czdar 03.09.07, 12:48 Proszę doradzcie mi jak zabezpieczyć pomidory w szklarni /która nie jest szczelna / aby nie zmarzły w czasie nadchodzących przymrozków.Pozdrawiam :-) Bożena Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
szadoka Re: przymrozki 04.09.07, 08:54 Boszzz to gdzie ty mieszkasz? Jakich przymrozkow? We wrzesniu? Odpowiedz Link Zgłoś
iskra300 Re: przymrozki 04.09.07, 10:05 U mnie przymrozki już były (nie na Syberii, w Polsce:)). Można okryć włókniną na noce tylko trzeba w miarę szczelnie. Ja w ataki sposób przechowałam kilka wrażliwych roślin przez całą ubiegłą zimę. Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: przymrozki 04.09.07, 10:17 Możesz przykrywać szklarnię na noc mokrymi szmatami. Woda w szmatach zamarznie, a wewnątrz szklarni będzie dalej powyżej zera. Pamiętaj, że woda zamarzając oddaje bardzo dużo ciepła, więc taka warstwa bardzo dobrze "wychwytuje zimno", jeśli można tak to potocznie określić. Odpowiedz Link Zgłoś