Dodaj do ulubionych

problem z konfiguracją łącza w windows xp

IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 09:07
zrobiłam format dysku C i teraz nie mogę połączyć się z internetem...
mam windows xp a komp z netem łączy się przez router, jeśli ktoś
może pomóc będę wdzięczna
Obserwuj wątek
    • Gość: XTC Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.acn.waw.pl 25.06.08, 09:41
      Przez jaki router? Bezprzewodowy? Połączenie sieciowe jest włączone? Jaki nr IP
      dostaje komputer?
      • Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 11:15
        komputer z którym mam problem łączy się z routerem przewodowo a
        drugi komp łączy się z routerem bezprzewodowo(na tym drugim kompie
        net działa bez zarzutu) , połączenie sieciowe jest włączone
        tylko ,że nie widać adresu IP ani maski podsieci ani bramy domyślnej
        • Gość: XTC Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.acn.waw.pl 25.06.08, 13:25
          > tylko ,że nie widać adresu IP ani maski podsieci ani bramy domyślnej

          Ale czy w ogole pobiera adres sieciowy w momencie wlaczania polaczenia?
          • Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 13:40
            nie pobiera żadnego adresu
    • Gość: art Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.chello.pl 25.06.08, 11:43
      Ja miałem podobny problem po instalacji systemu. Okazało się,że
      było brak sterownika do karty graficznej. Ja go u ciebie nie będzie
      to pewnie i żadna konfiguracja nic nie da.
      • Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 11:59
        no niestety zainstalowanie sterowników do karty graficznej nic nie
        pomogło
        • Gość: ort Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: 195.47.201.* 25.06.08, 12:57
          Chyba raczej chodziło o sterowniki karty sieciowej :-)
          • Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 13:35
            wchodzę w sieć lan, sprawdzam stan pokazuje,że połączono ,leci czas
            i szybkość jest niby 400.0Mb/s, potem wchodzę w obsługę i tu nie ma
            ani adresu IP ani maski podsieci ani bramki domyślnej i tu jak
            klikam napraw wyświetla się komunikat:windows nie może zakończyć
            naprawiania ponieważ nie można zbadać ustawień protokołu TCP/IP dla
            tego połączenia.
            no i co ja mam dalej czynić?
            • m.gregor Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp 25.06.08, 16:38
              400 Mb/s???? Chyba nie patrzysz na to polaczenie na ktore powinnas.
    • Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 12:58
      i co nie mam mocnych na mój problem?
      • jap_1 Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp 25.06.08, 15:19
        Najpierw Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedzer
        urządzeń
        Tam sprawdź, czy nie ma jakichś braków (wykrzyknik, znak zapytania)
        Może sterowników brakuje. Zwłaszcza karty sieciowej.
        Jeśli tam jest dobrze, wejdź na daną kartę sieciową, ale wybierz
        Właściwości -> protokol TCP/IP -> Właściwości
        Tam są dwie możliwości: automatyczne pobranie adresu IP (jeśli
        router to obsługuje), albo trzeba samemu to podać. Jak jest
        ustawione?
        • Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 16:07
          no rzeczywiście jak weszłam w menedżer urządzeń to znalazłam znak
          zapytania przy innych urządzeniach a w nich znak zapytania i
          wykrzyknik przy innych urządzeniach typu mostek PCI oraz znak
          zapytania i wykrzyknik przy kontrolerze magistrali zarządzania
          systemem,
          co znaczą te znaki zapytania i wykrzykniki przy tych urządzeniach i
          jak to naprawić?
          • Gość: XTYC Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.acn.waw.pl 25.06.08, 16:34
            Zainstaluj sterowniki z płyty dołączonej do komputera. Jeśli nie masz płyty to
            ze strony producenta płyty głównej.
            • Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 16:50
              właśnie w tym problem że zainstalowałam sterowniki płyty głównej i
              nic
              • Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 16:55
                a ze stony producenta płyty nie mogę ściągnąć sterowników, bo
                przypominam,że nie mam połączenia z netem i to główny problem,że nie
                wiem dlaczego nie mam
                • Gość: XTC Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.acn.waw.pl 25.06.08, 18:04
                  > a ze stony producenta płyty nie mogę ściągnąć sterowników, bo
                  > przypominam,że nie mam połączenia z netem

                  No ... skoro mozesz pisac na forum to chyba nie powinno byc klopotow ze
                  sciagnieciem sterownikow. Poza tym, z tego co piszesz raczej nie zainstalowalas
                  wszystkich potrzebnych sterownikow.
                  • Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 18:27
                    na forum piszę z innego komputea,starego rzęcha laptopa, który służy
                    mi tylko do przeglądania netu, nawet jak ściągnę na ten komp
                    sterowniki to w jaki sposób mam je przenieść na ten niedziałający
                    komp?skoro nie mam w nim nawet napędu cd , próbowałam przez pendrive
                    ale mój staruszek go nie widzi bo działa na win98 a instalacji do
                    pendriva żadnej nie mam, więc nie jest tak łatwo
          • m.gregor Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp 25.06.08, 16:39
            Ze ta osoba ktora instalowala Ci system nie miala o tym zielonego pojecia i nie
            zainstalowala zadnych sterownikow. Dalej masz informacje co zrobic.
    • Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 21:34
      no i sprawa się wyjaśniła, po formacie c niby karta sieciowa była
      ale nie ta co trzeba, musiałam doinstalować prawidłową z innej
      płytki,którą oczywiście miałam na innej płycie ,ale nie
      wiedziałam ,że mam, teraz już wiem ;)))
      dziękuję wszystkim za zaintersowanie i próby pomocy i pozdawiam
      w razie problemów to się jeszcze odezwę :))))
      • Gość: Iks Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.acn.waw.pl 25.06.08, 22:01
        > no i sprawa się wyjaśniła, po formacie c niby karta sieciowa była
        > ale nie ta co trzeba, musiałam doinstalować prawidłową z innej
        > płytki,którą oczywiście miałam na innej płycie ,ale nie
        > wiedziałam ,że mam, teraz już wiem ;)))

        A tak z ciekawości - jak zainstalowałaś, skoro napisałaś wcześniej, że nie masz
        napędu CD i nie możesz z płyt instalować?
        • Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 22:18
          Iks miałam problem z jednym komputerem(PC prawie nówka) a pisałam ze
          starego laptopa bez napędu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka