Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Mistrzostwa Europy MTB 2004

    20.07.04, 12:30
    Rozpoczęło się już oficjalnie odliczanie przed największym wydarzeniem w
    historii polskiego kolarstwa górskiego. Po wielu latach intensywnych starań
    Polska dostąpiła wreszcie zaszczytu organizacji Mistrzostw Europy MTB -
    prestiżowej imprezy rozgrywanej w bardzo dynamicznie rozwijającej się
    dyscyplinie, jaką jest kolarstwo górskie. Mistrzostwa odbędą się w Wałbrzychu
    i Szczawnie Zdroju w dniach: 25 lipca - 1 sierpnia 2004 r. Patronat honorowy
    nad imprezą objął Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

    Zawody będą wielkim wydarzeniem sportowym, medialnym i promocyjnym. Weźmie w
    nich udział ok. 3000 zawodniczek i zawodników z 35 krajów. Mistrzostwa Europy
    MTB będą rozgrywane w pięciu konkurencjach. Zawodnicy wystartują w takich
    odmianach kolarstwa górskiego, jak: Cross Country, Trial, Maraton, 4 Cross i
    Downhill. Konkurencje rozgrywane będą na terenie Zamku Książ, w Szczawnie
    Zdroju oraz w dzielnicy Wałbrzycha - Biały Kamień.

    Wymienione miejsca słyną, nie tylko w Polsce, z doskonałych tras do
    uprawiania praktycznie wszystkich odmian kolarstwa górskiego. Stąd
    umiejscowienie na stokach góry Chełmiec tras downhillu, ze startem ze szczytu
    i metą na Białym Kamieniu i maratonu, którego kilkudziesięciokilometrowy
    odcinek przebiega wokół tej góry. Trasa 4 Crossu znajduje się w Szczawnie
    Zdroju, na Słonecznej Polanie. Natomiast w Książu, na terenie zamku i
    Książańskiego Parku Krajobrazowego, zostaną rozegrane zawody w Cross Country
    i Trialu. Również start i meta Maratonu usytuowana została na terenach
    zamkowych.

    Impreza zorganizowana zostanie dzięki wsparciu sponsorów, wśród których
    znajdują się: Totalizator Sportowy, Poczta Polska, Polkomtel S.A., Auchan
    Wałbrzych, Power Bar, Giant. O zawodach informować będą media – Patroni
    Medialni Mistrzostw. Relacje telewizyjne będzie można obejrzeć w TVP (w tym
    również w TV Polonia). Codzienne relacje radiowe można będzie usłyszeć w
    Polskim Radiu Program 1. Obszerne informacje o Mistrzostwach znajdziemy
    w "Przeglądzie Sportowym" i "Tempie", "Słowie-Gazecie Wrocławskiej" oraz w
    periodykach poświęconych tematyce rowerowej, tj. "Bike Action", "Bike Board"
    i "Magazyn Rowerowy".

    Mistrzostwa Europy w Wałbrzychu będą dla kolarzy górskich ostatnim
    sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Atenach. Dlatego też, wraz z
    czołówką zawodników, przyjadą do Wałbrzycha obserwatorzy z całego świata, aby
    ocenić formę najlepszych kolarzy Cross Country. Dla nas będzie to szczególnie
    interesujący sprawdzian, ponieważ polscy zawodnicy od kilku lat notują coraz
    lepsze wyniki. Zapisali już na swoim koncie trzy złote, trzy srebrne i jeden
    brązowy medal Mistrzostw Świata i Europy.

    Aktualizowane na bieżąco informacje o zawodach i ich przebiegu, jak również
    szczegółowy program imprezy, można odnaleźć na oficjalnej stronie Mistrzostw
    pod adresem: www.bike2004-walbrzych.hm.pl

    PS. Jakby tego było mało, w piątek i sobotę (23-24 lipca), a więc tuż przed
    ME, na torze w Szczawnie (4x) oraz na Chełmcu (DH) odbędzie się dziewiąta
    edycja Nokia Zjazd MTB 2004, połączona z Mistrzostwami Polski. 7 sierpnia zaś
    w Szczawnie Zdroju wielki finał SkodaAuto Grand Prix MTB 2004 (Cross Country).

    To jeszcze nie koniec kolarskich wrażeń na Dolnym Śląsku - 6-9 sierpnia w
    Szklarskiej Porębie = VIII Festiwal Rowerowy Bike Action. Więcej informacji:
    www.bikeaction.pl

    Pozdrawiam!
    Obserwuj wątek

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka