Dodaj do ulubionych

Róża pienna

15.09.07, 21:13
Jak i kiedy zabezpieczyć różę pienną na zimę?
Obserwuj wątek
    • horacy-horacy Re: Róża pienna 15.09.07, 21:26
      najlepiej było by przygiąć ją do ziemi, jeśli jest taka możliwość i "koronkę"
      zabezpieczyć kopczykiem, bo skuteczność różnych "chochołów" jest dosyć
      umiarkowana, a kiedy - po pierwszych przymrozkach - róży nic się nie stanie na
      niewielkim mrozie.
    • jerzy.wozniak Re: Róża pienna 17.09.07, 07:53
      Róże pienne należy przed zimowaniem lekko przyciąć i o ile to
      możliwe owinąć słomą robiąc chochoła. To najbardziej skuteczna
      metoda zabezpieczenia nawet bardzo dużych krzewów. Praktykują to od
      lat na różach w Ogrodzie Botanicznym PAN. Przyginanie róż do ziemi,
      okrywanie ich nieprzewiewnymi materiałami lub liśćmi szybko
      wywołują choroby u tych wrażliwych krzewów. Tak przechowywane róze
      mają tez tendencję do zaparzania się szczególnie wczesną wiosna i w
      końcu zimy. Chochoł zapewnia ciepło oraz co równie ważne przy
      zimowaniu tych krzewów wymianę powietrza, nie są wówczas narażone
      na raka róży atakującego te rośliny właśnie w okresie zimowym i
      wczesna wiosną, gdy są niewłaściwie okryte.
      Jurek
      • dronka3 Re: Róża pienna 27.09.07, 12:31
        ja moją różę pienną wsadziłam do ziemi z doniczką, tak poradził mi sprzedający.
        nie wiem teraz co mam zrobić na zimę, czy zostawić w ziemi i okryć, czy
        wyciągnąć i gdzieś przechować? tylko gdzie? w altanie będzie na pewno za zimno,
        w piwnicy w domu za ciepło... poradźcie, co jest lepsze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka