hermann5
10.06.05, 01:22
Słyszeliście ło takim malyrzu? Urodzóny w Königshütte w 1884. Sznupia i
sznupia w Necu, ale jedyno zajta, kero żech znoloz, to ta:
www.zeller.de/Kuenstlerindex.151.0.html
Kedyś żech trefiół na artykuł ło nim we starych numerach "Oberschlesien im
Bild", chyba z lot 30-tych. Było tego dużo, we trzech kolejnych numerach, i
wynikało z tego że łón był wtedy modnym malyrzym, ale niy ino, bo tyż
projektowoł moda. Kajś móm zapisany rocznik i numery, w kerych to było -
musza poszukać.