11.09.07, 19:19
przekopywalam dzis czesc trawnika (usuwalam go), zeby rozszerzyc moj
ogrod rozany. I stwierdzilam ze w ziemi jest duza ilosc malenkich,
czerwonych mrowek. O czym to swiadczy? Czy musze/powinnam cos na to
zrobic? Ziemia w tej czesci ogrodu mocno gliniasta.
Obserwuj wątek
    • jerzy.wozniak Re: mrowki 17.09.07, 08:14
      Nie jest to pospolita mrówka owadożerna (więc pożyteczna) zwana
      wścieklicą bo silnie żądli. W Polsce żyje ich kilka gatunków,
      ponieważ nie zakładają dużych kolonii nie są w ogrodzie uciążliwe,
      no chba że ktoś bosa noga stanie na ich gniazdo.
      Jurek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka