Dodaj do ulubionych

firewall Sygate wyłącza się - mam Avast

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 14:00
od pewnego czasu firewall Sygate wyłącza się czasem (czasem podaje że wystapił
błąd i zamknie aplikację), mam Avast antywirus - ale nogdy przedtem nie kolidowały

czy macie pomysł o co chodzi w tym wszystkim???
Obserwuj wątek
    • Gość: tomek Re: firewall Sygate wyłącza się - mam Avast IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.06, 14:03
      Gość portalu: ???? napisał(a):

> od pewnego czasu firewall Sygate wyłącza się czasem (czasem podaje że wystapił
      > błąd i zamknie aplikację), mam Avast antywirus - ale nogdy przedtem nie kolidow
      > ały
      > czy macie pomysł o co chodzi w tym wszystkim???

Mamy.
      Czy aktualizowałeś/aś avasta, wgrywałe/aś nowszą wersję? Ja zaktualizowałem i
      avast pokłócił się z Sygate, ale objawy są inne: gdy avast chce zaktualizować
      bazy wirusów, Sygate traktuje go jak intruza i nie przepuszcza, mimo, że na
      zadane pytanie 'czy zgadzasz się żeby avast się łączył z internetem' klikam
      zawsze TAK. To pytanie pojawia się cały czas co 2 - 3 sek. i uniemożliwia
      aktualizację bazy wirusów.
        • Gość: tomek Nie mam pojęcia :( IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.06, 09:00
          Gość portalu: re napisał(a):

> ale nie mam takich jak ty problemów, po prostu co jakiś czas firewall znika,

Rzeczywiście, to malutki problem :)

Ja się łączę przez modem, więc to pewnie inaczej niz u ciebie. Po połączeniu z
          internetem przełączam opcję Sygate na przepuszczanie wszystkiego, po czym
          ręcznie włączam aktualizację bazy wirusów Avasta. Jak skończy, przełączam Sygate
          z powrotem na średni poziom, czyli przepuszczanie wybranych aplikacji.

Żadna inna aplikacja nie kłóci się z aktualizowanym Avastem, tylko Sygate i
          tylko przy aktualizacji antywirusa, bo przy normalnej pracy już nie.

Dziwny jest ten świat...
          • Gość: re fakt dziwny :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.06, 09:14
            ja mam wszystko automatycznie, bo pewnie zapomniałbym aktualizować - w Sygate
            pozwoliłem paru programom na wychodzenie i nie ma problemu (jak u ciebie) przy
            aktualizacji, nigdy tez nie było problemu, do czasu (najprawdopodobniej)
            ostatniej aktualizacji programu Avast (wersji), którą zrobiłem w koncu, bo
            denerwował mnie komunikat

ale najdziwniejsze w tym wszystkim, że Sygate tylko czasami się wyłącza, ale
            trudno - dobrze byłoby by Avast posprawdzał co jest nie tak, bo to w ich
            interesie leży w końcu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka