Dodaj do ulubionych

Paul Segieth

10.06.05, 01:22
Słyszeliście ło takim malyrzu? Urodzóny w Königshütte w 1884. Sznupia i
sznupia w Necu, ale jedyno zajta, kero żech znoloz, to ta:

www.zeller.de/Kuenstlerindex.151.0.html
Kedyś żech trefiół na artykuł ło nim we starych numerach "Oberschlesien im
Bild", chyba z lot 30-tych. Było tego dużo, we trzech kolejnych numerach, i
wynikało z tego że łón był wtedy modnym malyrzym, ale niy ino, bo tyż
projektowoł moda. Kajś móm zapisany rocznik i numery, w kerych to było -
musza poszukać.
Obserwuj wątek
    • amoremio Re: Paul Segieth 10.06.05, 08:00
      Ölgemälde "Sperrfeuer bei Douaumont"
      des Kriegsmalers Paul Segieth

      Patrz: (Abb.2)

      -------------------------------------------------

      W Monachium jest strasznie aktywno
      jakos pani Clelia Segieth, w dzidzinie sztuki
      m.in. kuratorka fundacji, galerystka, publicystka

      Byc moze jakas krewna naszego Segietha ?


      -------------------------------------------------

      Nazwiska przewaznie nieduzo/nic nie znacza.
      Ale wegierskie nazwisko Segieth moze wskatywac
      na pochodzenie rodziny z okolicy Slowacji/Wegier.

      Na G.Slasku znam z opowiadan niejeden przypadek
      imigrantow z Wegier (glównie 1880-1935), byli to
      Wegrzy, glownie jednak wegierscy Zydzi (jesli tak
      wolno formulowac przy tym "sensible topic").


      • amoremio Re: Paul Segieth 10.06.05, 08:03
        Sorry, najwazniejsze mi sie pszedtym stracilo:
        www.dhm.de/magazine/radziwill_p/bildundkontext/interpretation.htm
        ---------------------------------
        A jakos tako galeria we Wloszech
        oferujaco artystyczne postkarty
        tysz chyba cos kiedys miala:
        www.comanducci.it/English/Risultati.asp?Ricerca=segieth
      • amoremio Re: Paul Segieth 10.06.05, 08:21
        W latach 30 bylo w Kilonii (Kiel)
        wydawnictwo Verlag Otto & Segieth, Kiel.
        Czy to tylko przypadek czy sztuka
        byla "specjalnoscia" Segieth´ów?
      • hermann5 Re: Paul Segieth 10.06.05, 11:59
        Samo miano na G. Ślonsku je dość czynsto spotykane: znóm Segetów ze Chorzowa
        (nic ło tym Paulku niy wiedzóm) i ze łokolic Lublyńca. Był tyż jedyn
        dochtór-łokulista ze Tarnowskich Gór, kery prowadziył praktyka we Santiago de Chile:

        universum.utalca.cl/contenido/index-02/cubillos.pdf
        Je tyż, chocioż niy wiym, jaki mo zwiónzek ze tym mianym, las Segiet wele
        Tarnowskich Gór.

        Pzdr
    • amoremio Re: Paul Segieth 10.06.05, 09:36
      Moze to Ci pomoze
      przy dalszym poszukiwaniu:

      www.into.pl/wyszukiwarki/
      • hermann5 Re: Paul Segieth 10.06.05, 12:00
        Za wszyske linki serdeczne dziynki. Byda szukoł dalij.

        Pzdr

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka