Dodaj do ulubionych

Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germanow

26.01.19, 11:43
PROWDY sie nie dou ukryc - a jo to pisou, ze Slowian nigdy nie bylo , jak jescze tych badan nioe bylo !!!!!!


Badania DNA wskazuja, ze Polacy sa Autochtonami w srodkowej Europie od ponad 2 tysiecy lat, a wiec nie bylo zadnego wyparcia Germanow ( Wandali, Gotow) na ziemiach polskich przez Slowian, tylko Polacy sa potomkami Gotow , Wandali i Normanow.

https://sphoto.nasza-klasa.pl/1232656/5363/other/std/31f5934a18.jpeg


--
pyrsk
Ballest
"Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
Gleiwitz
Obserwuj wątek
  • ballest a jednak Piastowie to Normanie hi hi ;) 26.01.19, 12:04
   www.genealogiagenetyczna.com/2017/04/znamy-pierwsze-wyniki-dna-piastow.html
   Wygląda na to, że Piastowie należeli do R1b. Dr hab. Tomasz Kozłowski, antropolog z UMK w Toruniu, ujawnił niedawno, że zbadane szczątki księcia mazowieckiego Janusza III (1502-1526) wskazują jednoznacznie na haplogrupę R1b i że nie było możliwości zanieczyszczenia próbki - badania były prowadzone w sterylnych warunkach i nie brał w nich udziału żaden mężczyzna (który mógłby nieopatrznie zanieczyścić książęcy igrek swoim własnym).

   Wyniki te wprowadziły niemały zamęt w sieci i przez wielu komentatorów były interpretowane jako dowód na normańskie (lub ogólnie zachodnie) pochodzenie naszych Piastów   --
   pyrsk
   Ballest
   "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
   Gleiwitz
   • ballest A Czesi sie wstydza !!!! 26.01.19, 12:08
    Polacy choc nieoficjalnie , ale juz ujawnili wyniki, ale Czesi do dzis wynikow badan DNA Premyslidow nie ujawnili, bo nie chca ujawniac Faktow, bo Premyslidzi to tez Normanie


    --
    pyrsk
    Ballest
    "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
    Gleiwitz
    • ballest Nastepny Piast co Germanem byl 26.01.19, 12:16
     Ród Piastów z cechami genetycznymi Germanów lub Celtów. Wyniki badania DNA

     Szczecińscy genetycy zbadali szczątki książąt mazowieckich Janusza i Stanisława, którzy żyli na początku XVI w. Naukowcy ustalili, że jeden z przedstawicieli rodu Piastów posiada haplogrupę chromosomu Y, charakterystyczną dla Germanów lub Celtów.

     Z zębów oraz fragmentu kości udowej księcia Janusza udało się wyizolować DNA i ustalić haplogrupę chromosomu Y jako grupę R1b, potocznie nazywaną celtycką lub atlantycką - powiedział dr Andrzej Ossowski z Zakładu Genetyki Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

     Jak wyjaśnił genetyk, haplogrupy są to cechy charakterystyczne dla ludzi pochodzących z określonego regionu. - Na podstawie ustalania haplotypu DNA mitochondrialnego i DNA męskiego - czyli Y - jesteśmy w stanie określić z dużym prawdopodobieństwem, z jakiej części Europy dana osoba może pochodzić - dodał.

      

     Ossowski zaznaczył, że odkryta grupa R1b "jest charakterystyczna dla Europy Zachodniej, gdzie występuje z częstotliwością nawet 80 proc.".     - Jednocześnie jest ona nietypowa dla populacji z Europy Wschodniej, gdzie występuje z częstotliwością do 10 proc. - powiedział

     --
     pyrsk
     Ballest
     "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
     Gleiwitz
     • ballest Re: Nastepny Piast co Germanem byl 26.01.19, 12:18
      Haplogrupę R1b mieli przedstawiciele najbardziej znanych rodów władających przez wieki Europą m.in. Wettyni, Burbonowie i Habsburgowie czy dynastia Stuartów.

       

      - Odkrycie to może wskazywać na pochodzenie całego rodu Piastów.


      --
      pyrsk
      Ballest
      "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
      Gleiwitz
   • berncik Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 26.01.19, 13:00
    iksis napisał:

    > Bajki ballesta. Jeżeli trenerem piłkarskiej reprezentacji Anglii jest Włoch to
    > piłkarze są Anglikami czy Włochami?

    W tych czasach Ixiss, jak Król czy jakiś książę przejął np.katolicka wiarę, to jego poddani automatycznie byli katolikami .Chlopstwo i służbę się nie pytali ci byli traktowani jak bydło
   • ballest Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 26.01.19, 13:05
    Kto czytac potrafi mo zawsze przewaga IXIS, naucz sie czytac przdszkolaku, jak sie nauczysz to mozesz tu znowu cos napisac - cho o historii to nawet rudymentarnego pojecia nie mosz !


    ale wyjasnie innym co je maja , dlaczego Polacy to potomkowie Germanow:
    - jak na terenach polskich byly notowane tylko kultury germanskie, a "Polacy" mieszkali na tych ziemiach od ponad 2 Tysiecy lat, to nie mogli byc w VI/VII wieku wyparci przez Slowian hi hi ;)
    Czyli polska historia to bajka    --
    pyrsk
    Ballest
    "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
    Gleiwitz
     • ballest Re: Polacy Autochtonami - potomkami Germanow 26.01.19, 15:10
      Ixis nieuku , znasz Legende Kadlubka
      pytania.wordpress.com/tag/wincenty-kadlubek
      Krak przybyl do Krakau nad Vistula wlasnie z Wandalskiego Krakau w Styrii, ktory powstal juz w 6 wieku.
      pl.wikipedia.org/wiki/Krakau_(Austria)
      czyli nazwa Krackow potwierdza tylko Fakty, ze nie bylo Slowian na tych terenach tylko byli to Wandale , na co wszystkie wykopaliska wskazuja.
      A Wandalski Krakow w Styrii jest duzo starszy od Krakowa nad wandalska rzeka co sie Vistula zwie.
      Wystarczy czytac i kojarzyc , ale do tego potrzebujedsz drugiej szarej komoreczki IXIS !!!

      --
      pyrsk
      Ballest
      "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
      Gleiwitz
       • ballest Re: Polacy Autochtonami - potomkami Germanow 27.01.19, 08:16
        Ixis, tys jest Nieuk, jakiego nie ma w sieci, - Wandalski Krakow z Styrii ( Steiermark) istnial juz w IV wieku, a wandalski Krakow w Malopolsce jest pora wiekow mlodszy, a wedle legendy Krol Wandalow Krak zawital nad Vistula wlasnie ze Styrii, a Wanda to tez Wandalka a jej Poddani czyli owczesni Vistulis,( Wislanie) byli Wandalami, zreszta wedle wykopalisk , na Tych ziemiach mieszkali Wandale, czyli Kadlubek, bajkopisarzem nie byl , bo co najmniej wiedzial skad Wislanie sie wywodzili.

        --
        pyrsk
        Ballest
        "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
        Gleiwitz
        • ballest Re: Polacy Autochtonami - potomkami Germanow 27.01.19, 08:27
         Ixis , czeronym kolorem jest zaznaczona kultura przeworska , czyli wedle wykopalisk teren Wandalski.

         Od północy z obszarami przeworskimi sąsiadowała kultury oksywska, którą w I wieku po Chr. zastąpiła kultura wielbarska (Goci), od północnego wschodu kultura bogaczewska (plemiona bałtyjskie) a od zachodu uformowana w II wieku po Chr. kultura luboszycka (Burgundowie). Najpoważniejszymi konkurentami Wandalów okazali się Goci – na ich rzecz Wandalowie utracili najpierw północną Wielkopolskę, później (2. połowa II wieku) cały obszar na wschód od Wisły. W I wieku po Chr. południowo-wschodnie tereny kultury przeworskiej znajdowały się pod wpływem dackich plemion kultury lipickiej; później obszary te zostały objęte przez osadnictwo ludów dackich. W końcu IV wieku południowa część terytoriów przeworskich znalazła się w zasięgu władzy koczowniczych Hunów

         https://www.pma.pl/wandalen/grafika/mapa2.jpg
         www.pma.pl/wandalen/wandalowie.ht
         --
         pyrsk
         Ballest
         "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
         Gleiwitz
          • iksis Re: Polacy Autochtonami - potomkami Germanow 27.01.19, 09:31
           1. Ballest wierzy w legendę o Wandzie co Niemca nie chciała.
           2. Ballest nie rozumie, że różne ludy przebywały na terenie dzisiejszej Polski co nie oznacza, że założyły one dane miasto.

           Krakau (Steiermark)
           Ab dem 6. Jahrhundert rodeten slawische Siedler das Gebiet. Ab dem 9. Jahrhundert kamen auch bairische Siedler in das Krakautal. Krakaudorf gilt als eine der ältesten Siedlungen des Rantentales, hieß aber vom Mittelalter bis ins 16. Jahrhundert hinein „Lessach“ (slawisch „bei den Leuten im Wald“, nicht zu verwechseln mit dem westlich im Lungau liegenden Lessach). Auch der Ortsname Krakau selbst (als Flurname erstmals 1304 als „Graker“ erwähnt) stammt aus dem Slawischen, er leitet sich von der Krähe oder Dohle (krakowa, krakava) ab,[6] daher auch das Gemeindewappen.
           • ballest Re: Polacy Autochtonami - potomkami Germanow 27.01.19, 11:13
            Ixis, jescze roz piszam POOOOOOWWWWWOOOOOLLLLLIIIIII, zebys i ty zrozumiol,
            Polscy Etnolodzy stwierdzili badajac DNA, ze Polacy sa narodem autochtonicznym na "polskich" ziemiach od ponad 2000 lat , a ze wtedy na polskich ziemiach mieszkali tylko germanskie plemiona - a wiec zapomnij Twoich Sclawi , co tu wymieniosz , bo Sclawi byli wszystkie plemiona co ich ochrzczono na wiare grecko-katolickom albo ktorzy niewierzacymi byli,. mysle, ze teraz zrozumioesz, ze wpisy o Sclawi co zakladali jakies miasta sa bujda , bo przewaznie tymi sclawi byli wlasnie wandale

            --
            pyrsk
            Ballest
            "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
            Gleiwitz
           • ballest Re: Polacy Autochtonami - potomkami Germanow 27.01.19, 11:56
            1. Ballest wierzy w legendę o Wandzie co Niemca nie chciała.
            Czlowieku, w jakim swiecie ty zyjesz - Ty nawet Ty legendy o Wandzie nie znasz szook:
            To ci ja tu wrazam,
            "Postać najprawdopodobniej wymyślona przez Wincentego Kadłubka[b]. Według Kadłubka Wanda rządziła Polską po odsunięciu od władzy syna Kraka, splamionego zbrodnią bratobójstwa[c]. Najechana przez niejakiego "tyrana lemańskiego" (czyli niemieckiego) staje na czele wojsk i zmusza wroga do odwrotu. Wódz lemański wygłasza pochwalną pieśń na cześć Wandy i popełnia samobójstwo[d]. Zaś królewna rządzi długo i szczęśliwie, zostając do śmierci dziewicą. Kadłubek dodaje:

            Od niej ma pochodzić nazwa rzeki Wandalus, ponieważ ona stanowiła ośrodek jej królestwa; stąd wszyscy, którzy podlegali jej władzy, nazwani zostali Wandalami. "

            wszystkie nastepne legendy nie sa oryginalnymi tylko falszuja pierwsza            --
            pyrsk
            Ballest
            "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
            Gleiwitz
            • iksis Re: Polacy Autochtonami - potomkami Germanow 27.01.19, 13:21
             Wanda – imię żeńskie zapisane po raz pierwszy przez Wincentego Kadłubka, wcześniej nieznane. Według Kadłubka było to imię legendarnej władczyni Krakowa, córki Kraka. Początkowo, w XII-XIV w., zapisywane jako Węda lub Wanda. Stało się popularne w XIX w., w związku z romantyczną modą na średniowiecze.

