Dodaj do ulubionych

ati vs nvidia

15.11.05, 00:45
przymierzam sie do nowej karty grafiki. nie chce wydac zbyt wiele, bo w
najblizszym roku czeka mnie przesiadka na nowe cpi i pcie, wiec szukam czegos
na agp. do wyboru mam gf6600gt i radeon800gto. bardziej sklaniam sie do
radeona (wydajniejsza karta za podobne pieniadze, przy odrobinie szczescia i
podkreceniu szybsza od nieatrakcyjnie cenowo 6800gt).
jak wyglada uzywanie ati pod linuksem? jak stabilne sa binarne sterowniki ati?
jak wyglada 3d i gry?
wiem o ograniczeniach sterownikow, o tym, ze nie sa tak uniwersalne jak te
nvidii. wiem, ze z ati nie bedzie dzialac 'composite' (co akurat przy nvidii
tez rewelacyjnie nie dziala). warto przesiadac sie z nvidii na ati?
Obserwuj wątek
    • b00g13 Re: ati vs nvidia 15.11.05, 01:45
      Pod Debian Sarge.
      Karta bez problemu działa, trochę kłopotów miałem z opengl ale stery są dostępne
      i u producenta i jako .deb (te to mi google znalazł;)). afaik radeon jest tu
      lepszym rozwiązaniem.
      • kell99 Re: ati vs nvidia 15.11.05, 01:55
        b00g13 napisał:

        > Pod Debian Sarge.
        > Karta bez problemu działa, trochę kłopotów miałem z opengl ale stery są dostępn
        > e
        > i u producenta i jako .deb (te to mi google znalazł;)). afaik radeon jest tu
        > lepszym rozwiązaniem.

        wiec moze jednak i gto;)

        ps. sprawdzasz poczte?;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka