od kilku godzin mamy ps3 i już "wisi"

przerwaliśmy proces ściągania aktualizacji i od
tego momentu wciąż wyświetla komunikat że anuluje aktualizacje a trwa to już ok 5
godzin - w instrukcji jest napisane, że nie należy wyłączać konsoli w trakcie aktualizacji a
więc co w takiej sytuacji proponujecie zrobić? pomożecie?