magdalaena1977
12.07.07, 00:59
Mam za sobą pierwsze zakupy stanikowe i chciałabym się skupić na aspekcie
techniczno - organizacyjnym, który nie był tak bezproblemowy, jak oczekiwałam
na podstawie entuzjastycznych relacji forumek.
Wybrałam sklep LAWTON'S LINGERIE i zdecydowałam się zamówić maksymalnie dużo
staników w limicie 50 Ł. Było ich 5 sztuk za £14,50, £3,75, £9,50, £11,50 i
£10,00. Za dostawę płaciłam £5,95 - RAZEM £55,20, co po przeliczeniu wyszło
321,21 zł. Płaciłam Visą Classic mBanku, który jak policzyłam zastosował kurs
5,82 zł za funta. Zamówienie złożyłam w poniedziałek 18 czerwca, a już 19
dostałam maila, że przesyłka wysłana. Jak się później dowiedziałam, trafiła na
moją pocztę już w piątek 22 czerwca, ale do mojej skrzynki nie wrzucono awizo
i musiałam sama śledzić moje staniki. Ostatecznie dorwałam je 2 lipca 2007 r.
Cztery biustonosze były za małe, ale jeden dobry - ten za £14,50.
Resztę odesłałam nadając wartościowy list polecony we czwartek 5 lipca za
40,05 zł.
Już w poniedziałek 9 lipca dostałam maila, że staniki doszły, a we wtorek
przyszedł zwrot na kartę za 4 staniki - £34,75 - 193,25 zł (kurs wychodzi
5,56 zł)
Generalnie cały koszt operacji wyniósł 168,01 zł, a po stronie zysków mam
śliczną Fantasie Belle, co nie jest ceną zabójczą w porównaniu do np. Bellisimy.
A teraz minusy:
KOSZT ODESŁANIA - wyszedł mi koszmarnie wysoki, ponieważ staniki ważyły 0,53
kg (podejrzewam Panache Atlantis z wypełnieniem żelowym). List do pół kilo
kosztowałby jakieś 20 zł. Na mojej ulubionej poczcie usługa stanowiło
absolutną egzotykę, w wypełnianie druczków był zaangażowany cały personel i
był to list wartościowy nr 000001.
RÓŻNICE KURSOWE - 9 zł straciłam na samej wymianie £ 37,50 w tę i w tamtą stronę.
POCZTA - naprawdę nie wierzę, że przypadkiem był brak dwóch awizo przesyłki
wartościowej za £ 50 w mojej skrzynce pocztowej, podczas gdy drobne zakupy
dochodzą szybko i sprawnie.
Plusem niewątpliwie było zachowanie sklepu. Pani MAUREEN LAWTON przysyłała
bardzo miłe maile, podała mi numer przesyłki, zwróciła forsę szybko i bez
problemu.
No i plusem jest nowy śliczny stanik. Naprawdę wygląda i nosi się lepiej niż
typowa Gaia.