Dodaj do ulubionych

Pytanie do informatyków

21.01.19, 10:26
Po czym moderatorzy forów GW identyfikuja komputer forumowicza mimo zmiany przez niego IP, czyszczenia komputera takimi programami jak Malwarebytes PRO,CCleaner, ADW Cleaner i Ashampoo WindowsOptimizer 2018 PRO?
Czy to możliwe by znali hasło logowania delikwenta i po tym rozpoznawali?
I jak to jest możliwe, że poznają też delikwenta mimo użycia przez niego przegladarki TOR, która każdorazowo zmienia IP, a oni t tak poznają, że to ta sama osoba usiłuje założyć nowe konto, bo najpierw nie można udowodnić, że się nie jest robotem, a potem jak już to się uda to po kliknięciu zakłądam konto pojawia się czerwony napis, że jestem niepełnoletni i nie mogę założyć konta na portalu GW pomimo wpisania przy rejestracji, że mam 50 lat.
Jak oni to robią i czy jest na nich jakiś sposób?
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • serenita123 Re: Pytanie do informatyków 21.01.19, 14:32
      identyfikacja sprzętowa
      MAC karty sieciowej

--
      hasło do krzyżówki: "łże jak pies", na 6 liter...? ->>PREZES
      HOMOFOBIA => naturalna organiczna reakcja obronna zdrowego organizmu przed kontaktem z mutantem
        • wariant_b Re: Pytanie do informatyków 21.01.19, 20:28
          > Jak to zmienić , albo oszukać?

Jeszcze raz spróbować, ściągając sobie jakąś dystrybucję w rodzaju TAILS
          i założyć nowe konto uruchamiając komputer z pendrive'a.
          Po założeniu konta uruchomić ponownie i założyć następne.
          Oczywiście nigdy nie podawaj danych, które użyte były wcześniej.

MAC address karty sieciowej dla większości kart Ethernet można ustawić
          dowolnie w konfiguracji karty. Korzystanie z TOR-a na pewno nie udostępnia
          MAC-a twojego komputera. Również identyfikacja przez UA będzie zmieniona,
          przeglądarka i system nie będą miały żadnych składników i dodatków
          umożliwiających łatwą identyfikację. Pliki cookies będą pod kontrolą,
          nie będzie również żadnych logowań do chmury typu FB, konto Google czy MS.
          Powinno wystarczyć, choć korzystanie z proxy lub TOR jest możliwe do namierzenia.

Wydaje mi się, że raczej popełniasz jakiś błąd, a nie że oprogramowanie
          do zakładania konta aż tak bardzo poprawiło się po bojach z Koreańczykiem.
          • pia.ed Pytanie do informatyków ... wariant-_b 23.01.19, 13:04

Kiedys mi pomogles i zrozumiale wytlumaczyles ... wiec moze tak samo bedzie tym razem...

Posluchalam informacji z Mikrosoft by unowoczesnic SKYPE ... i teraz tego zaluje,
            bo mimo ze zrobilam wszystko wg wskazowek, to Skype stalo sie nieczytelne :(

Wszystko sie zmníejszylo chyba 10 razy ... slupek, w ktorym prowadzi sie konwersacje wyglada jak linijka do geometrii postawiona na sztorc...
            Konwersacja jest czytelna dopiero przez szklo powiekszajace!
            Probowalam wejsc na pasek na gorze, bo tam sa chyba narzedzia, ale tam sa jeszcze mniejsze literki i nie moge nic zrobic.

Pozostale strony dzialaja normalnie, moge je zmniejszac i zwiekszac ... a w Skype nie.

Pozdrawiam

Pia
                • serenita123 Re: Pytanie do informatyków ... wariant-_b 23.02.19, 12:49
                  skype.pl.downloadastro.com/stare_wersje/
                  lub:
                  www.dobreprogramy.pl/Skype-Classic,Program,Windows,86505.html

powyżej masz adresy (linki musisz skopiowac do paska adrsu przeglądarki) do źródła pobrania starszych wersji Skype

--
                  HOMOFOBIA => naturalna organiczna reakcja obronna zdrowego organizmu przed kontaktem z mutantem
                  • serenita123 Re: Pytanie do informatyków ... wariant-_b 23.02.19, 12:51
                    !!!___NIE KORZYSTAJ z adresu: skype.pl.downloadastro.com/stare_wersje/ ___!!!!
                    może zawierać jakiś SYF

--
            • tapatik Re: Pytanie do informatyków ... wariant-_b 26.01.19, 10:14
              Domyślam się, że masz Windows 8 lub 10.
              Odinstaluj Skype i zainstaluj go ponownie ale instalką ze strony Skype.
              Podobno Skype dostarczany z Windowsem jest inny od tego ze strony.

--
              Po tych wszystkich świętach mam awitaminozę.
              A dokładniej - niedobór witamin € i $.
              • pia.ed Re: Pytanie do informatyków ... 16.02.19, 18:40

Tapatik, dziekuje ... Nie zdazylam zobaczyc Twej porady, ale bylam tak sfustrowana, ze kiedy pojawila sie (bezplatna) oferta o unowoczesnieniu Skype, kliknelam w to - nie wiedzac dobrze o co chodzi... i w ciagu paru minut moj Skype wrocil do poprzedniej
                postaci. Jak widac cuda sie jeszcze zdarzaja!

Teraz mam nastepny problem do rozwiazania: zaginione paski... Jedyny pasek ktory mi sie pokazuje na Gazeta.pl to pasek adresowy.
                Kolezanka poradzila mi tak:
                prawy klik na monitor u samej góry, tam gdzie był pasek i zaptaszkuj: Pasek menu.

Niestety jej porada nie zadzialala ... zadne paski nie pokazuja mi sie. Moze trzeba klikac
                w cos dodatkowo, zanim paski sie ukaza? Mam Windows 7 i przegladarke Chrome.

tapatik napisał:
                > Odinstaluj Skype i zainstaluj go ponownie ale instalką ze strony Skype.
                > Podobno Skype dostarczany z Windowsem jest inny od tego ze strony.

>
                • wariant_b Re: Pytanie do informatyków ... 16.02.19, 20:47
                  > ... prawy klik na monitor u samej góry, tam gdzie był pasek i zaptaszkuj: Pasek menu.

Ale Chrome nie ma już "tradycyjnego" menu - zamiast niego jest ikonka z trzema kropkami.
                  (uwaga - zdarza się, że ta ikonka też potrafi zniknąć i trzeba użyć adresu chrome://settings/ )
                  Z pasków pozostał tylko pasek zakładek, który można sobie włączyć/wyłączyć w ustawieniach
                  albo klawiszami <CTRL>+<SHIFT>+<b>. Opis koleżanki dotyczył Firefoxa lub IE.
                  • pia.ed Re: Pytanie do informatyków ... 17.02.19, 21:14

Wlasnie kolezanka zauwazyla, ze ma Firefoxa i jako rekompensate przeslala mi pytania i odpowiedzi w Chrome ... Jak dotad nic mi sie nie udaje, ale nabieram doswiadczenia ;)

Ikonki z trzema paskami nie widze, natomiast skorzystam z porady: "zdarza się, że ta ikonka też potrafi zniknąć i trzeba użyć adresu chrome://settings/ )

Pozdrawiam i dziekuje!

• wariant_b Re: Pytanie do informatyków ... 17.02.19, 21:34
                      > Ikonki z trzema paskami nie widze...

I nie zobaczysz, bo Chrome w odróżnieniu od Firefoxa ma ikonkę z trzema kropkami.
                      Jeśli na końcu linii z paskiem adresu nie ma ikonki "Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome",
                      to przypuszczalnie problem pochodzi od zainstalowanych dodatków do Chrome.
                      Inny sposób wywołania menu Chrome to klawisze <Lewy ALT>+<f> lub <Lewy ALT>+<e>.
                      (prawy Alt vel Alt Gr przy polskiej klawiaturze odpowiada jednoczesnemu wciśnięciu <ALT>+<CTRL>)
                      • pia.ed Re: Pytanie do informatyków ... 17.02.19, 23:15

Mialam napisac z trzema kropkami, pomylilam sie ... U mnie widac ikonke glowki
                        i cztery kropki. Kiedy klikam w glowke pokazuje sie napis:

SYNCHRONIZUJ I DOSTOSUJ CHROME DO WSZYSTKICH UŻYWANYCH JEDNOSTEK

(instalacja jest w innym jezyku niz polski). Wchodzilam na to wczesniej; kazano mi podac adres mailowy i haslo ktore uzywam na Google (nazwa jest Google Chrome), ale tego warunku nie moglam spelnic, bo zadne podawane przeze mnie haslo nie pasowalo! Bede wiec probowala mozliwosci z klawiszami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka