xulu 12.02.15, 21:56 nie sposób o tym nie napisać, Niesiołowski w programie " tak czy nie " powiedział że Polacy wykupują ziemie w Niemczech....... opadają ręce.... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lechowski51 Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak czy 12.02.15, 22:03 Wypowiedzi pacjentów szpitali o drzwiach bez klamek,nie należy komentować Odpowiedz Link Zgłoś
edekzgredek99 Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak 13.02.15, 08:05 Czyli potwierdzasz ze Ciebie tez nalezy ignorowac Odpowiedz Link Zgłoś
polak1706 Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak czy 12.02.15, 22:13 POlitycy dla osiągnięcia swoich celów (nabijania kont bankowych, ustawiania swoich rodzin) gotowi są wmówić mężczyźnie dziecko w brzuchu. Niemcy stworzyli swoje przepisy w taki sposób, że nikt obcy ich ziemi nie kupi. Izrael poszedł dalej i prawo tego kraju zezwala tylko na dzierżawę ziemi która jest własnością państwa. POlscy POlitycy oczywiście wybiegną przed kolumnę i zezwolą sprzedawać ziemię obcym. Czym to się skończy? Tragedią, klęską itd. Odpowiedz Link Zgłoś
ja-tarzan Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak czy 13.02.15, 11:15 >>Napisałem "sprzedać domek z ogródkiem" a więc jest to coś co już istnieje, a nie powstanie, budowane od nowa. Z tym już będą problemy dla obcokrajowców. << Jakie problemy? Czy to oznacza, że wolno kupić nieruchomość w postaci działki zabudowanej, a "gołej" już nie? Odpowiedz Link Zgłoś
polak1706 Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak 13.02.15, 18:39 Na to wygląda. Wtedy pojawiają się różne problemy o których tu i ówdzie sygnalizują tacy którzy chcieli zakupić ziemię. Odpowiedz Link Zgłoś
ja-tarzan Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak 14.02.15, 10:32 >>Na to wygląda. Wtedy pojawiają się różne problemy o których tu i ówdzie sygnalizują tacy którzy chcieli zakupić ziemię.<< Czyli nie wiesz jakie problemy się pojawiają? Zakup działki z zabudowaniami, a zakup działki bez zabudowań ... nie potrafię sobie wyobrazić różnicy, by którykolwiek kraj miał różnicować rozwiązania prawne. Może one nie wynikają z rozwiązań systemowych, a po prostu konkretni ludzie mają określone trudności ... tak samo jak i może się im zdarzyć na terenie kraju? Po drugie: >>To co napisałaś dotyczy tylko wschodnich przygranicznych terenów Niemiec. Nie widzę możliwości, by ustanowione prawo dotyczyło tylko wschodnich landów, bo kwestie np. praw obcokrajowców nie leżą w gestii lojalnych rządów, a Berlina. Chyba, że się mylę. Mylę się? Odpowiedz Link Zgłoś
polak1706 Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak 14.02.15, 14:07 >Mylę się?< Nie mylisz się. Przepisy swoje a życie swoje. Przepisy UNIJNE zezwalają na sprzedaż ziemi w Niemczech a Urzędnicy robią wszystko by do tego nie dopuścić. Odpowiedz Link Zgłoś
ja-tarzan Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak 14.02.15, 18:10 >>Przepisy UNIJNE zezwalają na sprzedaż ziemi w Niemczech a Urzędnicy robią wszystko by do tego nie dopuścić.<< Możesz wskazać źródło takiej wiedzy? Sorry, ale ja już tu czytam o Kuroniu ścigającym Dekutowskiego i Kurasia, czytam tu mnóstwo rewelacji ... Odpowiedz Link Zgłoś
polak1706 Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak 14.02.15, 19:18 >Możesz wskazać źródło takiej wiedzy?< Łapki Bozia dała? To sobie poszukaj. Nie są tu żadne rewelacje filozofie tylko ŻYCIE! Każde państwo które chroni swoją tożsamość tak postępuje. Przepisy swoje a życie (i nasz interes swoje). Odpowiedz Link Zgłoś
ja-tarzan Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak 14.02.15, 21:18 >>Łapki Bozia dała? To sobie poszukaj. Nie są tu żadne rewelacje filozofie tylko ŻYCIE! No właśnie żądnych rewelacji nie znajduję ... a skoro piszesz z takim przekonaniem, to chyba nie problem wskazać to, co sam czytałeś? Nie żebym Ci nie wierzył, bo to nie jest rewelacja na miarę Kuronia latającego z pistoletem za Dekutowskim. >>Każde państwo które chroni swoją tożsamość tak postępuje. Przepisy swoje a życie (i nasz interes swoje). Tak trochę brzmi ... ogólnikowo. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
polak1706 Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak 15.02.15, 17:41 >Tak trochę brzmi ... ogólnikowo. ;)< To takich "ogólników" jest więcej. Choćby w zakupie uzbrojenia dokonywanego przez państwa UNII. Przepisy mówią, że muszą być dokonane przetargi na zakupowany sprzęt ale utworzono "furtkę" zwaną KLAUZULĄ BP (Bezpieczeństwo Państwa). Skrzętnie z tego korzystają zwłaszcza takie państwa jak Francja, Niemcy, Anglia. Zakupują sprzęt tylko produkowany u siebie nie dopuszczając obcych do "koryta". To "koryto" pozostawia miliardy Euro we własnym kraju. W tej KLAUZULI są już tak wyspecjalizowani że nikt im nie podskoczy. Nie ma na to mocnych. Odpowiedz Link Zgłoś
ja-tarzan Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak 16.02.15, 20:10 >>Choćby w zakupie uzbrojenia dokonywanego przez państwa UNII. Można mieć wątpliwości, nie tylko pewnie w kwestii Mistrali. natomiast handel bronią to nie to samo co rynek nieruchomości. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
ja-tarzan Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak 14.02.15, 18:12 >>>Mylę się?< Nie mylisz się. Przepisy swoje a życie swoje.<< Moje pytanie dotyczyło kwestii prawa niemieckiego dot. nieruchomości, ustalanego lojalnie w landach, czy też dla całej federacji, centralnie. Wiesz coś na ten temat, czy ... tak tylko przelewasz na klawiaturę swoje przypuszczenia? Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Admin czy arbiter 12.02.15, 22:16 Tak, a nawet nie! Szanowny Adminie, naprawdę jesteś pewien, że wypada Ci, jako bezstronnemu arbitrowi wdawać się w forumowe potyczki? Ręce opadają z cichym trzaskiem... :-(( Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Pora na dymisję 12.02.15, 22:30 Myślę, że pora na dymisję, niestety! :-(( Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Polacy wykupują ziemię w Niemczech, jednak! 12.02.15, 22:27 "Polskie rodziny masowo zasiedlają opustoszałe miasteczka po niemieckiej stronie Odry! Wykupują ziemię i domy, bo nieruchomości są tam nawet dwa razy tańsze niż w oddalonym o kilkanaście minut drogi Szczecinie! Ruszyła wielka fala osadnictwa w przygranicznych miejscowościach. Są już całe miejscowości w których liczba polskich osadników przewyższa liczbę Niemców. Powstają tam dwujęzyczne szkoły i przedszkola, a ludzie chętniej leczą się w niemieckich lecznicach – u lekarzy... Polaków. Ponieważ granice praktycznie nie istnieją, polskie komórki działają tu bez roamingu, a wszyscy sąsiedzi wokół są... rodakami, nasi osadnicy czują się jak w domu." Tak twierdzi "Fakt" i to już od trzech lat, niestety! ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
polak1706 Re: Polacy wykupują ziemię w Niemczech, jednak! 12.02.15, 22:39 To co napisałaś dotyczy tylko wschodnich przygranicznych terenów Niemiec. Są to pozostałości po tych Niemcach którzy wyjeżdżają na zachód swojego kraju w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Niestety, po obaleniu MURU BERLIŃSKIEGO wschodnie tereny są mocno zaniedbane pomimo wpompowania na ich rozwój znacznych sum pieniędzy. Dochodzi nawet do takich sytuacji że bloki mieszkalne są burzone z uwagi na "uciekinierów" i brak chętnych do ich zamieszkania. Stąd też Niemcom na rękę jest sprzedać domek z ogródkiem nawet Polakom. Napisałem "sprzedać domek z ogródkiem" a więc jest to coś co już istnieje, a nie powstanie, budowane od nowa. Z tym już będą problemy dla obcokrajowców. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Admin do dymisji 12.02.15, 22:55 Myślę, że to tylko kwestia czasu. Bo mimo wszystko Niemcy łatwiej zaakceptują Polaków niż Turków... Oczywiście, problemy będą, ale przecież jest jeszcze demografia... :-) Odpowiedz Link Zgłoś
21_a_w_e Glupoty gadasz 14.02.15, 09:23 Pocieszaj sie jak mozesz - was mozna zaakceptowac ale tylko jak beda kontrole na granicach i kieszenie sprawdzane. Odpowiedz Link Zgłoś
polak1706 Re: Admin do dymisji 14.02.15, 14:10 >Niemcy łatwiej zaakceptują Polaków niż Turków... < Niemcy Turków boją się i nie chcą ich ruszać, dlatego akceptacja jest "przymusowa". Polaków nie boją się. Resztę sobie dopisz. Odpowiedz Link Zgłoś
lechowski51 Re: Polacy wykupują ziemię w Niemczech, jednak! 13.02.15, 08:49 Ten misio jedno co potrafi to bezmyślnie kopiować.W Magdeburgu widziałem całe dzielnice blokowisk,gdzie nikt nie mieszka.Oni z chęcia sprzedaliby ten postkomunistyczny syf Polakom.Problem w tym,co Polacy mieliby tam robić,jak bezrobocie podobne jest tam do tego jak w Zielonej Górze.A skoro Krul Europy Tusk powiedział,że "polskość to nienormalność",to po cholerę nam ziemia?.U baureów przecież polski niewolnik świetnie się 70 lat tremu sprawował. Odpowiedz Link Zgłoś
edekzgredek99 Re: Polacy wykupują ziemię w Niemczech, jednak! 13.02.15, 09:01 Mendzisz Odpowiedz Link Zgłoś
edekzgredek99 Re: Polacy wykupują ziemię w Niemczech, jednak! 13.02.15, 09:06 I bijesz piane Odpowiedz Link Zgłoś
polak1706 Re: Polacy wykupują ziemie w Niemczech " tak czy 13.02.15, 19:48 Dobrze że ktoś jeszcze o tym mówi: "trzeba chronić polską ziemię" wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Andrzej-Duda-trzeba-chronic-polska-ziemie-i-polskich-rolnikow,wid,17257517,wiadomosc.html?ticaid=114564 Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Nie rzucim ziemi... niemieckiej! 13.02.15, 20:22 Ale chodzi przecież o niemiecką ziemię... ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
polak1706 Re: Nie rzucim ziemi... niemieckiej! 13.02.15, 23:05 Spokojnie! Tobie na koniec życia też łopatą przywalą! Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Wniebozięty? 13.02.15, 23:14 No tak, jak podejrzewam, Tobie nie... ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
genia50 Re: Wniebozięty? 14.02.15, 08:54 Na terenie dawnego NRD,gdzie sie wyludnilo osiedlaja sie Polacy,Byl kiedys taki reportaz,ze ludzie tam kupuja mieszkania i domy ,bo sa tansze niz w Polscei i dojezdzaja do pracy w Polsce np.pracuja w Szczecinie. Odpowiedz Link Zgłoś
wislocki12 Pora na podsumowanie 16.02.15, 20:37 Myślę, szanowny Xulu, że pora już na podsumowanie dyskusji... PS. I niech Ci ręce nie opadną! ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś