Gość: look IP: *.toya.net.pl 24.02.07, 20:26 wkladam plyte z systemem (98, 2000, XP) instalator sprawdza konfiguracje, wczytuje jakies dane(sterowniki chyba) i po chwili mam przed soba tylko czarny ekran... nie wiem o co chodzi? ktos pomoze? :) Link Zgłoś Obserwuj wątek
dellek Re: system sie nie instaluje 24.02.07, 20:52 Microsoft wydał płytę z 98 2000 i XP jednocześnie ? Czy może chodzi o to, że masz ten problem przy próbie instalacji każdego z tych sysemów ? W pierwszym przypdaku - zły pirat. W drugim jakiś błąd sprzętowy w twoim kompie. Link Zgłoś
Gość: look Re: system sie nie instaluje IP: *.toya.net.pl 24.02.07, 22:38 problem jest z kazdym systemem :) o jaki blad moze chodzic? cos padlo? Link Zgłoś
Gość: Sanchez Re: system sie nie instaluje IP: 82.210.187.* 24.02.07, 22:37 Może masz RAID albo SATA - jeśli tak do na instalacji Win 2000/XP potrzebny jest specjalny sterownik na FDD. Link Zgłoś
Gość: look Re: system sie nie instaluje IP: *.toya.net.pl 24.02.07, 22:40 Gość portalu: Sanchez napisał(a): > Może masz RAID albo SATA - jeśli tak do na instalacji Win 2000/XP potrzebny > jest specjalny sterownik na FDD. to juz znam- ale w tym kompie nie potrzebuje RAID'a :) zawsze instalowalem tak jak to teraz probuje zrobic... a tu czarny ekran i kicha Link Zgłoś
Gość: to_ja Re: system sie nie instaluje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.07, 00:58 Odważę się i zadam pytanie :) Skąd wziąć taki sterownik? Ja też nie mogę u siebie zainstalować XP i męczę się na Win Me. Mam płytę Abit KT7A Raid, myślałam, że komp za stary :) Link Zgłoś
Gość: Sanchez Re: system sie nie instaluje IP: 82.210.187.* 25.02.07, 08:06 Zajrzyj: je.pl/5n8p Link Zgłoś
Gość: Sławek63 Re: system sie nie instaluje IP: *.klaudyny.waw.pl 25.02.07, 10:32 Sterownik jest potrzebny gdy instalaujesz na dysku S-ATA, lub macierzy raid. Znaleźć można na stronie producenta, lub płytce CD ze ster. płyty gł. komp. Przyczyny błędów instalacji : 1. Uszkodzony nośnik 2. Uszkodzona pamięć RAM : memtest86+ 1.20 www.idg.pl/news/68196/100.html 3. Błędy na dysku: HDAT2 Pobierz: www.hdat2.com/download.html 4. Uszodzony zasilacz komp., lub niewłaściwie podłączone gniazdko zasilające (brak bolca uziemionego - lub "0", brak listwy z filtrem - jeżeli neonówka dotknięta do obudowy świeci to należy poprawić inst elektryczną.) tu są programy do diagnostyki i naprawy na płycie CD BootowalneCD Link Zgłoś
Gość: look Re: system sie nie instaluje IP: *.toya.net.pl 25.02.07, 20:53 dzieki. to zasilacz byl problemem :) Link Zgłoś
simon_1977 Re: system sie nie instaluje 25.02.07, 08:29 Kiedys miałem problem z zaintalowaniem Win98SE - nagle sie wszystko wieszało podczas instalacji i komputer przestał reagować. Wywaliłem partycje na dysku i za pomocą fdiska założyłem na nowo i konfiguracja poszła... Co tam było nie tak trudno powiedziec ale to moze jakis wirus psuł zabawe? :)) Jeżeli masz puste dyski to mozesz spróbować właśnie tej drogi... Link Zgłoś
Gość: to_ja Re: system sie nie instaluje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.07, 19:39 BRAK BOLCA uziemionego może powodować coś takiego? Poważnie? Link Zgłoś
Gość: to_ja Re: system sie nie instaluje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.07, 14:11 look, skąd wiesz, że to zasilacz? Link Zgłoś
Gość: to_ja Re: system sie nie instaluje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.07, 15:11 A jak wytłumaczyć niemożność instalacji z płyty Office'a czy jakiejś encyklopedii? Albo zawiesza się system, albo mam jakąś informację, że błąd Win32 (nie mam wirusa). Dodam, że rok temu instalacja się udawała. Link Zgłoś
Gość: to_ja Re: system sie nie instaluje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.07, 20:22 Ponawiam pytanko : co brak bolca może mieć do instalacji XP? Link Zgłoś