09.11.09, 07:54
Witam
Moja bacopa, która latem kwitła słabo, albo wcale kwitnie teraz jak szalona i
jest pięknie zielona, rozrośnięta i zdrowa, a tu zima idzie.Schowałam ją w
najzimniejsze noce, ale teraz pomyślałam, że może ją jakoś przezimować? Czy to
ma sens? To moja druga roślina, w zeszłym roku latem mi zmarniała, ale chyba
ją wtedy zalałam .W tym roku pękła doniczka w której rośnie, więc nadmiar
wypływał.Nie wiem też czemu latem nie kwitła?
dziekuję i pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • szafulec Re: Bacopa 09.11.09, 09:39
      brak kwitnięcia, to pewnie za dużo nawozu/azotu, który powodował jej bujny rozrost.

      "W przypadku bacopy pamiętajmy o równowadze wodnej, azotowej i właściwej
      temperaturze. Zbyt duża i zbyt mała ilość wody, zbyt duża ilość azotu i zbyt
      wysoka temperatura mogą być przyczyną osłabienia kwitnienia. Niemniej jednak
      właściwie pielęgnowana z pewnością rozkwitnie na całe długie lato, aż do jesieni."

      bacopa
      • gonzo1979 Re: Bacopa 03.12.09, 20:59
        podciac, zimowac przy swietle np. przy oknie w piwnicy, ograniczyc
        podlewanie...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka