Dodaj do ulubionych

plany treningowe

09.10.14, 19:41
korzystacie z gotowych planów treningowych szykując się do zawodów? ja nigdy nie próbowałam, ale tak sobie myslę, że może warto byłoby coś zmienić zamiast tylko klepac sobie kilometry zwyczajnie ;) tylko czy te gotowe plany są do tego dobre? bo jak to mówią jak jest coś do wszystkiego to jakby do niczego, więc nie wiem czy takie niby uniwersalne warto?
Obserwuj wątek
    • liq88 Re: plany treningowe 09.10.14, 20:08
      poszukaj sobie planu dostosowanego do Twoich możliwości i celów. Np. biegasz 10km w godzinę, znajdź plan który pozwoli Ci poprawić się o kilka minut. Lepiej oparty na prędkości niż na tętnie. Łatwiej to kontrolować i (przynajmniej z mojego doświadczenia) lepszy efekt. Jak weźmiesz plan z jakiegoś serwisu biegowego albo pisma to na pewno będzie ok ;)
    • doral2 Re: plany treningowe 09.10.14, 20:40
      biegałam wg planu do półmaratonu, na konkretny czas.
      półmaraton przebiegłam nieco szybciej, niż plan zakładał.
      więc chyba działa :)
      muszę poszukać planu pod maraton.
      wiem, że te plany są ogólnikowe i nie dostosowane do konkretnego osobnika, ale lepszy taki plan, niż żaden i bieganie na czuja.
      na olimpiadę się nie wybieram, więc nie muszę mieć mega-super wypasionego planu od trenera personalnego.
      po prostu chcę przebiec maraton w konkretnym czasie.
      a potem się zobaczy :)
    • rosemary84 Re: plany treningowe 11.10.14, 13:38
      ja teraz do grudniowego półmaratonu postanowiłam przygotowywać się z planem z Polska Biega, póki co jest fajnie, ale to dopiero 2 tydzień ;) jak już uda mi się go "przerobić" to dam znać co z tego wyszło i czy było warto ;)
    • anikssa Re: plany treningowe 12.10.14, 12:04
      no dobra, ale powiedzmy, że chce poprawić wynik na 10km, obecnie najlepszy wynik wg endo mam ok 57min, więc co? plan na 60 min bez sensu, a 50min to jeszcze długo nie będzie dla mnie pewnie osiągalne ;) i co z takim fantem zrobić? ;)
    • kitty29 Re: plany treningowe 14.10.14, 23:19
      Biegam z planem, bo mnie on motywuje.
      Poza tym przekonałam się, że plan działa. Wprawdzie jego założenie jest dla mnie trochę za ambitne, ale po 3 miesiącach treningów znacznie poprawiłam czasy i wytrzymałość.
      Myślę, że siłą dobrego planu jest zachowanie odpowiednich proporcji między różnymi typami treningów.
      • rosemary84 Re: plany treningowe 15.10.14, 13:06
        kitty29 napisała:

> Biegam z planem, bo mnie on motywuje.
        > Poza tym przekonałam się, że plan działa. Wprawdzie jego założenie jest dla mni
        > e trochę za ambitne, ale po 3 miesiącach treningów znacznie poprawiłam czasy i
        > wytrzymałość.
        > Myślę, że siłą dobrego planu jest zachowanie odpowiednich proporcji między różn
        > ymi typami treningów.

Zgadza się, samemu człowiek nawet jeśli zaplanuje np. bieg na zmiennym tempie to trudno samemu sobie z głowy wziąć (szczególnie niedoświadczonemu biegaczowi) w jakie tempo celować. Czy jeśli chcę złamać np. 50min na 10km to czy powinnnam biec 5:30/6:20 czy może 5:00/6:00, ile powtórzeń, kiedy, jaki trening później itp itd.
        Plany w tym aspekcie sa bardzo pomocne :) chociaż trzeba przyznac, że trzeba miec też odrobinę doświadczenia, żeby je dobrze wykonywać, bo sama pamiętam jakim kosmosem było dla mnie kiedys określić jakim tempem aktualnie biegne oraz ile powinnam przyspieszyć, żeby biec określonym tempem ;) oczywiście jeśli ktoś nie ma zegarka z GPSem, bo on z grubsza rozwiązuje te problemy ;)
    • agnes8112 Re: plany treningowe 02.02.15, 14:02
      Ja akurat korzystam z platformy biegowej Motivato o której przeczytałam na sport-guru.pl Dzięki niej mam swój indywidualny plan treningowy. Jak na razie bardzo sobie go chwalę. Widzę rezultaty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka