Dodaj do ulubionych

SZOPKA NOWOROCZNO

26.12.10, 13:30
szwager_z_laband napisał:

> Richtik swiontecznie nom Hanys tysz sam forum psziozdobiou:)
>
> Danke Hanys!
>
> :)

Jak jusz je sam o psziozdobianiu gotka
Czaby machen eine noworoczno szopka
Toosz pszisyuac´ sam swoje paploki
Hanysy, Gorole, Niymce i czyste Poloki

Posyuac´ na hanys_hans@gazeta.pl
Ino pieroonym bo czas ucieko schnel
Kery niy pokorze sam sfojego paploka
Postawiymy do koonta takigo boroka
Obserwuj wątek
    • szwager_z_laband Re: SZOPKA NOWOROCZNO 26.12.10, 17:57
      sam mosz mie:)

      schlesien.nwgw.de/foto/displayimage.php?album=55&pos=199
      • kubiss Re: SZOPKA NOWOROCZNO 27.12.10, 04:30
        Jutro zrobiam swojego bilda i ci wysla .
        • kubiss Re: SZOPKA NOWOROCZNO 27.12.10, 16:15
          Sorry ale musze sie wycofac poniewaz napadalo tyl;e sniegu ze nie da sie chodzic po ulicaach .Ruch na Manhattanie jest taki jak na polskiej wsi zabitej dechami :-)
          • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 27.12.10, 20:47
            To może bal maskowy ? ;)

            https://schlesien.nwgw.de/foto/albums/userpics/fotki%20062~0.jpg
            • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 28.12.10, 12:48
              rita100 napisała:

              > To może bal maskowy ? ;)

              SZOPKA NOWOROCZNO! A niy tam jakis bal maskowy


              • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 28.12.10, 20:44
                łoj, gdzie w Nowy Rok szopka ? Toz to bombelkowy bal mulsujący ;))))
                Szampany w lodówce ?
                • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 28.12.10, 22:20
                  rita100 napisała:

                  > łoj, gdzie w Nowy Rok szopka ? Toz to bombelkowy bal mulsujący ;))))
                  > Szampany w lodówce ?

                  Szopka krakowsko mono je bombelkowo
                  Glywicko noworoczno bydzie blank nowo
                  • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 01.01.11, 21:49
                    Szopki czas nastał , więc gdzie ona jest ?
                    • sloneczko1 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 01.01.11, 22:46
                      chyba jeszcze w szopie je ta szopka;)
                  • bratjakuba Re: SZOPKA NOWOROCZNO 02.01.11, 14:53
                    Nie zmierzujcie sie sam bo prawdziwo szopka musi mieć i trzech kroli a ku tymu jeszcze je trocha czasu.
                    • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 02.01.11, 15:21
                      bratjakuba napisał:

                      > Nie zmierzujcie sie sam bo prawdziwo szopka musi mieć i trzech kroli a ku tymu
                      > jeszcze je trocha czasu.


                      Paplokoow mi niy pszisyuocie
                      A szopka je durs´ we robocie
                      Szopka jusz praje gotowo stoji
                      dowac´ pieroonym paploki sfoji
                      • sloneczko1 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 02.01.11, 16:59
                        moj paplok przeca jusz mosz;)
                        • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 02.01.11, 21:22
                          Ciekawa jestem co Hanys wymodzi w tym Nowym Roku. Czy znów będziemy mieć fochy ?
                          Myślę, że już jesteśmy bardziej doświadczeni i nie będziemy robić wielkie halo ;))))) nawet gdyby.....

                          Pozwólmy kapitanowi stawiać żagle;)

                          www.youtube.com/watch?v=vzG0AD-65iQ&feature=related
                          • szwager_z_laband Re: SZOPKA NOWOROCZNO 02.01.11, 22:07
                            jo mom jedne zyczynie:)

                            30 kilo schudnonc pszinajmiyj w tyj szopce:))
                            • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 02.01.11, 23:24


                              schlesien.nwgw.de/FGGG/szopka2011.jpg


                              https://schlesien.nwgw.de/FGGG/szopka2011.jpg
                              • berncik Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 00:12
                                Mareszal BonapartSuper zrobiono szopka,richtig mi se podobo.
                                • kubiss Re: SZOPKA NOWOJORCZNO 03.01.11, 00:18
                                  Bardzo orginalna :-)
                                  Nie mam zadnych zastrzezen .
                                  W takie cos zawsze trzeba wlozyc swoja prace i poswiecic swoj wolny czas . . . . . :-)
                                  • cirano Re: SZOPKA NOWOJORCZNO 03.01.11, 07:56
                                    Richtig gryfno szopka, hanys, ino tak myśla, ftoro gymba jes tam pszi wierzy koścołka? Aby to normalno, choć bardzo (musza prziznać), przistojno, dupcia?
    • szwager_z_laband Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 08:48
      Piykno robota Hanys:)

      ciekawe eli wszyscy wszyskich poznajom(?)

      ;)
      • annak12 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 09:18
        szwager_z_laband napisał:

        > Piykno robota Hanys:)

        Mało pedziane,bardzo,bardzo piykno!;))

        > ciekawe eli wszyscy wszyskich poznajom(?)
        >
        > ;)

        Niy znom od wszystkich paplokow,to mogam pomylić
        • bratjakuba Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 09:43
          Ale szopka!!!
          Brawo Hanys !
          • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 12:13
            Super ta szopka, aż oczy mi się zeszkliły ze śmiechu.
            Objaśnijcie mi kto kogo ciągnie na saneczkach ?
            I diabełek jest, a nad nim babojaga na mietle.
            A już najbardziej paradna jest Słoneczko, nawet dwa Słoneczka.
            Trzej Królowie są, z tym, że jeden ma inną twarz.
            Oj, wiele zagadek jest kto jest kto ?


            Hanys jesteś Wielki !
    • berncik Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 12:31
      Jo ino jedna nie znom a bardzo mie interesuje ta fajno zic kole tej wierzy koscielnej.
      • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 15:43
        berncik napisał:

        > Jo ino jedna nie znom a bardzo mie interesuje ta fajno zic kole tej wierzy kosc
        > ielnej.

        berncik, pszeca na tyj muskli je tatuarz, mys´larze czytac´ poradzisz...
        • berncik Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 18:23
          Ja hanys,die frage ist czamu On ta fajno zic nosi tak wysoko? Das ist nur spass.Ta szopka je super fajnie zrobiono i mie se podobo jak pieron.Aller hand.
          • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 21:39
            A byndo jeszcze te, no te , takie dymki z tekstami ?
            • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 22:03
              rita100 napisała:

              > A byndo jeszcze te, no te , takie dymki z tekstami ?

              Toosz na co sam czekosz
              Hanys pszeca niy piekosz
              Jusz rzech sam dojs´ nasztynglowou
              Dowac´ text, to dymki byda malowou
              • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 22:40
                Cza by tysz opisac´ta szopka
                Bo tak to darymno je gotka

                FATUM

                Na Samym wiyrchu Fatum stoji
                Udowo rze sie rzodego niy boji
                Muskel tysz mo pieroonowy
                A na nim Tatuarz odlotowy
              • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 22:42
                Czekom, czekom
                aż sie placki upiekom.
                Aż ludzie głos dadzą
                I nowe kwiatki wsadzą.
                • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 22:44
                  Cza by tysz opisac´ta szopka
                  Bo tak to darymno je gotka

                  FATUM

                  Na Samym wiyrchu Fatum stoji
                  Udowo rze sie rzodego niy boji
                  Muskel mo richtich pieroonowy
                  A na nim Tatuarz blank nowy
                  • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 22:50
                    Ha, ha, strzał w dziesiątkę.

                    To teraz już wiemy, że przy kościelnej wieży
                    Fatumowi miejsce się należy ;))))))))))))))))))
                    • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 22:57
                      Hanys jak Wielki Napoleon
                      a może jak Panteon
                      stoi wyprostowany
                      jakby z drewna wystrugany ;)
                    • 1fatum Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 23:03
                      Skoro Szaweł mógł się w Pawła zmienić, to w kościelnej wieży cieniu wszystko jest możliwe.

                      Moja ukochana Hanyska nauczyła mnie czytać gotyk i z przestrachem oraz niewiarą w to co widzę, miałem nawet do niej pretensje, bo żyjąc w niewiedzy łatwiej się żyje.

                      Tutaj wysoko i groźnie widać albo muskuł, albo coś gorszego jeszcze. Zależy z jakiej perspektywy ktoś patrzy.
                      Normalni i przyjaciele biceps widzą, a pełzające marne robale mają inne skojarzenia.
                      Dobrze, że robale całować nie potrafią, bo mam łaskotki.
                      • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 23:12
                        1fatum napisał:
                        > Moja ukochana Hanyska nauczyła mnie czytać gotyk i z przestrachem oraz niewiarą
                        > w to co widzę, miałem nawet do niej pretensje, bo żyjąc w niewiedzy łatwiej si
                        > ę żyje.
                        **************************

                        Masz jednak mocne nerwy, trzeba przyznać. Ja dopiero teraz zorientowałam się , że to jest muskuł i jestem w szoku, bo zaczęłam snuć już teorie spiskowe względem aniołka. Ale sobie myślę niech się święci. A tu masz zamiary są inne. Jak to człowiek podświadomie różne rzeczy może sobie wyobrażać.

                        Jedno jest pewne Hanys to artysta wielkiego kalibru.
                        • 1fatum Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 23:20
                          rita100 napisała:

                          > 1fatum napisał:
                          > > Moja ukochana Hanyska nauczyła mnie czytać gotyk i z przestrachem oraz ni
                          > ewiarą
                          > > w to co widzę, miałem nawet do niej pretensje, bo żyjąc w niewiedzy łatwi
                          > ej si
                          > > ę żyje.
                          > **************************
                          >
                          > Masz jednak mocne nerwy, trzeba przyznać. Ja dopiero teraz zorientowałam się ,
                          > że to jest muskuł i jestem w szoku, bo zaczęłam snuć już teorie spiskowe wzglę
                          > dem aniołka. Ale sobie myślę niech się święci. A tu masz zamiary są inne. Jak t
                          > o człowiek podświadomie różne rzeczy może sobie wyobrażać.
                          >
                          > Jedno jest pewne Hanys to artysta wielkiego kalibru.
                          *************************************

                          Artysta, to fakt, a babom to tylko bezeceństwa w głowie.
                          Nerwy mam, ale i czytać gotyk się nauczyłem.
                          Kiedy zakumałem o co chodzi, to kulałem się na podłodze ze śmiechu wiedząc, że nieliczni maja dobry wzrok i rzyć im oczu nie zasłania.

                          Podoba mi się. Trzeba być artystą, aby zrobić taką szopkę.

                          Domyślam się też co to za rogacizna i inni mieszkańcy chlewa obijają się na marginesie szopki.
                  • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 22:52
                    ZEPPEL

                    Tyn Mikouej z lewy stroony
                    To je Zeppel pszebleczoony
                    A poznouech rze to Zeppel
                    Bo mo nos jak wielki krepel
                    • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 23:01
                      O rany i Seppel mikołajowy
                      idzie jak zaprawiony
                      krokiem marszowym do przodu
                      ciągnąc za sobą kogoś z zachodu ;)
                    • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 23:38
                      andrzejpatrick1973

                      Zeppel mo osua nowego
                      Andrzejpatricka 1973-go
                      Na pukel mu couko chouda wciepli
                      Mocka gyszynkoow i ze sto krepli
                      • 1fatum Re: SZOPKA NOWOROCZNO 03.01.11, 23:49
                        hanys_hans napisał:

                        > andrzejpatrick1973
                        >
                        > Zeppel mo osua nowego
                        > Andrzejpatricka 1973-go
                        > Na pukel mu couko chouda wciepli
                        > Mocka gyszynkoow i ze sto krepli

                        **************************************

                        Podziwiam Twój humanitaryzm, skoro tak inteligentny wyraz pyska tego kłapoucha zmieściłeś.
                        Zapewne wierzysz, że za dwie setki szopek inteligencją dorówna podwórzowemu burkowi.
                        • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 00:10
                          1fatum napisał:

                          > Podziwiam Twój humanitaryzm, skoro tak inteligentny wyraz pyska tego kłapoucha
                          > zmieściłeś.
                          > Zapewne wierzysz, że za dwie setki szopek inteligencją dorówna podwórzowemu bur
                          > kowi.

                          Szopka bes yjzla
                          To by byua kyjza
                          • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 11:48
                            Seppel Andrzejpatricka prowdzi
                            bo bidok z gyszynkami sobie nieradzi
                            Osiołek cały prezentami napakowany
                            A wzrok jego maślany

                            Bo w tych pakunkach rózgi schowane
                            Takie prezenty są wam dane
                            Wszyscy nieznośni i trzeba ukarać
                            Ach, pójdę lepiej sobie zarajać

                            • seppel Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 13:11
                              Hanys,
                              Pjynknie es to zrobjou
                              .......
                              Rita cos ty sie na tego seppla uwziyua ?
                              ---Fpjynkny Sonntak po Niyszporach
                              poszou Englein gipko do Dochtora
                              bo od s Fotumym goudki
                              dostou Herzklekoutki
                              • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 21:54
                                seppel napisał:
                                > Rita cos ty sie na tego seppla uwziyua ?

                                To Hanys Cię tak naznaczył. Bardzo mi się podoba, ze tak sobie objaśniamy kto jest kto :)

                                >pjynkny Sonntak po Niyszporach
                                > poszou Englein gipko do Dochtora
                                > bo od s Fotumym goudki
                                > dostou Herzklekoutki

                                hehe bardzo dobre, mosz talent :)
                            • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 13:36
                              rita100 napisała:

                              > Wszyscy nieznośni i trzeba ukarać
                              > Ach, pójdę lepiej sobie zajarać

                              Rita niy bakej cigaretoow tela
                              Zostow tysz pora na niydziela


                              • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 17:26
                                Pszibierzeli czej kroolowie do Glywic
                                Niy mieli rzodnych pijyndzy nic a nic
                                Na granicy policzyli im nowy VAT
                                Uot tych drogoich zuotych szat

                                Jak to morze byc´ tak dali
                                Finansowo ich opynzlowali
                                Zostauy im teroski ino te szaty
                                Pieroon to szczeli, same straty
                                • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 22:06
                                  hanys_hans napisał:

                                  > Pszibierzeli czej kroolowie do Glywic
                                  > Niy mieli rzodnych pijyndzy nic a nic
                                  > Na granicy policzyli im nowy VAT
                                  > Uot tych drogoich zuotych szat
                                  >
                                  > Jak to morze byc´ tak dali
                                  > Finansowo ich opynzlowali
                                  > Zostauy im teroski ino te szaty
                                  > Pieroon to szczeli, same straty


                                  A te szaty dali na targ
                                  i mieli z tego wielki utarg
                                  Trzej Królowie się upili
                                  a potem bank rozbili.

                                  Wzięli ich za aferzystów
                                  Tych największych hazardzistów.
                                  Komisja sejmowa sądziła
                                  Wszystkie winy im wybaczyła ;)

                                  Polska to kraj rajów
                                  przykład dla innych krajów.
                              • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 21:57
                                hanys_hans napisał:
                                >
                                > Rita niy bakej cigaretoow tela
                                > Zostow tysz pora na niydziela

                                >

                                Nie bój żaby, od dwóch latek nie palę
                                Mam to szczęście i wielką z tego radość
    • szwager_z_laband Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 17:44
      a kto to je ta piynknosc ze tym apflym?
      • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 18:21
        szwager_z_laband napisał:

        > a kto to je ta piynknosc ze tym apflym?

        Niypoznoues´ tego ZOMOWCA
        Pszeca to petronella.kozlowska
        Ze Forum hitlerowskego NAZI
        Niy wiym poco do nos psziuazi

        Zamiast siedziec´ na swojim hasioku
        To kuko tyn szpijoon ino sam zboku
        Te japko to chwyt uod ni stary
        Udowo, rze mo dobre zamiary
        • szwager_z_laband Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 18:24
          tera poznowom:)
          • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 18:37
            szwager_z_laband napisał:

            > tera poznowom:)


            Pomyncza dali te opisywanie!
            Mosz jeszcze jakes´ pytanie?
            • szwager_z_laband Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 18:44
              niy, no to cie juz niy szteruja w tym opisywaniu:)
              • sloneczko1 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 19:21
                superowo ta szopka:) brawo:)
                • szwager_z_laband Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 19:25
                  ja, sexy zes tam je a sexy;)
                • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 22:27
                  sloneczko1 napisała:

                  > superowo ta szopka:) brawo:)
                  >
                  >

                  Po raz pierwszy wszyscy zadowoleni :)
                  Dobrze sie nam rok zapowiada.
            • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 22:25
              hanys_hans napisał:

              > Pomyncza dali te opisywanie!
              > Mosz jeszcze jakes´ pytanie?
              >

              Chto jest w Trzech Królach ?

              Ballest pięknie odziany z serduszkami wzorowany
              Laband z wielkim futrzanym kołmierzem
              I w brylach czlowiek nieznany
              Dla mnie nierozpoznany.
              Czy Hanys będzie uprzejmy
              przedstawić nam ?
        • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 20:32
          Na wiyrchu tam wele wierzy
          Tyn chop co tyntno mierzy
          To Brat Jakuba Dr. niy mauy
          Bado Rita pszed hejnauym

          Rita bes te cigareciska
          Trompkom suabi piska
          Jak dmucho doj ty swoji troombki
          Lecoom z troomki dymu boombki
          • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 20:49
            Tyn Bauwan o barwach Holandji
            To je nasz stary kamrat Olandi
            Na gowie mo pjykny cylinder
            A na karku ze szalika binder
            • ballest Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 21:35
              Jou je PAFFF
              jak Hanys fajnie Dichtowac umiy,
              To je tak fajne jak ta Betjejemka
            • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 22:53
              hanys_hans napisał:

              > Tyn Bauwan o barwach Holandji
              > To je nasz stary kamrat Olandi
              > Na gowie mo pjykny cylinder
              > A na karku ze szalika binder


              Olandii pod postacią bałwana
              To postać bardzo lubiana.

          • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 22:38
            hanys_hans napisał:

            > [b]Na wiyrchu tam wele wierzy
            > Tyn chop co tyntno mierzy
            > To Brat Jakuba Dr. niy mauy
            > Bado Rita pszed hejnauym

            Łoj Hanys byndzie jojta
            Co na to Bracika kobita ?
            Bydzie swara, bydzie draka
            i zabiorą nam biedaka ;)



            • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 23:10
              CZEJ KROOLOWIE

              Tyn co sie smieje i wierci
              To je Kacper - Berncik
              Co mo wosy duge jak baba
              To Je Melchior - Laband
              A tynco mo czorny har
              To Ballest - Balltazar
              • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 23:30
                Na s´rodku stoji atrapa
                Mo ino moja otwrto japa
                Blank Chudy ale tysz paker
                Tyn do orzechoow nusknaker
                • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 17:42
                  Z lewy stroony we szopce
                  Tyn we goorniczy czopce
                  Obleczoony na galowo
                  Ze boku szpada nowo

                  To Bronek ze Rudy S´loonski
                  Co Szkryflo fraszkowe koonski
                  Blank srogo glaca mo na gowie
                  Pod wonsym sfoje fraszki chowie
                  • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 18:07
                    Z lewy stroony we szopce
                    Tyn we goorniczy czopce
                    Obleczoony na galowo
                    Ze boku szpada nowo

                    To Bronek ze Rudy S´loonski
                    Co Szkryflo fraszkowe koonski
                    Blank srogo glaca mo na gowie
                    Pod wonsym sfoje fraszki chowie

                    Zagloondo na nos tak z byka
                    Surowym wzrokym goornika
                    Ze plebiscytowoom minoom
                    O konkursie noom spoomino

                    • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 18:47
                      Z lewy stroony blank na dole
                      Tam pszi szampan´skim sole
                      Glywicke fauny se tancujoom
                      I nikim sie niy pszejmujoom

                      Cwergi idoom ze muzykom
                      Tan´czy Arnold, Stix i Riko
                      S´piywajoom na czi guosy
                      Asz stowajoom wuosy!

                      "Ringe, ringe, reihe,
                      Sind mer unter dreie
                      Esel, Schaf und Kuh
                      Jetzt fehlt blos noch Du"
                      • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 18:48
                        Z lewy stroony blank na dole
                        Tam pszi szampan´skim sole
                        Glywicke fauny se tancujoom
                        I nikim sie niy pszejmujoom

                        Cwergi idoom ze muzykom
                        Tan´czy Arnold, Stix i Riko
                        S´piywajoom na czi guosy
                        Asz stowajoom wuosy!

                        "Ringe, ringe, reihe,
                        Sind mer unter dreie
                        Esel, Schaf und Kuh
                        Jetzt fehlt blos noch Du"
                        • berncik Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 19:29
                          hanys:Do koutona
                          Brakuje mi placu dlo antona
                          czizby to bou tyn kole gnotka?
                          co udowo ze gro w toto lotka ?
                          • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 20:21
                            berncik napisał:

                            > hanys:Do koutona
                            > Brakuje mi placu dlo antona
                            > czizby to bou tyn kole gnotka?
                            > co udowo ze gro w toto lotka ?


                            Z prawy stroony ze spotku
                            Tyn ze laptopym na gnotku
                            To je pszeca nasz gajowy
                            Testuje koomputer nowy

                            Od kristkinda dostou go
                            Mocka szpasu tero mo
                            Po calutkim lesie snim loto
                            Nawet i niyros zagro se toto
                            • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 20:41

                              Cirano

                              Coby sie wszyscy s´mioli
                              Cirano udowo noom stolik
                              Na puklu mo szampana
                              I zagloondo po kolanach

                              Piyknie sie kuanio
                              Rurzowym paniom
                              Kicholym cojs´niucho
                              W gardle mo sucho
                              • berncik Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 21:02
                                hanys_hans napisał:

                                >
                                > Cirano
                                >
                                > Coby sie wszyscy s´mioli
                                > Cirano udowo noom stolik
                                > Na puklu mo szampana
                                > I zagloondo po kolanach
                                >
                                > Piyknie sie kuanio
                                > Rurzowym paniom
                                > Kicholym cojs´niucho
                                > W gardle mo sucho

                                >
                                cirano poeta bardzo wieli
                                Dziouchy za niem zawsze gupieli
                                o swoim kicholu nie rod sucho
                                takemu za kara zaroz ucion ucho

                                • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 22:20
                                  berncik napisał:
                                  > cirano poeta bardzo wieli
                                  > Dziouchy za niem zawsze gupieli
                                  > o swoim kicholu nie rod sucho
                                  > takemu za kara zaroz ucion ucho

                                  **************
                                  www.youtube.com/watch?v=szyFKszMLmg
                                  Z powodu kilku pieśni
                                  W których mówiłem o ich tajemnicy
                                  Kobiety były
                                  Szczególnie łaskawe
                                  Dla mojego sędziwego wieku.
                                  Robią tajne miejsce
                                  W swoim zagonionym życiu
                                  I wiodą mnie tam.
                                  Rozbierają się
                                  Każda na swój sposób
                                  I mówią:
                                  "Spójrz na mnie Leonardzie
                                  spójrz ten ostatni raz".
                                  A potem nachylają się nad łóżkiem
                                  I otulają mnie
                                  Jak drżące dziecko.

                                  tłumaczenie Mirosław Dworniczak
                              • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 22:01
                                Stojoom damy pszi stoliku
                                kurzoom fajfka pyku pyku
                                W tych gynstych oparach
                                Uwyndzoom von Baltazara

                                Baltazar jusz to woonio
                                Kurz rynkoom odgoonio
                                Wolou by jusz lepi co by te panie
                                zrobiyuy mu sztuczne odychanie

                                Ze prawy stroony anna stoji
                                Ciranowy sznupy sie niy boji
                                zawarua te sfoje s´lypka
                                Kusiol nacioongua jak rybka

                                Co to sie ino stauo naszy Annie
                                Cojs´ joom wziyno na kochanie
                                Zaroski uod samego rana
                                Pokazuje oba dwa kolana

                                Frizura mo we tym nowm roku
                                Berncikowy Taft prosto z bakoku
                                Paraduje we rurzowym klajdzie
                                Zaros chyba se galana znejdzie

                                Noworoczno moda nowo
                                Caukim blank rurzowo
                                Odszczelyua se frelka
                                Wygloondo jak modelka

                                Obiecuje rze bydzie suotka
                                Tako to jusz ta odni gotka
                                Wszyske nojlepsze kochanie
                                Zowdy po jednym szampanie!
                                • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 23:31
                                  Przy stoliku pyku, pyku
                                  Dwie damy na cyku cyku ;))))
                                  Serduszka ich pukają w rytmie cza cza
                                  Królowie drygają łoj da da ;))))




                              • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 23:10
                                Cirano trzyma szampański stolik
                                jak prawdziwy alkoholik ;))))))))))))) hehehe
                                Tu się kłania, tu zerka
                                może dostanie od kobiet cukierka ? ;))))))) hehehe

                                Ale by się na mnie zbyt nie wściekał
                                I żeby zbyt na mnie nie narzekał
                                Kusiczka posyłam promocyjnego
                                Dawno ode mnie oczekiwanego ;))) hehe

                            • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 23:03
                              Hej z prawej strony od dołu
                              z laptopem pospołu
                              To jest przecie gajowy
                              towarzysz bombowy ;))))
                          • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 22:54
                            berncik napisał:

                            > hanys:Do koutona
                            > Brakuje mi placu dlo antona
                            > czizby to bou tyn kole gnotka?
                            > co udowo ze gro w toto lotka ?


                            Wszystko się okaże wkrótce
                            gdy Hanys pogłaszcze sie po bródce ;))))

                            • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 23:03

                              Sloneczko stoji ze lewy stroony
                              Oddychanie to mo jak dwa balony
                              Figura mo richtich boombowo
                              Laska zniyj caukim sportowo


                              Anny kracja podkukaua
                              I se tak samo ubraua
                              teroski moomy drugo anna
                              we zdrzadle skopiowana
                              • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 23:24
                                Socer jak skarbnik dzisio wygloondo
                                Wszyndzie szuko czornego woonglo
                                Wyfedrowou w szopce noom dziura
                                Bydzie zaroski pieroonowo awantura
                                • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 23:31

                                  Sloneczko stoji ze lewy stroony
                                  Oddychanie to mo jak dwa balony
                                  Figura mo richtich boombowo
                                  Laska zniyj caukim sportowo


                                  Anny kracja podkukaua
                                  I se tak samo ubraua
                                  teroski moomy drugo anna
                                  we zdrzadle skopiowana


                                  Smieje se dzisio niyspotykanie
                                  Cirano joom kilo kajs´ po kolanie
                                  Smije sie jusz od ucha do ucha
                                  Arz fajfki lecoom same serducha
                                • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 22:27
                                  Socer kanał nad głową uchylił
                                  i głowę z ziemi wychylił
                                  Górniczy hełm na głowie
                                  górniczy stan jak sie zowie.
                                  Patrzy, świat piękny na górze
                                  o on cały czas grzebie w dziurze ;)))))))

                              • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 23:44
                                Sloneczko stoi z lewej strony
                                Anna zaś stoi z prawej strony.
                                Obydwie jak siostry wyglądają
                                Wszyscy pytanie sobie zadają
                                Być albo nie być , o to jest pytanie
                                mając przy boku takie piękne panie.
                                • seppel Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 23:52
                                  Leki wjetrzyk ,pjynkny zionek,
                                  Tram tram tam dup dup dup
                                  Czaskou Hanys f tromel
                                  Za nim ciongnie arbeitstrupp
                                  Cauo ta halastra
                                  Hyba s pobliskego “mjasta”
                                  Jedyn nom sam znajomy
                                  Smutno kuko rybim oczkym
                                  Na ta frela s lila loczkym
                                  • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 23:57

                                    Kochtschütz szwestera
                                    Za cyl obraua se oficera
                                    Ciepie Szpricami impfung
                                    Na gripa mit vole szwung
                                    • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 20:53
                                      Kochtschütz siostrzyczka
                                      weźmie Hanysa z byczka
                                      Szpryca wyrychtowana
                                      Hanys jak ściana :)))
                                      Strzykawka bach, bach
                                      Hanys już w strach.
                                  • seppel Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 19:53
                                    Stoji Kaszper na polu
                                    Kadziduym paluchy popolou
                                    Melchior go Myrrhom szmaruje
                                    I Balthasarym sie nerwuje
                                    Gowa bouli Balthasara
                                    Bo rous pocauowou we uapka,
                                    Rous chyciou za szuapka
                                    niyjako s szynku Klara
                                    jaksie na nia obalou
                                    couke Zuotou na Klara wywalou
                                    • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 21:02
                                      Seppel, dobrze wyczynisz :) jako Mikołaj
                                      ciagniesz osiołka przez uroczy zakątek
                                      Osioł tłusty jak kluska
                                      skulił przy Tobie uszka ;)
                                  • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 20:47
                                    seppel napisał:

                                    > Leki wjetrzyk ,pjynkny zionek,
                                    > Tram tram tam dup dup dup
                                    > Czaskou Hanys f tromel
                                    > Za nim ciongnie arbeitstrupp
                                    > Cauo ta halastra
                                    > Hyba s pobliskego “mjasta”
                                    > Jedyn nom sam znajomy
                                    > Smutno kuko rybim oczkym
                                    > Na ta frela s lila loczkym


                                    A co to za halastra
                                    na sankach jedzie z miasta ?
                                    Glywicka jedzie kapela
                                    na biesada co neidziela ? ;)))))))))))))))0


                        • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 22:49
                          Z lewej strony, tam na dole
                          Obok przy szampańskim stole
                          Gliwickie fauny tańcują
                          I niczym się nie przejmuję.

                          Tańczy Arnold, Stix i Rico
                          Głośno idzie im muzyko
                          Śpiewają na cały głos
                          aż im stanął jeden włos.

                          Mamy osła, mamy owce
                          krowa, która chodzi na manowce.
                          Wszystko mamy da, da, da
                          jeno brak nam tylko wielbłąda
                          dana, dana, dana oj !

                    • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 22:37
                      ;)
                      Z lewej strony w szopce
                      Ten w górniczej czapce
                      Ubrany wizytowo
                      Stoi bojowo

                      To Bronek z Rudy Śląskiej
                      Co pisze na FGGG coraz mniej.
                      Zapracowany jest fraszkami
                      i unikatowymi talarami

                      ;)))))))))))
                • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 22:26
                  hanys_hans napisał:

                  > Na s´rodku stoji atrapa
                  > Mo ino moja otwrto japa
                  > Blank Chudy ale tysz paker
                  > Tyn do orzechoow nusknaker

                  >

                  Pan nad Panami
                  stoi razem z nami.
                  Niby groźny Iwan
                  a usłużny jak dywan ;)
                  Napoleon to jest, nie dziadek do orzechów

                  Staram się naśladować wielkiego wodza
                  i tropem za tropem, stąpać by poznawać tą szopkę
              • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 22:12
                hanys_hans napisał:

                > CZEJ KROOLOWIE
                >
                > Tyn co sie smieje i wierci
                > To je Kacper - Berncik
                > Co mo wosy duge jak baba
                > To Je Melchior - Laband
                > A tynco mo czorny har
                > To Ballest - Balltazar

                >


                Jutro ich wielkie święto
                Trzej Królowie maszerują
                Światem naszym wirują;)
        • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 04.01.11, 22:19
          > szwager_z_laband napisał:
          > > a kto to je ta piynknosc ze tym apflym?
          ******************
          J jabłuszkiem w ręce jak Hanys goda
          jest Petronelikozlowskiej uroda ;)
          Kusi jabłuszkiem, kusi
          a potem łap i udusi ;)
          Wyciśnie jak cytryna
          Taka z niej łajdaczyna ;)
    • 1fatum Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 21:00
      Wiem, że tak można, ale nie jestem aż tak dobry, aby klikając na postacie pojawiały się te wspaniałe wierszyki opisujące kto jest kto.

      Jestem pod wrażeniem i muszę powiedzieć, że podobnego forum jeszcze nie spotkałem. Jestem szczęśliwy, że zyskałem przyjaciół i doskonale się czuje w Waszym towarzystwie. Nie umiem słowami opisać co sprawia, że na forum lepiej się czuję niż z rodziną. Podobnie jest, kiedy jestem u mojej kochanej Hanyski z jej familią.
      • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 05.01.11, 22:15
        Bo my Fatum jesteśmy dziećmi Jednego Boga.
        O.
        • socer-schlesier Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 13:26
          1fatum napisal:
          Wiem, że tak można, ale nie jestem aż tak dobry, aby klikając na postacie pojawiały się te wspaniałe wierszyki opisujące kto jest kto.
          ==============================
          Hanys ta Twoja szopka to richtig piyrszo liga.Szacuneczek.
          Tak jak 1fatum tak i jo niy mom tygo talyntu jak Wy by take fajne wierszyki pisac, wiync nawet niy probuja.
          • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 18:21
            Gryfny

            Gryfny to piykny bajtel
            Co mo na gowie szajtel
            Loto se w obuokach
            W krotkich galotach

            S´lypia niybieske
            Skszideka anielske
            Z flachy se polywo
            I pszi tymu s´piywo
            • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 18:25
              Gryfny

              Gryfny to piykny bajtel
              Co mo na gowie szajtel
              Loto se we obuokach
              W krootkich galotach

              S´lypia niybieske
              Kszideuka anielske
              Z flachy se polywo
              I pszi tymu s´piywo
              • anton_28 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 18:45
                Ach to jou je s tym laptopym!?!
                Richtig gryfnym sloonskym chopym!
                Yno latojs zech bes gymby,
                bo se musza zrobic zymby :)
                • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 18:56
                  anton_28 napisał:

                  > Ach to jou je s tym laptopym!?!
                  > Richtig gryfnym sloonskym chopym!
                  > Yno latojs zech bes gymby,
                  > bo se musza zrobic zymby :)


                  Tamtyn to pszeca je Gajowy
                  Ty mosz ancug w krata nowy
                  • anton_28 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 19:25
                    hanys_hans napisał:
                    >
                    > Tamtyn to pszeca je Gajowy
                    > Ty mosz ancug w krata nowy


                    Tego zech niy spomiarkowou,
                    bo zodyn niy wyklarowou,
                    w kerym miyjscu Anton siedzi,
                    specjalista uod gowiedzi!

                    Bestoosz Hanys, extra do mie
                    wciep dwie zeile uo Antonie,
                    coby mie koszdy uosposnou,
                    i do lasa zymnou poszou :)
                    • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 19:48
                      Anton

                      Anton oblyk ancug w krata
                      co porzyczou se uod brata
                      Schudnyu synek pieroonsko
                      klata teroski mo woonsko

                      Niypasujoom klamoty stare
                      Co byuy szyte na XXL Miare
                      To niy soom rzodne gupoty
                      Anton kupuje nowe klamoty!
                      • berncik Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 21:26
                        hanys_hans napisał:

                        > Anton
                        >
                        > Anton oblyk ancug w krata
                        > co porzyczou se uod brata
                        > Schudnyu synek pieroonsko
                        > klata teroski mo woonsko
                        >
                        > Niypasujoom klamoty stare
                        > Co byuy szyte na XXL Miare
                        > To niy soom rzodne gupoty
                        > Anton kupuje nowe klamoty!

                        >
                        Anton jak bou maly
                        bardzo bou niesmialy
                        a jak poszou do szkoly
                        zas bou colkym wesoly

                        Potym zrobiou rajza do landu BMWja
                        I nic ino zaczon Bayerokom wciskac VWja
                        Anton jak mo na ambona ochota
                        nie biere ze sobom flaszka ino kota

                        Czynsto jezdzi Anton do Macierzy
                        potym siedzi z Mamomi Papom przi wieczerzy
                        jak dziouchy se dowiedzom ze mo nowy ancug
                        to chnet bydzie we Ratyzbonie weselny umzug


                    • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 21:33
                      No i mamy Antóniego
                      Pierwszej klasy gajowego :)
                      W krateczkę odziany
                      z dubeltówką pod pachą.
                      Wystraszony strasznie
                      bo z lasu zamiast sarenki
                      wyłania się Baba na męki ;)
                      Kto jest tą Babo Jaga nie mam pojęcia
                      Antónie, strzeż się tego wzięcia.
                      Lepiej byś żabkę upolował
                      a potem długo ją całował
                      i jak w bajeczce żyli długo i szczęśliwie :)

              • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 18:54
                Hans Jurgen

                Tyn co na ty miotle furgen
                To je pszebrany Hans Jurgen
                Coby niy poznali rze bogaty
                Oblyk se blank stare szmaty

                Jak chamuje to sie cieszy
                Bo mo miotua z abeesym
                Na puklu rugzak mo srogi
                Na dole wiszoom obie nogi
                • hans-jurgen Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 20:24
                  O Wielki Wezyrze, anich sie spodzywol
                  dostapic takiyj laski, co bych mog,
                  niyczym Kometa Haleja, pofurgac na
                  szopkowym niebie.


                  • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 20:48
                    Wili ze fesztrym Antoonym
                    Zajynci soom teros goonym
                    Goon na kaczki se zrobiyli
                    Cezala tysz ze sobom wziyli


                    Wili z widuami loto po kszokach
                    Wygooniyu hexa tako w galotach
                    miarkuje Antoon rze to niy bajka
                    Arze mu z gymby wypadua fajka

                    Ta niycodziynno tysz scyna
                    Ze fajfki wywouaua Aladyna
                    Couki cykl tych dziwnych zdarzyn´
                    Wydarzyu sie w Laband na Kanarze
                    • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 22:05
                      Wili z widłami
                      Antón z fajkami
                      Hans Jurgen na mietle
                      a Alladyn w piekle ;)))
                      Cezal nawet zamieszany
                      troszkę zdyszany
                      Cała czwórka sobie biega
                      kele kłodnickiego brzega.
                • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 21:51
                  Hans Jurgen, kto by pomyślał
                  w Babo Jage Hanys go wymyślał.
                  Leci sobie leci,
                  prosto na Antona wleci.
                  Baby Jaga jak to w bajce
                  wyprawia różne harce :)



              • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 21:17
                Gryfniutki to piękny chlopak
                co lubi robić na opak
                Fruwa w obłokach
                w krótkich majteczkach
                Flaszeczke trzyma w prawej ręce
                i kieliszeczek w lewej ręce.
                Pachnie jak amfora
                Skrzydełka ma Amora

                • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 22:07
                  No czekomy na dalsze wkładki :)
                  • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 22:18
                    bokertov1947

                    Biydnego Borketova
                    Boli dzisiej gowa
                    Boli go tak okropnie
                    niych to gyns´ kopnie

                    W czornym szlafroku
                    Loto kajs´po cimoku
                    W rynce mo zioua
                    Hilfyretung woua
                    • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 22:37
                      Bokertov gargamel
                      w czarnym szlafroku
                      obchód robi
                      pilnuje murów miasta
                      a nóż trafi mu się niewiasta ;)

                      "Bo to się zwykle tak zaczyna
                      Sam nie wiesz o tym jak i gdzie
                      Po prostu wzięła Cię dziewczyna
                      A to jest znak że już jest źle


                      Tak mi wstyd, strasznie wstyd
                      Bo zakochałem się
                      Który raz? Setny raz
                      Lecz zakochałem się"

                      ;))))))))
                    • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 22:38
                      herbjeita

                      W prawym kooncie herbjelita
                      Rubo ksioonszka sobie czyta
                      I ino wrzeszczy kule namole
                      co to wypisujoom te gorole

                      Arz mu sie frizura jerzy
                      We cygan´stwo niy wierzy
                      Kery szkryfnyu take mity
                      Na zicher byu blank opity
                      • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 22:42
                        hanys_hans napisał:

                        > herbjeita
                        >
                        > W prawym kooncie herbjelita
                        > Rubo ksioonszka sobie czyta
                        > I ino wrzeszczy kule namole
                        > co to wypisujoom te gorole
                        >
                        > Arz mu sie frizura jerzy
                        > We cygan´stwo niy wierzy
                        > Kery szkryfnyu take mity
                        > Na zicher byu blank opity

                        ****************

                        :) Nic dodać i nic ująć
                        • berncik Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 23:40
                          rita100 napisała:

                          > hanys_hans napisał:
                          >
                          > > herbjeita
                          > >
                          > > W prawym kooncie herbjelita
                          > > Rubo ksioonszka sobie czyta
                          > > I ino wrzeszczy kule namole
                          > > co to wypisujoom te gorole
                          > >
                          > > Arz mu sie frizura jerzy
                          > > We cygan´stwo niy wierzy
                          > > Kery szkryfnyu take mity
                          > > Na zicher byu blank opity

                          > ****************
                          >
                          > :) Nic dodać i nic ująć

                          herbjelita jest zuchwaly
                          i na take mity wytrzimaly
                          jak mu braknie trocha krepy
                          biere garniec 6 jajec i pol zepy
                          a jak to mu se okorze malo
                          to jeszcze weznie flaszka wina calo
                          on je otym swincie przekonany
                          jego jajca som zdrowsze jak banany
                          bestoz cholesterolu se nie bardz boji
                          a jak by co zaroz koza wydoii
                          kurom i kokotowi wytuplikowou historia Slonska
                          od tego czasu gowiedz czyto w kurniku ksionzka
                          • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 23:45
                            Teras biera sie za cwergoow
                            To soom chopcy bez nerwoow
                            Grajoom blank stary hit
                            "Jak jo jechou do Glywic"

                            Tyn co na bymbnie gro
                            to je hanys_hans czyli jo
                            Dede troombi mi pod uchym
                            Bo wiy rzech jusz je guchy

                            Ramon siednyu se na miechu
                            I gro na ciji ze uciechoom
                            Mo zapszoong pocioongowy
                            KubiSS stary, kubiSS nowy
                            • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 06.01.11, 23:59
                              Couko reszta co mo ptoka
                              Schowaua se we familokach
                              Jak se kery richtich gniywo
                              Na zgoda postawia mu piwo
                              Na tym kon´cza te opisywani
                              Bo zaroski nachytoom po bani
                              • berncik Re: SZOPKA NOWOROCZNO 07.01.11, 00:23
                                hanys_hans napisał:

                                > Couko reszta co mo ptoka
                                > Schowaua se we familokach
                                > Jak se kery richtich gniywo
                                > Na zgoda postawia mu piwo
                                > Na tym kon´cza te opisywani
                                > Bo zaroski nachytoom po bani
                                >


                                Ty se hanys nie buj o swoja bania
                                bo jo wszyndzie i wobec rynczou za nia
                                Jak ino ftos wejzy na Twoja bania zazdrosnie
                                poslymy go zaroz kai piepsz rosnie.

                                Mogam pedziec ze my wszyscy dziekujemy Ci hanys swiencie
                                ze tako fajno szopka nie znejdziesz na calym swiecie
                                roboty zes wlozou calo kupa
                                ze od siedzenio cie czasym bolala dupa
                                czasamis przesiedziou calo noc
                                zato teraz zebieresz podziekow moc.
                                DZIEKUJEMY

                                • szwager_z_laband Re: SZOPKA NOWOROCZNO 07.01.11, 16:53
                                  jeszcze trocha i z wos bydom rappery
                                  take sam rap ... pujecie numery;)
                                  • szwager_z_laband ps 07.01.11, 16:59
                                    www.youtube.com/watch?v=WqK6pA3ShOM

                                    ;)
                                    • hanys_hans Re: ps 07.01.11, 19:05
                                      szwager_z_laband napisał:

                                      > www.youtube.com/watch?v=WqK6pA3ShOM
                                      >
                                      > ;)

                                      :-))))
                                      • hanys_hans Re: ps 07.01.11, 19:06
                                        szwager_z_laband napisał:

                                        > www.youtube.com/watch?v=WqK6pA3ShOM
                                        >
                                        > ;)

                                        :-))))
                                  • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 07.01.11, 17:13
                                    Jak jusz je sam o psziozdobianiu gotka
                                    Czaby machen eine noworoczno szopka
                                    Toosz pszisyuac´ sam swoje paploki
                                    Hanysy, Gorole, Niymce i czyste Poloki

                                    Posyuac´ na hanys_hans@gazeta.pl
                                    Ino pieroonym bo czas ucieko schnel
                                    Kery niy pokorze sam sfojego paploka
                                    Postawiymy do koonta takigo boroka

                                    Paplokoow mi niy pszisyuocie
                                    A szopka je durs´ we robocie
                                    Szopka jusz praje gotowo stoji
                                    dowac´ pieroonym paploki sfoji

                                    Cza by tysz opisac´ta szopka
                                    Bo tak to darymno je gotka

                                    Cza by tysz opisac´ta szopka
                                    Bo tak to darymno je gotka

                                    Fatun

                                    Na Samym wiyrchu Fatum stoji
                                    Udowo rze sie rzodego niy boji
                                    Muskel mo richtich pieroonowy
                                    A na nim Tatuarz blank nowy

                                    Zeppel

                                    Tyn Mikouej z lewy stroony
                                    To je Zeppel pszebleczoony
                                    A poznouech rze to Zeppel
                                    Bo mo nos jak wielki krepel

                                    andrzejpatrick1973

                                    Zeppel mo yjzla nowego
                                    Andrzejpatricka 1973-go
                                    Na pukel mu couko chouda wciepli
                                    Mocka gyszynkoow i ze sto krepli

                                    Szopka bes yjzla
                                    To byua by kyjza
                                    Gowa jak od smoka
                                    Z rozumym od ptoka


                                    CZEJ KROOLOWIE
                                    Berncik Laband i Ballest

                                    Pszibierzeli czej kroolowie do Glywic
                                    Niy mieli rzodnych pijyndzy nic a nic
                                    Na granicy policzyli im nowy VAT
                                    Uot tych drogoich zuotych szat

                                    Jak to morze byc´ tak dali
                                    Finansowo ich opynzlowali
                                    Zostauy im teroski ino te szaty
                                    Pieroon to szczeli, same straty

                                    Tyn co sie smieje i wierci
                                    To je Kacper von Berncik
                                    Co mo wosy duge jak baba
                                    To Je Melchior von Laband
                                    A tyn co mo czorny har
                                    To Ballest von Balltazar

                                    petronella.kozlowska

                                    Niypoznoues´ tego ZOMOWCA
                                    Pszeca to petronella.kozlowska
                                    Ze Forum hitlerowskego NAZI
                                    Niy wiym poco do nos psziuazi

                                    Zamiast siedziec´ na swojim hasioku
                                    To kuko tyn szpijoon ino sam zboku
                                    Te japko to chwyt uod ni stary
                                    Udowo, rze mo dobre zamiary

                                    Brat Jakuba i Rita

                                    Na wiyrchu tam wele wierzy
                                    Tyn chop co tyntno mierzy
                                    To Brat Jakuba Dr. niy mauy
                                    Bado Rita pszed hejnauym

                                    Rita bes te cigareciska
                                    Trompkom suabi piska
                                    Jak dmucho doj ty swoji troombki
                                    Lecoom z troomki dymu boombki

                                    Olandi

                                    Tyn Bauwan o barwach Holandji
                                    To je nasz stary kamrat Olandi
                                    Na gowie mo pjykny cylinder
                                    A na karku ze szalika binder

                                    atrapa

                                    Na s´rodku stoji atrapa
                                    Mo ino moja otwrto japa
                                    Blank Chudy ale tysz paker
                                    Tyn do orzechoow nusknaker

                                    Bronek

                                    Z lewy stroony we szopce
                                    Tyn we goorniczy czopce
                                    Obleczoony na galowo
                                    Ze boku szpada nowo

                                    To Bronek ze Rudy S´loonski
                                    Co Szkryflo fraszkowe koonski
                                    Blank srogo glaca mo na gowie
                                    Pod wonsym sfoje fraszki chowie

                                    Zagloondo na nos tak z byka
                                    Surowym wzrokym goornika
                                    Ze plebiscytowoom minoom
                                    O konkursie noom spoomino

                                    Glywicke fauny
                                    Arnold, Stix i Riko

                                    Z lewy stroony blank na dole
                                    Tam pszi szampan´skim sole
                                    Glywicke fauny se tancujoom
                                    I nikim sie niy pszejmujoom

                                    Cwergi idoom ze muzykom
                                    Tan´czy Arnold, Stix i Riko
                                    S´piywajoom na czi guosy
                                    Asz stowajoom wuosy!

                                    "Ringe, ringe, reihe,
                                    Sind mer unter dreie
                                    Esel, Schaf und Kuh
                                    Jetzt fehlt blos noch Du"

                                    gajowy555

                                    Z prawy stroony ze spotku
                                    Tyn ze laptopym na gnotku
                                    To je pszeca nasz gajowy
                                    Testuje koomputer nowy

                                    Od kristkinda dostou go
                                    Mocka szpasu tero mo
                                    Po calutkim lesie snim loto
                                    Nawet i niyros zagro se toto

                                    Cirano

                                    Coby sie wszyscy s´mioli
                                    Cirano udowo noom stolik
                                    Na puklu mo szampana
                                    I zagloondo po kolanach

                                    Piyknie sie kuanio
                                    Rurzowym paniom
                                    Kicholym cojs´niucho
                                    W gardle mo sucho

                                    Anna i Sloneczko

                                    Stojoom damy pszi stoliku
                                    kurzoom fajfka pyku pyku
                                    W tych gynstych oparach
                                    Uwyndzoom von Baltazara

                                    Baltazar jusz to woonio
                                    Kurz rynkoom odgoonio
                                    Wolou by jusz lepi co by te panie
                                    zrobiyuy mu sztuczne odychanie

                                    Ze prawy stroony anna stoji
                                    Ciranowy sznupy sie niy boji
                                    zawarua se te sfoje s´lypka
                                    Kusiol nacioongua jak rybka

                                    Co to sie ino stauo naszy Annie
                                    Cojs´ joom wziyno na kochanie
                                    Zaroski uod samego rana
                                    Pokazuje oba dwa kolana

                                    Frizura mo we tym nowm roku
                                    Berncikowy Taft prosto z bakoku
                                    Paraduje we rurzowym klajdzie
                                    Zaros chyba se galana znajdzie

                                    Noworoczno moda nowo
                                    Caukim blank rurzowo
                                    Odszczelyua se frelka
                                    Wygloondo jak modelka

                                    Obiecuje rze bydzie suotka
                                    Tako to jusz ta odni gotka
                                    Wszyske nojlepsze kochanie
                                    Zowdy po jednym szampanie!

                                    Sloneczko stoji ze lewy stroony
                                    Oddychanie to mo jak dwa balony
                                    Figura mo richtich boombowo
                                    Laska zniyj caukim sportowo

                                    Anny kreacja odkukaua
                                    I se tak samo ubraua
                                    Teroski moomy drugo Anna
                                    We zdrzadle skopiowana

                                    Smieje se dzisio niyspotykanie
                                    Cirano joom kilo kajs´ po kolanie
                                    Smije sie jusz od ucha do ucha
                                    Arz fajfki lecoom same serducha

                                    Socer

                                    Socer jak skarbnik dzisio wygloondo
                                    Wszyndzie szuko czornego woonglo
                                    Wyfedrowou w szopce noom dziura
                                    Bydzie zaroski pieroonowo awantura


                                    Kochtschütz

                                    Kochtschütz szwestera
                                    Za cyl obraua se oficera
                                    Ciepie Szpricami impfung
                                    Na gripa mit vole szwung

                                    Gryfny

                                    Gryfny to piykny bajtel
                                    Co mo na gowie szajtel
                                    Loto se we obuokach
                                    W krootkich galotach

                                    S´lypia niybieske
                                    Kszideuka anielske
                                    Z flachy se polywo
                                    I pszi tymu s´piywo

                                    Hans Jurgen

                                    Tyn co na ty miotle furgen
                                    To je pszebrany Hans Jurgen
                                    Coby niy poznali rze bogaty
                                    Oblyk se blank stare szmaty

                                    Jak chamuje to sie cieszy
                                    Bo mo miotua z abeesym
                                    Na puklu rugzak mo srogi
                                    Na dole wiszoom obie nogi

                                    Anton

                                    Anton oblyk ancug w krata
                                    co porzyczou se uod brata
                                    Schudnyu synek pieroonsko
                                    klata teroski mo woonsko

                                    Niypasujoom klamoty stare
                                    Co byuy szyte na XXL Miare
                                    To niy soom rzodne gupoty
                                    Anton kupuje nowe klamoty!

                                    Willi Anton i Alladyn

                                    Wili ze fesztrym Antoonym
                                    Zajynci soom teros goonym
                                    Goon na kaczki se zrobiyli
                                    Cezala tysz ze sobom wziyli


                                    Wili z widuami loto po kszokach
                                    Wygooniyu hexa tako w galotach
                                    miarkuje Antoon rze to niy bajka
                                    Arze mu z gymby wypadua fajka

                                    Ta niycodziynno tysz scyna
                                    Ze fajfki wywouaua Aladyna
                                    Couki cykl tych dziwnych zdarzyn´
                                    Wydarzyu sie w Laband na Kanarze

                                    bokertov1947

                                    Biydnego Borketova
                                    Boli dzisiej gowa
                                    Boli go tak okropnie
                                    niych to gyns´ kopnie

                                    W czornym szlafroku
                                    Loto kajs´po cimoku
                                    W rynce mo zioua
                                    Hilfyretung woua

                                    herbjeita

                                    W prawym kooncie herbjelita
                                    Rubo ksioonszka sobie czyta
                                    I ino wrzeszczy kule namole
                                    co to wypisujoom te gorole

                                    Arz mu sie frizura jerzy
                                    We cygan´stwo niy wierzy
                                    Kery szkryfnyu take mity
                                    Na zicher byu blank opity

                                    Dede, Ramon, hanys i kubiss

                                    Teras biera sie za cwergoow
                                    To soom chopcy bez nerwoow
                                    Grajoom blank stary hit
                                    "Jak jo jechou do Glywic"

                                    Tyn co na bymbnie gro
                                    to je hanys_hans czyli jo
                                    Dede troombi mi pod uchym
                                    Bo wiy rzech jusz je guchy

                                    Ramon siednyu se na miechu
                                    I gro na ciji ze uciechoom
                                    Mo zapszoong pocioongowy
                                    KubiSS stary, kubiSS nowy

                                    Couko reszta co mo ptoka
                                    Schowaua se we familokach
                                    Jak se kery richtich gniywo
                                    Na zgoda postawia mu piwo
                                    Na tym kon´cza te opisywani
                                    Bo zaroski nachytoom po bani
                                    • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 07.01.11, 21:00
                                      I to by było na tyle
                                      I żyli długo i szczęśliwie :)


                                      Jedno trzeba przyznać
                                      Jedno trzeba wyznać
                                      Ze bez Hanysa pracy
                                      Nie było by kołaczy
                                    • gajowy555 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 11.01.11, 13:12
                                      Hanys Hans napisał:
                                      gajowy555

                                      Z prawy stroony ze spotku
                                      Tyn ze laptopym na gnotku
                                      To je pszeca nasz gajowy
                                      Testuje koomputer nowy

                                      Od kristkinda dostou go
                                      Mocka szpasu tero mo
                                      Po calutkim lesie snim loto
                                      Nawet i niyros zagro se toto



                                      Piękne dzięki Hanysie za tak łagodne potraktowanie mojej skromnej osoby. Gratuluję wspaniałej Szopki i pozdrawiam. :piwo:
                                      Sonia też przyjaźnie macha do Ciebie ogonkiem :)
    • broneknotgeld Re: SZOPKA NOWOROCZNO 07.01.11, 21:02
      Skusi frela, skusi chopa
      Kuknom na "glywicko szopa".

      Gratulacyje.
      • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 07.01.11, 21:13
        Bronku jak co roku
        Hanys ma Cię na oku.

        • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 08.01.11, 15:22


          schlesien.nwgw.de/foto/displayimage.php?album=979&pos=0
          • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 08.01.11, 15:26


            schlesien.nwgw.de/3/Mix_Karlik.mp3
            • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 08.01.11, 19:09
              https://schlesien.nwgw.de/FGGG/anton_i_wili.jpg
              • anton_28 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 08.01.11, 19:18
                Danke Hanys ;)

                Niych zyje Hanys i Uabyncki Kanar !!!!!!
                • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 08.01.11, 20:57
                  Co raz nas więcej z twarzami :) Robi się swojsko

                  Zdjęta maska z twarzy
                  O czym teroz Antón marzy ?
                  • anton_28 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 08.01.11, 21:02
                    ...uo czym Anton teroski marzi?

                    O kanarze i gowiedzi,
                    i jak na amboonie siedzi,
                    s flaszkoom piwa i lornetkoom,
                    no i gorzoueczki setkoom ;)
                    • berncik Re: SZOPKA NOWOROCZNO 08.01.11, 21:18
                      Anton na ambonie siedzi
                      Durch mu se marzy o gowiedzi.
                      [img]https://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/qc/ga/yobe/Uc7OxdrvtdrJ3FNhdX.jpg[/img]
                      • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 08.01.11, 22:17
                        Haha, a gowiedz ucieka
                        Antón udaje greka ;)))
                        • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 08.01.11, 22:32
                          Panie Kacper-Berncik,
                          z Ciebie też niezły kocik
                          Daj pozor na Antóna
                          bo mo flinte do pioruna

                          • berncik Re: SZOPKA NOWOROCZNO 08.01.11, 22:47
                            rita100 napisała:

                            > Panie Kacper-Berncik,
                            > z Ciebie też niezły kocik
                            > Daj pozor na Antóna
                            > bo mo flinte do pioruna
                            >

                            Rita:
                            Anton mo flynta od parady
                            ani ON ani jo nie je do swady
                            To my se zawsze pogodzymy
                            i po piwie we Laband wypijemy
                            • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 08.01.11, 23:18
                              Piwo jasne męska rzecz
                              wszystkie swady ido precz.



                              • hanys_hans Re: SZOPKA NOWOROCZNO 09.01.11, 20:55
                                rita100 napisała:

                                > Piwo jasne męska rzecz
                                > wszystkie swady ido precz.

                                Moje paliwo
                                Jasne piwo
                                Jak se naleje
                                papla se śmieje
                                • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 09.01.11, 21:11
                                  Uwidziołek w Kracmie Dziywce
                                  dzie piwo brało
                                  strasznie sie mi slodko dziewcze zaroz widziało

                                  Chodź ku mnie miło
                                  wszystko loddam ci
                                  chodź ze ku mnie milo moja
                                  i doj licko mi

                                  ;)
                                  • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 09.01.11, 21:20
                                    Calo nocke płakałem
                                    mojas ty mojas ty kochana
                                    i do rana sie bawiłem

                                    i choć w glowie mocno mi szumialo
                                    serce moje szalało
                                    i tak dalej

                                    poznajecie Baciary ?
                                    To jest szopka dopiero ob ob, ob cyk
                                    • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 09.01.11, 21:24
                                      Idzie dysc, idzie sikawica
                                      idzie dyszcz, idzie sikawica
                                      uleje usiece, uleje usiece
                                      Janicka

                                      To hej, tak pod ta szokę :)
                                      • berncik Re: SZOPKA NOWOROCZNO 09.01.11, 21:35
                                        rita100 napisała:

                                        > Idzie dysc, idzie sikawica
                                        > idzie dyszcz, idzie sikawica
                                        > uleje usiece, uleje usiece
                                        > Janicka
                                        >
                                        > To hej, tak pod ta szokę :)

                                        Ritko ,Cipko ,Jezes blau??????????????????
                                        • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 09.01.11, 21:40
                                          www.polskastacja.pl/
                                          Berncik, folk sobie włącz i pobaciaruj, co tam.
                                          Jak szopka to szopka :)
                                          • berncik Re: SZOPKA NOWOROCZNO 09.01.11, 21:58
                                            rita100 napisała:

                                            > www.polskastacja.pl/
                                            > Berncik, folk sobie włącz i pobaciaruj, co tam.
                                            > Jak szopka to szopka :)


                                            Fajnie grajom .widac ze Ci dzis wesolo?
                                            • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 09.01.11, 22:05
                                              Nie, nie jest mi wesoło, ale muzyka pozwala milej spędzać czas. To tak by nie brać dyskusji w brudnych tematach. Zostawiam to Panom.

                                              • seppel Re: SZOPKA NOWOROCZNO 15.01.11, 20:32
                                                Illegale Einwanderer ?;)
                                                Gargamel zatroskany
                                                Chyciou sie szopkowy sciany
                                                Kouchajom mje abo I niy
                                                Kfjoutek prowda powjy
                                                Ueska f oku goudo chyba niy
    • gryfny Re: SZOPKA NOWOROCZNO 28.01.11, 15:46
      nie co bych marudziu ale maj juz niedaleko o hazoku nie spomna,Hanys
      • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 28.01.11, 23:22
        Przyzwyczailiśmy się do widoku szopki, ale przyznacie, że Hanys zrobił to perfekt i rozbawiliśmy się przy niej. Trzeba będzie się nam wkrótce z nią pożegnać.

        • rita100 Re: SZOPKA NOWOROCZNO 29.01.11, 21:39
          Do Siego Roku :)
          • hanys_hans Re: SZOPKA do HAZOKOOW 29.01.11, 22:11
            gryfny napisała:

            > nie co bych marudziu ale maj juz niedaleko o hazoku nie spomna,Hanys

            Jak jusz o hazokach je sam gotka
            Gryfny stawio nastympno szopka
            Niych jusz joom po leku szykuje
            Bo hazokoow sam niy brakuje

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka