosie przed kim będę się schylał tzn. zagranicznym inwestorem czy polskim tumanem wsadzonym do zarządu czy rady nadzorczej spółki z klucza politycznego. Ponadto zachodzi pytanie czy trzeba się wogóle schylać ? Czy nie można normalnie? Ponadto pamiętam doskonale ,że schylać to się trzeba było przed rokiem 1989 . Aby załatwić jakąś sprawę w banku człowiek był traktowany niejednokrotnie jak śmieć. No ale jeżeli ktoś nie przeżył tych czasów albo też tęskni za nimi to przecież Białoruś blisko. Nie rozumiem pewnych wątków tego postu (może jestem za głupi na obecny etap rozwoju ekonomicznego?). BPH jest bankiem prywatnym i nic tego nie zmieni ( no chyba ,że Skarb Państwa odkupi go od Włochów ale jak tak będzie odkupywać to za chwilę będziemy mieli tzw. socjalistyczne stosunki produkcji). A czy połączenie dojdzie do skutku czy nie to też nie ma większego znaczenia. Trzeba pamiętać o tym ,że sama idea storpedowania fuzji miała być kartą przetargową w sporze z Eureko o PZU. Dlatego śmieszy mnie całe to bajanie o rzekomych negatywnych skutkach połączenia banków gdy w całej sprawie chodzi o coś zupełnie innego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arfer Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.kg.net.pl / 80.51.254.* 24.01.06, 22:43 A odkąd to jest przymus bycia klientem BPH czy Pekao SA ??? Jeśli bank będzie niekonkurencyjny, to przestanie się liczyć, proste. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WRR Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.pekao.com.pl 24.01.06, 14:26 Rozumiem, że agencja PR musi dbać również o wizerunek transakcji w internecie, ale róbcie to inteligentnie. Identyczne wpisy różnych autorów to mało przekonujące. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee PiS-owski rzad ma dar do zrazania do siebie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 04:38 najpierw Anglikow (Tesco-nieszczesna wypowiedz min finansow), teraz Wlochow, jakby Fiat nie dawal zatrudnienia Plakom. Ciekawy jestem czyjego interesu broni wesoly premier, mecha? Oby ponownie nie narobili dlugow, kore bedzie splacal za nich podatnik Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zakon-nick Re: PiS-owski rzad ma dar do zrazania do siebie IP: *.dip.t-dialin.net 23.01.06, 07:33 Pewnie, niech siedzi z podkulonym ogonem, a Ty bedzie prlacil podatki na berobotnych i ceny uslug z sufitu, zyjac w przekonaniu, ze to dobrze wydane pieniadze. Nie ma wiekszej przyjemnosci niz sie dobrze nadstawic ;-))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Naukowiec Kilimat się ociepla alarmują naukowcy. IP: *.adsl.inetia.pl 23.01.06, 06:28 co z tym zrobimy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek wydaje się, ze konkurencję to Ty będziesz miał IP: *.linuxstuff.pl / 81.219.149.* 23.01.06, 08:27 zablokowaną. Tak jak i ja. Właśnie zastanawiałem się, jak i gdzie wywiać z tego franciszkowatego BPH, bo mnie polityka tego banku wobec małych przedsiebiorstw wpieprza, a tak - to jeden konkurent z gry wypada... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: wydaje się, ze konkurencję to Ty będziesz mia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 08:52 Powiem Ci coś , ale nie powtarzaj tego głośno : Fortis, mBank i ten austriacki co na R się nazywa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zegi Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.atr.bydgoszcz.pl 23.01.06, 08:37 Sprawa zlamania umowy przez UniCredito jest moim zdaniem bezsprzeczna i jest do wygrania w kazdym sadzie. Dziennikarz, ktory napisal ze UC jest zdeterminowane i chce dokupić akcje BPH na gieldzie jest niedouczony albo celowo manipuuje. Wystarczy sprawdzic, za ile UC chce kupic te akcje - po takiej cenie za jaka nikt ich nie sprzeda, wiec jest to tylko zmyłka. Rząd ma mozlisosci zatrzymac wchloniecie BPH przez Pekao i powinien z nich skorzystac. Jsli tego nie zrobi, prowizje ktore pobieraja od nas banki jeszcze wzrosna (spadnie konkurencja). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacuś Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 09:04 Pytanie zasadnicze : skąd wiesz ,że po połączeniu prowizje wzrosną? Ja np obstawiam ,że spadną. Ponadto nawet jeżeli miałbyś rację to w czym problem? Przenosisz się (inni klienci zresztą również np do państwowego PKOBP i wszyscy , oczywiście z wyjątkiem Włochów z UniCredito ,są zadowoleni). Co do sprawy złamania umowy przez UniCredito nie do końca masz rację. Włosi pewnie umowę złamali (piszę pewnie ,ponieważ nie widzieliśmy tej umowy a na podstawie informacji prasowych można dywagować a nie wyrokować). Istnieje jednak niebezpieczny precedens . Mianowicie podobna sprawa miała miejsce w przypadku banku PBG. Wówczas to państwo polskie nie dochodziło swoich praw co dla UniCrediro będzie argumentem za nierównym traktowaniem inwestorów ,niestety. Co do "wezwania" ogłoszonego przez UniCredito zgadzam się . Nie ma ono na celu skupienia akcji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: konrad Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 08:50 Polska to piękny i bogaty kraj mający dodatkowo genialnych polityków i strategów gospodarczych. Upaństwowiono BOŚ , jest próba nacjonalizacji PGNiG, coraz bardziej nabżmiały konflikt z Eureko (o Dolnej Odrze czy też zapowiedzi wstrzymania prywatyzacji górnictwa szkoda nawet mówić). Wydaje mi się ,że całkiem nieżle ten "najlepszy z rządów" sobie poczyna . A to dopiero początek kadencji. No cóż, kiedyś ktoś wreszcie obudzi się z głebokiego snu , a będzie to przebudzenie bardzo bolesne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marych Nasz smieszny rządzik troche sie spóźnił... IP: 62.29.248.* 23.01.06, 09:25 czas na zglaszanie wszelkich wątpliwości minał w listopadzie, więc teraz możemy tylkop płacic kary. Ale jak to mowiła minister finansów - milard w tą czy w tamta nie robi róznicy. i tak my zapłacimy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emes Stara polska tradycja Liberum Veto. IP: 62.29.248.* 23.01.06, 09:35 Nie dość ze zapłacimy kare komisji Europejskiej to jkeszcze Unicredito poda nas do sadu o odszkodowanie. Nas czyli podatników, którzy i tak zapłaca za to z własnej kieszeni za głupotą kolejnego rzadu.... Pan premier woli tańczyć tango z laską na studniówce czy rozdawac kwiatki babciom, bo to lepiej wyglada w tv, niż powazna praca i konkretne rozmowy. A moze i to lepiej potrafi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bolo Re: Stara polska tradycja Liberum Veto. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 09:42 Tak , potrafi . Sam jest świetny ( tak przynajmniej twierdził),czego dał dowód na wspomnianej studniówce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 09:46 Zamiast zapowiadanych w kampanii wyborczej mieszkań - budowa nowych więzień . Zamiast zapowiadanej poprawy klimatu inwestycyjnego - nowe konflikty. Zamiast zapowiadanej prywatyzacji - nacjonalizaja. Ale jaja. Odpowiedz Link Zgłoś
slew_sleazan umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy kiedy 23.01.06, 10:05 warunków ma dotrzymywać polski rząd:) globalistycznej szaranczy zobowiązania z umów przez nią podpisanych nie obowiązaują;) Skutki rządów biurokracji Brukselskiej holokaust ekonomiczny narodów Europy. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=30&w=35399068 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 10:23 Ładnie piszesz , koleś. "Globalistyczna szarańcza" ... no, no. Toż to język bolszewii. Tak pisali przez kilkadziesiąt lat w Trybunie Ludu i w Dzienniku Telewizyjnym mówili , a mnie wtedy na takie gadki szlag chciał trafić. "Holokaust ekonomiczny" - też niezłe ( chociaż gwoli ścisłości prawidłową formą jest Holocaust). Ale do meritum : o jakich warunkach bredzisz? Jeżeli rząd chce faktycznie realizować jakieś sprawy ( "bronić interesów polskich" jak sam twierdzi) to niech najpierw do cholery ciężkiej nauczy się respektowania terminów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bankier Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 12:00 zanim otworzysz dziub POmyleńcu poczytaj republika.pl/pieniadz/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 12:26 Dziób, dzioba , dzioby.... Nie dyskutuję z ludżmi, którzy nie szanują języka ojczystego. Nie cierpię chamstwa i wyzwisk. Mam dosyć ludzi ,którzy ekonomię widzą jedynie z perspektywy polityki. Ponadto ...nie chce mi się już gadać. Odpowiedz Link Zgłoś
slew_sleazan Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki 23.01.06, 15:51 Gość portalu: jojo napisał(a): > Ładnie piszesz , koleś. "Globalistyczna szarańcza" ... no, no. Toż to język > bolszewii. To określenie wymyślił w zeszłym roku jakiś niemiecki polityk dla uczczenia działalności kapitalistycznych monopoli międzynarodowych ;))) > "Holokaust ekonomiczny" - też niezłe ( chociaż gwoli ścisłości prawidłową formą > > jest Holocaust). Jak zwał tak zwał, a polityka ta jest najgłupszą(więc najbardziej zbrodnicza) jakią kiedykolwiek prowadziły rządy eurpejskie w dziejach w skutkach polityka podobna do osiągnięć dżumy. Hitler ze Stalinem i 50 milionami ofiarami minus(demograficznie) to mali pikusie przy tych perfidnych ludobójcach za biurka. > Ale do meritum : o jakich warunkach bredzisz? Jeżeli rząd chce faktycznie > realizować jakieś sprawy ( "bronić interesów polskich" jak sam twierdzi) to > niech najpierw do cholery ciężkiej nauczy się respektowania terminów. Jakich terminów?, to rzecz trzeciorzędna, umowa zakazywała, inwestycji w inne banki w Polsce koniec kropka. Nie odwracaj kota piz...;) Umowa była z rządem polskim a nie tą ped..ską brukselą. A może wszytkie umowy są interpretowanie na niekorzyść rządu polskiego;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pczola Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 17:20 Brak respektowania terminów przez stronę tak specyficzną jak państwo jest czymś kuriozalnym. Uczy braku poszanowania prawa . Spróbujcie sami jako obywatele tak zrobić ( proponuję np. nie rozliczyć w terminie PIT-u). Wtedy okaże się czy terminy są sprawą trzeciorzędną. A na koniec jedno rozgraniczenie: To co dobre dla rządu nie musi być takowym dla obywateli. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Do slew_sleazan Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 17:32 Niezły punkt widzenia prezentujesz. Holocaust czy Holokaust wsio ryba, termin taki czy owaki też wszystko jedno. Fuzja czy jej brak też nie powinno to stanowić różnicy dla Ciebie. Odpowiedz Link Zgłoś
slew_sleazan Re: umowy są ważne i zobowiazujace tylko wtedy ki 23.01.06, 18:56 Gość portalu: Do slew_sleazan napisał(a): > Niezły punkt widzenia prezentujesz. Holocaust czy Holokaust wsio ryba, termin > taki czy owaki też wszystko jedno. Fuzja czy jej brak też nie powinno to > stanowić różnicy dla Ciebie. Po za tym, że był to idiotyzm gospodarczy rabunek mienia państwowego itd. Dla Enc.PWN też nie robi to różnicy, ale dla polskiego yntelygenta robi;) ''HOLOCAUST [łac.], Holokaust [gr.]: 1) religiozn. całopalenie, ofiara spalona całkowicie na ołtarzu, składana zwł. w starożytności przez Żydów; 2) termin przyjęty w języku ang. na określenie zagłady Żydów w Europie, dokonanej przez III Rzeszę; kwestionowany przez wielu badaczy, zwł. żyd. teologów, interpretujących „całopalenie” jako męczeństwo, ofiarę, przyjmujących natomiast dla ludobójstwa Żydów jednoznacznie negatywne określenie Szoa (Szoah) — zagłada.'' Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jendrek Dobrze - uczyc burakow z PiS prawa miedzynardowego IP: *.catv.net.pl 23.01.06, 17:02 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: patriota Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: 82.177.97.* 23.01.06, 21:45 nie bójmy się tak tej Unii, nie straszmy się tymi karami, to oni zabierają nam nasze banki i powinni nas całować po rękach bo dostają kury znoszące złote jaja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: komar Re: Konflikt o BPH - polski rząd przechodzi do ko IP: *.47.98-84.rev.gaoland.net 23.01.06, 21:52 Brawa dla rzadu! Odpowiedz Link Zgłoś