Dodaj do ulubionych

Jak uprawiać kąkole?

21.12.03, 12:14
Aby nie podnosić bez końca wiadomego wątku z błędem ortograficznym, otwieram
niniejszym wątek specjalnie dla kąkoli.

Otóż będę się pilnie rozglądać za kąkolami latem, czego życzę również innym
forumowiczom zainteresowanym niecnym zamiarem naturalnego ograniczania
plonów zbóż i tym samym zapobiegania klęsce urodzaju.
Jeśli poszukiwania okażą się owocne, prześlę nasionka via poczta polska,
bowiem wysłane wirtualną drogą mogłyby zaginąć w cyberprzestrzeni.

Jako że nie należy bezpośrednio wysiewać chłopu na polu cennych nasion
kąkolu (ach cóż za rym), bowiem chłop może nie docenić ogromu wysiłku
włożonego w zdobycie deficytowego materiału siewnego i usunąć chwast z pola
zanim kąkol wyda plon, trzeba zatem wpierw uprawiać kąkol w ogrodzie w celu
namnożenia, i dopiero wówczas hojną ręką posiać na polu.

Informacje natury agrotechnicznej: nasion kąkolu nie należy przykrywać
ziemią, wymagają bowiem światła do skiełkowania. Kiełkują jesienią i wiosną
(forma ozima i jara). Nasiona dojrzewają prawie jednocześnie z rośliną
uprawną; jedna kąkolowa roślina może wydać do 2500 nasion:-)))

Pozdrowienia:)
Obserwuj wątek
    • ogniomistrz Zgłaszam udział w operacji kąkol ;-) 21.12.03, 17:19
      Będę latem w takim regiomie Polski w którym pola są zaniedbane a o chemii
      ludzie zapomnieli. Przyjrzę się uważnie. Jak wytropię "poszukiwanego" to
      zamelduję a jesienią pojadę na zbiory.
      • ptasik Re: Zgłaszam udział w operacji kąkol ;-) 22.12.03, 08:23
        Bez chwili wahania przystępuję do akcji kąkol...
        Swoją droga wczoraj oczy nasyciłam zdjęciem tej pięknej roślny:-)
        • puma002 Re: Zgłaszam udział w operacji kąkol ;-) 22.12.03, 09:16
          Prawda, że kąkol jest piękny?
          Kiedy dawno temu wędrowałam po polach i łąkach ze swoim pierwszym kluczem do
          oznaczania roślin, i gdzieś wśród zbóż dojrzałam kąkola, z zachwytu wyjść nie
          mogłam. I trudno mi było uwierzyć, że ta efektowna roślina, godna najlepszych
          ogrodów, to właśnie wstrętny niedobry kąkol, zmora rolników.

          Napisałam, że jesienią się zbiera kąkolowe nasionka, głupotę napisałam, bo
          kąkol oczywiście dojrzewa w czasie wakacji, zwykle tuż przed żniwami.
          Ogniomistrzu - nie będziesz musiał jeździć powtórnie jesienią po kąkol.

          Bardzo wam dziękuję Katulo i Ogniomistrzu za gotowość do operacji kąkol, to
          znaczy że nie tylko ja mam nierówno pod sufitem;)

          • ptasik Akcja kąkol, czyli dla tych co ... 22.12.03, 10:04
            ...mają nierówno pod sufitem:-))))
            Osobiście jestem dumna ze swoich ierówności podsufitowych:-))))
            i z towarzystwa też oczywiście:-)))
            • janeta5 Re: Akcja kąkol, czyli dla tych co ... 22.12.03, 20:22
              Ja też chcę kąkole !!!!!Choćbym nic nie miała mieć,ale kakole muszę :))))

              Janeta
              • mjot1 Akcja kąkol 22.12.03, 21:14
                „Dziękuję Pumo, że poruszyłaś ten temat”. :-)
                Cieszę się, że tylu z Was zgłosiło gotowość wzięcia udziału w akcji „kąkol”.
                Wiem, że jeśli gdziekolwiek on jeszcze występuje wytropionym zostanie!

                Ja za kąkolem rozglądam się już od kilku lat. I jak dotychczas efekta tych
                poszukiwań są żadne.
                Pierwszą reakcją nagabywanej ludności jest zdziwienie z pewnym takim błyskiem w
                oku mówiącym jednoznacznie: wariat!
                Co? Kąkol? Przecież tego pełno wszędzie!
                Gdy nadal jednak molestuję pytaniami: Gdzie i kiedy go ostatnio widziano?
                To wówczas (jeśli w ogóle nie zostanę mniej lub bardziej delikatnie zbyty)
                zaczyna się mozolna praca szarych komór i...
                No właśnie wychodzi na to, że każdy wie jak owo cudo wygląda. Każdy go
                doskonale zna, lecz po dłuższym wysiłku myślowym wychodzi niezbicie, że od
                ładnych paru lat jakoś nie rzucił się jednak nikomu w oczy.

                Naprawdę sądzę, że oto na naszych oczach kąkol, jeśli już nie zaniknął to
                właśnie ginie!
                Może i jestem zdrowo walnięty? Niech tam! Ale naprawdę proszę Was o nasionka,
                jeśli go tylko dopadniecie.
                Pumo dzięki za instrukcję obsługi materiału siewnego.
                Toż ja tuman gdybym pozyskał gdzieś te nasionka niechybnie pieczołowicie
                opatuliłbym je solidną warstewką gleby urodzajnej!
                Tylko pomyśl, jakie męki bym przeżywał gdyby okazało się żem oto zmarnował być
                może ostatnie ziarenko?

                Najniżzsze ukłony!
                Chwastolubny M.J.
                • puma002 Re: Akcja kąkol 23.12.03, 08:17
                  Mjocie, dziękuj Wkrasnickiemu i Danam za wyciagnięcie kąkoli na światło
                  dzienne, a nie mnie.
                  Byłoby dobrze, gdybyście Ty Mjocie i Janeta (jako najbardziej napaleni na
                  kąkole) przypomnieli o akcji kąkol we właściwym czasie, aby nie umknął nam
                  bezkąkolowo i bezproduktywnie kolejny rok.

                  Do Katuli i innych zdrowo walniętych - ten rodzaj nierówności pod sufitem ja
                  również bardzo cenię;-)

                  Pozdrawiam ciepło i świątecznie:)
                  • ptasik Re: Akcja kąkol 23.12.03, 08:27
                    Siedze i mysle, mysle i siedze i doszlam do wniosku, ze widzialam...
                    Dwa lata temu widzialam i to nawet z bardzo bliska....
                    Kierunek?
                    Litwa, tuz przy granicy na Suwalszczyznie, wracalismy z Wijażn w kierunku
                    Suwałk....
                    Wtedy nie bylam pewna, dzisiaj dalej nie jestem, ale pamietam te rozowe kwiaty
                    na skraju łanów zboża...
                    Mam daleko, ale gdyby ktos w porze zniw byl w tamtych okolicach prosze
                    pamietac, ze tam byl

                    I podkreslam raz jeszcze:-))))
                    JA TEZ CHCE KĄKOLA!!!!
                    Jako M.Jot, Janet i inni....
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka