Dodaj do ulubionych

modem WiFi do Neostrady

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.05, 20:53
Witam,

Zastanawiam się nad kupnem takiego modemu do Neo ponieważ nie chcę dziurawić ścian.

Ciekawy jestem waszych opinii.

Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • Gość: Zacho Re: modem WiFi do Neostrady IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.05, 14:04
      1.To nie jest modem, ale modem-router, więc już na dzień dobry można podpiąć 3 kompy.
      2.Kabel jest znacznie pewniejszy, jak ten router będzie stał za grubą ścianą to łączność może być kiepska, ale nie jest żle, sprawdzałem, pingi chodzą nawet w takich warunkach w 95%. A z odległości 10m przy otwartych drzwiach chodzi lux.
      3.No i jeszcze zabezpieczenie sieci, tu nie tylko mogą się włamać z netu, ale amatorzy darmowego netu, jeżdżą z laptopami i znakują. Choć brak rozgłasznia SSID, filtrowanie mac i 128-bit WEP, 99% z nich odstraszy, szczególnie że większość sieci nie ma żadnych zabezpieczeń i tam się udadzą.
      4.Wspomnę też o zaawansowanym i łatwym w konfiguracji firewallu.
      • Gość: Pablo Re: modem WiFi do Neostrady IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.05, 22:08
        Dzięki za odpowiedź.

        Mieszkam w domu jednorodzinnym (na sporej działce)więc problem z podsłuchem raczej mi nie grozi:)

        Na razie używam jednego PC i nie myślę póki co o rozbudowie.

        Pozostaja tylko ściany; komp jest oddzielony od gniazdka tel. 2 ścianami (między moim pokojem a tel jest łazienka) dlatego też zabawa z kablem to trochę kłopot.

        Jaki modem ewentualnie polecasz?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka