Dodaj do ulubionych

dziwny dysk

13.10.03, 12:51
Pousuwalem kilkanascie mega z dysku (partycji) C i D. Po tym fakcie,
wylaczeniu komputera wolny obszar dysku odpowiednio sie powiekszyl na C bylo
to do 1:74, lecz pozniej, kiedy skanowalem Antivirusem komputer mi sie
zawiesil, po wlaczeniu zas wskazywal juz tylko 1.50, pozniej juz 1.51 a dzis
1.50. Juz wczesniej wykonalem rozne dzialania na dysku - skanowanie calej
powierzchni (nie wykazalo bledow), dzis w nocy zrobilem jeszcze
defragmentacje (po tym jak juz pokazywal 1.50).

1. CO sie dzieje? Dlaczego dysk mimo ze zwalniam miejsce, pokazuje takie
wartosci?
2. Dlaczego mimo wylaczenia programow, przy sprawdzaniu dysku C komp sie
zawiesza, zas w przypadku uzywania programu Wipe Info z Norton System Works -
pisze, ze nie moze dokonczyc zadania, bo jakis program zapisuje na dysk? W
przypadku partycji D nie ma takich klopotow. Na C: mam Windows i prawie
wszystkie programy..

ale co zrobic?

Dziekuje.
Zmartwiony uzytkownik
Obserwuj wątek
    • mich85 Re: dziwny dysk 13.10.03, 15:31
      Mam podobny problem, ale jakos przeszlo mi sprawdzanie dysku i defragmentacja
      (chociaz tez sie przerywalo, bo niby cos zapisywalo sie na dysk). Tak czy owak
      lepiej powylaczac wszystkie programy typu scaner antivirus (tzw. straznik) i
      inne.

      Co do problemow z dyskiem, to niestety nie wiem co poradzic! A moj dysk tez
      świruje! Wiec moze to normalne? ;)
    • Gość: piecyk gazowy Re: dziwny dysk IP: *.visp.energis.pl 13.10.03, 18:43
      Podejrzewam, że to "przywracanie systemu" miesza? Wyłącz i zobacz...
    • Gość: JP Re: dziwny dysk IP: 64.75.243.* 13.10.03, 19:57
      Osobiscie nie widze w tym nic dziwnego. Kilkanascie MB sa bez znaczenia dla
      wielkosci pustej przestrzeni na dysku. Przy tym zawieszanie sie komputera moze
      swiadczyc od uszkodzonym programie antywirusowym lub windowsa. Zatrzymywanie
      skanowania jest spowodowane zmianami na dysku ktore zachodza w trakcie
      skanowania. Nalezy wylaczyc programy biegnace w tle ktore zapisuja cos w
      trakcie skanowania. Mysle ze nie chodzi tu o restore systemu. Sprawdz startup,
      jakie programy sa uruchamiane razem ze startem systemu i wylacz je.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka