Dodaj do ulubionych

problem z monitorem CRT

IP: *.lodz.dialog.net.pl 06.04.05, 14:47
Problem polega na tym, że przy włączeniu monitora przechodzi od trybu
aktywnego (lampka zielona) do stanby (pomaranczowa) i cały czas powiela taką
pętlę i nie chce się załączyć. Jak wiecie to napiszczie jaki układ tym
steruje, bo juz spędziłem trochę czasu i nie mam koncepcji.
Dzięki
Obserwuj wątek
    • fugazzi Re: problem z monitorem CRT 06.04.05, 14:49
      Tak na logikę, to steruje tym karta graficzna.

      Pozdrawiam, Fugazzi...
      • Gość: japi Re: problem z monitorem CRT IP: *.lodz.dialog.net.pl 06.04.05, 14:50
        z tym, ze to jest usterka jakiegos ukladu w monitorze na 100%
        • m.gregor Re: problem z monitorem CRT 06.04.05, 18:04
          U mnie bylo to uszkodzenie tranzystora odpowiedzialnego za wysokie napiecie w
          zasilaczu monitora.
    • Gość: ion Re: problem z monitorem CRT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.05, 09:50
      aby crt wystartował muszą być podane sygnały H i V z karty przez D-sub15.
      zacznij od wtyczki d-sub czy jakies piny się nie "straciły" podczas np.
      siłowego wyciągania z karty no i oczywiście czy nie ma przerwy na przewodach
      (standardowo - biały H żółty V)
      • Gość: ion Re: problem z monitorem CRT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.05, 10:04
        sorry nie doczytałem o "pętli".
        w tym wypadku prawdopodobnie jest zwarcie w układzie monitora (gdziekolwiek
        lecz przypuszczalnie na odchylaniu poziomym) i taka "pętla" na przetwornicy nie
        zniknie do momentu usunięcia uszkodzenia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka