Gość: zielona IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 09:07 zrobiłam format dysku C i teraz nie mogę połączyć się z internetem... mam windows xp a komp z netem łączy się przez router, jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczna Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: XTC Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.acn.waw.pl 25.06.08, 09:41 Przez jaki router? Bezprzewodowy? Połączenie sieciowe jest włączone? Jaki nr IP dostaje komputer? Link Zgłoś
Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 11:15 komputer z którym mam problem łączy się z routerem przewodowo a drugi komp łączy się z routerem bezprzewodowo(na tym drugim kompie net działa bez zarzutu) , połączenie sieciowe jest włączone tylko ,że nie widać adresu IP ani maski podsieci ani bramy domyślnej Link Zgłoś
Gość: XTC Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.acn.waw.pl 25.06.08, 13:25 > tylko ,że nie widać adresu IP ani maski podsieci ani bramy domyślnej Ale czy w ogole pobiera adres sieciowy w momencie wlaczania polaczenia? Link Zgłoś
Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 13:40 nie pobiera żadnego adresu Link Zgłoś
Gość: art Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.chello.pl 25.06.08, 11:43 Ja miałem podobny problem po instalacji systemu. Okazało się,że było brak sterownika do karty graficznej. Ja go u ciebie nie będzie to pewnie i żadna konfiguracja nic nie da. Link Zgłoś
Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 11:59 no niestety zainstalowanie sterowników do karty graficznej nic nie pomogło Link Zgłoś
Gość: ort Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: 195.47.201.* 25.06.08, 12:57 Chyba raczej chodziło o sterowniki karty sieciowej :-) Link Zgłoś
Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 13:35 wchodzę w sieć lan, sprawdzam stan pokazuje,że połączono ,leci czas i szybkość jest niby 400.0Mb/s, potem wchodzę w obsługę i tu nie ma ani adresu IP ani maski podsieci ani bramki domyślnej i tu jak klikam napraw wyświetla się komunikat:windows nie może zakończyć naprawiania ponieważ nie można zbadać ustawień protokołu TCP/IP dla tego połączenia. no i co ja mam dalej czynić? Link Zgłoś
m.gregor Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp 25.06.08, 16:38 400 Mb/s???? Chyba nie patrzysz na to polaczenie na ktore powinnas. Link Zgłoś
Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 12:58 i co nie mam mocnych na mój problem? Link Zgłoś
jap_1 Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp 25.06.08, 15:19 Najpierw Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedzer urządzeń Tam sprawdź, czy nie ma jakichś braków (wykrzyknik, znak zapytania) Może sterowników brakuje. Zwłaszcza karty sieciowej. Jeśli tam jest dobrze, wejdź na daną kartę sieciową, ale wybierz Właściwości -> protokol TCP/IP -> Właściwości Tam są dwie możliwości: automatyczne pobranie adresu IP (jeśli router to obsługuje), albo trzeba samemu to podać. Jak jest ustawione? Link Zgłoś
Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 16:07 no rzeczywiście jak weszłam w menedżer urządzeń to znalazłam znak zapytania przy innych urządzeniach a w nich znak zapytania i wykrzyknik przy innych urządzeniach typu mostek PCI oraz znak zapytania i wykrzyknik przy kontrolerze magistrali zarządzania systemem, co znaczą te znaki zapytania i wykrzykniki przy tych urządzeniach i jak to naprawić? Link Zgłoś
Gość: XTYC Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.acn.waw.pl 25.06.08, 16:34 Zainstaluj sterowniki z płyty dołączonej do komputera. Jeśli nie masz płyty to ze strony producenta płyty głównej. Link Zgłoś
Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 16:50 właśnie w tym problem że zainstalowałam sterowniki płyty głównej i nic Link Zgłoś
Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 16:55 a ze stony producenta płyty nie mogę ściągnąć sterowników, bo przypominam,że nie mam połączenia z netem i to główny problem,że nie wiem dlaczego nie mam Link Zgłoś
Gość: XTC Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.acn.waw.pl 25.06.08, 18:04 > a ze stony producenta płyty nie mogę ściągnąć sterowników, bo > przypominam,że nie mam połączenia z netem No ... skoro mozesz pisac na forum to chyba nie powinno byc klopotow ze sciagnieciem sterownikow. Poza tym, z tego co piszesz raczej nie zainstalowalas wszystkich potrzebnych sterownikow. Link Zgłoś
Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 18:27 na forum piszę z innego komputea,starego rzęcha laptopa, który służy mi tylko do przeglądania netu, nawet jak ściągnę na ten komp sterowniki to w jaki sposób mam je przenieść na ten niedziałający komp?skoro nie mam w nim nawet napędu cd , próbowałam przez pendrive ale mój staruszek go nie widzi bo działa na win98 a instalacji do pendriva żadnej nie mam, więc nie jest tak łatwo Link Zgłoś
m.gregor Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp 25.06.08, 16:39 Ze ta osoba ktora instalowala Ci system nie miala o tym zielonego pojecia i nie zainstalowala zadnych sterownikow. Dalej masz informacje co zrobic. Link Zgłoś
Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 21:34 no i sprawa się wyjaśniła, po formacie c niby karta sieciowa była ale nie ta co trzeba, musiałam doinstalować prawidłową z innej płytki,którą oczywiście miałam na innej płycie ,ale nie wiedziałam ,że mam, teraz już wiem ;))) dziękuję wszystkim za zaintersowanie i próby pomocy i pozdawiam w razie problemów to się jeszcze odezwę :)))) Link Zgłoś
Gość: Iks Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.acn.waw.pl 25.06.08, 22:01 > no i sprawa się wyjaśniła, po formacie c niby karta sieciowa była > ale nie ta co trzeba, musiałam doinstalować prawidłową z innej > płytki,którą oczywiście miałam na innej płycie ,ale nie > wiedziałam ,że mam, teraz już wiem ;))) A tak z ciekawości - jak zainstalowałaś, skoro napisałaś wcześniej, że nie masz napędu CD i nie możesz z płyt instalować? Link Zgłoś
Gość: zielona Re: problem z konfiguracją łącza w windows xp IP: *.adsl.inetia.pl 25.06.08, 22:18 Iks miałam problem z jednym komputerem(PC prawie nówka) a pisałam ze starego laptopa bez napędu Link Zgłoś