Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    22.12.03, 14:28
    mam zamiar kupic czekan, tylko ze nie wiem jaka jest wymagana długosc.
    ostatnio slyszalam zdanie, ze obecnie używa sie krotszych. czy to prawda?
    dodam, ze nie planuje zadnych ekstremalnych wspinaczek.
    Obserwuj wątek
      • marcin.gala Re: czekan 23.12.03, 11:59
        krótkich czekanów, czyli dziabek, używa się do wspinania w lodzie. oczywiście
        można nimi posługiwać się również podczas chodzenia po lodowcach itp.

        ale jeżeli chcesz używać czekana do asekuracji podczas poruszania się w terenie
        śnieżno-lodowym, a nie do wspinania, to raczej polecam ci czekan nieco dłuższy,
        ok. 60 cm. łatwiej nim hamować, łatwiej się z nim poruszać. tylko trzeba się
        nauczyć specyficznych technik, które trudno wykonać z dziabką.

        zobacz www.petzl.pl/html/150_151/index.html

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka