Dodaj do ulubionych

Leonardo Padura

28.04.09, 16:14
w najnowszej Fossum znalazłam informacje na temat Leonardo Padura, autora,
którego mają wydać w czerwcu i sierpniu. W VI będzie to "Gorączka w Hawanie",
a w VIII "Wichura w Hawanie". Zainteresowało mnie to, bowiem z tego kraju
kryminału dotąd nie czytała, a autor nie dość, że na Kubie urodzony, to wciąż
tam mieszka.
Czy ktoś może czytał ów cykl kryminalny ("Cztery pory roku")?
Zapowiada się ciekawie, chociażby ze względu na scenerię, ale jak jest
naprawdę, to się okaże po lekturze...
Obserwuj wątek
    • siostra_pelagia Re: Leonardo Padura 28.04.09, 18:06
      Właśnie przeczytałam sobie wywiad z Padurą o jego cyklu z
      inspektorem Mario Conde. Sam Padura przedstawia siebie jako
      miłośnika Kuby i Hawany i jako swoich mistrzów wskazuje Hammetta,
      Chandlera i Vazqueza Montalbana.
      I że w jego powieściach detektywistycznych najważniejszy jest opis
      społeczeństwa kubańskiego.
      Mnie trochę do niego zniechęca porównywanie do Montalbana. Z trudem
      przebrnęłam przez 3 tomy opowieści o detektywie Pepe Carvahlo.
      • siostra_pelagia Re: Leonardo Padura 28.04.09, 18:09
        Pepe zdecydowanie był Carvalhosmile
      • chiara76 Re: Leonardo Padura 28.04.09, 23:44
        mnie też trochę zniechęca to podobieństwo do Montalbana, ale może nie będzie. A
        ciekawi mnie, na ile możliwy jest w ogóle w miarę wiarygodny opis społeczeństwa
        kubańskiego...
    • zorija Re: Leonardo Padura 30.04.09, 09:26
      Montalban też mi nie pasuje. Odstręcza mnie zwłaszcza pomysł palenia
      książkami w kominku. Ale Camilieri też Montalbana lubi, w hołdzie
      dla niego nazwał swego dedektywa, a jego książki są cudowne! Ja -
      miłośniczka prozy iberoamerykańskiej - na pewno Leonarda kupię.
      • siostra_pelagia Re: Leonardo Padura 30.04.09, 15:31
        Jako była miłośniczka prozy iberoamerykańskiej obiecuję, że Padurę na pewno
        wypożyczę i przeczytamsmile.
        • negev56 Re: Leonardo Padura 30.04.09, 18:30
          A ja spokojnie poczekam, aż książkę przeczytacie i zrecenzujecie.
          Wtedy podejmę jedynie słuszną decyzję smile.
          • zorija Re: Leonardo Padura 23.06.09, 10:13
            Tak jak myślałam, książka utrzymana jest w stylu realizmu
            magicznego
            . Ciekawie się czyta o socjalistycznej Kubie, czynach
            społecznych , wycieczkach do ZSRR i tamtejszych przekrętach.
    • fi0nka Re: Leonardo Padura 28.06.09, 02:04
      Właśnie jestem po lekturze "Gorączki w Hawanie" i zdecydowanie mogę ją polecić.Oprócz tego, że Padura ciekawie opisuje pracę porucznika Conde, który musi rozwiązać sprawę tajemniczego zniknięcia Rafaela Moriny dyrektora Biura Importu i Eksportu w kubańskim Ministerstwie Przemysłu, to dodatkowo zarysowuje obraz społeczeństwa kubańskiego poprzez wspomnienia porucznika Conde z lat młodości. Z opisu różnych sytuacji, które spotkały młodego Conde można wiele dowiedzieć się na temat życia na Kubie. No i oczywiście najbardziej ciekawa część: co stało się z Rafaelem Moriną.
    • chiara76 Re: Leonardo Padura 05.08.09, 11:38
      jestem po lekturze "Gorączki w Hawanie" i muszę przyznać, że niezbyt mi się
      podobała crying raczej się zawiodłam.
    • doghouse_reilly Re: Leonardo Padura 10.08.09, 11:40
      Zdecydowanie polecam! Bardzo zabawna, przemyślana, z postaciami
      bardzo dobrze zarysowanymi, przez cxo na pewno zostaną w pamieci
      przez długi czas. Ciekawie prowadzona narracja, na kilku
      plaszczyznach. No i Kuba, sporo się o niej dowiedziałem...
    • zorija Re: Leonardo Padura 12.08.09, 13:05
      Dopiero co wyszedł I tom, a już II się szykuje! 17 sierpnia wychodzi "Wichura w
      Hawanie"
    • doghouse_reilly Kiedy Wichura? 20.09.09, 08:35
      Ktoś wie, czy Wichura ukazała się już w księgarniach? Miała być na
      przełomnie sierpnia i września... Ktoś ją już fizycznie widział,
      przeczytał? Bo o recenzję mi nie chodzi, kupuję ją w ciemno!
      • siostra_pelagia Re: Kiedy Wichura? 20.09.09, 11:31
        Wichura w Polsce jeszcze nie została wydana. Kolejny przewidywany
        termin to 6.X.2009.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka