princealbert 19.02.07, 12:30 gdyby sie spytali wprost o Skype zamiast o VoIP, okazaloby sie, ze uzytkownikow jest o wiele wiecej. Link Zgłoś Obserwuj wątek
maruda.r Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej 19.02.07, 12:33 Wśród młodych, którzy w największym stopniu wiedzą co to jest VoIP, powszechne jest korzystanie z komunikatorów internetowych m.in. do rozmów telefonicznych. ******************************************* Sprawa nie jest jednoznaczna, gdyż wiele firm postawiło na komunikatory typu GG, zamiast na VoIP, choć by ze względu na przepustowość łączy internetowych, dostępnych w Polsce. Problem można, i chyba należy, w kontekście wyższości rozmowy nad SMS-em. Link Zgłoś
kszynka Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow 19.02.07, 15:13 kolejny raz potwierdza się, że aby uzyskać prawdziwe wyniki trzeba umieć zadawać pytania :) Link Zgłoś
maruda.r Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow 19.02.07, 17:23 kszynka napisał: > kolejny raz potwierdza się, że aby uzyskać prawdziwe wyniki trzeba umieć > zadawać pytania ***************************************** Nie jestem pewien, czy moje spekulacje są słuszne, co do wyniku. Jestem natomiast pewien, że sondaż nie rozstrzygnął kwestii alternatywnych sposobów wymiany informacji wpływających na mniejszą popularność VoIP. To tak, jakby analizować rynek spożycia kawy w Polsce, bez uwzględnienia olbrzymiej rzeszy amatorów herbaty, dla których mała czarna może nie istnieć. Link Zgłoś
Gość: voip Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej IP: *.org.pl 19.02.07, 12:40 www.telefonia.gsm.pl Link Zgłoś
Gość: gosciu Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.02.07, 12:51 A co to za korzysci dla uzytkownika ma VoIP? Prawie zadne, tak po prawdzie. W Niemczech to ludziska tylko narzekaja na te VoIP. Jakosc rozmow jest gorsza jak z tradycyjnego telefonu, ciagle klopoty z laczem, klopoty ze zwyklym faksem, jak prad odetna, to telefon jest gluchy, itd. OK, prywatnie to mozna 2,3 dni bez telefonu wytrzymac, ale jesli firma nie jest wiele dni telefonicznie osiagalna, to moze sie ona pozegnac z wieloma zleceniami albo w ogole pakowac manatki. Jedynie to firma telekomunikacyjna zyskuje, bo w swoich skrzynkach potrzebuje tylko jedna technike instalowac (DSL) a nie dwie (DSL + telefon). Jesli Niemcy mimo swojej techniki i dobrze rozwinietej infrastruktury telekomunikacyjnej klopoty maja i narzekaja (powyzsze stwierdzenia pochodza z Niemiec), to co ma byc w Polsce? Link Zgłoś
Gość: )*&^%$#$ porównaj cenę TPsy i Skype to się dowiesz IP: *.233.udn.pl 19.02.07, 14:33 0,07 gr a ponad 1zł za minutę rozmowy zagranicznej to chyba jest jakaś korzyść. Co do numeru stacjonarnego to oczywiście nie rezygnuję - ale głównie do odbierania rozmów. Link Zgłoś
Gość: 700 Re: porównaj cenę TPsy i Skype to się dowiesz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 16:48 !!! nie gadaj, że minuta kosztuje siedem setnych grosza! :o rozumiem, że rachunki są wystawiane po przegadaniu 7 groszy? ale to szpryciarsztwo! Link Zgłoś
Gość: )*&^%$#$ sorry walnąłem się w jednostakach IP: *.233.udn.pl 19.02.07, 21:32 TP sa 1,46 zł / min - godziny 8-20 Skype 0,07 zł / min - cała doba + UWAGA podwyżka!!! 0,17 zł za rozpoczęcie rozmowy (widać już za dużo rynku zdobyli) I tak się opłaca - pomimo koniecznej przedpłaty (1 EURO nie majątek tyle można przedpłacić). Są już oczywiście inni konkurencyjni do Skypa etelefonia.pl/operatorzy_typ.html?start=0 Link Zgłoś
Gość: bogdan Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.kanatek.com 19.02.07, 19:26 Widac ze rzeczywiscie niewiele osob orientuje sie co to jest voip i jaka ma przewage nad telefonia analogowa. Nie wdajac sie w szczegoly techniczne, to oplacalnosc polaczen voip jest naprawde duza. Zainstalowalem sowj server do rozmow przez internet ok. 3 lata temu i za minute rozmowy z Kanady do Polski place 2 centy, chyba taniej niz kosztuja miejscowe rozmowy np. w Warszawie. To fakt ze sprzet troche mnie kosztowal, ale z dnia na dzien jest coraz tanszy, no i rzeczywiscie trzeba miec troche wiedzy zeby to zainstalowac, ale przyszlosc nalezy tylko do voip. Link Zgłoś
Gość: gnago Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.07, 14:37 PRzy cenach stałego dostępu taniej wypada tel. komórkowy. Przy moim łączu nie sprawdza się. Link Zgłoś
Gość: wiesiek Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.aster.pl 19.02.07, 14:37 Co z tego, że niektórzy odkryli skoro dostawcy internetu tacy jak ASTER blokują dwa niezbędne dla voipowskiej telefonii porty swojego serwera. Z monopolistami walka jest trudna, ale jeszcze się nie skończyła. Link Zgłoś
Gość: Edzio Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.prz.rzeszow.pl 19.02.07, 15:06 Nie ma sobie więc co głowy zawracać takim "dostawcą". Link Zgłoś
olpc Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow 19.02.07, 14:38 Wiem, że cię to zdziwi, ale Skype to nie VoIP, chociaż za pomocą tego komunikatora można rozmawiać przez Internet. VoIP to na przykład oprogramowanie o nazwie Asterisk: www.voip-info.org/wiki-Asterisk Link Zgłoś
Gość: bogdan Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.kanatek.com 19.02.07, 19:35 mylisz pojecia, VoIP to skrot od Voice over Internet Protocole a Asterisk to Open Source Internet PBX (taka internetowa centralka telefoniczna). Skype to jest komunikator ktory wykorzystuje technologie VoIP Link Zgłoś
olpc Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow 20.02.07, 00:32 Tytuł komentowanego artykułu i nagłówna tematu wątku jest jasny. Nie przeczytałeś? Jest wyraznie napisane: "Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej". Link Zgłoś
Gość: poganin Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: 213.17.140.* 19.02.07, 14:40 skype to nie VoIP Link Zgłoś
Gość: he he Skype???? IP: *.CNet2.Gawex.PL 19.02.07, 14:42 niedawno okazało sie ze Skype szpieguje swoich klientów,wiec niech sobie w buty wsadza Skype. "Windowsowy klient Skype odczytuje zawartość BIOSu, otrzymując dostęp między innymi do numeru seryjnego płyty głównej. Klient Skype podczas uruchamiania aplikacji tworzy w folderze tymczasowym plik wykonywalny "1.com", który korzystając dzięki NT Virtual DOS Machine odczytuje zawartość BIOSu. Nie wiadomo, co dzieje się z zebranymi danymi. Aktywność Skype odkryto dzięki 64-bitowej wersji Windows, która jest pozbawiona mechanizmu NTVDM. Ukazujący się podczas startu aplikacji błąd skłonił odkrywczynię do zainteresowania się zawartości pliku 1.com. Jak się okazało, Skype stara się uniemożliwić odczyt pliku. Zachowanie klienta Skype wzbudziło dużo podejrzeń wśród Internautów, ale też wśród przedsiębiorstw. Przypomnijmy, że na początku 2006 roku AMD oskarżył Skype o uruchamianie funkcji telekonferencji tylko na komputerach wyposażonych w procesory Intela." Link Zgłoś
Gość: mmm Re: Skype???? IP: *.chello.pl 19.02.07, 20:50 skype to licha jakość połączeń, zwłaszcza z kamerką. Ile się człowiek musi nacudować, żeby porządnie porozmawiać. Jak zwykle takie cienkie technologie wykorzystują ludzie, których nie stać na normalny telefon. Jedynym plusem z tego jest fakt, iż w przyszłości technologia się rozwinie i ten system będzie bardziej powszechny i bardziej opłacalny przy zachowaniu jakości. Chyba że wymyslą coś lepszego i tańszego... Link Zgłoś
Gość: Smok Sam jesteś cienki. Próbowałem Skype z Anglią, IP: *.acn.waw.pl 20.02.07, 00:43 z Pakistanem, Indiami i Irakiem (przez VSAT, jeśli wiesz co to) gdy rozmawiałem z kolegą który tam jeździł i zawsze dawało się porozmawiać a jakość była słaba to przyczyną nie był sam Skype. Aktualnie regularnie rozmawiam z przyjacielem w Kijowie (łącznie z video) i jakość jest super. VoIP to przyszłość czy ktoś chce czy nie. Link Zgłoś
Gość: Smok A, sorry, nie zauważyłem że masz chello :-)))) IP: *.acn.waw.pl 20.02.07, 00:44 . Link Zgłoś
Gość: miko09 internet w polsce IP: 80.54.122.* 19.02.07, 14:49 brak szybkiego internetu bezprzewodowego szczególnie poza miastami hamuje wszelki rozwój nowych rozwiazań IT. Howgh! Link Zgłoś
Gość: F.S. żałość bierze... IP: *.chello.pl 19.02.07, 14:55 Gdy widzę jak nasze społeczeństwo jest "zorientowane" w tych sprawach. Szkoda mówić. Inwestorzy zagraniczni tu się nie dorobią. Link Zgłoś
wesoly_siewca_pesymizmu Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow 19.02.07, 14:57 A po co płacić za telefonię internetową, skoro niemal bezpłatnie można mieć tę samą jakość łącząc dwa plastikowe kubki mocno napiętą nitką. Jakość rozmów podobna, a odpada możliwość podsłuchów. Obudźcie się dzieci, komórki i voip to dno jak walkietalkie z odpustowego bazaru. Link Zgłoś
Gość: !^$&$ Skype Out jest VoIP IP: *.233.udn.pl 19.02.07, 15:05 Operatorzy VOIP w PL: etelefonia.pl/operatorzy_typ.html?start=0 etelefonia.pl/ovoip.html Link Zgłoś
Gość: mef www.fonea.pl www.voip.org.pl IP: *.chello.pl 19.02.07, 16:43 www.fonea.pl www.voip.org.pl wszystko o voip - zapraszam Link Zgłoś
Gość: Edzio Re: www.fonea.pl www.voip.org.pl IP: *.prz.rzeszow.pl 19.02.07, 17:57 A po przeczytaniu niniejszego polecam: www.voxalot.com a także www.e164.org. Pierwszy serwis umożliwia darmowe rozmowy i wygodne jednoczesne korzystanie z wielu dostawców (i numerów). Na drugiej z tych stron można zarejestrować swój numer i umożliwić innym użytkownikom VOIP całkowicie darmowe połączenia do siebie. Link Zgłoś
to_ti Robiłem badania dle jednej z firm badawczych 19.02.07, 15:48 i wyszło że wszyscy są zadowoleni ze swoich operatorów a już w przypadku TPSA euforia sięgała granic zadowolenia z usług..więc po co dywagować? W przypadku firm korzystających z telefonii komórkowej 90% nie było zainteresowanych obniżeniem kosztów, bo uważało że dba o nich operator dając najniższe taryfy i niżej się nie da... najciekawiej podchodziły do tego korporację farmaceutyczne twierdząc że mogłyby płacić więcej(!)...i co tu dyskutować z bałwanami? www.foto-tel.pl/ Link Zgłoś
Gość: ika Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej IP: *.tpn.ceron.pl 19.02.07, 15:54 żadna rewelacja, założyli nam w pracy - jakość kiepska, żeby się połączyć trzeba wybierać numer po 5-6 razy, pogłos, wszystko trzeszczy. Wolę zostać przy komórce - mówcie co chcecie - wypróbowane - klapa Link Zgłoś
Gość: Gosc Ja mam w pracy i oceniam jakosc na dobra IP: *.49.rev.vline.pl 19.02.07, 20:53 i raczej nie narzekam. Link Zgłoś
Gość: to ja A ja mam w domu i jest super IP: *.121.225.195.static.bait.pl 19.02.07, 23:04 Typowy tandem - voipdiscount i jeden z polskich dostawcow - dla przychodzacych i komorkowych. Koszt u polskiego dostawcy - 90 pln/rocznie - za numey publiczne w 3 strefach + voipdiscount 10 eur/4 miesiace (de facto mniej) za darmowe rozmowy po Polsce i swiecie. Jakosc - praktycznie nie do odroznienia!!! Do tego bramka i zwykly telefon... Link Zgłoś
sluchacz3ki ponieważ firmy maja w nosie indywidualnego klienta 19.02.07, 16:01 Nie zdarzyło się, zeby ktoś (jak w przypadku telefonii stacjonarnej) zaproponował mi przejście na VOIP - z numerem z TPSA. Do tego dochodzi koszt urządzenia VOIP - wcale nie taniego. Mam dwie "komórki", a w stacjonarnej płacę głównie abonament i za tyle wystarczy. Kupienie skrzynki do VOIP będzie się zwracało przez 2 lata. Jaki w tym interes? Prędzej zrezygnuję z TPSA i nie będę miał nic w zamian - koszty "komórek" wciąż spadają. Link Zgłoś
ja_alexander Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej 19.02.07, 16:15 Firmom czesto sie nie opaca przechodzic na VOIP. Zmiana infrastruktury, koszty urzadzen itp. poprostu sie nie zwroca. Czesto mozna wynegocjowac dobry uklad z tradycyjnym dostawca. Kiedys robilem taki kosztorys w firmie w ktorej pracowalem i czasem lepiej popertraktowac ze swoim dostawca tradycyjnej telefonii. To samo jest w Europie zachodniej gdzie tradycyjni dostawcy sa jeszcze bardzeij skorzy do opuszczania cen uslug byle zatrzymac klienta. Link Zgłoś
ja_alexander Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej 19.02.07, 16:19 Jezeli chodzi o uzytkownikow prywatnych to minuta rozmowy z UK do polski na komorke kosztuje 6 pensow (telefon stacjonarny) a z komunikatora VOIP to 15-20 pensow. Dotego VOIP wymaga dobrych lacz internetowych, spelnaijacych szereg wymagan, ktorych w Polsce czesto brakuje. Link Zgłoś
Gość: Andrzej A Polacy wiedzą co to jest telefon IP: *.3.cust.bredband2.com 19.02.07, 16:36 Ciemnogród Link Zgłoś
maruda.r Re: A Polacy wiedzą co to jest telefon 19.02.07, 17:37 Gość portalu: Andrzej napisał(a): > Ciemnogród ********************************* Oczywiście, że wiedzą. Znają też jego różne funkcje. Stąd silniejszy rozwój komunikacji tekstowej przez komunikatory i SMS-y. Link Zgłoś
Gość: Mike Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 18:00 ja bym chętnie korzystał ale nie na NEO 512 !!! bo tak rwie że szok Link Zgłoś
Gość: niuniuś I tak zdolności ludzi do pieprzena głupot przez .. IP: *.chello.pl 19.02.07, 18:06 ...telefon są porażające.A z drugiej strony cywilizacja może zapomnieć o normalnych kontaktach międzyludzkich wyeliminowanych przez internet.... kupa gówna. Link Zgłoś
Gość: Wadim Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 18:52 Slyszal ktos o freetel.pl? Link Zgłoś
ele.gancki Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej 19.02.07, 20:35 czy telefonię komórkową odkrył kolumb? Link Zgłoś
klementynka113 Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej 19.02.07, 21:07 Lubię nowoczesne zabawki ale pod warunkiem że będą działąć dobrze i nie będą się jąkać ,a takie zjawisko występuje.Jest to w dobrych kontaktach upierdliwe.Nie przejmuj się małym procentem ludzi używających w dużym stopniu telefonię interetową.Telefon stacjonarny ma zdecydowaną przewagę:działa bez internetu i masz swój numer w książce telefonicznej.Inne wynalazki to tylko fragment dobrego infpormatora.Zmienisz komurkę bo ci ją ukradli to lepiej wyślij gońca do USA itp bo nie odnajdziesz rodziny.I co wy na to!. Link Zgłoś
Gość: mlody Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.07, 21:48 Może jakość telefonii internetowej odbiega jeszcze od tradycyjnej ale połączenia w cenie kilku groszy za granice rekompensują niedogodności. Polecam zapoznać się z cennikiem np: www.voipdiscount.com Link Zgłoś