23.12.07, 09:47
Winszuja tako - Ponboczka łaski
Niych w życie wiedom jak gwiozdek blaski
To nom pisane zowdy z Godami
Przi Dziecionteczku my niy som sami.
Obserwuj wątek
    • broneknotgeld Re: Na Gody 23.12.07, 13:07
      Z tym Dzieciontko jakby bliży
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28940&w=31964268&a=33881627
      No i wontek ździybko wyży.
      • broneknotgeld Re: Na Gody 24.12.07, 20:33
        Betlyjka w Greccio - 1223

        Toż świynty Franciszek nojpiyrszy wystawioł
        Betlyjka we grocie - Jezuska nom jawioł
        Co we żłobku z sianym wiernych zocnie witoł
        Prziszli na pastyrka - jakby sie kto pytoł.
        • broneknotgeld Re: Na Gody 25.12.07, 18:06
          We Betlejym z pastyrzami
          Familijo se raduje
          Ano - niy som przeca sami
          Jezusiczek tyż to czuje

          Prawie gwiozdka betlejymsko
          Blyszczy jasno na tym niebie
          Znak że siyła już niyziymsko
          Prziszła do nos - tyż do Ciebie.
          • broneknotgeld Re: Na Gody 26.12.07, 11:54
            W Panewnikach

            W panewnicki bazylice betlyjka stanyła
            www.parafia.panewniki.pl/
            Niyjednego z nos już piyrwyj richtig zochwyciyła
            Dyć jak zowdy cos nowego zaś przirychtowane
            Niych zoglondnońć do Panewnik bydzie wom tyż dane.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka