Dodaj do ulubionych

Pielęgnacja trawnika

22.08.19, 12:59
Witam,
Jak dbacie o swoje trawniki? Poleci ktoś dobre nawozy?Najlepiej jak najmniej sztuczne.
Obserwuj wątek
  • conti3 Re: Pielęgnacja trawnika 23.08.19, 12:32
   Kolego co według Ciebie znaczy sztuczne nawozy ?
   Chemia jest jedna i jeżeli wiesz co to azot, fosfor i potas, to nie powinieneś zadawać takich pytań.
   Nie każde g..... o które pytasz a które ma taką samą chemię w sobie jak "naturalne" nadaje się do trawnika.
  • horpyna4 Re: Pielęgnacja trawnika 01.09.19, 09:44
   Wszystko zależy od gleby. Jeżeli jest kwaśna, to warto umiarkowanie wapnować; wiem, że niektórzy posypują trawnik dolomitem zimą, na śnieg. Takie posypywanie również innymi nawozami gwarantuje ich powolne przenikanie do gleby i unika się wypaleń.

   Jeżeli odczyn gleby jest zbliżony do obojętnego, a jest mało żyzna, to można dawać nawozy wieloskładnikowe. Jeżeli jest żyzna, można wstrzymać się z nawożeniem. Ważne jest podlewanie podczas długotrwałego braku opadów i koszenie. Ja z natury jestem leniwa, więc mój prawie 40-letni trawnik nigdy nie był nawożony, a istnieje i ciągle się po nim chodzi; dbam tylko o koszenie i ewentualne podlewanie. Jak na razie, radzi sobie świetnie.

   Warto pamiętać, że trawa potrzebuje oświetlenia z góry. Jeżeli po wielu latach rozrośnie się jakieś drzewo posadzone na trawniku, to nie należy na siłę podsiewać pod nim trawy, bo i tak nic z niej nie będzie. Lepsze są w takich miejscach cieniolubne zadarniające byliny (np. ułudka wiosenna, kopytnik, czy barwinek), a jeżeli drzewo traci na zimę liście, to warto tam jeszcze powtykać cebulki bylin wczesnowiosennych, bo one kwitną, jak jeszcze nie są zbyt zacienione.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka