beaataa 04.09.07, 10:35 miał by czerwony - zakwitł na żółto; miał kwitną wczesną wiosną, ale wtedy chyba usnął. Za to wczoraj zakwitł. coś z nim nie tak? czy są jesienne odmiany? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
horpyna4 Re: kwitnący rododendron 04.09.07, 10:51 Jeżeli żółty, to może być azalia pontyjska. Trudno korzeniące się mieszańce azalii szczepi się właśnie na azalii pontyjskiej. Czasem podkładka może wybić i zdominować resztę. Możesz wrzucić jakąś fotkę? Co do kwitnienia o tej porze, to wiele roślin kwitnących normalnie wiosną potrafi powtarzać kwitnienie. Zwłaszcza przy długim sezonie wegetacyjnym. Odpowiedz Link Zgłoś
kot_behemot8 Re: kwitnący rododendron 04.09.07, 12:25 Może być któraś z licznych odmian rododendrona o żółtych kwiatach, np Goldbukett. Kwitnienie jesienne faktycznie zdarza się dość często, zwłaszcza po upalnym lecie. Odpowiedz Link Zgłoś
malpa-w-czerwonym1 Re: kwitnący rododendron 06.09.07, 20:56 mój też zakwitł wczoraj, na czerwono. I magnolie też... Odpowiedz Link Zgłoś
beaataa Re: kwitnący rododendron 07.09.07, 17:07 dzięki Wam za pomoc. fotkę wkleję jak tylko przestanie padac. Czyli to nie żadna rewelacja, że mi teraz zakwitł... Martwie sie za to, że listki mu zasychają. może to na zimę:), a może wysilił się zbytnio tym kwitnieniem biedaczek. Nawoziłam go wedle rozpiski dla rododendronów, ale może czegoś mu jeszcze brak. Najgorzej jak za uprawę roślin biorą się całkowici ignoranci... b. Odpowiedz Link Zgłoś
kot_behemot8 Re: kwitnący rododendron 07.09.07, 21:40 Jeśli mu zasychają liście, to moze to faktycznie azalia a nie rododendron? Czy te liście są grube i jakby "mięsiste" czy zwykłe, takie jak u innych roslin? Jeśli zwykłe i schną to chyba azalia. Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: kwitnący rododendron 07.09.07, 22:31 No właśnie, też miałam o to zapytać. Bo te rododendrony o sztywnych, nie opadających na zimę liściach bywają szczepione na azalii pontyjskiej, która przecież kwitnie żółto. Może rzeczywiście została sama podkładka? Odpowiedz Link Zgłoś
beaataa Re: kwitnący rododendron 08.09.07, 21:53 fotoforum.gazeta.pl/3,0,850150,2,1.html to jest właśnie mój tajemniczy rododendron, który może jest jednak azalią :) Odpowiedz Link Zgłoś
gabula777 Re: kwitnący rododendron 08.09.07, 23:11 To jest rododendron.Może miał wykształcone pąki ,a sadziłaś go wiosną i zmiana warunków uprawy mogła spowodować zahamowanie rozwoju.Trwa jeszcze okres wegetacyjny, warunki ma widocznie dobre i po prostu sobie zakwitł jeszcze. Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: kwitnący rododendron 09.09.07, 10:43 Tak, azalia nie ma takich skórzastych liści. Odpowiedz Link Zgłoś
beaataa Re: kwitnący rododendron 09.09.07, 16:58 więc jednak rododendron. Sadziłam go w zeszłym roku jesienią. Na wiosnę nie zakwitł, ale chyba chorował i myślałam, że już po nim. Potraktowałam go wtedy jakimś środkiem zwalczającym różne świństewka u tych roślin i dodatkowo zaszczepiłam. Widac coś mu pomogło i teraz dał popis przed zimą:) dzieki wszystkim za rady b. Odpowiedz Link Zgłoś
ultraviolet11 Re: kwitnący rododendron 10.09.07, 13:55 Kurcze, mój tez właśnie zakwitł i myślałam, że coś z nim nie tak :) Odpowiedz Link Zgłoś
beaataa Re: kwitnący rododendron 10.09.07, 15:35 może to oznacza, że zimy w tym roku nie będzie?:))) Odpowiedz Link Zgłoś