             Etymologia imienia Wanda nie została dotychczas jednoznacznie wyjaśniona. Może ono pochodzić od starosłowiańskiego słowa węda (czyli "wędka"; wymawianego w dawnej polszczyźnie z a nosowym: wanda; wedle Kroniki wielkopolskiej "uroda Wandy łowiła rycerzy"), litewskiego vandene ("rusałka") lub vanduo ("woda, fala"), niemieckiego Wenedka ("Łużyczanka, Słowianka") lub skrótu germańskich imion typu Wendelburg, Wendelgard. Jeszcze inna hipoteza mówi, że imię to powstało od nazwy plemienia Wandalów, lub wodza Chorwatów Avandzy wzmiankowanego przez X-wiecznego arabskiego kronikarza Al-Masudiego.

             Imię Wanda pojawiło się najpierw w średniowiecznej literaturze polskiej (los księżniczki Wandy oprócz Kadłubka i Kroniki wielkopolskiej opisywał także Długosz). W XVII w. trafiło wraz z legendą o Wandzie do literatury francuskiej i niemieckiej. Występowało w operach Kurpińskiego (Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda, 1819) i Dvořáka (Vanda, 1875) oraz w misterium Wanda Norwida (1851). Mityczna Wanda była uwieczniana przez malarzy, np. Piotrowskiego i Lessera. Imię to pojawiło się też wśród postaci literatury: Zawiszy Czarnego Słowackiego (1844-1845), Legendy Wyspiańskiego (1897), Oziminy Berenta (1911), Przedwiośnia Żeromskiego (1925), W dniu urodzin Wandy June Vonneguta (1970), Szatana z VII klasy Kornela Makuszyńskiego. Tytuł Wanda nosiło pierwsze polskie czasopismo kobiece (założone w 1818 r.). Imię to pojawiało się też w filmach, np. w Rybce zwanej Wandą, amerykańskiej komedii filmowej z 1988 r. Wanda Kraków to nazwa klubu sportowego założonego w tym mieście w 1949 r.

             Jako imię chrzestne do przełomu XVIII/XIX stulecia na obszarze Polski i Niemiec było praktycznie niespotykane; zaczęto je częściej nadawać w XIX w. W drugiej połowie XIX i w pierwszej XX w. należało do imion popularnych w Polsce. Nadawane było i jest też w innych krajach, np. w Stanach Zjednoczonych cieszyło się popularnością w latach 1930-1959 (należy do 60 imion kobiecych najczęściej nadawanych w tym czasie). W 2004 r. imię Wanda nosiło 154 998 kobiet w Polsce (39. miejsce wśród imion kobiecych pod względem popularności), niemniej jednak obecnie nadawane jest rzadko (kilkadziesiąt nadań rocznie).
             • ballest Re: Polacy Autochtonami - potomkami Germanow 27.01.19, 13:45
              Widzisz Ixiis, myslec nie potrafisz
              wpierw napisales
              "Wanda – imię żeńskie zapisane po raz pierwszy przez Wincentego Kadłubka, wcześniej nieznane. "

              a wiec masz ta etymologie - slowo to wymyslil Kadlubek a wszystko co ponizej napisalaes jest tkzw - polska glupota

              a Wanda byla krolowa Wandali , a wiec wszystko jasne skad Kadlubek to Imie wzial, zycze dalej milej niedzieli ;)
              --
              pyrsk
              Ballest
              "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
              Gleiwitz
      • ballest Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 26.01.19, 15:18
       Ixis , a jeszcze cos, Piastowie nie byli jakimis tam Slowianami, tylko Badania DNA pokazaly ze byli Germanami


       Ze szkieletu księcia Janusza, a więc tego lepiej zachowanego, udało się wyizolować DNA z chromosomu Y i przyporządkować ten kod genetyczny do konkretnej haplogrupy, czyli zbioru podobnych do siebie DNA z chromosomu Y – ujawnił magazynowi Nowości dr hab. Tomasz Kozłowski, antropolog z UMK w Toruniu. – Badania były przeprowadzane w absolutnie sterylnych warunkach, kilkakrotnie powtarzane, nie pracował przy nich ani jeden mężczyzna, a koordynowała je dr hab. n. med. Iwona Teul, antropolog i anatom. Mamy więc stuprocentową pewność. Jest to haplogrupa R1b.

       Haplogrupa ta jest charakterystyczna dla Europy północno-zachodniej i historycznie łączona z Germanami i Celtami a nie Słowianami. W Polsce występuje w zdecydowanej mniejszości.

       mediewalia.pl/wydarzenia/haplogrupa-piastow-to-r1b-teoria-normanska-powraca/       Ixis , a jeszcze cos, Piastowie nie byli jakimis tam Slowianami, tylko Badania DNA pokazaly ze byli Normanamio ;)

       https://sphoto.nasza-klasa.pl/1232656/5364/other/std/63f5e513b8.jpeg
       --
       pyrsk
       Ballest
       "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
       Gleiwitz
       • iksis Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 26.01.19, 15:24
        Ballest zapomniał wkleić.

        W świetle źródeł historycznych i archeologicznych normańska teoria pochodzenia Piastów nie ma w zasadzie żadnego ugruntowania. Brak jest śladów silnych oddziaływań wikińskich w kulturze archeologicznej okresu budowy państwa polskiego. Źródła pisane nie znają tradycji obcego pochodzenia a imiennictwo dynastii jest słowiańskie. To zupełnie inna sytuacja niż na Rusi, gdzie wszystkie te skandynawskie ślady są naukowo dobrze rozpoznane.

        Teoria normańska głównie opiera się na interpretacji imienia Dagome, jakim określono Mieszka I w jednym z dokumentów, jako pochodzącego od germańskiego Dago. Jest ona jednak wątpliwa. Językoznawcy odczytują ten zapis również jako Tągoma (w znaczeniu mocny, silny, krzepki). Mogło to być imię chrzestne po księciu Stodoran Tęgomirze.

        Haplogrupa R1b nie oznacza wprost, że Mieszko I był wikingiem. Mogła ona zostać odziedziczona po przedsłowiańskich mieszkańcach Polski, lub przodkowie Mieszka mogli przybyć w okresie wczesnosłowiańskim i w X wieku już nie pamiętać swoich korzeni.
        • ballest Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 26.01.19, 16:51
         Hi hi
         "Źródła pisane nie znają tradycji obcego pochodzenia a imiennictwo dynastii jest słowiańskie. "
         --
         - widzisz Ixis wrazosz cos , co jakis dwukomorkowiec naszkryflou, wiesz kto stworzyl to "imiennictwo slowianskie" Piastow ?????
         Jak bys wiedzial nie bylo by takiego durnego wpisu :
         " Nazwa "Piastowie" na określenie dynastii pojawiła się w XVII wieku w historiografii śląskiej, a spopularyzował ją w świadomości Polaków Adam Naruszewicz w XVIII wieku."

         Czyli Niemcy nazwali ich Piastami , a nie jacys tam nieokresleni Slowianie - a Piastow mozna tez nazwac Daglingami
         ---
         No tak naprawde, to polskiego nacjonalisty nawet badania DNA nie przekonaja, a czemu nie przekonaja, ????
         - ja wiem !
         - Bo wszyscy nacjonalisci maja dwucyfrowe IQ, - tak Ixix , teraz wiesz jakie IQ masz !

         a to mi sie najlepisj podoba :
         "Brak jest śladów silnych oddziaływań wikińskich w kulturze archeologicznej okresu budowy państwa polskiego"

         - w kulturze archeologicznej tego okresu sa tylko wikingowskie znaleziska ktore wskazuja , ze to oni Polske zalozyli, - INNYCH NIE MA a jak masz inne to wloz je tu sofort !!!

         www.polskieradio.pl/8/650/Artykul/688957,Kim-byli-ci-ludzie-To-groby-Wikingow-ktorzy-zakladali-Polske

         czekam na Twoj link do tych znalezisk archeologicznych, ze to Sclawi Polske zalozyli
         --
         pyrsk
         Ballest
         "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
         Gleiwitz
     • herbjelita Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 26.01.19, 15:22
      Nreszcie wiadomo kim oni - Polanie sa. Wiem, ze pochodzenie to jedno a kultura to drugie.
      Zastanawia mnie dlaczego nie posiadamy zadnych pismiennych zrodel o historii tych "Slowian"
      U zachodnich Kronikarzach znajdujemy pewne zmianki o ludach wschodnich ale nigdy o Slowianach.


      --
      Za waszą i naszą wolność.
  • iksis Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 28.01.19, 15:07
   Haplogrupa R1a1 (Y-DNA) – w genetyce haplogrupa występująca w męskim chromosomie Y. W Europie występuje najczęściej wśród niektórych ludów słowiańskich: Serbów Łużyckich (63%), Polaków (55%), Ukraińców (43%), Rosjan (46%) i Białorusinów (50%), oraz Węgrów (25%) i Estończyków (33%), przynależących do ugrofińskiej grupy językowej. Istotny procent R1a występuje także u Skandynawów: Norwegów (25–30%),Szwedów (15–20%), Duńczyków (10–15%) oraz u Niemców (15–20%). Ludy bałtyckie również charakteryzują się wysoką częstością występowania haplogrupy R1a: Litwini (34–45%), Łotysze (40%). Poza Europą R1a występuje najczęściej wśród mieszkańców Indii Północnych (48–73%) i Azji Środkowej: irańskojęzycznych Iszkaszimów (68%), Tadżyków (30%) i Pasztunów (40–45%), ludów tureckich: Kirgizów (63%) i Ałtajczyków (38–53%).

   https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/75/Distribution_Haplogroup_R1a_Y-DNA.svg/800px-Distribution_Haplogroup_R1a_Y-DNA.svg.png
  • kod_matrixa Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 18.01.20, 15:05
   Polacy czyli Słowianie są autochtonami na terenie obecnej Polski. Wandalowie, Goci itd. to nie plemiona germańskie tylko słowiańskie w ujęciu genetycznym. Sami Germanie są natomiast mieszanką Celtów i Słowian również w sensie genetycznym. Tak więc, jeśli już to Germanie pochodzą (w części) od Słowian i Celtów, a nie odwrotnie.

   --
   Myślenie krytyczne czyni wolnym
   • kod_matrixa Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 18.01.20, 15:40

    Opis poniższego zdjęcia, z którego jednoznacznie wynika, że obecne Niemcy to genetyczna mieszanka różnych haplogrup z dużą domieszką haplogrupy R1a, odpowiadającej Słowianom. Germanie jako lud w sensie genetycznym są zwyczajnym mitem. Różne źródła podają, że "Germanami" nazywano ludy barbarzyńskie lub sąsiednie przez samych Rzymian. Reasumując, Niemcy są mocno "skondlonym" genetycznie narodem. ;-)

    Opis mapy (źródło): poselska.nazwa.pl/wieczorna2/historia-nowozytna/genetycy-na-tropie-pochodzenia-europejczykow-czesc-ii

    Tak przedstawia się mapa współczesnego występowania haplogrupy R1a w Niemczech i Austrii:
    Rys. 6: Występowanie haplogrupy R1a w Niemczech i Austrii;


    źródło: Anthrogenica, autor: Tomenable.
    Na podstawie mapy widać wyraźnie, że im bardziej na wschód, im bliżej państw słowiańskich, tym występowanie tej haplogrupy znacząco rośnie. Szczególnie jest to widoczne w przypadku Łużyc, do dziś nie w pełni zniemczonych. Była już o tym mowa powyżej, ale przypomnę, iż hg R1a wśród współczesnych słowiańskich mieszkańców Niemiec – Serbołużyczan – występuje w większym odsetku niż u Polaków i wynosi aż 65%.
    Oto wyniki występowania hg R1a w poszczególnych miastach i regionach, głównie wschodnioniemieckich i tych polskich, które przed 1918 i 1945 r. należały do państwa niemieckiego:
    Serbołużyczanie – 65,0%
    Górny Śląsk (przed 1914 r.) – 63,0%
    Brandenburg nad Hawelą (przed 1914 r.) – 50,0%
    Dolny Śląsk (przed 1914 r.) – 48,0%
    Prusy Wschodnie (przed 1914 r.) – 45,2%
    Graz / Austria (współcześnie) – 42,9%
    Dessau-Rosslau (przed 1914 r.) – 42,9%
    Chemnitz (przed 1914 r.) – 40%
    Drezno (współcześnie) – 32,6%
    Rostock (współcześnie) – 32,4%
    Halle (współcześnie) – 30,3%
    Lipsk (współcześnie) – 27,1%
    Meklemburgia-Pomorze Przednie (przed 1914 r.) – 25,8%
    Berlin (współcześnie) – 23,7%
    Saksonia (przed 1914 r.) – 22,0%
    [9]
    Podejrzewać należy, że w przypadku kobiet odsetek „genów słowiańskich” może być jeszcze wyższy.
    Dla porównania tak wygląda odsetek R1a w poszczególnych polskich regionach (wszystkie próbki współczesne):
    Kaszubi – 63,4%
    Małopolska – 63,2%
    Kurpie – 61,4%
    Kociewie – 56,3%
    Wielkopolska – 54,8%
    [9]


    --
    Myślenie krytyczne czyni wolnym
     • ballest Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 19.01.20, 22:34
      W tym Artykule przyznaje Autor, ze miueszczanami nie byli Polacy, cos sie zmienia w polskiuej historii:
      "Występowanie hg R1b w odsetku 12,5% u ogółu Polaków nie było dla mnie zaskakujące, gdyż uważałem tę haplogrupę jako pozostałość po niemieckich i innych zachodnioeuropejskich osadnikach, którzy od średniowiecza zasiedlali polskie ziemie. Należeli do nich m.in. mieszczanie polskich miast, którzy w dużej części mieli niemieckie pochodzenie, Głuchoniemcy, osadnicy holenderscy (Olędrzy) itd. Natomiast występowanie hg R1b u Serbołużyczan było już dla mnie mało zrozumiałe. Wychodziłem bowiem z założenia, że tak jak państwo polskie miało możliwość polonizacji niemieckich osadników np. mieszczan Poznania, Krakowa czy Nowego Sącza, tak zasymilowanie Niemców przez Łużyczan było według mnie bardzo mało prawdopodobne."

      --
      pyrsk
      Ballest
      "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
      Gleiwitz
    • herbjelita Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 20.01.20, 17:35
     kod_matrixa ma w pelni racje gdyz Chrobry nie tylko, ze byl krolem Polan ale byl tez krolem Gotow. A wiec ci Goci byli z pewnoscia slowianami. Wspolczesni historiolodzy polscy o tym nie wiedza wiec postanowili tych Gotow wyrzucic do kubla i przetlumaczyli to epitafium wpisujac w to miejsce Jacwingow. Przeciez Chrobry nie mogl za Boga byc krolem jakichs tam Germanow. Oto jak w Polsce wykladaja swoja historie!

     --
     Za waszą i naszą wolność.
     • ballest Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 20.01.20, 17:48
      Chrobry mial germanskie korzenie, to potwierdzila badania DNA - , podobnie jak Rurykowie i Przemyslidzi, jak myslisz czemu Czesi do dzis nie opublikowali swoich Badan DNA ?

      www.abendblatt.de/ratgeber/wissen/forschung/article107253760/Boehmens-Geheimnis.html
      --
      pyrsk
      Ballest
      "Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
      Gleiwitz
      • herbjelita Re: Polacy Autochtonami - a wiec potomkami Germ 20.01.20, 20:18
       ballest, przez te tysionlecia nasze Nationen se tak pomieszaly, ze to prawie nie odcyfrowania jest.
       Polowa Austrii to abo Slovene, abo Slawen (Kernten). We Bayerach die Franken to tysz slawische mieszancy. Przez tych uchodzcow z Polski prawie pola Ruhrgebietu je pomieszano. Z tego tysz powodu uwazajom ci nowi polscy historiolodzy, ze to stare zasiedzone Slowianie. Polska wykonczyla Luzyczan a tera se o Sorbow martwiom. Dej mi pokoj z Tom polskom historiom.

       --
       Za waszą i naszą wolność.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka