Dodaj do ulubionych

ACTA - jak się bronić?

IP: *.adsl.inetia.pl 25.01.12, 12:03
Jeżeli ta trucizna dla wolności w sieci zostanie wprowadzona, to chciałbym się dowiedzieć jak można się będzie przed nią uchronić, przynajmniej w części.
Czy korzystanie z TOR'a i szyfrowanie przesyłanych e-mail'ami plików i treści za pomocą programów takich jak truecrypt, cryptainer czy kryptorator wystarczy?
Obserwuj wątek
      • Gość: m Re: ACTA - jak się bronić? IP: *.adsl.inetia.pl 26.01.12, 18:44
        Nie rozumiem jak można zabronić szyfrowania? Przecież zawsze można powiedzieć, że ten ciąg losowych znaków to nic innego jak moja własna twórczość w języku, który sam wymyśliłem ;)

A nawet gdyby jakiś tropiciel się uparł to niej próbuje rozszyfrować... Podobno FBI nie mogło sobie poradzić z amatorsko zaszyfrowanymi plikami.
      • Gość: żal mi ich Re: ACTA - jak się bronić? IP: *.171.236.3.dsl.crowley.pl 26.01.12, 09:48
        Jeżeli obecny rząd podpisze ACTA, to "strzeli sobie w kolano". Z tego co można zaobserwować jak wielki jest sprzeciw społeczeństwa przeciw ograniczeniom jakie niesie za sobą w/w umowa, to jestem pewny, że stracą 90-95% wyborców - u mnie są straceni na 100% chociaż nie jestem piratem, ale lubię i cenię "wolność". No zobaczymy co wymyślą ambitni informatycy, bo nie wierzę, że nie ma to sposobu. A może hakerzy wykażą się teraz :) pozytywnie dla społeczeństwa internetowego!!!
    • Gość: lajosz Re: ACTA - jak się bronić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.12, 14:53
      No cóż, będzie wielki powrót starych sprawdzonych sposobów, czyli wszelkiej maści pliki "nie do końca legalne" będzie można nabyć jadąc na Ukrainę i dalej na wschód.
      Co więcej.
      Nawet nie trzeba będzie ruszać dupy z domu, bo zapewne znajda się przedsiębiorczy Ukraińcy, Rosjanie, Białorusini, Bułgarzy i wszyscy inni którzy w swoich krajach nie doświadczyli "dobrodziejstwa" ACTA, PIPA, SOPA i innych pierdół i którzy za niewielką opłatą odstąpią swoje "kopie bezpieczeństwa" na fizycznych nośnikach.
      Raz-dwa stworzy się w Polsce rynek pozainternetowy, czyli będzie coś na kształt dawno już zapomnianej instytucji jaką była giełda komputerowa.
      Tak więc komp (jakiś klamot za 200zł) będzie mógł być podłączony do wolniutkiego jak żółw, a co z tym idzie bardzo taniego internetu.
      Internet będzie służył głównie do wymiany poglądów i jako poczta elektroniczna, czyli cały net zaliczy poważny regres.
      Natomiast na tzw. "kompie właściwym" naród będzie sobie odpalał to co kupi od zaprzyjaźnionych narodów, albo to czym się zdoła wymienić (fizycznie) między sobą .

Nie żebym popierał piractwo, ale tak to właśnie widzę i coś mi się wydaje, że tak właśnie będzie.
    • Gość: Łukasz Re: ACTA - jak się bronić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.12, 01:28
      Państwo policyjne zapowiada podpisanie przez rząd Tuska umowy ACTA. Służby obcych państw będą mogły prowadzić działania wobec Polaków podejrzanych jedynie o posiadanie, ściąganie, oglądanie materiałów chronionych prawem autorskim przy konfiskacie sprzętu komputerowego i mienia jak skanery, drukarki, projektory, itd. Jeśli podejrzenie, zwrócić należy uwagę na słowo podejrzenie okaże się chybione, sąd może, ale nie musi nakazać zapłacenia rekompensaty niesłusznie podejrzanemu. A koszty postępowania sądowego, wynajęcia adwokata pewnie będą niejednokrotnie większe niż kosz zarekwirowanego prewencyjnie sprzętu.
    • Gość: art Re: ACTA - jak się bronić? IP: *.dynamic.chello.pl 29.01.12, 17:00
      Mnie nie obchodzi ŻADNA partia, no może przed wyborami, aby nie głosować w ciemno, ala reklama partyjna, obiecanki-cacanki w mediach.Śmieszy mnie, że teraz wszyscy zwalają wszystko na Tuska. Szkoda, że PiS-owcy i inni opozycjoniści nie mówią, że jeszcze parę miesięcy temu sami głosowali chórem ZA" przyjęciem tego projektu rzekomo w obronie demokracji łamanej za swoich rządów. Tylko teraz widzą jak medialnie można zarobić i złapać elektorat na wybory zwalając wszystko na PO pod hasłem skandalicznego łamania demokracji. Wielu jednak, zwłaszcza młodych, daje się na to nabrać. Zwłaszcza ci, którzy nawet ACTA nie otworzyli, nie mówiąc o przeczytaniu, a lubią sobie od czasu do czasu machnąć petardą, lub walnąć cegłą w przystanek.
      • Gość: lajosz Re: ACTA - jak się bronić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.12, 17:11
        Gość portalu: art napisał(a):
        "Tylko teraz widzą jak medialnie można zarobić i złapać elektorat na wybory zwalając wszystko na PO"

Ja rzygam zarówno PiS jak i PO, ale przez poprzednie 4 lata, platforma nie robiła kompletnie nic.
        Straszyła tylko PiS-em.
        Jak dla mnie to ZA MAŁO.
        Jednak jak już się wzięli (PO) do roboty, to paprają wszystko czego się tkną.

ja jestem w stanie (jako podatnik) płacić nadal tej bandzie nierobów eufemistycznie zwanej rządem, żeby tylko nic nie robiła.
        Niech siedzą na stołkach i przez kolejne 3 lata nie robią kompletnie nic.
        Co prawda nic w ten sposób nie zrobią, ale przynajmniej niczego nie spieprzą.
      • Gość: Łukasz Re: ACTA - jak się bronić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.12, 00:52
        Dziwne nastąpiły zagrywki socjotechniczne, PO przez lata z TVNem straszyły rzekomym totalitaryzmem PiS a okazało się, że samo jest największym zagrożeniem. Zaczęło się o tego, że Komorowski z zaskoczenia bez konsultacji powołał dwóch członków do KRRiT. Potem Tusk schował przed prawnikiem treść raportu Pitery o CBA. Przez to ukrywanie Tusk trafił do sądu i dostał grzywnę 10 tys. We wrześniu 2011 Komorowski znowu podpisał kontrowersyjną ustawę o stanie wyjątkowym w Internecie. Mętne zapisy pozwalają zablokować internet (zgromadzenia, zgromadzenia panowie) na podstawie nie wiadomo jakich przyczyn. Potem się pojawiła niesamowita jeszcze bardziej mętna "katarska" ustawa o ochronie informacji gospodarczych w imię interesów państwa. I być może politykierzy PO już korzystają z tej ustawy, nie mówiąc ludziom o ustawce ACTA. Bo to te "tajemne" interesy gospodarcze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka