Dodaj do ulubionych

USB komp-komp czy ktoś próbował?

IP: 195.136.98.* 21.12.04, 13:21
Jak w temiacie - Czy ktos próbował połączeń komp-komp przez USB. Można kupić
takie kable, ale nie wiem jak to się spisuje. Powiedzcie co będzie prostsze
dla nezaawansowanego. To właśnie, czy tworzenie połącznie przez karty
sieciowe (oba komputery - stacjonarny i notebook - je mają.
Pozdrawiam
bulwa
Obserwuj wątek
    • Gość: Franek Na pewno pomocne... IP: *.77.classcom.pl 21.12.04, 15:54
      Witam,

      Opisany problem dotyczy takze mnie, tez próbowałęm połączyć notebooka z
      biurkowym komputerem. Takze przez USB. Zebrałem nformacje na ten temat i
      okazuje się ze do tego połączenia musi byc użyty kabel USB-USB
      CAT5 "crossowany", czyli z przemienionymi żyłami w kablu. W opisanej sytuacji
      wolę jednak połączenie przez karty sieciowe. Wybór wedle gustu.

      Pozdrawiam
      • Gość: karo Re: Na pewno pomocne... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.04, 18:18
        ja mialem taki kabel i pozbylem sie go szybko . po pierwsze - to musi byc
        specjalny kabel z ukledem elektronicznym , po drugie szybkosc jest nie do
        przyjecia , po trzecie sterowniki i oprogramowanie sa konieczne a u mnie
        jeszcze doszedl problem roznych systemow - reasumujac nie polecam
    • Gość: DZ Re: USB komp-komp czy ktoś próbował? IP: *.provider.pl 21.12.04, 21:26
      Potrzebny jest specjalny kabel USB ( cena ok. 70 zł, można taniej ), do
      przesyłu dużej ilości danych, szczególnie między laptopem a PC-tem ( potrzebne
      są dwa monitory, ja radziłem sobie przełączając monitor między dwoma PC ),
      prędkość to ok. 800 KB na minutę (USB 1.1). Film ponad 600 MB przesyłałem ok. 10
      min. ( w przybliżeniu, bo to było dawno ). Sterowniki są okienkowe pod
      explorera. Jeśli małe ilości danych a kompy są dalej to wygodny jest PenDrive (
      128 czy 256 MB ). Zostają jeszcze nagrywarki, w sumie rozwiązań jest kilka,
      każde ma swoje zalety.
      pzdr
      Dariusz
    • Gość: gość Większość z tego, co tu piszą, to bzdury IP: 212.191.169.* 22.12.04, 10:03
      1) Kabel USB "Data link" kosztuje ok. 60 zeta, fakt, może na Allegro na
      przykład trochę taniej. Działa bardzo dobrze, obsługuje również USB 2.0, pod
      warunkiem oczywiście, że na kompach też jest 2.0. Jeżeli na jednym jest 1.0, a
      na drugim 2.0, możliwe jest rzecz jasna tylko 1.0.
      2) Tym kablem możesz tylko skopiować pliki/katalogi. Nie udostępnisz np.
      Internetu z jednego komputera na drugi. Zaletą jest to, że nie wymaga
      udostępnienia plików, jak prz połączeniu sieciowym, czyli zagrożenie komputera
      jest mniejsze. I oczywiście to nie ten kabel musi być skrosowany, jak tu pisze
      jakiś bęcwał.
      3) Tańsze wyjście to właśnie skrosowany kabel sieciowy z wtykami RJ 45. Można
      kupic już za 5 - 7 zł. Dwa komputery połączone tym kablem zachowują się tak,
      jakby pracowały w sieci, ze wszystkimi konsekwencjami.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka