Dodaj do ulubionych

Zawieszony laptop

05.01.20, 13:12
Wczytuje się Windows, pokazuje pulpit i na tym koniec. Ani przeglądarki, ani żadnego pliku nie mogę otworzyć, kółeczko się kręci i kręci i kręci...Mogę coś zrobić?

Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Zawieszony laptop 05.01.20, 19:52
      > Mogę coś zrobić?

Na ogół tak.
      Zacznij od próby uruchomienia w trybie awaryjnym.

Rozumiem, że masz Windows 10 i wejście w tryb awaryjny nie jest oczywiste:
      support.microsoft.com/pl-pl/help/12376/windows-10-start-your-pc-in-safe-mode
      Jest spora szansa, że uda się wystartować system, ustalić i usunąć przyczynę błędu przy uruchamianiu.

Jeśli nie - kolejne szanse daje uruchomienie komputera z innego nośnika: pendrive'a czy DVD,
      ale tu chyba lepiej będzie skorzystać z czyjejś pomocy.
      • awi.ka Re: Zawieszony laptop 06.01.20, 12:43
        dzięki bardzo, po wielu próbach udało się w końcu jakoś normalnie wejśc w internet i otwierać pliki , najpierw baaaardzo wolno, potem juz trochę mniej. znalazam sobie filmik w necie i czyszczę sukcesywnie kompa wg wskazówek w 6 krokach:) jeszcze mi 1 został, ale poprawa widoczna:)
        mam windows 7 , trzeba zmienić na 10?
        • wariant_b Re: Zawieszony laptop 06.01.20, 19:36
          awi.ka napisała:

> dzięki bardzo, po wielu próbach udało się w końcu...

Cieszę się z tobą, bo choć zwykle udaje się odblokować start Windows,
          to jednak czasem trzeba się nieźle namęczyć.

> mam windows 7 , trzeba zmienić na 10?

Różnie mówią. 14 stycznia Microsoft kończy wsparcie dla Windows 7, co oznacza dwa fakty:
          jeden zły - może zabraknąć ważnych łat bezpieczeństwa, a drugi dobry - skończą się aktualizacje
          systemu i problemy, które im towarzyszyły (a w przypadku Siódemki było ich wyjątkowo dużo).

Kiedyś trzeba będzie zmienić system lub komputer na nowszy - dokładniej, gdy nowe programy
          zaczną odmawiać instalacji, a starsze wersje nie będą obsługiwać nowości w Internecie.
          Ale to jeszcze nie teraz - w przypadku XP trwało to mniej więcej trzy, cztery lata.
          Na pewno trzeba będzie tylko zadbać o odpowiednie zabezpieczenia.

Przy okazji - wiadomo już, co mogło spowodować problem?
          • awi.ka Re: Zawieszony laptop 06.01.20, 20:43
            ok, pewnie niedługo i tak laptopa będę musiała wymienić

> Przy okazji - wiadomo już, co mogło spowodować problem?

a ja wiem? nie znam się :) ma już swoje lata ten laptop , a i nie dbam o niego za bardzo , nie pamiętam kiedy ostatni raz jakieś czyszczenie robiłam, pełno śmiecia było. Jeszcze wentylator brzęczy, muszę chyba z kurzu wyczyścić ... W każdym razie po przedpołudniowym czyszczeniu wszystko jest ok.
            Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam:)
      • wariant_b Re: Zawieszony laptop 21.01.20, 23:52
        > ... tylko czarny ekran i kręcące się kółeczko. Konieczny był format.

Nie przesadzajmy, dość rzadko problemy przy uruchamianiu wymagają reinstalacji systemu.
        Choć często jest to najszybsze i najlepsze rozwiązanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka