Dodaj do ulubionych

Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej

19.02.07, 12:30
gdyby sie spytali wprost o Skype zamiast o VoIP, okazaloby sie, ze
uzytkownikow jest o wiele wiecej.
Obserwuj wątek
    • maruda.r Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej 19.02.07, 12:33
      Wśród młodych, którzy w największym stopniu wiedzą co to jest VoIP, powszechne
      jest korzystanie z komunikatorów internetowych m.in. do rozmów telefonicznych.

      *******************************************

      Sprawa nie jest jednoznaczna, gdyż wiele firm postawiło na komunikatory typu
      GG, zamiast na VoIP, choć by ze względu na przepustowość łączy internetowych,
      dostępnych w Polsce. Problem można, i chyba należy, w kontekście wyższości
      rozmowy nad SMS-em.



      • kszynka Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow 19.02.07, 15:13
        kolejny raz potwierdza się, że aby uzyskać prawdziwe wyniki trzeba umieć
        zadawać pytania
        :)
        • maruda.r Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow 19.02.07, 17:23
          kszynka napisał:

          > kolejny raz potwierdza się, że aby uzyskać prawdziwe wyniki trzeba umieć
          > zadawać pytania

          *****************************************

          Nie jestem pewien, czy moje spekulacje są słuszne, co do wyniku. Jestem
          natomiast pewien, że sondaż nie rozstrzygnął kwestii alternatywnych sposobów
          wymiany informacji wpływających na mniejszą popularność VoIP. To tak, jakby
          analizować rynek spożycia kawy w Polsce, bez uwzględnienia olbrzymiej rzeszy
          amatorów herbaty, dla których mała czarna może nie istnieć.

    • Gość: voip Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej IP: *.org.pl 19.02.07, 12:40
      www.telefonia.gsm.pl
    • Gość: gosciu Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.02.07, 12:51
      A co to za korzysci dla uzytkownika ma VoIP? Prawie zadne, tak po prawdzie.
      W Niemczech to ludziska tylko narzekaja na te VoIP.
      Jakosc rozmow jest gorsza jak z tradycyjnego telefonu, ciagle klopoty z laczem, klopoty ze zwyklym faksem, jak prad odetna, to telefon jest gluchy, itd.
      OK, prywatnie to mozna 2,3 dni bez telefonu wytrzymac, ale jesli firma nie jest wiele dni telefonicznie osiagalna, to moze sie ona pozegnac z wieloma zleceniami albo w ogole pakowac manatki.

      Jedynie to firma telekomunikacyjna zyskuje, bo w swoich skrzynkach potrzebuje tylko jedna technike instalowac (DSL) a nie dwie (DSL + telefon).
      Jesli Niemcy mimo swojej techniki i dobrze rozwinietej infrastruktury telekomunikacyjnej klopoty maja i narzekaja (powyzsze stwierdzenia pochodza z Niemiec), to co ma byc w Polsce?
      • Gość: )*&^%$#$ porównaj cenę TPsy i Skype to się dowiesz IP: *.233.udn.pl 19.02.07, 14:33
        0,07 gr a ponad 1zł za minutę rozmowy zagranicznej to chyba jest jakaś korzyść.
        Co do numeru stacjonarnego to oczywiście nie rezygnuję - ale głównie do
        odbierania rozmów.
        • Gość: 700 Re: porównaj cenę TPsy i Skype to się dowiesz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 16:48
          !!!



          nie gadaj, że minuta kosztuje siedem setnych grosza! :o rozumiem, że rachunki są
          wystawiane po przegadaniu 7 groszy? ale to szpryciarsztwo!
          • Gość: )*&^%$#$ sorry walnąłem się w jednostakach IP: *.233.udn.pl 19.02.07, 21:32
            TP sa 1,46 zł / min - godziny 8-20
            Skype 0,07 zł / min - cała doba + UWAGA podwyżka!!! 0,17 zł za rozpoczęcie
            rozmowy (widać już za dużo rynku zdobyli)
            I tak się opłaca - pomimo koniecznej przedpłaty (1 EURO nie majątek tyle można
            przedpłacić).
            Są już oczywiście inni konkurencyjni do Skypa
            etelefonia.pl/operatorzy_typ.html?start=0
      • Gość: bogdan Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.kanatek.com 19.02.07, 19:26
        Widac ze rzeczywiscie niewiele osob orientuje sie co to jest voip i jaka ma
        przewage nad telefonia analogowa. Nie wdajac sie w szczegoly techniczne, to
        oplacalnosc polaczen voip jest naprawde duza. Zainstalowalem sowj server do
        rozmow przez internet ok. 3 lata temu i za minute rozmowy z Kanady do Polski
        place 2 centy, chyba taniej niz kosztuja miejscowe rozmowy np. w Warszawie. To
        fakt ze sprzet troche mnie kosztowal, ale z dnia na dzien jest coraz tanszy, no
        i rzeczywiscie trzeba miec troche wiedzy zeby to zainstalowac, ale przyszlosc
        nalezy tylko do voip.
    • Gość: gnago Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.07, 14:37
      PRzy cenach stałego dostępu taniej wypada tel. komórkowy. Przy moim łączu nie sprawdza się.
    • Gość: wiesiek Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.aster.pl 19.02.07, 14:37
      Co z tego, że niektórzy odkryli skoro dostawcy internetu tacy jak ASTER blokują
      dwa niezbędne dla voipowskiej telefonii porty swojego serwera. Z monopolistami
      walka jest trudna, ale jeszcze się nie skończyła.
      • Gość: Edzio Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.prz.rzeszow.pl 19.02.07, 15:06
        Nie ma sobie więc co głowy zawracać takim "dostawcą".
    • olpc Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow 19.02.07, 14:38
      Wiem, że cię to zdziwi, ale Skype to nie VoIP, chociaż za pomocą tego
      komunikatora można rozmawiać przez Internet.
      VoIP to na przykład oprogramowanie o nazwie Asterisk:
      www.voip-info.org/wiki-Asterisk
      • Gość: bogdan Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.kanatek.com 19.02.07, 19:35
        mylisz pojecia, VoIP to skrot od Voice over Internet Protocole a Asterisk to
        Open Source Internet PBX (taka internetowa centralka telefoniczna).
        Skype to jest komunikator ktory wykorzystuje technologie VoIP
        • olpc Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow 20.02.07, 00:32
          Tytuł komentowanego artykułu i nagłówna tematu wątku jest jasny. Nie
          przeczytałeś? Jest wyraznie napisane: "Polacy wciąż nie odkryli telefonii
          internetowej".
    • Gość: poganin Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: 213.17.140.* 19.02.07, 14:40
      skype to nie VoIP
    • Gość: he he Skype???? IP: *.CNet2.Gawex.PL 19.02.07, 14:42
      niedawno okazało sie ze Skype szpieguje swoich klientów,wiec niech sobie w buty
      wsadza Skype.
      "Windowsowy klient Skype odczytuje zawartość BIOSu, otrzymując dostęp między
      innymi do numeru seryjnego płyty głównej.

      Klient Skype podczas uruchamiania aplikacji tworzy w folderze tymczasowym plik
      wykonywalny "1.com", który korzystając dzięki NT Virtual DOS Machine odczytuje
      zawartość BIOSu. Nie wiadomo, co dzieje się z zebranymi danymi. Aktywność Skype
      odkryto dzięki 64-bitowej wersji Windows, która jest pozbawiona mechanizmu NTVDM.

      Ukazujący się podczas startu aplikacji błąd skłonił odkrywczynię do
      zainteresowania się zawartości pliku 1.com. Jak się okazało, Skype stara się
      uniemożliwić odczyt pliku.

      Zachowanie klienta Skype wzbudziło dużo podejrzeń wśród Internautów, ale też
      wśród przedsiębiorstw. Przypomnijmy, że na początku 2006 roku AMD oskarżył Skype
      o uruchamianie funkcji telekonferencji tylko na komputerach wyposażonych w
      procesory Intela."
      • Gość: mmm Re: Skype???? IP: *.chello.pl 19.02.07, 20:50
        skype to licha jakość połączeń, zwłaszcza z kamerką. Ile się człowiek musi
        nacudować, żeby porządnie porozmawiać.
        Jak zwykle takie cienkie technologie wykorzystują ludzie, których nie stać na
        normalny telefon.
        Jedynym plusem z tego jest fakt, iż w przyszłości technologia się rozwinie i
        ten system będzie bardziej powszechny i bardziej opłacalny przy zachowaniu
        jakości.
        Chyba że wymyslą coś lepszego i tańszego...
        • Gość: Smok Sam jesteś cienki. Próbowałem Skype z Anglią, IP: *.acn.waw.pl 20.02.07, 00:43
          z Pakistanem, Indiami i Irakiem (przez VSAT, jeśli wiesz co to) gdy rozmawiałem
          z kolegą który tam jeździł i zawsze dawało się porozmawiać a jakość była słaba
          to przyczyną nie był sam Skype. Aktualnie regularnie rozmawiam z przyjacielem w
          Kijowie (łącznie z video) i jakość jest super. VoIP to przyszłość czy ktoś chce
          czy nie.
        • Gość: Smok A, sorry, nie zauważyłem że masz chello :-)))) IP: *.acn.waw.pl 20.02.07, 00:44
          .
    • Gość: miko09 internet w polsce IP: 80.54.122.* 19.02.07, 14:49
      brak szybkiego internetu bezprzewodowego szczególnie poza miastami hamuje wszelki rozwój nowych rozwiazań IT. Howgh!
    • Gość: F.S. żałość bierze... IP: *.chello.pl 19.02.07, 14:55
      Gdy widzę jak nasze społeczeństwo jest "zorientowane" w tych sprawach. Szkoda
      mówić. Inwestorzy zagraniczni tu się nie dorobią.
      • Gość: fonea.pl Re: żałość bierze... IP: *.chello.pl 19.02.07, 16:44
        www.fonea.pl
    • wesoly_siewca_pesymizmu Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow 19.02.07, 14:57
      A po co płacić za telefonię internetową, skoro niemal bezpłatnie można mieć tę
      samą jakość łącząc dwa plastikowe kubki mocno napiętą nitką. Jakość rozmów
      podobna, a odpada możliwość podsłuchów.
      Obudźcie się dzieci, komórki i voip to dno jak walkietalkie z odpustowego bazaru.
    • Gość: !^$&$ Skype Out jest VoIP IP: *.233.udn.pl 19.02.07, 15:05
      Operatorzy VOIP w PL:
      etelefonia.pl/operatorzy_typ.html?start=0
      etelefonia.pl/ovoip.html
    • Gość: air voipdiscount.com IP: *.tmodns.net 19.02.07, 15:13
      najlepszy z betamaxow
      • Gość: mef www.fonea.pl www.voip.org.pl IP: *.chello.pl 19.02.07, 16:43
        www.fonea.pl
        www.voip.org.pl

        wszystko o voip - zapraszam
        • Gość: Edzio Re: www.fonea.pl www.voip.org.pl IP: *.prz.rzeszow.pl 19.02.07, 17:57
          A po przeczytaniu niniejszego polecam: www.voxalot.com a także www.e164.org.
          Pierwszy serwis umożliwia darmowe rozmowy i wygodne jednoczesne korzystanie z
          wielu dostawców (i numerów). Na drugiej z tych stron można zarejestrować swój
          numer i umożliwić innym użytkownikom VOIP całkowicie darmowe połączenia do siebie.
    • to_ti Robiłem badania dle jednej z firm badawczych 19.02.07, 15:48
      i wyszło że wszyscy są zadowoleni ze swoich operatorów a już w przypadku TPSA
      euforia sięgała granic zadowolenia z usług..więc po co dywagować? W przypadku
      firm korzystających z telefonii komórkowej 90% nie było zainteresowanych
      obniżeniem kosztów, bo uważało że dba o nich operator dając najniższe taryfy i
      niżej się nie da... najciekawiej podchodziły do tego korporację farmaceutyczne
      twierdząc że mogłyby płacić więcej(!)...i co tu dyskutować z bałwanami?

      www.foto-tel.pl/
    • Gość: ika Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej IP: *.tpn.ceron.pl 19.02.07, 15:54
      żadna rewelacja, założyli nam w pracy - jakość kiepska, żeby się połączyć trzeba wybierać numer po 5-6 razy, pogłos, wszystko trzeszczy. Wolę zostać przy komórce - mówcie co chcecie - wypróbowane - klapa
      • Gość: Gosc Ja mam w pracy i oceniam jakosc na dobra IP: *.49.rev.vline.pl 19.02.07, 20:53
        i raczej nie narzekam.
        • Gość: to ja A ja mam w domu i jest super IP: *.121.225.195.static.bait.pl 19.02.07, 23:04
          Typowy tandem - voipdiscount i jeden z polskich dostawcow - dla przychodzacych
          i komorkowych. Koszt u polskiego dostawcy - 90 pln/rocznie - za numey publiczne
          w 3 strefach + voipdiscount 10 eur/4 miesiace (de facto mniej) za darmowe
          rozmowy po Polsce i swiecie. Jakosc - praktycznie nie do odroznienia!!! Do tego
          bramka i zwykly telefon...
    • sluchacz3ki ponieważ firmy maja w nosie indywidualnego klienta 19.02.07, 16:01
      Nie zdarzyło się, zeby ktoś (jak w przypadku telefonii stacjonarnej)
      zaproponował mi przejście na VOIP - z numerem z TPSA. Do tego dochodzi koszt
      urządzenia VOIP - wcale nie taniego. Mam dwie "komórki", a w stacjonarnej płacę
      głównie abonament i za tyle wystarczy. Kupienie skrzynki do VOIP będzie się
      zwracało przez 2 lata. Jaki w tym interes? Prędzej zrezygnuję z TPSA i nie będę
      miał nic w zamian - koszty "komórek" wciąż spadają.
    • ja_alexander Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej 19.02.07, 16:15
      Firmom czesto sie nie opaca przechodzic na VOIP. Zmiana infrastruktury, koszty
      urzadzen itp. poprostu sie nie zwroca. Czesto mozna wynegocjowac dobry uklad z
      tradycyjnym dostawca. Kiedys robilem taki kosztorys w firmie w ktorej pracowalem
      i czasem lepiej popertraktowac ze swoim dostawca tradycyjnej telefonii. To samo
      jest w Europie zachodniej gdzie tradycyjni dostawcy sa jeszcze bardzeij skorzy
      do opuszczania cen uslug byle zatrzymac klienta.
    • ja_alexander Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej 19.02.07, 16:19
      Jezeli chodzi o uzytkownikow prywatnych to minuta rozmowy z UK do polski na
      komorke kosztuje 6 pensow (telefon stacjonarny) a z komunikatora VOIP to 15-20
      pensow. Dotego VOIP wymaga dobrych lacz internetowych, spelnaijacych szereg
      wymagan, ktorych w Polsce czesto brakuje.
      • Gość: Andrzej A Polacy wiedzą co to jest telefon IP: *.3.cust.bredband2.com 19.02.07, 16:36
        Ciemnogród
        • maruda.r Re: A Polacy wiedzą co to jest telefon 19.02.07, 17:37
          Gość portalu: Andrzej napisał(a):

          > Ciemnogród

          *********************************

          Oczywiście, że wiedzą. Znają też jego różne funkcje. Stąd silniejszy rozwój
          komunikacji tekstowej przez komunikatory i SMS-y.

    • Gość: Mike Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 18:00
      ja bym chętnie korzystał ale nie na NEO 512 !!! bo tak rwie że szok
    • Gość: niuniuś I tak zdolności ludzi do pieprzena głupot przez .. IP: *.chello.pl 19.02.07, 18:06
      ...telefon są porażające.A z drugiej strony cywilizacja może zapomnieć o
      normalnych kontaktach międzyludzkich wyeliminowanych przez internet.... kupa
      gówna.
    • Gość: Wadim Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.07, 18:52
      Slyszal ktos o freetel.pl?
    • ele.gancki Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej 19.02.07, 20:35
      czy telefonię komórkową odkrył kolumb?
    • klementynka113 Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetowej 19.02.07, 21:07
      Lubię nowoczesne zabawki ale pod warunkiem że będą działąć dobrze i nie będą się
      jąkać ,a takie zjawisko występuje.Jest to w dobrych kontaktach upierdliwe.Nie
      przejmuj się małym procentem ludzi używających w dużym stopniu telefonię
      interetową.Telefon stacjonarny ma zdecydowaną przewagę:działa bez internetu i
      masz swój numer w książce telefonicznej.Inne wynalazki to tylko fragment dobrego
      infpormatora.Zmienisz komurkę bo ci ją ukradli to lepiej wyślij gońca do USA itp
      bo nie odnajdziesz rodziny.I co wy na to!.
    • Gość: mlody Re: Polacy wciąż nie odkryli telefonii internetow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.07, 21:48
      Może jakość telefonii internetowej odbiega jeszcze od tradycyjnej ale
      połączenia w cenie kilku groszy za granice rekompensują niedogodności. Polecam
      zapoznać się z cennikiem np: www.voipdiscount.com

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka