herbjelita
08.12.14, 19:46
W mojej rodzinie, poza dziadkiem, który był sztygarem w Zabrzu a zginął w Mont Medue, we Francji w Wilijo 1915 roku nie ma wielkich tradycji górniczych. Temat, który przedstawiam bardzo mnie jednak przejmuje. Przecież to nasi Bogu winni ojcowie ginęli na tej obcej ziemii (w ruskiej ziemii).
www.dziennikzachodni.pl/artykul/3672578,karwat-o-deportacjach-gornoslazakow-nasi-bracia-pod-nieludzka-ziemia,2,id,t,sa.html