Dodaj do ulubionych

kwitnący rododendron

04.09.07, 10:35
miał by czerwony - zakwitł na żółto; miał kwitną wczesną wiosną, ale
wtedy chyba usnął. Za to wczoraj zakwitł. coś z nim nie tak? czy są
jesienne odmiany?
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: kwitnący rododendron 04.09.07, 10:51
      Jeżeli żółty, to może być azalia pontyjska. Trudno korzeniące się
      mieszańce azalii szczepi się właśnie na azalii pontyjskiej. Czasem
      podkładka może wybić i zdominować resztę. Możesz wrzucić jakąś fotkę?
      Co do kwitnienia o tej porze, to wiele roślin kwitnących normalnie
      wiosną potrafi powtarzać kwitnienie. Zwłaszcza przy długim sezonie
      wegetacyjnym.
      • kot_behemot8 Re: kwitnący rododendron 04.09.07, 12:25
        Może być któraś z licznych odmian rododendrona o żółtych kwiatach,
        np Goldbukett. Kwitnienie jesienne faktycznie zdarza się dość
        często, zwłaszcza po upalnym lecie.
    • malpa-w-czerwonym1 Re: kwitnący rododendron 06.09.07, 20:56
      mój też zakwitł wczoraj, na czerwono. I magnolie też...
      • beaataa Re: kwitnący rododendron 07.09.07, 17:07
        dzięki Wam za pomoc. fotkę wkleję jak tylko przestanie padac. Czyli
        to nie żadna rewelacja, że mi teraz zakwitł... Martwie sie za to, że
        listki mu zasychają. może to na zimę:), a może wysilił się zbytnio
        tym kwitnieniem biedaczek. Nawoziłam go wedle rozpiski dla
        rododendronów, ale może czegoś mu jeszcze brak. Najgorzej jak za
        uprawę roślin biorą się całkowici ignoranci...
        b.
        • kot_behemot8 Re: kwitnący rododendron 07.09.07, 21:40
          Jeśli mu zasychają liście, to moze to faktycznie azalia a nie
          rododendron? Czy te liście są grube i jakby "mięsiste" czy zwykłe,
          takie jak u innych roslin? Jeśli zwykłe i schną to chyba azalia.
          • horpyna4 Re: kwitnący rododendron 07.09.07, 22:31
            No właśnie, też miałam o to zapytać. Bo te rododendrony o sztywnych,
            nie opadających na zimę liściach bywają szczepione na azalii
            pontyjskiej, która przecież kwitnie żółto. Może rzeczywiście została
            sama podkładka?
            • beaataa Re: kwitnący rododendron 08.09.07, 21:53
              fotoforum.gazeta.pl/3,0,850150,2,1.html

              to jest właśnie mój tajemniczy rododendron, który może jest jednak
              azalią :)
              • gabula777 Re: kwitnący rododendron 08.09.07, 23:11
                To jest rododendron.Może miał wykształcone pąki ,a sadziłaś go wiosną i zmiana
                warunków uprawy mogła spowodować zahamowanie rozwoju.Trwa jeszcze okres
                wegetacyjny, warunki ma widocznie dobre i po prostu sobie zakwitł jeszcze.
                • horpyna4 Re: kwitnący rododendron 09.09.07, 10:43
                  Tak, azalia nie ma takich skórzastych liści.
                  • beaataa Re: kwitnący rododendron 09.09.07, 16:58
                    więc jednak rododendron. Sadziłam go w zeszłym roku jesienią. Na
                    wiosnę nie zakwitł, ale chyba chorował i myślałam, że już po nim.
                    Potraktowałam go wtedy jakimś środkiem zwalczającym różne świństewka
                    u tych roślin i dodatkowo zaszczepiłam. Widac coś mu pomogło i teraz
                    dał popis przed zimą:)
                    dzieki wszystkim za rady
                    b.
    • ultraviolet11 Re: kwitnący rododendron 10.09.07, 13:55
      Kurcze, mój tez właśnie zakwitł i myślałam, że coś z nim nie tak :)
      • beaataa Re: kwitnący rododendron 10.09.07, 15:35
        może to oznacza, że zimy w tym roku nie będzie?:)))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka