Dodaj do ulubionych

control.exe

IP: *.beny.one.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.04, 16:58
Zapętla mi sie na WinXP Professional proces control.exe. Po włączeniu kompa
od razu wskazuje 98-99% zużycia procesora. Co może być przyczyną i jak usunąć
ten problem? Komp sie strasznie muli:(
Obserwuj wątek
    • Gość: piecyk gazowy Re: control.exe IP: *.visp.energis.pl 22.02.04, 20:02
      Próbowałeś zakończyć proces?
    • Gość: acex Re: control.exe IP: *.gdynia.mm.pl 22.02.04, 20:09
      Pewnie że tak. Tylko że raczej zamykanie procesu po każdym włączeniu kompa nie
      jest normalne i nie chodzi tu o to. Co zrobić żeby nie zajmował tak procka i
      nie trzeba go było zamykać.
    • Gość: JP Re: control.exe IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 22.02.04, 21:27
      Prawdopodobniej jest to adware CoolWebSearch.
      Powinienes go usunac programem do usuwania adware, spyware.

      Mozesz tez recznie.
      Usunac 'Windows Control' z rejestru HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \
      Windows \ CurrentVersion \ Run, Jezeli istnieje.
      Zaleznie od systemu. Jezeli uzywasz Win NT/2000/XP to mozesz smialo usunac plik
      control.exe.
      Jezeli Win 95/98/Me to windows takze uzywa pliku o tej samej nazwie do obslugi
      panelu sterowania. Nalezy zmienic ten plik za pomoca System File Checker
      (sprawdzanie plikow systemowych) ktory znajduje sie w menu Start - Programy -
      Akcesoria - Narzedzia Systemowe.

      Sprobuj takze uruchomic msconfig i usunac ten plik ze startup-u.

      Mozesz takze przeskanowa komputer tym programem download.com.com/3000-
      2144-10247783.html
      On go wykrywa. Jednak usuwanie jest reczne wg instrukcji.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka