Dodaj do ulubionych

Samoloty do PL

05.08.05, 20:54
Szanowni Panstwo. Tak sobie pomyslalem, ze podziele sie z Wami pewna
informacja. Jak wiemy mamy sierpien, do Swiat Bozego narodzenia pozostalo 5
miesiecy. Ja natomiast mam juz zarezerwowany bilet w WizzAir do Wawy.
Dlaczego? Dlatego ze builety juz sa po 31 euro w jedna strone a i mozliwosci
loty juz ograniczone. Prawdopodobnie z tygodnia na tydzien ma byc coraz mniej
miejsc. Takze wiem, ze potem ceny osiagaja kwote kilkuse Euro a i na inne
linie moze nie byc miejsc. Tak wiec:

W chwili obecnej sa mozliwosci na wylot do Wawy 23.12 i powrot 28.12. Cena =
105 euro.

Katowice - wylot 23.12 i powrot 26.12. Cena 103 Euro o ile dobrze pamietam.

Zaznaczam ze nie ma miejsc na 24,25,26,27.12 na loty do i z Wawy. Tylko te
dni a bedzei gorzej. Katowice ja jak wyzej.

Oba loty z Hahn, nie wiem jak z Charleroi.

Chce takze dodac ze istnieja loty RyannAir do Gdanska i mozna je tez juz
kupowac. Cen nie znam.

Wiecej info pod:

www.wizzair.com
www.ryannair.com

Zastanowcie sie nad tym co napisalem. Moze komus sie przyda :)

Pozdrawiam
Tomi
Obserwuj wątek
    • bamaza42 Re: Samoloty do PL 10.09.05, 22:24
      Szkoda wielka, ze tu wczesniej nie zajrzalam....ja lece do LUX z Gdanska (i z
      powrotem), za prawie 300 EUR...Probowalam szukac tanich linii...ale chyba nie
      bardzo potrafie sie w tym poruszac w necie...nie znalazlam nic bezposrednio do
      Lux, a jak wpisywalam miejsce wylotu destynacje, to mi nic nie
      pokazywalo...myslalam, ze tanie linie do LUX nie lataja...a to, co mam, tez w
      internecie znalazlam - przez Kopenhage, SAS-em...strasznie mnie to kosztuje,
      mam nadzieje, ze nie bedzie klopotow ze zwrotem kosztow podrozy (tzn. ze nie
      uznaja, ze za drogo...)
      • tomi_22 Re: Samoloty do PL 11.09.05, 10:10
        1. Wyluzuj. Zwroca Ci tyle ile masz na bilecie. Tanie linie sa dobre jak nie
        masz kasy na zamrozenie jej do momentu zwrotu, lub na podroze do PL jak tu
        mieszkasz.

2. Tanie linie lataja, jak widzialas do Hahn - 100km od Luxa. Dalej masz
        autobus, ktory jedzie 1.20hrs, wiec nie jest zle.

3. Do Hahn (Frankfurt) lata WizzAir (Katowice, Warszawa) oraz od Pazdziernika
        RyanAir do GDANSKA wlsanie. To chyba bedzie Ci pasowac.

Polecam:
        www.wizzair.com
        www.ryanair.com
        • bamaza42 Re: Samoloty do PL 11.09.05, 12:07
          bardzo dzieki!:)....oczywiscie nie mam kasy do zamrozenia...moj obecny wyjazd,
          to oczywiscie "za pozyczone"...., wiec ten ryannair z gdanska to dobra
          wiadomosc...mysle, ze wszystkiego sie naucze...toz niemota nie
          jestem...chyba :))
        • ma_wi99 Tanie linie a sprawa luksembursko-polska 11.09.05, 12:34
          Hej,

wg mojej wiedzy zwracaja raz w roku, bez ceregieli i w dowolnej kwocie na
          podstawie przedstawionego biletu. Podobno jest tak, ze maja jakies ryczalty w
          zaleznosci od kilometrow i jesli twoj bilet kosztowal taniej niz ryczalt, to nie
          masz obowiazku go przedstawiac i dostaniesz wtedy wiecej niz wydalas. Jesli jest
          odwrotnie (tzn. bez biletu zwrociliby ci mniej niz zaplacilas), to wtedy mozesz
          przedstawic bilet i dostaniesz jego pelna refundacje.

Czyli fajnie, nie? Rzecz w tym, ze taki zwrot nalezy sie raz w roku. Jesli
          chcesz latac czesciej, to rozwazenie kwestii tanich linii jest sprawa dosyc
          podstawowa. Z Gdanskiem do tej pory bylo rzeczywiscie nieciekawie, ale ma ruszyc
          RyanAir (jak slusznie zauwazyl tomi). Moje dochodzenie w tej sprawie wykazalo,
          ze pierwsze loty na trasie Gdansk-Hahn mozna zarezerwowac na 2 listopada i poki
          co kosztuja symboliczna zlotowke + oplaty, czyli 49 PLN bez oplat za pobranie z
          karty kredytowej (zwyczajowo ok. 6 EUR) oraz ubezpieczenia w trakcie lotu, ktore
          to ubezpieczenie RyanAir nachalnie proponuje za kazdym razem (bodajze 14 EUR
          jednorazowo, dotyczy tak czlowieka, bagazu jak i skutkow opoznienia samolotu
          powyzej ilustam godzin; mozna go nie wykupowac, jesli potrafi sie opedzic od
          kilkukrotnych ponowien propozycji podczas wypelniania formularza internetowej
          rezerwacji biletu ;-). Jesli forumarz podaje ceny w euro (zalezy na jaka
          podstrone RyanAira wejdziesz) to koncowa kwtoa wychodzi podobna, chociaz sklada
          sie z nieco innych komponentow: cena biletu 1 cent (!), oplaty
          • bamaza42 Re: Tanie linie a sprawa luksembursko-polska 11.09.05, 13:26
            dzieki....i znowu ta Twoja precyzja!!! jestem pod wrazeniem, naprawde. Mam tez
            nadzieje, ze bede miala szanse wykorzystac te wszystkie informacje ...tzn. ze
            bede miala okazje kursowac miedzy LUX i Gdanskiem...bo na razie jade na
            rozmowe....ale na piwo z Wami to bym juz poszla:))
          • szymbi Re: Tanie linie a sprawa luksembursko-polska 11.09.05, 13:44
            Marcin, zaskoczyłeś mnie z tymi zwrotami raz do roku. Czy wiesz może jak to jest
            z początkującymi pracownikami, czyli czy zwrócą mi jeszcze w obecnym roku
            kalendarzowym np. za przelot świąteczny? Może potem po prostu następna możliwość
            po 12 miesiącach? Nie wiesz jak to jest? Akurat ciężko przemyśliwuję sprawę
            wyjazdu na święta i taki przelot by mnie ratował.
            • tomi_22 sprostowanie 11.09.05, 14:00
              Chyba Marcin sie zapedzil, albo to ja nie rozumiem. Wg moich info to:

Dostaje sie kase RAZ w ROKU, w Lipcu, dla CALEJ rodziny, wg taryfikatora
              odleglosci od Luxa do miejsca zameldowania w PL. To czy wydasz to na bilet lub
              cos innego to juz twoja sprawa. Oczywiscie, im wiecej czlonkow rodziny, tym
              wiecej kasy.
            • ma_wi99 Re: Tanie linie a sprawa luksembursko-polska 11.09.05, 14:14
              No wiec na poczatek moze rozroznijmy dwa odlegle od siebie przypadki.

Kolezanka w tym watku pisala o zwrocie za przylot na interview, no i to jak
              wiadomo zwracaja zawsze, niezaleznie od ilosci interview na jakie zaprosza cie w
              danym roku. Oczywiscie spozniaja sie z tym, czesto zapominaja i trzeba ich
              nagabywac, ale to juz na forum zostalo dokladnie zmolestowane.

Ja napisalem (nieco nie na temat, ale jak widac tez sie przydaje) o dorocznym
              zwrocie jaki przysluguje etatowemu funkcjonariuszowi (takze na probational) za
              podroz do ojczyzny. To jest pewna forma tego co u nas nazywa sie "wczasami pod
              grusza"
              • asiunia.lux Re: Tanie linie a sprawa luksembursko-polska 11.09.05, 14:32

Te "wczasy pod grusza" naleza sie KAZDEMU pracownikowi, bez wzgledu na to czy
                pracuje ON od 1 stycznia, 15 lipca, czy 1 grudnia. W zaleznowsci od tego kiedy
                podjal prace, zostanie mu wyplacone w albo lipcu albo w grudniu.
                No i oczywiscie w zaleznosci od tego kiedy ktos zaczyna tyle mu sie nalezy: i
                tak np. ten kto zaczyna prace 1 stycznia dostaje w lipcu pewna sume za 12
                miesiecy, ten kto zaczyna w kwietniu dostaje kwOte za 9 miesiecy, a ten kto
                zaczyna w grudniu dostaje kieszonkowe za jeden miesiac.
                Czy o to chodzilo, czy napisalam nie na temat?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka