Dodaj do ulubionych

stanik wystający spod sukienki 2

17.06.10, 02:16
podobny watek już był, wiem, ale już jest zarchwizowany, wiec zakaldam nowy.
po długich poszukiwaniach zdobyłam sukienkę maxi (wzrost w okolicach 180 cm potrafi dać popalić). podobna do tych ze zdjęcia (chociaż ładniejsza ;). gładka. piękna, głęboka czerń.
www.oligoville.com/wp-content/uploads/2009/07/ellen-pompeo-baby-bump-long-dress.jpg
images1.chictopia.com/photos/mwa_mwa/9963413679/black-vintage-jacket-gray-h-m-dress_400.jpg
problem techniczny polega na tym, że poza nietypowym wzrostem mam jeszcze biust w rozmiarze 34/34 hh/jj. oczywiście góra sukienki przewidziana jest na miseczkę max. B.
o wystające ramiączka albo obwód na plecach się nie martwię, bo zamierzam nosić to z żakietem albo bolerkiem.
pozostaje kwestia przodu.
w domu mam jednego plunga. białego. jak się ubiorę i postoje przed lustrem to niby wszystko cacy, ale kiedy się ruszam stanik co chwilę 'wyjeżdża" spod sukienki. a po następnych 3 minutach mój biust wyjeżdża ze stanika. tym się nie przejmujemy, mamy pretekst, żeby wybrać się na zakupy bieliźniane. tylko co wybrać?
generalnie nie lubię plange'y. biust praktycznie zawsze wypada środkiem. niezależnie od rozmiaru robią się buły. fajnie to to wygląda kiedy się nie ruszam albo kiedy upchnę piersi pod pachami ;/ podbiegnięcie do autobusu to niemal gwarancja wybicia sobie zębów biustem, który w d**ie ma stanik. generalnie mam wrażenie, że żaden plunge nie będzie na mnie dobry, bo zadaniem tego kroju jest zbierać piersi do środka, a moje z natury są na środku i lepiej wyglądają rozdzielone ciut wyższym mostkiem.
myślicie, że zbrodnią na modzie i moralności byłoby założenie tak wyciętej kiecki na ładną, czarną balkonetkę? np CK Emilly? będzie to wystawało hmmm bardzo ;/
przymierzyłam kieckę na balkonetkę i IMHO wygląda ok, ale ja generalnie nie ma problemu z pokazywaniem dekoltu/bielizny (ale zwykle jest to max ramiączko albo 0,5 cm koronki) i kocham kicz i eksperymenty i czasem jak patrze na swoje zdjęcia sprzed kilku lat/miesięcy, to zastanawiam się czemu mi ktoś życzliwy wiadra wody na głowę nie wylał. teraz sobie tłumaczę, że to będzie wyglądać jak koronka doszyta do sukienki :]
czy czy 1/3 stanika na wierzchu to przegięcie? będę wyglądać jak Lil Kim?
Obserwuj wątek
    • inez69 Re: stanik wystający spod sukienki 2 17.06.10, 02:56
      Ja też zawsze miałam problem z piersiami wypadajacymi środkiem w
      plungach, ale wreszcie znalazłam stanik świetnie skonstruowany,
      który trzyma biust w miejscu.
      tnij.org/g89a
      Chciałam Ci go polecic, ale widze że i tak jest tylko do GG. Może
      jednak jakiś inny plung M&S w Twoim rozmiarze też będzie tak dobrze
      skonstruowany?
    • teresa104 Chcę tę kieckę (tę szarę) 17.06.10, 08:52
      Napisz, gdzie ją kupiłaś, potrzebuję giezła do ziemi z gołą górą.

      Moim zdaniem ładny stanik może wystawać.
      Kto to Lil Kim? Kim Ir to wiem. Sen.
      • ko_kartka Re: Chcę tę kieckę (tę szarę) 17.06.10, 09:41
        To taka murzyńska pieśniarka, jej lejtmotiw to pokazywać więcej bielizny niż
        odzienia.
      • ko_kartka Re: Chcę tę kieckę (tę szarę) 17.06.10, 09:44
        Ja na Twoim miejscu bym się zastanowiła poważnie nad chceniem, bo ta kiecka ma
        chyba wbudowany system lewitujący, jak pięknie widać na zdjęciu. A bo to
        wiadomo, gdzie Cię wylewituje...?
        • teresa104 Może mnie wylewitować do Kim Ir Sena. 17.06.10, 10:30
          Gorzej jeśli pogrubia.
          • ko_kartka Re: Może mnie wylewitować do Kim Ir Sena. 17.06.10, 16:38
            Na pewno skraca optycznie (przy lewitowaniu). No i trzeba nosić majciochy od
            kompletu. Ale za to stanik już niekoniecznie.
            • wodadobra Re: Może mnie wylewitować do Kim Ir Sena. 17.06.10, 17:34
              Te majciochy to w moim przypadku o działaniu podobnym antykoncepcyjnego
              działania szklanki wody ... czyli zamiast. Zamiast stanika zakładam majtki 2w1.
              I dupsko sobie upchnę i bimbały ;-p
              • ko_kartka Re: Może mnie wylewitować do Kim Ir Sena. 18.06.10, 09:11
                Majciochy antygrawitacyjne :)
      • a.pola.z Re: Chcę tę kieckę (tę szarę) 17.06.10, 17:05
        kieca jest z H&M. teraz mieli kilka takich wynalazków do ziemi, ale
        tylko ta kieca była odcinana pod biustem i nie tworzyła mi sztucznej ciąży. uprzedzam, że jest dramatycznie długa . przed skróceniem leżała
        na ziemi kiedy stałam na palcach (a jestem naprawdę wysoka i większość
        z założeniu długich sukienek sięga i do połowy łydki).
        • teresa104 Właśnie ten efekt ciąży mnie niepokoi 17.06.10, 17:43
          Nawet zdaje mi się, że kobieta w czarnej sukience na podlinkowanym
          przez Ciebie zdjęciu ma bulę na przodzie.

          Skrócę sobie, nie ma sprawy.

          Dziękuję za informację. Skoro H&M to pewno portfela mi nie przeora.
          Jeszcze spytam nieśmiało, czy białe były.

          A poza tym to naprawdę klawo być wysokim. Wysoka kobieta w długiej
          sukience wygląda naprawdę świetnie.
          • a.pola.z Re: Właśnie ten efekt ciąży mnie niepokoi 17.06.10, 17:59
            no bo ta sukienka na zdjęciu, to taka mniej więcej. inny kolor itd.
            moja 'ciąży' nie robi, co nie jest częste, bo zwykle wszystkie kiecki
            zwisają mi z biustu. dlatego jestem gotowa ją skracać i szukać
            stanika dobranego specjalnie do tej sukienki etc.

            nie wiem czy były białe, bo tego dnia była jakaś wyprzedaż i tłum był przeogromny (stałam 40 min w kolejce do kasy i kupowałam ciuchy bez
            mierzenia, bo kolejka do przymierzalni była paranoiczna). no i tego
            dnia szukałam marynarki, która widziałam dzień wczesnej w innych H&M
            i jej nie było, także może mają inne kolory w innych sklepach (ja
            byłam z Złotych).

            portfel może odetchnąć z ulgą. kosztowała 79,90.
            • teresa104 A, w Złotych. 17.06.10, 18:14
              Ostatni rok niemal każdy weekend jestem w Warszawie i oczekiwanie na
              pociąg uprzykrzam sobie łażeniem po Tarasach. Ponieważ w tamtejszym
              empiku niemal nie ma książek, to łażę i się gapię. I wygapiłam, że w
              tych tarasach to dzikie tłumy są bez przerwy. Matulu, w Zarze
              kolejki, w H&M czynna jedna kasa i koleja zawija się trzykrotnie...
              Zapraszam do łódzkiej Manufaktury - luz, przestrzeń, czyste kible.
              Nie ma tylko wypaśnego dachu, fakt.
      • a.pola.z Lil Kim 17.06.10, 17:06
        manifestopart2.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/11/kim1.jpg
    • meg_ee Re: stanik wystający spod sukienki 2 17.06.10, 11:08
      stanik jako dodatek? jak najbardziej jestem za...

      zupelnie mi to nie przeszkadza, oczywiscie jak jest dobrze
      dopasowany do stroju (kolorem, fasonem) i wystaje ze smakiem :))
    • maith To ja z innej beczki 17.06.10, 12:05
      Ponieważ ja w odróżnieniu od osób szukających zwyczajowo takich
      sukienek mam prawie taki biust jak Ty, to powiem uczciwie, że takich
      kiecek unikam.
      Aczkolwiek da się już znaleźć coś, co wygląda podobnie, a stanik spod
      tego nie wychodzi. Ja bym zaczęła poszukiwania od Bravissimo chyba...
      www.bravissimo.com/products/clothing/dresses-and-skirts/bravissimo/ix08-details.aspx?ck=K/%2bibL3vZIE%3d

      Oczywiście nie wiem, na ile Bravissimo wcelowało z tymi ramiączkami w
      miejsce ramiączek stanikowych.
      Moją drugą metodą, jak mi na czymś zależy, jest jęczenie Kindze z
      BiuBiu do skutku :) Bo ona szyje kiecki z miejscem na JJ też :)
      Jestem np. jedną z (dumnych) jęczydusz, które wylobbowały sukienki
      wizytowe :)

      Chociaż tutaj najlepiej to by było zrobić lobbing łączony i pomęczyć
      jednocześnie BiuBiu i albo Effuniak albo Avocado, o wspólny projekt z
      wbudowanym stanikiem, działający jak takie tankini :)
    • iq133 Re: stanik wystający spod sukienki 2 17.06.10, 18:35
      Będę szczera do bólu. Wystająca 1/3 stanika będzie przegięciem. Zresztą podobnie jak silikonowe ramiączka i inne wynalazki, które wystają, a udają, że ich nie widać. Oczywiście to tylko moje skromne zdanie. Ale swoją drogą Ty też jakbyś uważała, że nie będzie przegięciem, to nie miałabyś wątpliwości i nie byłoby tego pytania na forum. Może trzeba się pogodzić, że nie wszystko jest dla nas. Ja np. nie noszę ani mini, ani bikini i nie mam z tego powodu żadnych problemów natury egzystencjalnej. W każdym razie ja bym sobie odpuściła. No chyba że dałoby się dopasować jakiś bardzo nisko kończący się gorset.
      • teresa104 Wystający stanik nie będzie udawał, że go nie ma. 17.06.10, 19:49
        Będzie walił po oczach: ACHUUUU! TUTAJ! DO MNIE! TU JESTEM!

        I ja jestem ZA. Niech będzie ładny, barwny.

        Od razu dodam, że jak tylko zaopatrzę się w tę sukienkę, to będę w
        niej chodzić bez stanika.
        Mogę za to udawać, że stanik mam, żeby nie było.
        • ko_kartka Re: Wystający stanik nie będzie udawał, że go nie 18.06.10, 17:47
          > Mogę za to udawać, że stanik mam, żeby nie było.

          Jak?

          "Widzi pani ten stanik, co go mam na sobie właśnie w tym momencie dokładnie?
          Nieeee...?! Eeee, to okulary trza zmienić!"

          Tak?
    • justinehh Re: stanik wystający spod sukienki 2 17.06.10, 18:51
      ja bym sprobowała Effuniaka ...
      • a.pola.z Re: stanik wystający spod sukienki 2 17.06.10, 19:51
        też myślałam o effuniaku (mimo, ze mam ogólny uraz do plungy), ale
        podejrzewam, że on też będzie ciut wystawał (chociaż mniej) 'w ruchu'.
        a jeśli effuniak - to ci lepsze czarny (pod kolor kiecki) czy
        kontrastowo - czarno czerwony?
        • agn44 Re: stanik wystający spod sukienki 2 19.06.10, 12:01
          Ja bym była za całym czarnym, gładkim stanikiem. Najmniej by się rzucał w oczy.

          A myślałaś nad tym, żeby doszyć np 2centymetrowy pasek od góry, tak, żeby
          sukienka była bardziej zabudowana? Przy ramiączkach pewnie też by się dało.
          Wtedy czerwony kolor byłby ładnym kontrastem, a stanik nie wystawał. Myślę, że
          nie kosztowałoby to dużo, nawet jeśli zaniosłabyś sukienkę do krawcowej.
    • paulinago Re: stanik wystający spod sukienki 2 17.06.10, 19:06
      Ile gustów, tyle opinii. Można i tak:
      assets.nydailynews.com/img/2008/06/05/amd_jennifer_hudson2.jpg
      Wszystko chyba zależy od rodzaju dekoltu i stanika.
      • a.pola.z Re: stanik wystający spod sukienki 2 17.06.10, 19:52
        o to to to jest mniej więcej efekt założenia mojej kiecki na
        balkonetke, mniej więcej tyle wystaje. coś czuje, że na ulicy spotkałby
        mnie lincz ;[
        • paulinago Re: stanik wystający spod sukienki 2 17.06.10, 20:09
          No więc chyba wszystko zależy od tego, jak się będziesz czuła. Moim zdaniem nie
          ma się co przejmować, tyle że ja z tych nieprzejmujących się z zasady. Jeżeli
          jednak masz się czuć skrępowana, to się nie zmuszaj - choć w moim przekonaniu
          nic zdrożnego w widoku fragmentu bielizny nie ma. No chyba, że w złym rozmiarze:)
    • a.pola.z lekki offtop 17.06.10, 20:06
      biała bluzka, rozm 52, która mogę się dokładnie owinąć i zawiązać ją na
      plecach - prawie jak bolerko i zakrywa stanik i nie wygląda koszmarnie.
      do czasu zdobycia effuniaka (oczekiwanie na przesyłek spędzę na
      trzymaniu kciuków, żeby biust nie wychodził środkiem na spacer)
      wystarczy.

    • czarna.czajka Re: stanik wystający spod sukienki 2 18.06.10, 13:03
      Jedyne co mogę Ci doradzić jako posiadaczka takiej kiecki, 180cm wzrostu i
      biustu 34JJ to tak zwane tło - czyli coś w stylu kiecki pod spód;))
      Mogę się pochwalić jak do tego doszłam...
      Po nieudanych próbach z rożnymi stanikami dałam spokój, matki natury i
      grawitacji nie pokonam, jak zakładałam mocno wycięty stanik który ładnie
      wyglądał gdy stałam wyprostowana nie było opcji żeby ktoś (kobieta, facet
      obojętnie) spojrzał mi w twarz. Ludzie się potykali, ruch na ulicy stawał, było
      kiepsko. Jak zakładam coś na wierz typu bolerko, żakiet to było mi za gorąco,
      wiec znalazłam kilka pasujących cienkich topów na ramiączka kryjące stanik i
      dekoltem pozwalającym mi założyć dobry fason stanika. Wreszcie jest ok i mogę
      nosić tą kieckę, wiadomo że nie idealnie ale nie obetnę sobie przecież. Może pomogę.
      Pozdrawiam
      • maith Kurcze, ale dlaczego musimy wymyślać takie rzeczy? 18.06.10, 14:35
        Oczywiście topik pod sukienką do dobry pomysł, w tej sytuacji, ale
        czemu u licha ciężkiego nie istnieje coś takiego, jak po prostu taka
        sukienka z wbudowanym stanikiem?
        Coś takiego, to ja bym bardzo chciała, a kombinowania nie.
        • iq133 Re: Kurcze, ale dlaczego musimy wymyślać takie rz 18.06.10, 23:03
          Popieram maith. Najlepsze byłoby coś w rodzaju sukienkowego odpowiednika tankini z wbudowanym biustonoszem. Połączone siły BiuBiu i Effuniak z pewnością dałyby sobie z tym radę. Może kiedyś ? A póki co jeżeli mamy biust, który nie może obejść się bez biustonosza, a koniecznie MUSIMY mieć taką kieckę, zostaje chyba ubranie się na cebulkę: biustonosz, przykrywający go i pasujący do sukienki top i na to sukienka właściwa. To różowe wystające spod białego pokazane na jednym ze zdjęć powyżej jest tak koszmarne, że aż zęby bolą na sam widok. Oczywiście moje zęby, bo to jest moje osobiste zdanie.
    • ja-minka Re: stanik wystający spod sukienki 2 19.06.10, 10:48
      a.pola.z napisała:

      teraz sobie tłumaczę, że to będzie wyglądać jak koro
      > nka doszyta do sukienki :]

      Doszyłabym z przodu sukienki jakiś przeźroczysty materiał,
      coś w rodzaju lamówki, albo falę asymetrycznie,
      w kolorze sukienki lub stanika.
    • kasia_grubasia Re: stanik wystający spod sukienki 2 19.06.10, 21:06
      Założyłabym koronkowy topik typu vest:
      www.allegro.pl/item1071407242_i72019bl_sexi_koronkowy_top_na_ramiaczka_wiosna.html
      a pod to dowolny cielisty stanik i będzie git.
      • kasia_grubasia Re: stanik wystający spod sukienki 2 19.06.10, 21:07
        Oczywiście topik czarny
      • teresa104 Dziewczyny, ale to się robią trzy warstwy 19.06.10, 22:09
        A może nawet cztery, jeśli wziąć pod uwagę, że część nabiustna tej
        kiecki jest z podwójnego materiału. Przecież w upał to będzie
        tortura.

        Oglądałam ją dzisiaj. Niestety, była ostatnia sztuka w rozmiarze 34.
        Zmieściłam się, o dziwo, i nie wyobrażam sobie, żeby większa lepiej
        leżała, bo oznaczaloby to większą ilość materialu wokół korpusu.
        Materii na piersiach było jednak w tym rozmiarze skandalicznie mało
        i odstąpiłam od zakupu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka