Gość: lary Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.lublin.sdi.tpnet.pl 11.09.03, 13:37 chyba oglądałem inny mecz, Polacy grali naprawdę dobrze tylko, że Szwedzi grali świetnie; na pewno zaangażowania naszym nie można odmówić, jeżeli na takim poziomie zagrają na Węgrzech to będą baraże; na marginesie to chyba takie bardzo polskie kopać leżącego; gdyby po fatalnym meczu Polska pokonała 1:0 Sri Lankę pialibyście z zachwytu i pisali o przełamaniu naszych orłów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dracula Oceny Polaków IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 11.09.03, 13:37 Ktoś kto wystawił te oceny albo nie widział tego meczu albo nigdy w życiu nie zagrał w meczu na wymiarowym boisku i nie zna się na futbolu, a Rasiak wygrał wszystkie główki ze Szwedami w ich polu karnym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polska_miszczem_3swiata Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.rainbow-pc.pl 11.09.03, 13:51 bez sensu oceniac pilkarzy. nalezaloby zaczac od oceny trenera. czym ten burak Janas sie wykazal jako szkoleniowiec? to ze mega zajebistym klubem legia doszedl do ligi mistrzow? masakra. koles bez pomyslu na reprezentacje i nie majacy pojecia o taktyce. dlatego na treningach kaze cwiczyc stale fragmenty gry. a ze naszym pilkarzom udaje sie od czasu do czasu je wykorzystac to chwala im za to. ale nawet jesli szymkowiak bedzie z taka regularnoscia jak beckham strzelal bramki z wolnego i dosrodkowywal tak dokladnie jak on. ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Eagle Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 11.09.03, 14:45 Moje noty!!! Ten gość który to oceniał nie oglądał chyba meczu. Nasi zagrali najlepszy mecz w tych eliminacjach! Szkoda tylko, że Janas nie zrobił wymiany w tych trybach które nie działały. Dudek 6 - kilka dobrych parad. Przy bramkach bez szans Kłos 6 - znakomity. Wreszcie w formie. Praktycznie bezbłędny. Mało sie włączał? Przy Lewandowskim nie miał wyjścia - musiał pilnować obrony. Bąk 2 - najgorszy z obrońców w tym meczu. Widać, że forma gdzieś uciekła Hajto 0 - za czerwień. Bo gdyby dograł do końca należało mu się 6. W obronie pewnie, kilka razy pokazał kolegom, że nie trzeba robic w gacie na widok Szweda. Żewłakow 2 - Słabo w obronie i słabo w ofensywie. Starał się, ale nie wychodziło - widać, że bez formy. Rataj chyba jednak byłby lepszy. Lewandowski 1 - szkoda gadać, powinien być zmieniony już po 30 minutach. Ewentualnie przejść za Sobolewskiego na swoja pozycję. Szymkowiak 5 - Bardzo waleczny, ale za słaby fizycznie na Szwedów. Dużo widzi i będą z niego ludzie. Sobolewski 2 - więcej przeszkadzał Szymkowi niż Szwedom. Za szybko rzucony na głęboką wodę. Zdebel powinien wejść za niego na drugą połówkę. Krzynówek 7 - szkoda, że nie strzelił gola. Przerasta o klasę zespół umiejetnościami. Saganowski 3 - ma chłopak serce, nie wystraszył się Szwedów, brakło szczęścia i szybkości Żurawski 2 - nie tak beznadziejny jak z Łotwą, ale daleko mu do szczytu formy. Miał jedna świetną okazje, ale znowu ją zmarnował. Rezerwa: Rasiak 4 - będą z niego ludzie. Powinien zagrać od początku. Dobra zmiana. Powoli powinien wchodzić do Kadry. Kryszałowicz 1 - beznadziejny. Kiedy skończą się powołania na kredyt? Kosowski 4 - za późno wpuszczony za Lewandowskiego. W sumie nie było aż tak źle. Kilka korekt i Węgrów pykniemy. ;) Janas pomyśl nad Mięcielem, Sypkiem i Ajwenem - są w formie. Atak i prawa pomoc - coś trzeba z tym zrobić! Reszta może być. Aha i nie rezygnuj z Zająca. Chłopak ma przyspieszenie i udane mecze w kadrze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hajto Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.torun.dialup.inetia.pl 11.09.03, 14:52 Widze ze panstwo dziennikarze GW znaja sie na futbolu jak na malowaniu... Nie wiem, ja chyba nie ten mecz ogladalem... A swoja droga to dziwne ze nie powolaja innych dziennikarzy do gazety, bo takie beznadziejne i nieobiektywne oceny nie moga ujsc bezkarnie... A Polska gra coraz lepiej... na prawde!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Damian Oglądałem inny mecz? IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 11.09.03, 14:54 Moje oceny Dudek 6 Kłos 6 Hajto 0 (5) Bąk 2 Żewłakow 2 Lewandowski 1 Szymkowiak 5 Sobolewski 2 Krzynówek 7 Saganowski 3 Żurawski 2 Kosowski 4 Kryszałowicz 1 Rasiak 4 I co wy na to? Kilka zmian i będzie dobrze. Nie zawsze się wygrywa. Szkoda że nie wszyscy podjeli walkę, szkoda, że Janas szybko nie zrobił 2-3 zmian. Dobry mecz. Jest postęp od Rygi, jest milowy krok od Sztokholmu. Tak trzymać. Szkoda że nie mógł grać Wichniar. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: giggs Hajto nie zagra z Węgrami :) !!! IP: *.centrala.kbsa / 172.20.6.* 11.09.03, 15:52 Całe szczęście że Hajto nie zagra z Węgrami. Dobrze by było żeby Bąk też nie mógł zagrać. To dwa najgorsze beztalencia w polskiej Piłce. Nieważne kto ich zastąpi i tak będzie lepiej. Zawalili Mistrzostwa Świata, zawalili eliminacje ME. Jak można być tak ślepym żeby ich ciągle wystawiać. Swoją drogą co za "eksperci" pracują w telewizji. Po meczu jeden z dziennikarzy stwierdził że Hujto do momentu zejścia był najlepszym zawodnikiem na boisku. Litości !!! . Być może ten dziennikarz ocenia zawodników po tym jak skutecznie taranują przeciwników albo powtarza po innych debilach (na tym forum też jest sporo takich). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hajto Re: Hajto nie zagra z Węgrami :) !!! IP: *.torun.dialup.inetia.pl 11.09.03, 19:14 Słuchaj franiu czy tam giggsie, jezeli nie za bardzo wiesz na czym polega rola obroncy w drizynie, i jak powinna wygladac jego gra to lepiej dla dobra narodu abys sie na ten temacik nie wypowiadal... z gory dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mag Re: Chyba ogladaliśmy inne mecze IP: *.metso.com 11.09.03, 16:15 Polacy zagrali najlepszy mecz w tych eliminacjach, a wszystkie krytyczne wypowiedzi są autorstwa załamanych frustratów którym wydawało się, że jesteśmy potęgą piłkarską. Wg mnie widać w końcu postęp, a ze Szwedami jeszcze długo nie wygramy tak jak z 20 innymi reprezentacjami. Łotwa przegra ze Szwecją, a my zremisujemy z Węgrami i póławans Łotwy będzie największą sensacją. Błędem było zwolnienie Engela po mistrzostwach świata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gre Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.cbos.pl 11.09.03, 16:45 Komentarze GW są na poziomie niższym niż gra naszej repezentacji Krzynówek oceniony na 2 a Dudek 4 - skąd ta różnica? Mnie ten Dudek tak nie zachwyca - kilka razy uratował - tak pisze GW to nie można policzyć ile razy dokładnie strzał był w niego a ile razy piłka nie przeszła między jego nogami. I nie trzeba mu współczuć - miał przecież szanse się popisać się bramkarskim instynktem i oślepiać Szwedów błyskiem swojego refleksu. Raz czytam, że Hajto dostał czerwoną za uderzenie łokciem a w innym razem, że walił pięścią. Bąk "przegrany pojedynek główkowy przy pierwszym golu" - przecież to był Żewłakow (koresp. gazety zauważa to w inny miejscu). Gdzie był wtedy Bąk - ja nie wiem. Lewandowski grał w meczu na pozycji ofensywnego a nie defensywnego pomocnika. Na prawej stronie - tam skąd uciekal Kosowski, kiedy go zmienił. Dladczego Kosowski nie grał za Lewandowskiego - to nie jest najmądrzejsze pytanie. Lepiej zastanowić się dlaczego nie ma takiego jednego piłkarza na prawym skrzydle, jakimi są Kos. i Krzyn. na lewej stronie. Rasiak: "Skakał do górnych piłek, ale Szwedzi skakali wyżej" Ale raz czy dwa (zap. ze zbioru fraz gazetyowego oceniacza) skoczył wyżej Szwedów - niestety bez skutku. Wywalczył wolnego w dobrym miejscu boiska. Zaprezentował sie lepiej niż Kryszałowicz. Piłkarza zagrali słabo, ale nie aż tak źle żeby ich tak palancko oceniać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ras Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.attu.pl / 192.168.3.* 11.09.03, 17:03 Co za kretyn to pisał. Facet nie był chyba nigdy z piłką na boisku, tylko jest kanapowym grubasem i nie ma pojęcia co się działo na boisku. Nota dla autora artykułu: 1. Jeszcze niech napisze, za co obniżył Dudkowi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adrjan Jakiś niewidomy dziennikarzyna to pisał. IP: *.acn.pl / 10.71.3.* 11.09.03, 17:04 Ja rozumiem, że można być sfrustrowanym po przegranym meczu, ale same jedynki to przesada. Nie jesteśmy Brazylią czy Czechami, gramy tak jak umiemy, a ten mecz był jednym z lepszych za kadencji Janasa (którego tak czy inaczej uważam za dyletanta). Nie pamiętam not za mecz ze Szwedami na wyjeździe, ale rozumiem, że wtedy były same zera. Niech mnie ktoś oświeci, proszę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzych Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.bielsko.dialog.net.pl 11.09.03, 18:28 to co wypisuje ten dziennikarz to chlam pod publike. pisanie o grze pilkarzy biorac pod uwage tylko wynik to brak w wyksztalceniu. a jak byśmy przypadkiem strzelili dwa gole z karnego to co??? ocena bylaby taka sama. otoz nie. wtedy dziennikarz od siedmiu bolesci napisalby ze gralismy srednio i mogloby byc lepiej ale jest dobrze. troche obiektywizmu panie dziennikarzu. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PIWKO Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.inet.polhost.pl 11.09.03, 19:09 JANAS WYPIERDALAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OLI DO LACHY Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szczeps Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.09.03, 19:43 Polscy piłkarze są jak jądra. Uczestniczą, ale nigdy nie wchodzą... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Misio Do psychologa raz jeszcze IP: *.acn.waw.pl 11.09.03, 21:41 Chyba dobrze się stało, że JPR (Jaśnie Pan Redaktor) zrobił z siebie durnia. Chłopcy, którzy zjedli trochę trawy będą teraz mocno wkurzeni, a że dodatkowo mogą poczuć, że kibice są znimi, to jest sznsa że w Budapeszcie zjedzą jeszcze więcej trawy i pokażą, że przynajmniej na baraże ich stać. Dobrze by było, żeby JPR nie zwalniać, a tylko pozwolić mu dalej czernić papier - to na pewno wpłynie mobilizująco na chłopaków. A zatem, niechże JPR jeszcze do psychologa nie wybiera się, bo jeszcze uświadomi sobie- w stanie głębokiej hipnozy - że jego kompleks Edypa nadal pozostaje dla niego istotnym wyzwaniem. A wtedy - nie daj Boże - zmityguje się biedaczysko i noty przyznane odwoła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robert0073 Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.biaman.pl 11.09.03, 22:37 jacek bąk - obrońca reprezentacji Polski Znowu jestem załamany. Już nie wiem, co powiedzieć. Z taką grą na pewno nie wygramy w Budapeszcie. Graliśmy bardzo słabo, nie umiem wytłumaczyć, jak można stracić takiego gola jak w trzeciej minucie. Ręce opadają. Zawsze jesteśmy jacyś tacy nieskoncentrowani, ospali... Byliśmy gorsi w każdej formacji, nie powiem, że mam tego wszystkiego dosyć, ale jak można tracić tak głupie gole? Po obejrzeniu meczu i dokładnym przejrzeniu powtórek chciałbym odnotować, że najsłabszym ZAWODNIKIEM MECZU BYŁ jACEK bĄK. PRZY DRUGIEJ BRAMCE BAŁ SIĘ PRZECIĄĆ DOŚRODKOWANIA Z RZUTU ROŻNEGO, SPÓŹNIŁ SIĘ Z INTERWeNCJĄ. Przy pierwszym golu wyszedł z pola karnego w stronę dośrodkowania zamiast pilnować napastników drużyny szwedzkiej skutkiem czego przeciwko czterem Szwedom wystąpiło 2 Polaków (żewłakow i ha-ha-hajto). Jacek to facet powolny, mało zwrotny, w lidze francuskiej nie wyróżniający się niczym. Kiedy czytam wywiady z nim ma zawsze dużo do powiedzenia i dość wysokie zdanie o sobie. A dwie sytuacje Szwedów w drugiej połowie sam na sam z Dudkiem? To też straty bąka...janas - poszukaj, a na pewno znajdziesz lepszych stoperów niz hajto i bąk. a mecz z Węgrami...nie liczmy na cuda!! Węgrzy nie są mocni, ale na zwycięstwo z nimi nie postawiłbym złotówki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hollow Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 12.09.03, 10:24 Zauważyłem, że Bąk wogóle nie umie się ustawiać w obronie. Jest niezły technicznie, ale często nie ma go tam gdzie powinien być. Z Łotwą na początku meczu też tak było, tylko oni na szczęście tego nie wykorzystali, ale Szwedzi to nie Łotysze niestety. W sumie dał pupy przy obydwu bramkach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cysorz Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.chem.cornell.edu 12.09.03, 15:23 Czy Wy naprawde nie widzicie, ze oni wszyscy, z wyjatkiem Dudka (i Oli'ego, ktory zna swoja wartosc i slusznie w tym towarzystwie wyglupiac sie nie bedzie) to sa straszne cieniasy: ani techniki, ani sily, ani mozgu, a biora za swoja "prace" na codzien forse, o ktorej piszacym tutaj nawet sie nie sni. Nie mowiac o tym, ze gdybysmy my takie wyniki mieli w pracy, to by nas po miesiacu (daj Boze!) z pracy wylali i jeszcze kopa w d... dolozyli. Kompletnie z innej beczki. Na ostatnich Mistrzostwach Swiata wygralismy z USA. Zapamietajcie, ludziska te date, bowiem z USA juz nigdy nie wygramy, a USA niedlugo bedzie mistrzem swiata. Jestem chwilowo w USA i to co sie dzieje tutaj w szkolach na punkcie pilki noznej to kompletna histeria, w pozytywnym sensie. Zajecia z pilki noznej od 7-8 roku zycia jakich podejzewam nie ma nawet w polskich klubach. Nie polskie rzucenie pilki, idzcie dzieci pograc se w pilke tylko przede wszystkim, przez pierwsze lata technika, technika, technika i 11-13 letnie dzieciaki maja opanowana pilke lepiej niz wiekszosc polskiej I ligi. Do tego dochodzi doskonale przygotowanie fizyczne i kondycyjne. I do tego wyksztalcenie, bo wiekszosc pilkarzy tutaj ma jednak srednie-licealne (a nie pseudo-srednie technikum "ukladaczy cegly lewa reka") albo nawet pomaturalne. I to robia nauczyciele WF, ktorych w obliczu organizacji mistrzostw swiata w USA kilkanascie lat temu przeszkolono w Europie, albo lokalnie przez europejskich trenerow. Na poczatku, w "noge" graly tylko dziewczyny, bo to niemeskie w USA, ale teraz wzielo wszystkich. (malkontentom, nauczycielom, trenerom w Polsce; parafrazujac przedwojenna reklamowke zachecajaca do zostania oficerem, "to nie forsa lecz chec szczera zrobi z ciebie nauczyciela" - nauczyciele tutaj zarabiaja grubo ponizej sredniej krajowej ale im sie chce. Zaczynali w bardzo trudnych warunkach, bez tradycji: to tak jakgdyby Polska postanowila w ciagu 5-10 lat zaczac grac na poziomie swiatowym w futbol amerykanski. Z czym do gosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtekel Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.03, 01:04 Do autora artykułu: Kim ty wogóle jesteś, czego ty od nich chcesz? znajdź lepszy skład albo sam zagraj. Czemu Polsa reprezntacja ma wygrać ze Szwecją? znajdź chociaż jeden powód.... jesteśmy słabsi mamy słabszą lige mamy słabszych zawodników Ale to nie znaczy że takich ich trzeba zjechać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cysorz Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.chem.cornell.edu 12.09.03, 15:27 ale za takie przedstawienia i takim "aktorom" nie placi sie TAKICH pieniedzy. Kelnerzy robia to za darmo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wkurwiony kibic Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: 212.76.37.* 12.09.03, 12:47 Zgadzam sie z tą opinią, jest mi wstyd za naszych kochanych białoczerwonych. Oni w najzwyklejszy sposób lekceważa kibiców którzy nadal jednak w nich wierzą tak jak taki kibic jak ja. Skończonym kretynem jest niewątpliwie Pan Janas - mam dosyć jego popisów trenerskiej nieudaczności. Jeszcze odnośnie podejścia do gry naszych reprezentantów. Bardzo inspirująca powinna być dla naszych trenerów wypowiedź Kosowskiego o jego powołaniu na mecz z Łotwą. "Z przyjemnością przyjadę na zgrupowanie kadrowiczów do Rygi, w obecnej lidze niemieckiej w której gram do sparingów przygotowujemy się bardzo ciężko trenując, tak ciężko nie trenuja nasi kadrowicze nawet przed występami w kadrze o najwyższą stawkę jek eliminacje.Tutaj w Rydze sobie odpocznę." Jednocześnie, uważam za jedynych b.dobrych piłkarzy polskich Kosowskiego i Zurawskiego zdecydowana reszta to banda przereklamowanych patałachów.Ciekawe jak długo każdy z nas gdzieś zatrudniony mógłby utrzymać sie w pracy gdyby tak traktował swoją pracę jak nasi kadrowicze podchodza do gry w narodowej repezentacji. Janas jest jednak głównym problemem polskirj reprezentacji pomimo tego że jestem wkurwiony na wyczyny naszych orzełków. Nadal jednak staram sie wierzyć że coś się może zmieni, tylko trzeba się zabrać do uczciwej roboty i takie drużyny jak Szwecja można ograć z niewielkim trudem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cysorz Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.chem.cornell.edu 12.09.03, 15:31 na tym miedzy innym polega mistrzostwo, ze gra wydaje sie tak prosta ze cytujac Ciebe "..takie drużyny jak Szwecja można ograć z niewielkim trudem...", wiec konczy sie tak jak skonczylo w Chorzowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smakosz Panowie redaktorowie z GW po raz kolejny... IP: *.sulecin.sdi.tpnet.pl 12.09.03, 13:28 ...udowadniają, że o piłce nożnej nie mają ZIELONEGO pojęcia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cysorz Re: Panowie redaktorowie z GW po raz kolejny... IP: *.chem.cornell.edu 12.09.03, 15:33 a nie przyszlo Ci do glowy, ze oni i Ty mowicie i myslicie o czyms zupelnie innym? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: guestp Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.icpnet.pl 12.09.03, 15:59 Bajłatweij dać wszystkim takie same oceny i cześć , relacja z meczu z głowy . Nie trzeba się specjalnie na piłce znać , moja babcia też by po przegranym meczu jakieś tam dyscypliny potrafiła takie noty wystawić Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: daro Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.03, 21:50 Odwalcie sie od Hajty i reszty.To są obecnie nasi najlepsi piłkarze i trzeba sie z tym pogodzić.Jak wam sie nie podoba to po prostu nie oglądajcie meczów wy pseudokibice.Strzelam wam z palca debile! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anonim Re: Oceny Polaków w meczu ze Szwecją IP: 212.160.143.* 13.09.03, 10:27 Temu co oceniał Polaków należy dać 1. Bąk przy pierwszej bramce nie przegrał pojedynku główkowego tylko Żewłakow. Bąk to ten farbowany Blondyn jakbyś nie wiedział. Bąk przegrał przy drugiej. NIe wiem dlaczego Krzynówek dostał tak niską notę a przecież był obok Dudka najlepszy wśród Polaków. Ciekawe czy Gościu oglądałeś ten sam mecz. Moim zdaniem nie było najgorzej w porównaniu z poprzednimi meczami. Szwedzi są jak narazie poza naszym zasięgiem. Przecież nie przegrali meczu w eliminacjach od blisko 6 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zyx Nowy piłkarz w kadrze! IP: *.acn.pl 13.09.03, 15:30 Ludzie ja jeszcze nie słyszałem o kimś takim jak Marcin Lewandowski! Panowie dziennikarze GW, powiem wam jedno: przynosicie wstyd całej polskiej prasie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? Co? IP: 95.159.1.* 13.09.03, 16:43 "Jacek Bąk 1 Błędy w kryciu, przegrany pojedynek główkowy przy pierwszym golu" To Zewłakow przegrał pojedynek główkowy. Autor z Wyborczej przegrał pojedynek główkowy jeszcze w szkole a teraz bierze sie do ocen meczów.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxl_KUBA-U99_sub OCENA KLUBU IP: *.chello.pl 14.09.03, 22:08 Nikt nie gral dobrze. Jak sie podejmuje obowiazek bycia pilkarzem i chce sie grac w kadrze to trzeba umiec dobrze kopac pilke, a nie robic wioche na calej lini. Odpowiedz Link Zgłoś