Forum Sport Sport
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Finisz typowania Ekstraklapy!

  27.05.23, 21:11
  Wprawdzie oficjalne wyniki ogłosi (zapewne jutro) sir Bombullo, ale pozwoliłem sobie analizować wszystko on-line i emocje były jeszcze większe niż na dzisiejszym etapie Giro d'Itala, gdzie o zwycięstwo w całym tourze ostro rywalizowali Thomas z Rogliciem. Od początku @wichura narzucił sakramenckie tempo i już do przerwy odrobił 9-punktową stratę to lidera, @yosemitesama. Ba! tuż po przerwie po golu Legii na 3-1 był wirtualnym zwycięzcą, ale 7 minut później gol Satki dla Lecha przywrócił stan remisowy w generalce między tą dwójką. Języczkiem u wagi był mecz w Mielcu, gdzie od 24 minuty Stal prowadziła 1-0 a zarówno @wichura (2-0) jak i @yose (1-1) podparli to starcie (H)item, więc jakikolwiek gol w końcówce tego meczu rozwiązałby sprawę dokumentnie! Tam gol nie padł, ale mógł paść w doliczonym czasie meczu w Poznaniu, gdzie z jedenastki Velde stanął naprzeciwko bramkarza Jagi Abramowicza i mógł "obciąć" dorobek @yose z 3 pkt do 1 - ale górą okazał się bramkarz Jagi, który obronił nie tylko ten strzał, ale jak się okazało - obronił też wygraną @yose w całym sezonie typowania.
  Po kolejce XXXIV i @wichura i @yose mają po 325 punktów, przy równej ilości punktów o kolejności zawsze decydowała wyższa pozycja w tabeli przed kolejką. Ale ale:

  Nie mam pojęcia, jak zinterpretuje dodatkowe bonusy Wielikij Manitou, albowiem z ustaleń przedsezonowych wynika, że przysługiwało odpowiednio:
  3 pkt za wskazanie majstra +2 za wicemajstra (czyli @wichura 3 pkt, @yose 5 pkt)
  Po 1 pkt za poprawne wskazanie każdego spadkowicza (teraz wiadomo, że tylko wskazujący Miedź dostaną po 1 pkt - w tym @wichura)
  I po 1 pkt za każdego gola za wskazanych strzelców, gdzie @wichura zdobył 27 pkt, @yose 32 pkt - ale ponieważ wskazywałem strzelców dopiero po 3 kolejce, kiedy Davo miał na koncie 4 gole a Imaz 2, więc 6 pkt od tego dorobku pasowałoby odjąć, więc wychodzi 26 pkt.
  W tej sytuacji i @wichura i @yose mieliby w bonusach... remisowo! po 31 pkt - ale z tego co ostatnio czytałem, Bombullo ma inny pomysł na dodatki socjalne w tej materii.
  Dodatkowym źródłem trzech punktów ma być wygrana w typowaniu LM, gdzie @wichura nie brał udziału, ale @yose wciąż ma matematyczne szanse.
  I jeszcze jedna zagwozdka natury prawnej, tutaj mam nadzieję że wszyscy będą zgodni : mecz Piast - Lechia , wynik z boiska (0-1) zostaje "roboczo" dodany w punktację, mimo prawdopodobnego walkowera na korzyść Piasta.
  Tak czy inaczej, w oczekiwaniu na ostateczną decyzję Trybunału Bombullocyjnego, pozdrawiam wszystkich typerów i dziękuję za wspólną zabawę!
  Obserwuj wątek

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nie pamiętasz hasła lub ?

  Nakarm Pajacyka