02.08.15, 08:54
Niechcąco zabiłam opuncję. Za często podlewałam i najpierw pędy się mocno zwiększyły, a potem poodpadały.
Może Ekspert wyjaśni dlaczego opuncja wypiła tyle wody, zamiast po prostu zostawić ją w podstawce?
Poniżej zdjęcie pokazujące jaki to był rodzaj opuncji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Opuncja#/media/File:Opuntia_microdasys_3.jpg
Obserwuj wątek
    • ekspert_hibner.studio Re: Opuncja 04.08.15, 22:40
      Być może ziemia w doniczce była zbyt mało przepuszczalna przez co opuncja cały czas ją magazynowała. Warto kolejnym razem wsypać keramzyt do doniczki aby była lepsza przepuszczalność oraz nawadniać ją po obeschnięciu podłoża raz na tydzień lub rzadziej wiosną, jesienią.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka