Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Polk...

    IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.11, 23:52
    Korekta poległą na polu chwały:

    Agnieszka wygrała ten mecz tym, czego często według was, dziennikarzy, w jej grze brakowało, czyli chartem ducha i wolą walki.
    Obserwuj wątek
      • Gość: xyz Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Polk... IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 00:01
        Chart - pies używany do polowań. Do grupy chartów zalicza się psy o pewnej jednolitości budowy i cech charakteru. Podczas pogoni za zwierzyną psy te kierują się wzrokiem, a nie węchem.
        • Gość: hihi Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.11, 00:55
          To tylko pan Wiktorowski mówi nieortograficznie, a pan Ciastoń wiernie przekazuje jego słowa.
          • ferrment Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po 28.10.11, 11:22
            Własnie! "H" należy wymawiać twardo i z odpowiednim przydechem. Natomiast "ch" wymawiamy miękko.
      • maz-48 Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Polk... 28.10.11, 00:02
        To był nieprawdopodobny mecz, emocje sięgały zenitu. Po pierwszym secie można się było załamać. Znów oglądaliśmy starą (tą złą) Radwańską, która grymasiła, stroiła fochy i głupie miny, drapała rakietę palcami patrząc się w nią, jakby chciała tam dojrzeć diabli wiedzą co. No i ten brak walki, nawet nie próbowała cokolwiek zrobić. Oddawała punkty z miną cierpiętnicy, jakby przyszło jej grać za karę.
        Na szczęście od 2 seta znów widzieliśmy tą nową Agnieszkę, tą z turniejów w Tokio i Pekinie. Agnieszkę w dobrej formie, walczącą i myślącą, popisującą się znakomitymi zagraniami, po których Zwonariowa tylko mogła zgrzytać zębami z bezsilności.
        Trzeci set to już była walka na całego, chwile słabości obydwu zawodniczek zostały natychmiast wzajemnie karcone, ale na twarzy Radwańskiej była zaciętość, skupienie i wiara, że można pokonać Rosjankę. Na twarzy Zwonariowej można było dostrzec złość i panikę i w tą panikę wpadła Rosjanka, gdy przy stanie 5:3 miała 3 meczbole przy swoim serwisie. Ależ musiało ją to zaboleć, ależ musiała się wku...ć, gdy Agnieszka wyszła z tej ciężkiej opresji. Przypomniał mi się wtedy Fibak i jego finał z Orantesem podczas podobnego turnieju Masters w 1978 (nie jestem pewien) roku. Miałem wtedy kilkanaście lat, nie pamiętam już nawet, gdzie był ten turniej, ale pamiętam te meczbole Fibaka, których nie wykorzystał i przegrał tamten mecz podobnie jak dziś Zwonariowa.
        Kto wie, czy historia nie zatoczy koła, jutro Agnieszka musi wygrać jednego seta, by awansować do półfinału. Kwitova gra jak szalona, ale w tenisie nic nie jest łatwe do przewidzenia, zwłaszcza kobiecym. Jeśli tego dokona (a może wygra cały mecz?), to później wszystko jest możliwe.
        W pierwszym meczu z Woźniacką "złą" Radwańską oglądaliśmy przez pół meczu, w dzisiejszym przez jeden set. Trzymając się tego należy sądzić, że jutro tej starej złej Radwańskiej nie zobaczymy w ogóle...
        • Gość: batrek [...] IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 05:48
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • gre-gol niestety chamstwo się wszędzie wciska 28.10.11, 11:06
            batrek - ładne dajesz o sobie świadectwo...
        • Gość: JANEK Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 07:23
          to nie radwańska wygrała mecze , to ZWONARIEWA PRZEGRAŁA W GŁUPI SPOSÓB !
          trzeba być obiektywny !
          • Gość: dan normalnościfan Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.11, 09:29
            Janek... oprócz bycia obiektywnym, trzeba też używać rozumu i wyciągać wnioski. Gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Kto Rosjance zabronił wygrać? Agnieszka Radwańska, bo po prostu była wczoraj lepsza.
            • Gość: janek Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 11:52
              czytając twoje wywody obśmiełem się, jak "nuter wyścigowa ". ty jesteś zwykłym szowinistą. nie potrafisz docenić innych. zakodowałeś sobie w główce, że radwańska jest najlepsza, najładniejsza super, hiper eksluziw. szkoda mi zwonariewej ! gdyby opanowała nerwy to radwańska pakowałaby dzisiaj walizki .
              i toby była na tyle.
              • zbukov Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po 28.10.11, 14:21
                właśnie. to cholerne 'gdyby'. odporność psychiczna do tej strony była słabą stroną Agnieszki, a większość jej przeciwniczek pokonywała ją bardziej tym elementem niż umiejętnościami. i dlatego większość kibiców cieszy się, że Aga zaczyna wierzyć w siebie nawet jak idzie jej pod górkę.
              • gre-gol easy.... 28.10.11, 22:19
                a mnie czytając twoje wywody nie było do śmiechu - bo tyle tej zaciekłości i agresji, że to naprawdę nic przyjemnego.
                Chłopie, wyluzuj
        • Gość: Marek Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: 193.25.234.* 28.10.11, 12:54
          Wojtek Fibak przegral w finale Turnieju Masters w 1976 r. w Houston z Manuellem Orantesem w pieciu setach... , w czwartym prowadzil 4:1 i 5:3, kiedy w przerwie na trybunie slynny aktor amerykanski Kirk Douglas udzeili na trybunie wywiadu glosnego na cala hale i w tv. To chyba zdekncentrowalo Wojtka ... Fibak mial pilki meczowe w 4 secie, jednak przegral tego seta i w piatym poplynal gladko... . A propos Zwonariewy: powinna pojsc do psychologa..., absolutny brak pewnosci siebie przy wlasnym prowadzeniu, seria razacych bledow no i te podwojne beldy serwisowe nie sa normalne na tym poziomie WTA? Agnieszka jest tez niestabilna w meczach, gdzie chodzi o wysoka stawke, dlatego bedzie jej trudno wygrac jakis Grand Slam. Obym sie mylil... . Dzisiaj o 18tej trzymam kciuki za Age w meczu z Kvitova... . Jednego seta musi wygrac... .
          • maz-48 Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po 28.10.11, 14:10
            Dzięki za te szczegóły odnośnie tamtego słynnego finału Masters z udziałem Fibaka. Swój post pisałem spontanicznie i nie chciało mi się klikać choćby do Wikipedii, by sprawdzić te wszystkie niuanse...
      • Gość: mer-llink Rada dla Radwańskiej: Kvitovą ograć mopsem! IP: 178.73.48.* 28.10.11, 00:18
        Albo spanielem.
        Ewentualnie yorkiem.
        Może też spróbować grać owczarkiem węgierskim.
        Charta raczej już nie fatygować, bo dziś się napracował ganz genug.

        P.S> "Agnieszka wygrała ten mecz ... chartem ducha i wolą walki."
      • cannabinolpl Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po 28.10.11, 00:22
        Gość portalu: xyz napisał(a):

        > Korekta poległą na polu chwały:
        >

        a gdzież tam poległa. w 99% jestem pewien, że oni po prostu nie zatrudniają korektora. takich kwiatków są dziesiątki DZIENNIE.
        o jakiejkolwiek poprawności językowej już nawet nie mówiąc.

        moje ulubione kawałki - takie zapamiętane (czasami zapisane na screenshotach):

        - dyskfalifikacja Justyny Kowalczyk
        - Charlotte Kalla nie dała szans rywalką
        - TVP nie pokarze już reklam
        - dożynanie watahy
        - właściciel stołecznego klubu uległ prośbą piłkarza
        - w między czasie
        - w skutek
        - więcej o kłopotach z budować autostrady A2

        i setki innych.
        serdeczne gratulacje za krzewienie poprawnej polszczyzny. no mega szacun.
        • Gość: no Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.escom.net.pl 28.10.11, 03:56
          @cannabinolpl
          nie wiem, czy mogę, bo możesz być pod wpływem i co wtedy...

          z dożynaniem jest tak dziwnie, że po polsku jest zarówno dożynanie (a potem dożynki),
          jak i dorzynanie (od rżnięcia). a wataha przez samo h :)
          i na upartego to dożynanie da radę z watahą.
          trzebaby zapytać Radka, przez jakie rz/ż myślał.

          a pies? a pies ci mordę lizał. łyżew.
          • cannabinolpl Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po 28.10.11, 14:03
            ojoj, widzę że kogoś zabolało. informuję zatem, że mam w kolekcji gdzieś około 300 screenshotów z rozmaitymi kwiatkami.

            śliczny wywód z dożynaniem. proponuję jakoś obronić dawanie szans rywalką.
            albo to, że tvp nie pokarze reklam...
      • Gość: a Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Polk... IP: *.icpnet.pl 28.10.11, 00:22
        "O kolejności w grupie decydują: 1. zwycięstwa, 2. większa liczba meczów (ważne, gdy do gry wejdzie któraś z rezerwowych), 3. bezpośrednie mecze, 4. stosunek setów, 5. stosunek gemów."
      • Gość: magda Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Polk... IP: *.zamosc.mm.pl 28.10.11, 00:26
        Mama Agnieszki nazywa się Marta a nie Katarzyna.....
        • Gość: Abdul Jabbar Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.geofizyka.pl 28.10.11, 07:44
          Jeśli już to ma na imię "Marta", a z tego co wiem nazywa się Radwańska...
      • Gość: o w morde co do recznika !!! IP: *.c194.msk.pl 28.10.11, 00:53
        "Podczas przerw zakrywała twarz ręcznikiem, nie mogła wytrzymać emocji."

        redaktor Ciastoń pierwszy raz ogladal tenis rosjanki ?
        przeciez ona ZAWSZE tak robi w przerwach meczu !
        • Gość: hihi Re: co do recznika !!! IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.11, 00:59
          Może robi tak zawsze, ale teraz robiła to emocjonalnie - co zauważył pan Ciastoń.
      • Gość: chart chartem ducha i wolą walki IP: *.217.146.194.generacja.pl 28.10.11, 03:46
        chart?
        że taki pies?

        wstyd!!!11
      • Gość: lojezusicku Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 04:22
        Mysle, ze sprawa powinien zainteresowac sie Polski Zwiazek Kynologiczny.
        Kogo wy tam zatrudniacie? Kiedys takie bledy popelniali kopacze rowow. A nie dziennikarze.

        Nie mam polskich liter - lacze sie z internetem przez lodowke.
      • Gość: karol Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 05:18
        polscy zebracy - komentatorzy Domanski z kolezanka, dopingowali Dunke Wozniacki w meczu z Czeszka Kvitova choc wiadomo bylo ze najlepszym scenariuszem dla Polki bylaby porazka Dunki, Kvitova byla faworytka grupy, 16 -16 zwyciestw w hali, i przy jej awansie sprawa 2 miejsca miala sie rozstrzygnac miedzy Polka i Rosjanka, i to byl najlepszy scenariusza dla Polki, nie tylko dopingowali Dunke, ale humor im wybitnie dopisywal przez caly mecz o Kvitowej mowili per Czeszka i ani razu przez caly bity mecz nie wymienili dunskiej narodowosci Dunki, do tego hipokryta Domanski smial pozniej mowic o nastepnym meczu Polki, a wczesniej kibicowal jej zagranicznej rywalce, przeciwko jej interesom, o to Polska wlasnie

        Zanim mecz Dunki z Czeszka sie zaczal pan Domasnki mowil o mozliwych scenariuszach awansu do polfinalu, wymienil dwa 1) najkorzystniejszy scenariusz dla Dunki, zwycięstwo nad Kvitova, i awans Dunki, pozniej 2 )najkorzystniejszy dla Rosjanki, porażka Wozniacki, i zwycięstwo Rosjanki nad Polka, a nie podał w ogóle najkorzystniejszego scenariusza dla Polki, czyli porażka Dunki i zwycięstwo Polki nad Rosjanka, o to Polska wlasnie
        • Gość: raff Ale jaja! IP: *.29.37.58.threembb.co.uk 28.10.11, 10:23
          To dobrych debili tam zatrudniają i płacą im jeszcze za to kasę... Niestety mieszkam za granicą i nie mam okazji oglądać tych popisów a szkoda...
        • gre-gol uwaga! trolle wiecznie żywe ! I wiecznie chore! 28.10.11, 23:45
          stale ten sam idiota ustawicznie wkleja te same szowinistyczno -nacjonalistyczne brednie - niezaleznie od tematu. Aby tylko obrazić .
          Zmienia tylko nicki.
          Nie ma nic do powiedzenia o sporcie, o tenisie, o niczym bo to tylko kompletny ignorant.
          Ale cieszy go niezmiernie lenistwo moderacji, że tutaj może sobie bezkarnie publikować i obnażać swoje chore ego.
          W dodatku jego polski jest bardzo prymitywny - aż zęby bolą. Dorównuje prymitywnej treści i sieczce w głowie .
          Żałośliwe to jest bardzo.
      • maciejkw Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Polk... 28.10.11, 07:33
        Szanowna Korekto! Hart ducha pisze się przez "H" w odróżnieniu od nazwy rasy psa, któą zapisuje się przez "CH"
        • Gość: sic Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 08:28
          w pierwszym meczu Radwanska nie przegrala z Dunka, tylko przegrala z polskimi korzonkami tejrze, i z jaraniem sie nimi prze polskich zebrakow, oraz z papa Wozniackim ktory wiele razy wchodzil na kort, i naduzywal coachingu, ktory zreszta powinien byc w ogole zakazany, bo to dziecinada, to jest sport indywidualny i rywaliazuja sportowcy, a nie ich trenerzy

          nie ma sportu bez kibicow, a Radwanska gdyby miala to szczescie i byla Dunka, Niemka, czy Angielka ( czyli gdyby jej rodzice byli madrzy i wiedzieii ze Polska nie jest krajem do robienisa sportowych karier), to by miala wszystkich swoich rodakow za soba, a tak w meczach z licznymi korzonakmi ma przeciwko sobie Dunczykow, czy Niemcow i nie moze liczyc na wsparcie podzielonych Polakow

          do tego tamte kraje sa madrzejsze i bogatsze, stwarzaja nieporownywalnie wiekza szasne na dluga sportowca kariere, bo sa pozytywne nastawionie do zycia, i nastawionie na sukces, a do tego polskie korzonki maja podwojna motywacje bo chca pokazac ze sa lepsze od Polki, i spijac smietanke w czasie wizyt w Polsce
          • gre-gol Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po 28.10.11, 22:02
            stale ten sam idiota ustawicznie wkleja te same szowinistyczno -nacjonalistyczne brednie - niezaleznie od tematu. Aby tylko obrazić .
            Zmienia tylko nicki.
            Nie ma nic do powiedzenia o sporcie, o tenisie, o niczym bo to tylko kompletny ignorant.
            Ale cieszy go niezmiernie lenistwo moderacji, że tutaj może sobie bezkarnie publikować i obnażać swoje chore ego.
            W dodatku jego polski jest bardzo prymitywny - aż zęby bolą. Dorównuje prymitywnej treści i sieczce w głowie .
            Żałośliwe to jest bardzo.
        • Gość: tenisista Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.pz1-nat.espol.com.pl 28.10.11, 10:18
          Hart a nie Chart !! Wpadka redaktora równie duża jak wczorajszy wyczyn Agnieszki. Doprowadzenie ze stanu 3:5 do zwycięstwa w Trzecim secie!! Redaktorze Ciastoń ,popraw się !!
        • Gość: morszczuk Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.11, 11:45
          Dodam jeszcze, że pisze się raczej "spocony z emocji", a nie "spocony od emocji". Korekto, nie śpij!
      • Gość: kra Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Polk... IP: *.toya.net.pl 28.10.11, 08:40
        Jeszcze nigdy nie widziałam charta na korcie tenisowym. Ale to był podobno tylko duch charta.
      • Gość: Elfa Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.um.gov.pl 28.10.11, 09:16
        chartem to można nazwać korektora, który w ten charci sposób oddalił się od ortografii...
      • Gość: raff Ala ma Asa... IP: *.29.37.58.threembb.co.uk 28.10.11, 10:00
        Gość, który się w ogóle nie interesuje, wchodzi na forum tematyczne... Wolny kraj. Ale polecam przeczytać relacje z meczu, recenzje i artykuły, żeby się orientować i być na bieżąco... Natomiast wypowiedz żenująca, Panowie dwaj, dosadnie i trafnie wyrazili opinie na temat kolegi malkontenta, który powinien rozważyć stosowanie kilku nick'ów, tak, żeby ośmieszać się mniej!
      • Gość: ccc Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Polk... IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.11, 11:16
        To byl kolejny mecz, w ktorym Radwanska majac mniej atutow czysto sportowych (i szczescia) byla duzo silniejsza psychicznie od przeciwniczki i dlatego wygrala. Dokladnie widac to po ostatnich jej meczach - "jej tenis" jest słabszy, ale wygrywa. Moim zdaniem to sprawa braku taty w boksie ;) Ale popracowac szczegolnie nad sila to chyba jeszcze troche musi

      • Gość: jarzębiak Chartem ducha? IP: *.migutmedia.pl 28.10.11, 11:31
        Jakim chartem? Rosyjskim? Word wam nie podkreślił byka, co? Ech, jełopy gimnazjalne!
      • Gość: roman Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Polk... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.11, 11:39
        Ja osobiście nie przepadam Za Agnieszką (światopogląd), dawna jesj gra była dla mnie nudna, ale za mecz ze Zwonariewa, i poprzednie wyniki, a przede wszystkim WOLA WALKI, pełen szacun!!!!
      • wolfgang87 Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po 28.10.11, 11:43
        Chart ducha :) Jaka piękna metafora :)
        Nie matura lecz chęć wszelaka zrobi z ciebie pismaka
      • ka-mi-la789 Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Polk... 28.10.11, 12:28
        Chart ducha to nowa rasa psów?
      • Gość: :) Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.internetia.net.pl 28.10.11, 14:45
        Chart ducha :))
        widocznie autor tekstu jest jednym z bohaterów innego artykułu z GW: wyborcza.pl/1,75480,10538341,My_sie_nie_oburzamy.html
        • Gość: belkot GW Co za smieciowa gazeta IP: *.phil.east.verizon.net 28.10.11, 16:00

          Jak mozna zatrudnic takiego analfabetycznego chuya!
          Codzienne bledy jezykowe. Chuy wam serdeczny w dvpe.
      • maz-48 Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Polk... 28.10.11, 15:59
        Właśnie przed chwilą skończyła się powtórka tego niesamowitego pojedynku w Eurosporcie. Końcówkę obejrzałem z komentarzem angielskim. Po ostatniej zwycięskiej dla Agnieszki piłce w tym meczu, gdy Zwonariowa wpakowała piłkę w siatkę, przez chwilę panowało milczenie, po czym komentator powiedział "unreal". Myślę, że to słowo najlepiej oddaje emocje, poziom i przebieg tego meczu. To rzeczywiście było nierealne zwycięstwo Radwańskiej...
        • Gość: kosa Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po IP: *.unknown.vectranet.pl 28.10.11, 16:19
          Też oglądałem i to po raz pierwszy nie znając wyniku! Tak wyszło.
          Emocje nieprawdopodobne szybkość i kondycja Agnieszki bez zarzutu.
          Zvonarieva po prostu "siadła" . Pod koniec meczu grała na maksymalnym
          ryzyku skracając akcje pudłowała. Dlaczego zwycięstwo Agnieszki miało być
          nierealne? Wygrała 4 raz z rzędu. To jest wojna 1 na 1. Agnieszka z Safarovą
          też przegrała 3 czy 4 razy z rządu.
          Wspaniałe bo wywalczone w heroicznej walce zwycięstwo Agnieszki.
          • maz-48 Re: Masters w Stambule. Bitwa dla Radwańskiej! Po 28.10.11, 16:50
            Tu nie chodziło dosłownie o nierealność tego zwycięstwa. Raczej o sam przebieg tego meczu i jego zaskakujące zwroty akcji i niektóre nieprawdopodobne wymiany.
            Zwycięstwo jest zwycięstwem i jest jak najbardziej realne, ale masz rację co do faktu, że są zawodniczki, które Agnieszce leżą i są takie, które absolutnie nie leżą...
            • gre-gol to była wielka przyjemność 28.10.11, 22:14
              dla mnie też... ja też dziś obejrzałem powtórkę - specjalnie urywając się z pracy.

              A najciekawsze fragmenty tego meczu (video) mozna obejrzeć na stronie Eurosportu oraz WTA
              (cieszą się ogromną popularnością)
              np tu:
              video.eurosport.pl/tenis/wta-stambul/2010/trzy-meczbole-obronione_vid201857/

              www.wtatennis.com/video/20111027/istanbul-radwanska-vs-zvonareva_2256553_2496799

              www.wtatennis.com/video/20111027/istanbul-shot-of-the-day-thursday_2256553_2496807
            • qast przyjemnie jest czytać niektóre wpisy 29.10.11, 00:08
              tak ciekawe i rzeczowe jakie piszą maz-48, Marek , kosa...
              Dla nich tu zaglądam.

              Szkoda tylko, że trzeba je wyławiać w istnym zalewie chamstwa produkowanego przez kilku namolnych trolli.
              Ale to już problem niesprawnej moderacji.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka