Dodaj do ulubionych

Prudential - polisa na życie

11.04.13, 12:51
Przeglądam OWU polisy na życie firmy Prudential (powrót na polski rynek po wielu latach nieobecności) i widzę bardzo mało wyłączeń (samobójstwo w pierwszym roku trwania ubezpieczenia oraz świadomy udział w aktach przemocy, terroru itp.).
Czy ktoś z forumowiczów wie jaka jest cena miesięcznej składki ubezpieczeniowej dla zdrowego 33 letniego mężczyzny?


Obserwuj wątek
  • marygato Re: Prudential - polisa na życie 17.04.13, 10:22
   Witam serdecznie.
   W Prudential to akurat nie wiem. Moge powiedzieć natomiast ile np w Metlife Amplico 33 latek może mieć typowe ubezpieczenie na życie bez badań do 400.000 i tak dla przykładu: polisa na 30 lat za 400.000 jest składka roczna 2.880. (oczywiście można zmienić tryb płatności) Wyłączenia samobójstwo w okresie 2 lat (wynika to z Kodeksu Cywilnego) i ryzyko wojenne (czyli jakby sie chciało Panu wybrac do Koreii powojować lub inne takie przyjemności). Za to jezeli ktos np jeżdzi na motorze to nie ma wykluczenia. oczywiście sa inne możliwości ubezpieczeń również. Pozdrawiam Maria Owczarek maria.owczarek@agencja.metlifeamplico.pl 607-272-034
  • dyskusje.pl Re: Prudential - polisa na życie 29.05.13, 21:31
   stajnik napisał:

   > Przeglądam OWU polisy na życie firmy Prudential (powrót na polski rynek po wiel
   > u latach nieobecności) i widzę bardzo mało wyłączeń (samobójstwo w pierwszym ro
   > ku trwania ubezpieczenia oraz świadomy udział w aktach przemocy, terroru itp.).
   > Czy ktoś z forumowiczów wie jaka jest cena miesięcznej składki ubezpieczeniowej
   > dla zdrowego 33 letniego mężczyzny?
   >
   W produkcie Emerytura bez obaw minimalna składka wynosi 165zł, natomiast w czystej ochronie Komfort Życia 40zł i od tych kwot, będąc zdrową osobą możesz się ubezpieczyć. Wiadomo jednak, że kwestie oczekiwań co do wysokości otrzymanego po latach świadczenia są indywidualne u każdego z klientów, stąd optymalną opcją jest bezpośrednie spotkanie i dokonanie kalkulacji do osobistej sytuacji zainteresowanej osoby. W razie zainteresowania służę pomocą, jako konsultant firmy Prudential pod numerem 516 890 664
   >
    • dyskusje.pl Re: Prudential - polisa na życie 30.05.13, 14:44
     Każdy z produktów firmy stanowi polisę NA ŻYCIE, stąd warto precyzować czy mowa o stricte ochronie czy o ochronie połączonej z inwestycją, dlatego nie bardzo rozumiem pejoratywne określenia jak "piranie", bo na tym właśnie polega ta praca, by nie traktować każdego szablonowo, ale starać się w jak największym stopniu satysfakcjonująco dostosować ofertę, choćby hipotetyczną, do oczekiwań osoby zainteresowanej i nie widzę potrzeby obrażania kogokolwiek wink jak już wspomniałam we wcześniejszym poście czysta ochrona "a nie jakieś bzdety z inwestycją" zaczyna się od miesięcznej składki 40zł. Pozdrawiam i więcej uśmiechu dla innych życzę smile
       • dyskusje.pl Re: Prudential - polisa na życie 30.05.13, 21:18
        Nie ma sprawy, w końcu tylko wyraziłaś swoje zdanie, do czego masz pełne prawo, tyle, że w sposób, który akurat ja uznałam za niezbyt przyjazny i właściwy, to tyle smile Owszem, masz rację, że forum to nie "kącik reklamowy" (choć innych reklam niezależnie od naszej woli/niewoli wszędzie pełno), ale jest ono miejscem wirtualnym w pełni publicznym, stąd pojawiają się tutaj także agenci- piranie smile A to, że osoby piszące tutaj wykazują choćby hipotetyczne zainteresowanie, a ja pracuję w danej firmie i mogę udzielić indywidualnej, rzetelnej informacji i na to aprobuję nie jest niczym złym, bo przecież jeżeli ktoś nie chce- nie skorzysta z tego i tyle smile a jak w każdej pracy, tak i w tej człowiek stara się działać na wielu płaszczyznach umożliwiających mu kontakt z potencjalnymi klientami smile
       • z17 Re: Prudential - polisa na życie 30.05.13, 21:23
        Przeczytałem OWU polisy "Emerytura bez obaw" i jestem pełen obaw smile Ta polisa jest pełna ogólników, nic nie gwarantuje, a do tego nie precyzuje rzeczy najważniejszej, czyli kwoty wypłacanej dożywotnio miesięcznej emerytury. Drugi Prudential, czyli Pramerica gwarantuje dokładną wysokość tejże, więc imho bije Anglików na głowę.
        • marygato Re: Prudential - polisa na życie 31.05.13, 11:22
         I dlatego tez polecam spotkanie bądz kontakt z agentem (czyli piranią smile) i doprecyzowanie o co tak naprawdę chodzi: czy tylko zabezpieczenie z tytułu śmierci czy oszczędzanie czy wiele wiele innych.
         Tym bardziej że czytając wątki nie znamy ani wieku ani sumy ani okresu takiego ubezpieczenia - czyli ogólne informacje i pozostaje tylko "gdybanie"
         Ja akurat jestem agentem Metlife Amplico. Mój tel 607-272-034. Podam tez maila maria.owczarek@agencja.metlifeamplico.pl.
         Warto się spotkac nawet żeby porównać oferty.
        • libre17 Re: Prudential - polisa na życie 01.06.13, 17:44
         z17 napisała:

         > Przeczytałem OWU polisy "Emerytura bez obaw" i jestem pełen obaw smile Ta polisa j
         > est pełna ogólników, nic nie gwarantuje, a do tego nie precyzuje rzeczy najważn
         > iejszej, czyli kwoty wypłacanej dożywotnio miesięcznej emerytury. Drugi Prudent
         > ial, czyli Pramerica gwarantuje dokładną wysokość tejże, więc imho bije Anglikó
         > w na głowę.

         Gdybyś przeczytał OWU to byś wiedział że wypłata świadczenia jest jednorazowa.
         Po drugie, ta "kwota" o której mówisz, to Gwarantowana Suma Ubezpieczenia. Patrz OWU --> Definicje, pkt. 2.

         • z17 Re: Prudential - polisa na życie 01.06.13, 21:15
          Ręce opadają, gdy czyta się takie posty. Polisa emerytalna Z NAZWY powinna być także emerytalna DE FACTO. Jednorazowa wypłata? Co to ma wspólnego z emeryturą? Słyszałaś o rencie dożywotniej? Produkt jest beznadziejny
          • dyskusje.pl Re: Prudential - polisa na życie 01.06.13, 22:13
           Tak obiektywnie patrząc, to nie ma takiej opcji (ogólnie zakładając, a nie tylko odnosząc się do tematu ubezpieczeń), że spełni się oczekiwania i preferencje wszystkich, bo: gdy firma od razu wypłaca całe świadczenie emerytalne osobie ubezpieczonej jest w założeniu niektórych złe- w końcu emerytura kojarzy się z kwotą wypłacaną miesięcznie, więc otrzymanie kwoty jednorazowo jest absurdalne! wink ale...nie patrzy się na to w ten sposób, że jest to w końcu kwota należna osobie ubezpieczonej i podpisując polisę emerytalną osoba ubezpieczona zakłada, iż to właśnie ona z tej kwoty skorzysta, a nie osoby uposażone w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej (jakby nie rozważać- każdy raczej chce żyć jak najdłużej i korzystać z życia w dowolnie obrany przez siebie sposób, a opcja uposażonych jest niejako "zastępcza"). A co jeśli w trakcie trwania polisy, choćby pod koniec jej trwania osoba ubezpieczona poważnie zachoruje i owszem, otrzyma świadczenie z tytułu umowy dodatkowej w postaci poważnych zachorowań (zazwyczaj kwota przeznaczona na leczenie), Prudential przejmie opłacanie składek do końca trwania umowy, ale...do końca trwania umowy pozostają załóżmy 2 lata, osoba ubezpieczona teoretycznie wyleczy się, funkcjonuje w pełni zdrowia i szczęścia, ale jej choroba jest na tyle nieprzewidywalna, że w każdym momencie może nastąpić nawrót, a...osoba ubezpieczona chciałaby wykorzystać zgromadzoną przez lata sumę ubezpieczenia na jakiś indywidualnie obrany, konkretny cel- i czy wówczas wypłata jednorazowa jest "beznadziejna"? Nawet otrzymując jednorazowe świadczenie, do czego nie zamierzam się odnosić, bo moje "spojrzenie na kwestię" z pewnością zostanie odebrane jako subiektywne z tego tytułu, że jestem konsultantką firmy Prudential (zarazem także klientką, ale na to raczej nikt nie zważa wink), np.w wysokości 80 000 zł klient sam jest zobowiązany/uprzywilejowany do dysponowania tą kwotą (w jego założeniu typowo emerytalną), stąd firma nie stawia jakichkolwiek ograniczeń, co do przeznaczania tej sumy poprzez generowanie miesięcznych wypłat- klient płacił= klient otrzymuje, stąd nie rozumiem negatywnego odniesienia do tematu. Każdy człowiek ma prawo racjonalnie dysponować swoimi zgromadzonymi zasobami finansowymi, czy to jednorazowo, czy to miesięcznie i to jego osobista sprawa, firma w żaden sposób tego nie neguje/nie zachęca/nie uniemożliwia, a całość- pozostaje tylko i wyłącznie do decyzji/dyspozycji klienta.
           • z17 Re: Prudential - polisa na życie 02.06.13, 18:37
            Zaraz mnie szlag trafi na miejscu. Czy szanowna konsultantka/agentka dużej światowej firmy ubezpieczeniowej słyszała kiedykolwiek o ryzyku długowieczności? Co klientowi po 80.000 zł płatnych jednorazowo w wieku -załóżmy przykładowo- 60 lat, skoro on nie wie , ile jeszcze pożyje? (nikt tego nie wie). Jak ma planować wydawanie tych pieniędzy? Przecież może równie dobrze pożyć 1 rok, jak i ponad 30 lat ! Po to właśnie w XIX wieku firmy ubezpieczeniowe wprowadziły tzw. rentę dożywotnią, aby uniknąć owego naturalnego ryzyka.

            Każda NORMALNA polisa emerytalna przewiduje następujące opcje wypłaty kapitału po okresie zapadalności:
            - wypłata jednorazowa
            - wypłata w ratach
            - renta dożywotnia
            Opcje nr 2 i nr 3 są często w różnych konfiguracjach, np. raty przez 5 lub 10 lat , albo renta gwarantowana przenoszona na wskazanego uposażonego lub procentowo na małżonkę itp. itd.
            Czasami są dostępne jeszcze inne opcje, np. pozostawienie kapitału w firmie ubezpieczeniowej na wybraną liczbę lat - zwykle klient ma wtedy jakieś gwarantowane minimalne oprocentowanie w stosunku rocznym.

            Produkt "emerytalny" Prudentiala jest zwykłym oszczędnościowym syfem, opakowanym w ubezpieczenie. Udaje coś , czym nie jest, bo z emeryturą nie ma to nic wspólnego.

            Przekleństwem współczesnych czasów jest wycofywanie się ubezpieczycieli ze swojej podstawowej działalności i ładowanie się w sektor usług finansowych, najczęściej w roli ekstremalnie drogiego pośrednika (który wciska jednostki cudzych funduszy inwestycyjnych obciążając ten proceder ekstra prowizjami). Taka naganna działalność jest oczywiście spowodowana większą zyskownością, bo odpada ryzyko aktuarialne (sprawdź sobie w słowniku agentko/konsultantko co znaczy to pojęcie).

            Oferowanie takiego produktu "emerytalnego" jaki proponuje Prudential to OSZUSTWO. I dokształć się trochę panienko, zanim zaczniesz się wypowiadać na specjalistycznym forum. Tutaj nie ma jelonków do strzyżenia, tylko fachowcy. Żadnego tępego klienta nie znajdziesz, więc może zmień żerowisko, zamiast brnąć w kolejne autokompromitacje.
            • dyskusje.pl Re: Prudential - polisa na życie 02.06.13, 22:02
             Szanowny pan z kolei ma, jak wynika z wystosowywanych treści, problemy z panowaniem nad swoją "nadto intensywną emocjonalnością"- "zaraz mnie szlag trafi na miejscu" czy innego rodzaju nietematyczne "ubarwienia" nie są chyba wskazane, zwłaszcza na- jak sam drogi rozmówca zauważył- specjalistycznym forum wink

             Co do kwestii długowieczności, konieczności (wg rozmówcy) wypłaty świadczenia w ratach, miesięcznych kwotach niczym w emeryturze państwowej:
             Podczas dostosowywania oferty pod indywidualne oczekiwania klienta dokonuje się kalkulacji, która obejmuje taką kwestię jak właśnie zakładany wiek życia i wiek ten sięga zazwyczaj standardowo granicy ok.95 lat (może być także dowolnie wyższy, jeżeli takie są preferencje kalkulacyjne klienta w oparciu o konkretne przesłanki, choćby długowieczność w rodzinie) , stąd drogi rozmówco, kiedy klient chce otrzymać emeryturę w wieku np.60 lat, zakłada się przy dostosowywaniu oferty, że klient będzie żył np.95 lat, czyli z emerytury korzystał będzie jak wynika z prostego obliczenia matematycznego- 35 lat. Zważając na to założenie, klient deklaruje jaka kwota miesięczna byłaby dla niego kwotą komfortową dla zaspokojenia wszystkich potrzeb, które będą wiązały się z życiem na emeryturze i na jaką gwarantowaną sumę ubezpieczenia tym samym reflektuje. Za sprawą dokonanej kalkulacji, klient dokładnie wie, jak cała gwarantowana suma ubezpieczenia przekłada się na miesięczną indywidualną emeryturę zgromadzoną na okres życia np.35 lat i wynosi ona przykładowo 3000zł.

             Klienci szanowny rozmówco są ludźmi inteligentnymi i rozważnymi, więc mimo jednorazowej wypłaty, mają w pełni przeanalizowaną, dokonaną wraz z konsultantami danej firmy, sytuację i wiedzą, jak dysponować swoim zgromadzonym kapitałem emerytalnym tak, by nawet w przypadku dłuuuugowieczności nadal w pełni komfortowo z tego kapitału korzystać, nie zaniżając tym samym standardu swojego dotychczasowego życia.

             "OSZUSTWEM" natomiast synonimicznie jest nieuczciwość, a oferta firmy Prudential jest w pełni jasno określona i zdefiniowana w OWU, gdzie klient jest poinformowany o wszelkich aspektach zawieranej umowy, a firma w określony w umowie sposób wypłat świadczeń dokonuje i nie zawiera nigdzie niedopowiedzeń, nie szukając tym samym pretekstu do "zagarnięcia" należnych klientowi pieniędzy. Oferta budzi zainteresowanie wielu klientów, a nie są to zapewne "jelonki do strzyżenia", ale ludzie inteligentni i bardzo dobrze prosperujący w tematach kwestii finansowych, ubezpieczeniowych wink

             Sądzę, że niekiedy zamiast "pluć jadem" i kreować się na osobę niebywale elokwentną, należy najpierw zagłębić się w konkretny przypadek, czy to firmowy, czy to stricte ofertowy "zamiast brnąć w kolejne autokompromitacje" i pokazywać swoją silnie względną "wyższość" wink Pozdrawiam drogiego rozmówcę i więcej opanowania oraz powściągliwości życzę, te cechy także świadczą o profesjonalizmie i kompetencji.
             • z17 Re: Prudential - polisa na życie 03.06.13, 13:26
              1. Zakładanie sobie dożycia wieku 95 lat i dzielenie pieniędzy przez liczbę miesięcy pozostałą do tego czasu jest działaniem przerzucającym w całości tzw. ryzyko długowieczności na klienta. Posługując się taką metodą musi on zgromadzić gigantyczne środki, aby zapewnić sobie wysokie comiesięczne świadczenie. Do tego wszystkiego, jeśli umrze wcześniej niż w 95 roku życia, pozostawia wysoką odprawę spadkobiercom, na co wcale nie musi mieć specjalnej ochoty. Parafrazując pewne grubiańskie powiedzenie, jak dupa od srania, tak ubezpieczyciele od ubezpieczania. Eliminując ryzyko ubezpieczeniowe (tutaj: ryzyko długowieczności), firma Prudential proponuje po prostu zwykłe oszczędzanie pieniędzy za swoim pośrednictwem , co jest imho działaniem doskonale zbędnym , bo lepiej i taniej robią to podmioty z sektora finansowego.

              2. Mimo nawijania makaronu na uszy przez osoby Pani pokroju, branża ubezpieczeniowa nadal proponuje normalne polisy emerytalne np. Ubezpieczenie na Życie z Emeryturą w Pramerica Polska. Powiem więcej, nawet firmy znane z hienowatych zachowań i wciskania produktów takich jak ten przez Panią proponowany, powoli normalnieją i zaczynają oferować klasyczne polisy emerytalne - przykładem jest tu Aegon Polska.

              3. Oszustwem jest sprzedawanie produktu, którego nazwa sugeruje innego rodzaju produkt niż de facto oferowany. W każdym obszarze rynku jest to działalność naganna (np. developer Dom Development został prawnie zmuszony do zmiany nazwy nowo budowanego osiedla w Warszawie, które wpierw zatytułował "Saska Kępa" , mimo , że buduje je w innej, dużo gorszej niż Saska Kępa, dzielnicy o nazwie Gocław). Państwo sugerujecie w nazwie produktu, że jest to polisa emerytalna, podczas gdy NIE JEST to produkt emerytalny tylko oszczędnościowy.

              Proszę się więcej nie błaźnić, bo naprawdę wstyd wygadywać takie rzeczy.
                • z17 Re: Prudential - polisa na życie 20.07.13, 14:57
                 pateryzanka napisała:

                 > planuje zakup dwoch produktow - regularnego oszczedzania (ok. 500 zl/m-c przez
                 > 10 lat) i ubezpieczenia na zycie na 200 tys.
                 > Jak wypada firma Prudential na tle FSM Polska?

                 Zanim się zada debilne pytanie, wypadałoby przeczytać cały wątek. Firma Prudential wypada tak, że leży na łopatkach, a FSM Polska to zbieranina akwizytorów na prowizji wciskająca jeleniom ubezpieczeniowe badziewie. Chcesz regularnie oszczędzać to załóż sobie IKE Lokata w sk banku.
                 • dyskusje.pl Re: Prudential - polisa na życie 20.07.13, 16:11
                  Tak, IKE, IKZE, niepewne fundusze inwestycyjne- "genialna" rada wink Dlaczego twierdzisz, że Prudential "leży na łopatkach"? ŻADNA inna firma na rynku nie gwarantuje zwrotu wpłaconych składek, czyt.ZAWSZE masz pewność, że po okresie trwania umowy nie otrzymasz mniej, aniżeli wpłaciłaś.
                  Przykład: moja polisa została podpisana na 30 lat, co miesiąc płacę składkę minimalną 165 zł na inwestycję (plus składki za "ochronę", ale to inny temat), przez 30 lat wprowadzę: 165 x 12 m-cy x 30 lat= 59 400 zł i mam gwarancję, że tę kwotę (oczywiście z indeksacją) otrzymam niezależnie od wszystkiego, bo to MOJE pieniądze, które do firmy wpłacę, więc jakby nie patrzeć- należą mi się. W okresie 30-letniej inwestycji przewidywania na zysk wynoszą 190 000 zł, czyli tokiem prostych kalkulacji- ponad 3 razy tyle, ile wprowadziłam. W porządku, zysk może być mniejszy, może być większy, ale wskaż mi inną firmę, która gwarantuje, że nie stracisz ani grosza z tego, co wpłaciłaś.
                  • bwportal.pl Re: Prudential - polisa na życie 20.07.13, 20:55
                   > ŻADNA inna firma na rynku nie gwarantuje
                   > zwrotu wpłaconych składek, czyt.ZAWSZE masz pewność, że po okresie
                   > trwania umowy nie otrzymasz mniej, aniżeli wpłaciłaś.

                   To akurat bardzo prosto uzyskać, np.:
                   - skarpeta
                   - konto oprocentowane na 0%
                   Może być nawet lepiej:
                   - konto >0%
                   - fundusz rynku pieniężnego
                   - myślę, że fundusz obligacji również
                   - obligacje skarbowe
                   - IKE w banku (konto)
                   - IKE obligacje

                   Przy okazji pragnę zauważyć, że wypłata wpłaconych składek, to strata. Szczególnie w długim okresie (inflacja).
                   • dyskusje.pl Re: Prudential - polisa na życie 20.07.13, 22:39
                    Wystarczy czytać ze zrozumieniem posty innych osób, by uniknąć bezzasadnego negowania wartości produktu- napisałam wyraźnie (powinnam pogrubić jak widać), że zwrot wpłaconych składek po danym okresie obejmuje opcję indeksacji, czyli urealniania wartości pieniądza o wskaźnik inflacji. Co do gwarancji zwrotu wpłaconych składek, co postrzegasz za mało korzystne- inne firmy z jakimikolwiek funduszami inwestycyjnymi nie gwarantują nawet tego, nierzadko klient otrzymuje połowę, 3/4 tego, co wpłacił, o ile w ogóle coś z tej kwoty otrzymuje. Co do alternatywy: skarpeta, lokata itp.itd. Produkty Prudential stanowią Premiopolisy, więc nie ma opcji, że klient nie zarobi nic- z każdym rokiem trwania polisy przyznawane są premie, na koniec okresu trwania także przyznawana jest premia, a suma wpłaconych składek to bezpieczeństwo dla klienta, świadomość, że niczego w takiej ofercie inwestycyjno-ochronnej nie straci, a może wyłącznie zyskać (i te zyski są bardzo wysokie), więc nie sądzę, by "skarpeta" stanowiła bardziej korzystną opcję. Lokaty- lokaty bankowe podlegają opodatkowaniu, produkty Prudential- nie.
                    Sądzę, że więcej treści rozwodzenia się w tym temacie nie potrzeba.
                    • bwportal.pl Re: Prudential - polisa na życie 21.07.13, 10:29
                     > zwrot wpłaconych składek po danym okresie obejmuje opcję indeksacji, czyli urea
                     > lniania wartości pieniądza o wskaźnik inflacji.

                     Indeksujesz sobie sam. Co roku ubezpieczalnie proponują indeksację czyli podniesienie składki i podniesienie sumy ubezpieczenia. Żaden to zysk wypracowywany przez ubezpieczalnię, który niweluje inflację. I takie coś również łatwo samemu robić - co roku zwiększasz sobie składkę.

                     > inne firmy z jakimikolwiek fundus
                     > zami inwestycyjnymi nie gwarantują nawet tego

                     Można powiedzieć że Prudential jest najlepszy wśród najgorszych wink Co nie znaczy, że jest dobry.
                     Chociaż z drugiej strony w każdym unit-linku można coś takiego osiągnąć - brak umów dodatkowych, które pożerałyby zysk plus fundusze bezpieczne. Na pewno wyciągnie się sumę wpłaconych składek, natomiast nie ma pewności że nie stracimy uwzględniając inflację.

                     Jedynym powodem dla którego miałbym płacić prowizje ubezpieczalni jest korzystanie z parasola - duża ilość funduszy (min. 30) i możliwość konwersji między nimi.

                     > nierzadko klient otrzymuje połowę
                     > 3/4 tego, co wpłacił, o ile w ogóle coś z tej kwoty otrzymuje.

                     Bo inwestował w fundusze agresywne nie znając się na tym, nie pilnując swojej inwestycji. Polisa unit-link, to tylko narzędzie... ale trzeba wiedzieć jak z niego korzystać. Jeden takim młotkiem wbije gwoździa i powiesi obrazek, inny walnie się w palec. Ale czy to wina producenta młotka?

                     > a może wyłącznie zyskać (i te zys
                     > ki są bardzo wysokie)

                     A skąd wiesz jakie są/będą? Prudential STWORZYŁ dwa fundusze specjalnie dla tego produktu (konserwatywny i zrównoważony). Nie można więc nic o nich powiedzieć, nie wiadomo jak się one zachowywały historycznie w porównaniu z innymi funduszami. Na tronie Prudentiala nie publikują żadnych wyników tych funduszy.
                     BTW, zerknąłem na OWU i nie znalazłem TOiP.

                     > lokaty bankowe podlegają opodatkowaniu, produkty Prudential-
                     > nie.

                     Podatek to sprawa drugorzędna. Na przykład wolę produkt dający 10% zysku minus 19% podatku od zysku niż taki co daje 1% zysku i 0% podatku. wink
                   • kowalinho133 Re: Prudential - polisa na życie 12.11.13, 12:36
                    z-17...jeżeli to Twój wiek to wiele wyjasnia...smile...bez urazy wink
                    Gromadząc "liczbę" Twojej frustracji odnosnie konwersacji z agenatmi ubezpieczeniowymi domniewam, że jestes posiadaczem "JUNIT LINKA" czyli typowego funduszy inwestycyjnego ubranego w nazwe "polisa na życie" ze względów prawnych i podatkowych ( zapewne wiesz wszystko, wiec szkoda czasu na rozwijanie tematu wink ) ...Posiadasz cos takiego??...I bardzo dobrze to swiadczy o Tobie, ze myslisz o przyszłosci smile Fakt...kolezanka moze nie doprecyzowała opisu Premiopolisy...W pierwszej kolejnosci jest to ochrona zycia i zdrowia z możliwoscią odkładania i inwestowania w sposób proporcjonalny ( wybrany ) skłądki klienta z PRZEWIDYWANYM zyskiem smile ... Najpierw ochrona zycia i zdrowia!! smile Pociesze Cie, że nie ty jeden straciłes na funduszu inwestycyjnym, ja też wink Ale żeby zaraz sie obrazać na cały swiat i wyzywac wszystkich dookoła smile Inwestycja jak sama nazwa wskazuje gwarantuje Ci "koniec" okresu...nie kwote smile Oszczędnosci gwarantują Ci kwote minimum na koniec tego okresu...tak w wielkim skrócie wyglada Premiopolisa...Jak zapewne WIesz, polisy na życie i dozycie mają ograniczenia nałozone przez KNF suma wypracowanych zysków ( zapewne wiesz ile ) wink Fakt...Premiopolisa nie jest typowym produktem inwestycyjnym a polisą na zycie z mozliwoscią zbudowania kapitału i w kazdym TU, banku czy instytucjach inwestycyjnych nie pracują ludzie z ulicy i kazda instytucja wypracuje zysk tyle tylko że najwazniejsze zapisy znajduja sie w OWU smile...koncząc...kto szuka inwestycji to fundusze emerytalne, kto oszcżednosci z zapewnieniem ochrony życia i zdrowia to polisy na zycie i dozyciesmile
                    Miłego dnia wszystkim smile
                    • z17 Re: Prudential - polisa na życie 13.11.13, 22:54
                     1. Co do wieku, to zważywszy na liczbę użytych emotikonków, to właśnie Ty koleżanko masz co najwyżej 17 lat, a może i jeszcze mniej big_grin Szkoda, że nie narysowałaś jeszcze szlaczka pod swoją wypowiedzią, byłoby ładnie do kompletu.

                     2. Mam kilka unit linków, ale bynajmniej nie są to cele same w sobie, tylko dodatki do różnych produktów, które w pakiecie jakoś tam mi się opłacają. Na pewno nikomu nie poleciłbym żadnego typowego unit linka u ubezpieczyciela ścierwojada jako narzędzia gromadzenia oszczędności. Ewentualnie - pewne produkty tego typu oferowane dla klientów segmentu prestige przez private banking.

                     3. Twoja Koleżanka po prostu BEZCZELNIE KŁAMAŁA, jak to mają standardowo w zwyczaju glisty ludzkie wykonujące profesję akwizytora ubezpieczeń. Można z wami tyle osiągnąć, że po 1001 poście, ściśnięci merytorycznym imadłem , w końcu się wreszcie wyłączacie. W necie. Bo w realu jesteście takimi padalcami, że jeszcze skowyczecie o kontakty do moich znajomych, nie czując cienia żenady z faktu, że przed chwilą was rozjechałem walcem drogowym.

                     4. Omawiana w tym wątku polisa Prudentiala jest monstrualnym kałem, co zostało szczegółowo wyjaśnione w poprzednich postach. Wyciągając ten wątek na nowo nic nie osiągniesz, bo na tym forum -poza Wami- są wyłącznie inteligentni ludzie i nikt tu żadnego gówna nie kupi. Ba, jest tu nawet paru uczciwych i profesjonalnych agentów ubezpieczeniowych, którym przynosisz wstyd produkując się takimi andronami.

                     5. Do ochrony życia służą polisy na życie, do inwestowania służą m.in. fundusze inwestycyjne, do posiadania prywatnej emerytury służą polisy emerytalne. Czyli takie, które przewidują wypłatę renty dożywotniej po okresie zapadalności. Produkt Prudentiala wymogów tych NIE SPEŁNIA, a został przez Waszych agentów przedstawiony jako emerytalny. Zamiast przeprosić, brniesz dalej w niedopowiedzenia, krętactwa i zwykłe kłamstwa. Uciekaj do mysiej dziury i nie psuj więcej powietrza na forum. Papatki ! big_grin
                     • kowalinho133 Re: Prudential - polisa na życie 08.12.13, 15:11
                      Usmiecham sie bo jestem zadowolony z mojego życia...chyba w przeciwieństwie do Ciebie bo Twoje jedyne argumenty to nawrzucac, naublizać...nie sadzisz chyba, ze tak sie zachowuje człowiek zrównowazony...Twój cyrk Twoje małpysmileCałe szczęscie, ze jestes jednostką a nie większością...dzieki Tobie ten swiat jest piękniejszy i weselszy...a co do walca to zgodze sie...przejechał...po Twoim ego i samoocenie i chyba już rozumiem czemu najglosniej krzyczysz na w internecie smile
                      • z17 Re: Prudential - polisa na życie 08.12.13, 22:55
                       Większość gnid jest bardzo zadowolonych z siebie, więc Twój stan ducha mnie nie dziwi. Moje argumenty w tym wątku były MERYTORYCZNE, natomiast Ty złociutki nie masz merytorycznie nic do powiedzenia i żałośnie usiłujesz mi się jakoś odszczekać. W stylu ratlerka spoczywającego na rączkach swojego pana i z tej bezpiecznej odległości wyzywającego owczarka niemieckiego.

                       No powiedz miszczu ubezpieczeń, jaką zaletę ma omawiana polisa Prudentiala? Bo poza zgarnięciem z niej prowizji przez takiego ścierwojada jak Ty, imho nie ma żadnej. Co wyczerpująco udowodniłem.

                       I jeszcze coś a propos różnicy między nami. Ja uczciwie, darmowo i bezinteresownie pomogłem wielu ludziom oszukanym przez takich padalców jak Ty. Nie tylko mogę spojrzeć codziennie w lustro, ale i skorzystać z masy kontaktów z wspaniałymi ludźmi z Polski i ze świata, których netowo poznałem. A Ty? Działaj dalej w tym stylu, a sukcesem będzie jeśli ktokolwiek pofatyguje się na Twój grób. Przemyśl sobie życiowe priorytety zanim nie będzie za późno.
                  • z17 Re: Prudential - polisa na życie 21.07.13, 23:12
                   Myślałem, że się definitywnie wyłączyłaś, ale niestety nie. Może odniesiesz się złociutka do mojej wcześniejszej odpowiedzi i uwag odnośnie bezsensu gromadzenia pieniędzy na rzekomą emeryturkę w wydaniu Prudentiala?

                   Każda lokata bankowa gwarantuje zwrot wpłaconych pieniędzy, a jeśli to IKE Lokata, to nie ma również podatku od zysków. Podobnie dzieje się przy obligacjach skarbu państwa, funduszach gwarantowanych itp. Żaden ubezpieczyciel nie jest natomiast w stanie konkurować nawet ze zwykłą lokatą bankową, ponieważ ogromny apetyt na prowizje zjada ZAWSZE istotną część składki. Żarłoczność ubezpieczyciela można oczywiście niwelować inwestowaniem w agresywne formy inwestycyjne typu fundusze akcji, ale nie daje to -w przeciwieństwie do lokaty bankowej- żadnej gwarancji uniknięcia strat. Zwrot nominalnych składek po 30 latach to kochaniutka wsadź sobie głęboko w kuferek*, a za indeksację trzeba przecież zapłacić podwyższoną składką. Co to za zysk, za który sam płacę?

                   *Amplico też mi zwraca w dożyciówce wpłacone składki i po upływie polisy na 20 lat (a nie na 30 - jak w twoim przypadku) mogę powiedzieć, że jest to mega oszustwo. Inflacja zjada taki deal, mimo, że Amplico , a jakże, również indeksuje składki (za moją kasę) i corocznie dopisuje "zyski".
                  • z17 Re: Prudential - polisa na życie 27.02.17, 00:31
                   Mądraliński od siedmiu boleści... niby dlaczego twierdzisz, że to była zła rada? Póki płacili (do samego końca była stawka 5,5% netto) to chyba było dobrze, co nie? No, a potem przecież dostałeś wszystko co do grosza wraz z odsetkami z BFG (bo nie wierzę, żebyś miał tam na IKE powyżej gwarantowanych przez państwo polskie 100.000 EUR).

                   Ps. Ośmielam się przypuszczać, że jesteś zwykłym polaczkowatym hejtusiem, który w ogóle nie ma IKE ani IKZE, tylko gdzieś tam przeczytał, że SK Bank zbankrutował. No i co z tego? Kumasz różnicę między różnymi Amber Goldami a BANKIEM?
  • tomsoy Re: Prudential - polisa na życie 06.02.14, 10:02
   Najniższa składka umowy głównej 165zł. Można wpłacać więcej i wtedy efekt kuli śnieżnej będzie większy tzn więcej funduszy zgromadzisz. Zachęcam do skontaktowania się z oddziałem Prudential Polska w twoim mieście.
   • z17 Re: Prudential - polisa na życie 08.02.14, 11:17
    tomsoy napisał(a):

    > Najniższa składka umowy głównej 165zł. Można wpłacać więcej i wtedy efekt kuli
    > śnieżnej będzie większy tzn więcej funduszy zgromadzisz.

    Wytłumacz krynico mądrości, na czym polega "efekt kuli śnieżnej" w płaceniu składki na fundusze inwestycyjne? Bo o ile mi wiadomo, nadal nie stwierdzono tam istnienia procentu składanego.

    I co to znaczy "zgromadzisz więcej funduszy"? Chyba jednostek tychże funduszy! Których wartość będzie wysoce zmienna....

    > Zachęcam do skontaktowania się z oddziałem Prudential Polska w twoim mieście.

    Zachęcam do używania mózgu i nie pakowania się w oszukańcze i mega drogie produkty, wciskane przez niedouczonych akwizytorów na prowizji.
     • z17 Re: Prudential - polisa na życie 09.02.14, 01:46
      Nie wiem czego cię uczy firma Prudential na szkoleniach sprzedażowych, ale pojęcie "efektu kuli śnieżnej" jest w sektorze finansowym utożsamiane z zasadami działania procentu składanego, którego w funduszach nie ma.

      Wmawianie ludziom, że przez regularny zakup jednostek funduszy inwestycyjnych można osiągnąć "efekt kuli śnieżnej" jest manipulacją i kłamstwem, bo przyrost wartości tych jednostek nie ma charakteru wykładniczego, co więcej, z uwagi na wysoką zmienność notowań jednostek, zazwyczaj nie ma nawet charakteru liniowego.

      Zamiast obrażać się jak Dziunia Pietrusińska, bądź łaskaw odnosić się merytorycznie - co ja uczyniłem (i w tym wpisie , i w poprzednim). Sprzedajesz najgorszy szajs i miej odwagę wziąć to na klatę. Prawda podobno wyzwala hahaha
  • all Re: Prudential - polisa na życie 29.04.14, 01:18
   stajnik napisał:

   > Przeglądam OWU polisy na życie firmy Prudential (powrót na polski rynek po wiel
   > u latach nieobecności) i widzę bardzo mało wyłączeń (samobójstwo w pierwszym ro
   > ku trwania ubezpieczenia oraz świadomy udział w aktach przemocy, terroru itp.).
   (...)

   Zadaj sobie pytanie - co to jest świadomy udział a akcie przemocy. Jak np. ktoś napada na ulicy osobę z twojej rodziny, a ty ją bronisz to czy świadomie bierzesz udział w akcie przemocy?
   Czy jak będą chcieli cię okraść, a ty zamiast uciekać, staniesz sparaliżowany, ale zachowasz świadomość, to czy należeć się będzie odszkodowanie za Twoją śmierć?

   P.S.
   Poza tym wygląda to na autoreklamę smile
   • guide7 Re: Prudential - polisa na życie 29.04.14, 03:48
    Co chwile, widac takie wpisy. Uwaga kolegi jest sluszna jesli chodzi o wykladnie tego wylaczenia.
    Proponuje jednak znalezc sobie ciekawe ubezpieczenie w. Grupie otwartej www.stowarzyszenieubezpieczonych.pl

    To juz nie jest autoreklama smile
    Pozdrawiam
    • carmellishka Re: Prudential - polisa na życie 21.10.14, 15:37
     Zgadzam się i osobiście polecam tą firmę: financialexpertpl.com/, jeśli chodzi o wybór ubezpieczenia, bo proponuje bogatą ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym doradcy, którzy są w niej zatrudnieni dokonują analizy potrzeb klienta i na tej podstawie są w stanie wskazać produkty "szyte" na miarę, a więc spełniające wszystkie określone wymagania. Firma jest sprawdzona, profesjonalna i rzetelna. Polisę kupiła niej również moja siostra i przyjaciółka i obie są zadowolone.
     • axel40 Re: Prudential - polisa na życie 22.10.14, 08:24
      Bzdury z tą firmą.Amatorzy jakich mało. Sami o sobie piszą,że są pasjonatami tego co robią.Ja myślałem,że mam do czynienia z doradcami i profesjonalistami.
      Same ogólniki ,bez żadnych ofert i konkretów. A najśmieszniejszy jest opis ubezpieczenia od krytycznej choroby i poważnej.
      Skoro tak próbujesz reklamować swoją firmę to może oświecisz nas co oznacza dla ciebie poważna ,a co krytyczna choroba?
      Obok ubezpieczenia od w/w chorób i pewnie ubezpieczenia na życie firma oferuje profesjonalne pisanie testamentów.
      Proponuję rozszerzyć działalność o usługi pogrzebowe.
  • doktorparasol Re: Prudential - polisa na życie 06.11.16, 00:19
   PRUDENTIAL posiada bezkonkurencyjną na polskim rynku ofertę. Jestem agentem tej firmy - Doktor Parasol. Zapraszam do kontaktu: www.doktorparasol.pl Ofertę mogę przesłać mailowo po wypełnieniu krótkiego formularza po rozwinięciu menu "oferta". Można też do mnie napisać lub zadzwonić. Gwarantuję rzetelność i uczciwość. Pozdrawiam
   • z17 Re: Prudential - polisa na życie 18.01.17, 00:50
    Człowieku, po doktoracie z fizyki bierzesz się za akwizycję ubezpieczeń i wciskanie innego badziewia finansowego? Na swojej stronie oferujesz nawet pośrednictwo w załatwianiu chwilówek! Tragedia...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka